iTunes apskats

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes:2873
Pievienojies:08:51 / 26. Feb, 2007
Reputācija:0
iTunes apskats

Post no usins » 17:32 / 28. Jan, 2008

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 365824.jpg[/imgl]
Nedaudz palasīju internetā par Apple jaunajām izstrādnēm. Un lielākoties uzdūros uz Safari aprakstu. Negribās kopēt citu cilvēku rakstus un rakstīt par vienu un to pašu, tāpēc nolēmu nedaudz apskatīt citu Apple lietojumprogrammu- iTunes. Tas ir multivides atskaņotājs. Samērā plaši pielietojama programma.
• Audio failu atskaņotājs
• Audio failu organizētājs
• Internetradio atskaņotājs
• Prot sinhronizēt informāciju ar iPod, iPhone, iPodTouch, AppleTV.
• Atskaņo *.mpeg, *.mov video failus.
• Viegls LAN mūzikas straumēšanas rīks.
• Apple store (iTunes store) klients.
• Mūzikas konvertētājs.
Š īs būtu galvenās funkcijas. Nedaudz smalkāk par katru.
Audio failu atskaņotājs un organizētājs.
iTunes atskaņo praktiski visus audio formātus. Sākot ar *.wma un beidzot ar AAC formātu. Dziesmas ir ļoti labi pārskatāmas, ir trīs režīmi, kā aplūkot dziesmas.

Saraksts:

Image

Pēc albūmiem:

Image

Cower Flow:

Image

Ļoti viegli atrast jebkuru dziesmu, kas atrodas jūsu mūzikas bibliotēkā. Vienkārši atliek ierakstīt izpildītāju, vai dziesmas nosaukumu Search Box`ā. Un Dziesma acumirklī tiks atrasta.

Internetradio atskaņotājs.
iTunes ir speciala sadaļa Radio. Tur jau pēc žanriem ir sagrupētas daudzas Internetradio stacijas. Protams var pievienot savējās stacijas arī. Samērā ērti. Bet tā kā Larocca ir nodegusi, neizmantoju šo funkciju.

Image

Sinhronizēt informāciju ar citiem Apple ražojumiem.
Š is pleijeris ir paredzēts, lai jūs savas filmas, mūziku, podkastus varētu sinhronizēt ar saviem iPod un iPhone, samērā ērti. Diemžēl, manā rīcībā nav neviens izstrādājums, lai varētu parādīt kā darbojas šī funkcija. Protams, ir vienreiz mēģināts. Un atzīšos, tas ir samērā viegli un ērti. Protams tikai priekš Apple izstrādājumiem. Citus pleijerus vai mobilos telefonus iTunes „neredz”, atšķirībā no Windows Media Player.

Atskaņo *.mpeg, *.mov video failus.
Pleijeris var atskaņot arī video failus. Diemžēl standarta (izplatītāko) *.avi formātu, diemžēl, pleijeris neatpazīst. Tas tāds trūkums, bet mūzikas videoklipi pārsvarā ir *.mpeg formātā, bet podkāsti no iTunes store ir *.mov formātā. Atskaņojot video viss atgādina QuickTime pleijeri, tas tāpēc, ka iTunes izmanto QuickTime spraudni (plugin).
Tomēr priekšroku tad dodu VLC pleijerim.

Straumē mūziku LAN tīklā.
Ja tīklā ir saslēgti vismaz 2 datori, un uz abiem ir uzstādīts iTunes, tad ir iespējams savā starpā dalīties ar mūziku, vienkārši to straumējot (streaming). Nošārēt savu mūzikas bibliotēku var ar dažiem peles klikšķiem, var uzstādīt paroli, lai tikai paroles zinātāji varētu piekļūt jūsu bibliotēkai, var izvēlēties kurus plailistus varēs klausīties. Protams, lai varētu klausīties nošārēto mūziku, abiem datoriem jābūt ieslēgtiem, un arī iTunes pleijerim jābūt ieslēgtam. Kojās izmēģinājām. Samērā ērti. Piemēram, uz mana datora ir tikai 3289 dziesmu, bet manam kaimiņam virs 10000 dziesmu. Kopā man ir pieejamas virs 13000 dziesmām. Tā var ieekonomēt nedaudz vietas uz sava HDD.

iTunes store.
Ar iTunes palīdzību iespējams apmeklēt iTunes store, kur var iegādāties mūziku, tv raidījumus, izīrēt filmas, vai kādu mūzikas videoklipu, kā arī lejup lādēt kādu bezmaksas video vai audio podkāstu. Pats esmu lejup lādējis MAC World 2008 video ar Steve Jobs atklāšanas runu un boot.lv video apskatus. Lejupielādes ātrums ir normāls. Aptuveni 1Mbit/s . Manuprāt, normāls ātrums, lai lejupielādētu 30-100 MB lielus video materiālus.
Š īs bija tās funkcijas, kuras esmu lietojis iTunes. Man iepatikās šis pleijeris. Dizaina ziņā izstrādāts samērā labi un intuitīvi saprotams, kas kur atrodas. Viegli pārskatīt savu mūzikas kolekciju, pievienot jaunas dziesmas, filmas. Labs mūzikas konvertēšanas rīks ar plašām iespējām. Vienīgi iTunes nav visai taupīgs pret datora resursiem. Patērē samērā daudz, bet mūsdienās 50-100 MB RAM neizsaka neko daudz. Bet, ja dziesmu kolekcija pārsniedz virs 10 000 dziesmu, tad pleijeris sāk vilkties, ieteicams dalīt dziesmas pleilistos. Esmu apmierināts ar šo programmu, sev uzticētos uzdevumus tā veic korekti. Vienīgi gribētos, lai var atskaņot *.avi formāta video. Tad būtu vienkārši ideāli.
Tāds lūk mans necilais iTunes apskats. Nav nekas dižs, bet var saprast par ko iet runa.

Avots: no mana bloga
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes:454
Pievienojies:13:11 / 17. Apr, 2007
Reputācija:0

Post no Tvinky » 18:26 / 28. Jan, 2008

Izmantoju šo jau labu laiku, pie viņa arī laikam pališu :) A filmas ar avi formātu varu paskatīties VLC =)

P.S Vienīgi ar to īrēšanu un dziesmu pirkšanu Latvijā vēl nav viss kā vajag. Tb, iTunes store vēl neatļauj reģistrēties ar savām bankas kartēm kā Latvijai tā arī Krievijai u.c. Jācer vien, ka drīzumā tas viss mainīsies un Latvijā varēsi irēt jaunākās filmas par nieka pāris $ =)

User avatar
memorex
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:836
Pievienojies:18:57 / 26. Jūl, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Latvia

Post no memorex » 02:02 / 29. Jan, 2008

Media playerim arī ir līdzīgas iespejas jau daudzus gadus... Manā uzskatījumā apple politika ir līdzīga logitech :hmz:

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes:2873
Pievienojies:08:51 / 26. Feb, 2007
Reputācija:0

Post no usins » 10:59 / 29. Jan, 2008

Man pati politika nepaiik, bet šī progamma gan. Vienīgi kā jau rakstīju, varētu mp3 pārsūtīt uz jebkuru pleijeri nevis tikai uz iPod, iPhone
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

gurkic1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:19
Pievienojies:10:24 / 23. Mai, 2007
Reputācija:0

Post no gurkic1 » 23:20 / 29. Jan, 2008

Vienreiz sanāca palietot šo Itunes, nospriedu ka tas domāts Ipod īpašniekiem, tas nozime ka man ne ;)

User avatar
danka
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:24
Pievienojies:18:39 / 27. Feb, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Mārketings

Post no danka » 17:26 / 9. Feb, 2008

Man personīgi šī programma simpatizē, un to lietoju bieži, kā nekā
savād failus iekš sava iPod nedabūt
Neko nevar skaidri zināt....
...........atliek vienīgi minēt

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”