2007. gada labākās digitālās kameras (1.daļa)

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona
2007. gada labākās digitālās kameras (1.daļa)

Post no samurajs » 09:04 / 24. Jan, 2008

[imgl]https://notepad.lv/bildes/pic/20080124130459328.jpg[/imgl] 2007. gads iezīmējies ar jaunām tendencēm fotogrāfijā: daudzu digitālo kameru izšķirtspēja pieaugusi līdz 12 MPix, pamatīgi uzlabojusies attēla kvalitāte un kameru funkcionalitāte. Optiskā attēla stabilizācija pārstājusi būt par retumu. Uzlaboti videofilmēšanas parametri. LCD displeji kļuvuši kvalitatīvāki, to izmērs reti ir zem 2.5". Uzlabojies iebūvēto zibspuldžu darbs, vairums kameru labi tiek galā ar 'sarkano acu' efektu.

1. Stila kameras

Sony T200 8 Mpix modelis ievērojams, pirmkārt, jau ar stilīgu dizainu. Kameras komplektā iekļauts īpašs paliktnis, caur kuru uzlādē akumulatoru un veic ārējos pieslēgumus. Ja apgaismojums pietiekošs - bildes sanāk teicamas, košām krāsām.
Īpaša funkcija šim modelim - "Smile shutter". Tā ļauj "noķert" mirkli, kad cilvēks pasmaida. Uz displeja (3.5"!) atrodas kadrēšanas rāmītis, kurā ievieto cilvēka seju; mīmiku analizē procesors un vajadzīgajā momentā iedarbina slēdzi.
Pogu uz paneļa praktiski nav, visas ir virtuālas.
Attēlu rediģēšanu var veikt tieši kamerā.

Image
Image

Canon Digital IXUS 960 IS ir montēta izturīgā, pievilcīgā titāna korpusā. Pārdomātā konstrukcija, augstie parametri, attēla optiskā stabilizācija, augstā (12.1 Mpix) izšķirtspēja padara šo modeli pieprasītu tirgū.
Kamera maz trokšņo, krāsas piesātinātas, pareizas; vislabāk ar to izdodas cilvēku fotografēšana. Priecē Canon Digital IXUS 960 IS ātrdarbība, slēdža darbības aizture praktiski nav manāma. Ir XGA formāta videofilmēšana, arī palēninātas filmēšanas režīms.

Image
Image

FujiFilm F40 fd ir ultrakompakta 8 MPix kamera, kura izceļas ar labu attēla kvalitāti arī sliktos apgaismojuma apstākļos, kad nepieciešamas augstas ISO vērtības. Liela ātrdarbība, minimāls zibspuldzes uzlādes laiks, zems matricas trokšņu līmenis, precīza cilvēka miesas toņu atainošana padara modeli ļoti pievilcīgu. Jāatzīmē arī īpaši ietilpīgs akumulators.
Pateicoties precīzam eksponometram, attēla gaišās vietas "neizdeg".
Uz režīmu slēdža diska 2 pozīcijas paredzētas lietotāja uzstādījumiem. Pirmoreiz Fuji kamerās parādījies SD atmiņas karšu atbalsts.

Image

Casio Z1200 12 Mpix attēla kvalitāte ir ideāla, īpaši jāizceļ neitrāli pelēko toņu precīza atveidošana. Attēla stabilizācijai izmantots matricas nobīdes princips. Modelim ir moderns dizains, tas labi ieguļ plaukstā. Pogu skaits ir minimāls, bet lielais 2.8" LCD displejs ļauj visu dienesta informāciju ievietot tā labajā pusē.
Īpašā funkcija "Best Shot" nodrošina ideāla attēla ieguvi jebkuros gaismas apstākļos. Kamerai ir dokumentu fotografēšanas, vecu fotogrāfiju atjaunošanas un kopēšanas režīmi.
Jāatzīmē īpaši augstas ietilpības akumulators.

Image
Image

2. Jaunrades kompakt-kameras

Canon G9 ir konstruēts ļoti veiksmīgi un kvalitatīvi. Jaunajam 12 Mpix G9 salīdzinājumā ar G7 milzīgs pluss ir RAW formāta atbalsts. Lietota kvalitatīva optika ar stabilizāciju. Kamera nebremzē, displejs tagad kļuvis 3" liels, uz tā parādās arī tekošās ekspozīcijas laika/ diafragmas vērtības.
Attēls lielisks, asums vienmērīgs pa visu kadru, krāsas precīzas. Var fotografēt formātā 16:9 un macro.
Automātiskais baltā balanss precīzs, labi atveidojas pustoņi attēla tumšajās vietās. Trokšņu samazināšanas funkcija darbojas neuzkrītoši. Akumulatora ietilpība iespaidīga. Paredzēts turētājs ārējai zibspuldzei.
Bez standarta SD, SDHC un MMC, modelis G9 atbalsta jaunās atmiņas kartes MMCplus un HC MMCplus (līdz pat 32 GB). Var pieslēgt bezvadu raidītāju Speedlite ST-E2 vairāku ārējo zibspuldžu vadībai. Iegādājami papildus aksesuāri.
Salīdzinājumā ar citām kompaktklases kamerām Canon G9 gan ir diezgan smaga un paliela.

Image
Image

Nikon Coolpix P5100, lai arī noformēts metāla korpusā - ir stipri vieglāks un mazāks par iepriekš apskatīto Canon G9. Arī šim 12 Mpix modelim ir lieliska optika. Attēla stabilizatoram 10 balles, arī pie lieliem ekspozīcijas laikiem būs asas bildes.
Krāsu atveidojums dabisks, tāds, kādu to redz cilvēka acs. Izšķirtspēja vienmērīga pa visu kadru.
Funkcija Best Shot Selector palīdz iegūt labus attēlus sarežģītos apstākļos. Displejs spilgtā saulē gan pagrūti lietojams, bet tam paredzēts optiskais skatumeklētājs.
Zibspuldze darbojas ļoti korekti, ir papildus funkcija ēnu izgaismošanai D-Lighting. Nopērkams liels klāsts papildus aksesuāru.

Image
Image

Panasonic Lumix DMC-TZ3 ir unikāla 10 Mpix kompaktkamera ar 10x zoom, asi zīmējošu objektīvu un labu stabilizāciju. Reti kuram kompaktajam modelim ir iespējams tik plats fotografēšanas leņķis kā DMC-TZ3. Attēla kropļojumi - minimāli, aparāta slēdzis nebremzē.
Baltā balanss labs, iespējama precīza korekcija manuāli. Displejs 3", spilgts, uz tā izvada histogrammu un visu fotografēšanas informāciju. Var mainīt kadra formātus.
Kamera ļoti vienkārša ekspluatācijā, automātika droša.

Image
Image

Tā izskatās Panasonic Lumix DMC-TZ3 optiskā sistēma šķērsgriezumā:

Image

Turpinājums - 2. daļa


Pēc https://zoom.cnews.ru materiāliem
Last edited by samurajs on 17:59 / 26. Jan, 2008, edited 1 time in total.
Image

afigel
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:304
Pievienojies:18:36 / 4. Nov, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Bedrograda

Post no afigel » 22:33 / 25. Jan, 2008

nikonam cik atminos bija sejas atpaziishanas fiicha - tb nevis raamiic centraa, kursh atpaziist rozhu, bet gan atrod sejuj ebkuraa vietaa uz matricas.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 23:04 / 25. Jan, 2008

Viņiem visiem ar šo fīču kkāds rāmītis ir. Gadījumam, ja vairāki feisi kadrā;)
Image

gurkic1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:19
Pievienojies:10:24 / 23. Mai, 2007
Reputācija:0

Post no gurkic1 » 00:27 / 26. Jan, 2008

Tā bilde šķērsgriezumā gan ir kaut kas :)

User avatar
norcha
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:30
Pievienojies:22:03 / 25. Jan, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no norcha » 11:12 / 26. Jan, 2008

Pats nopirku gada beigās Ixus 860IS, baigi patīk aparāts, man liekas Canon ir labākie fotoaparātu tirgū.
Esmu ģēnijs savos pāķos...

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”