Nokia N95

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

Nokia N95

Post no Tvinky » 26 Dec 2007, 23:02

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 030923.jpg[/imgl]

Domāju, ka spēšu ko uzrakstīt tikai janvāra vidū, kad tikšu pie sava datora, bet kaut kā piesēdos pie drauga PC un izkratīju, kas man sakāms par šo lietu.

Tātad: lasām & komentējam.

Un tā - telefonu nopirku kādus 1 vai 2 mēnešus atpakaļ par 200Ls "no rokas", jo jauns viņš maksā diezgan padārgi: http://prices.cenugids.lv/mobiles/ - tur informācija par tiem 95Ls ir galīgi nepatiesa, cik skatījos. Tagad viņš tur ir nedaudz nokrities cenā. Š ā vai tā pirms manis tas N95 bija nodzīvojis tikai 2 mēnešus. Tātad pagaidām viņa mūžs ir 3-4 mēneši :)

Image

Interneta pārlūkošanai izmantoju Opera Mini. Lai ērtāk pārlūkot web lapas, pārslēdzos uz "landscape mode" - tā vieglāk apskatīt mājaslapas, formāts - pierastais. Izmēģināju arī pāris softus, ar kuriem var pieslēgties pie Skype. Pie zvanīšanas netiku, bet rakstīt čatā varēju. Ir daudz programmu, ar kuru palīdzību var pieslēgties pie Skype tīkla, bet neesmu daudz ar to aizrāvies. (Nefanoju par Skype izmantošanu uz mobilā).

Baterija tiešām pārāk ilgi nekalpo. Ja lietot tikai zvanīšanai un sms rakstīšanai, tad var novilkt 3-4 dienas. Bet, ja izmanto visas telefona iespējas, tad man parasti izlādējas pa 2 dienām. Tikko, kad tikai biju nopircis savu mobilo, pirmās dienas tas man izlādējās katru dienu. (Bet šķiet tā ir ar vairumu mobilo pēc iegādes. Gribas tak izpētīt iespējas.)

Image

Patīk, ka telefonu var viegli un ērti pieslēgt pie miniUSB vada. Man tas šķiet daudz ērtāk nekā senāk, kad meklēju konkrētajam Nokia modelim konkrētu kabeli - turklāt toreiz tas kabelis vēl maksāja ~10ls. Savukārt miniUSB ir ļoti lēts un labs variants.

Image

Par GPS diemžēl nekā nevarēšu pastāstīt, jo pats reāli pie tā neesmu piesēdies. Uz mobilā telefona pa "defaulto" gāja līdzi Maps programma, kura automātiski no interneta lejuplādē karti (ja neizmanto Wi-fi - sanāks ļoti dārgi). Š ķiet uzliku arī Google Map's. Tas viss būtu jauki, ja vien vēl spētu pieslēgties pie GPS satelīta. Itkā uzķēru pat veselus 3 (programma uzrādīja, bet kad liku, lai piekonektē mani, tad nekā). Pirms mobilā pirkšanas biju daudz meklējis info par N95 un vienā LV lapā bija rakstīts, ka vajag gaidīt kādas 10-20min, kāmēr pieslēdzas satelītam. Man, diemžēl, tās pacietības vēl nav bijis tik daudz, tapēc šoreiz netestēju. Cerams drīzumā būs TomTom un tad arī papētīšu GPS tuvāk, un, iespējams, tad uzrakstīšu kādu mazu rakstiņu arī par to.

Image

Kamera ir 5 megapikseļu, tīri ciešama kvalitāte. Biju nesen Rīgā un apciemoju nosalušos zoodārza zvēriņus. Piefilmēju 200mb video .mp4 formātā :) Varēju vēl vairāk, bet sala rokas =) Ja kādam interesē, vēlāk varu ielikt vienu fun video no tā zoodārza, kur begemots sāka baigi aurot "gi- gi- gi". Gandrīz aizmisu piebilst, ka ir arī otrā kamera, kura gan ir tikai 2megapikseļu - un ir domāta priekš video zvaniem. Diemžēl ar savu Zelta Zivtiņu nav sanācis sazvanīties ar video zvanu, bet cik dzirdēju no draugu komentētā - ar LMT viss bijis līmenī. Š ķiet, pat ar Bites klientiem testējuši:)

Iesaku vienu labu portālu: http://www.allnokia.ru/ ar bagātīgu forumu. Tur Jūs varat atrast informāciju par Nokia telefoniem, visādiem kodiem un daudz ko citu. Tajā skaitā tur uzpeld arī jaunākie softi. Cilvēki tur ir ļoti atsaucīgi un ja kādreiz vajag kādu .sis (softa instalācijas failu) sertificēt un pašam nav iespējas, tad cilvēki izpalīdz. (Lai reģistrētos tajā symbian sertifikācijas mājaslapā, vajag, lai tev būtu pasaulē atzīts e-mail domēns. Tas nozīmē, ka ar inbox, one etc... tur neizsprukt cauri.)

Manā skatījumā daži mīnusiņi ir tādi, ka maksimālā atmiņas karte, ko telefonā var ielikt: ir 2GB, bet priekš manis tas ir pietiekoši (par tiem 2GB šķiet nokia.lv aprakstīts). Vēl mīnusiņš varētu būt tāds, ka visu laiku pirms bildēšanas vai filmēšanas jāatver lēcas aizsargs, kuru pēc tam es aizmirstu aizvērt. Varbūt tas gluži par mīnusu nav uzskatāms, bet vienmēr man viņu piemirstās aiztaisīt. Kā arī Bluetooth ieslēdzot, šķiet, ka tas pats neizslēdzas pēc laika (tā var visai ātri izlādēt bateriju). Bet to protams var novērst ar freeware softu, kurš pats atslēdz funkcijas, kuras neizmanto.

Š ķiet, galveno viedokli esmu pastāstījis, bet, ja kas interesē vairāk - rakstat komentāros, centīšos atbildēt.

Interneta info:

N95 3d vizuāls apskats (nepieciešams flash plugins pārlūkā) + bonusi ko var pieslēgt:
http://www.nokia.lv/A4560191 (LV)
http://www.gsmarena.com/nokia_n95-3d-spin-1716.php (EN)

N95 video apskats:
http://www.gsmarena.com/nokia_n95-video-1716.php (EN)

Tehniskie dati:
http://www.nokia.lv/A4560192 (LV)
http://www.gsmarena.com/nokia_n95-1716.php (EN) - sānā var aplūkot arī salīdzinājumu ar citiem telefoniem.

P.S Manā skatījumā gsmarena.com ir diezgan noderīgs un labs portāls.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 27 Dec 2007, 00:16

Tikko, kad tikai biju nopircis savu mobilo, pirmās dienas tas man izlādējās katru dienu. (Bet šķiet tā ir ar vairumu mobilo pēc iegādes. Gribas tak izpētīt iespējas.)
Nopērkot jaunu telefonu - tā bača ir jāuzlādē un jāļauj pilnībā izlādēties vairākām reizēm, lai tā spētu pēc tam normāli turēt.
To vajadzētu ievērot jebkurām ierīcēm - laptopiem, telefoniem, utt.
Tavā gadījumā, ja esi pircis jau lietotu, tad iespējams tiešām, ka no nepārtrauktas dzenāšanas.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
memorex
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 836
Pievienojies: 26 Jūl 2007, 18:57
Reputācija: 0
Atrodas: Latvia

Post no memorex » 27 Dec 2007, 11:41

Palielijies, telefons jau normāls, tikai man nepatīk dizains,cena,baterija.

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

Post no Tvinky » 27 Dec 2007, 12:11

memorex wrote:Palielijies, telefons jau normāls, tikai man nepatīk dizains,cena,baterija.
Negribētu piekrirst par lielīšanos - tas nav manā stilā. Man vienkārši paprasīja pastāstīt savu viedokli un to es arī izdarīju. Pats vēlētos sev iPhone, kaut arī viņā nebūtu dažu funkciju, kas ir N95, bet nezināmu iemeslu pēc pievelk mani stiprāk. Pērkot telefonu es daudz uz dizainu neskatījos, vairāk pievērsos funkcionalitātej.
Ar batareju ir kā ir, bet principā parasti man iekrīt uz vakaru ielādēšana un pagaidām nav gadījies, ka izlādējas dienas vidū.

User avatar
preddetor
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 258
Pievienojies: 25 Mai 2007, 15:01
Reputācija: 0

Post no preddetor » 10 Jan 2008, 15:00

Arī dabūju apskatīt šito zvēru... Labs jau ir, bet līdz nelabumam liels! Pats smārtfonu lietoju un labāk vēlētos parastu telefoniņu, kas labi un eleganti izskatās un nebremzētu un nebūtu liels... Jāpastrādā un jānopērk kas normāls... Ko domājat par Sony- Ericson w220i?

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

Post no Tvinky » 10 Jan 2008, 15:09

preddetor wrote:Arī dabūju apskatīt šito zvēru... Labs jau ir, bet līdz nelabumam liels! Pats smārtfonu lietoju un labāk vēlētos parastu telefoniņu, kas labi un eleganti izskatās un nebremzētu un nebūtu liels... Jāpastrādā un jānopērk kas normāls... Ko domājat par Sony- Ericson w220i?
Es personīgi neskatos uz citām mobilo telefonu firmām :) Nezinu kapēc, bet pēc Siemens pirmā telefona, es esmu pilnībā lietojis tikai nokia. 6610i -> 3220 -> N95. Ja man tagad pavaicātu kādu telefonu es vēlētos un pie kura pieturētos, es atbildētu iPhone :)

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”