Ko tad īsti paredz LR likumdošana par lejuplādētām film

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
normis_161
E-žurnālists
Atbildes: 436
Pievienojies: 31 Mar 2007, 00:01
Reputācija: 0

Ko tad īsti paredz LR likumdošana par lejuplādētām film

Post no normis_161 » 12 Feb 2008, 21:02

Gribēju uzzināt, ko tad īsti paredz LR likumdošana par nelegālajām lejuplādētām filmām. Cik noprotu, tad pagaidām nav nekāda soda. Bet mans draugs šodien it kā dzirdēja par radio to, ka ja pieķers nelegāli velkot filmas, tad atslēgšot internetu. Kāds tad ir jūs viedoklis par šo tēmu, kā arī, kā jūs domājat, vai Lativjā kaut kas mainīsies un tiks pieņemti kaut kādi stingrāki likumi saistībā ar šo tēmu, vai arī ne?

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20
Reputācija: 0

Post no Sid » 12 Feb 2008, 21:10

Bullshit. Tā nu es ticu, ka kādam tur kāds ko slēgs. Atceries vienreiz un par visām reizēm - pie mums visiem viss ir poh! Un tagad iedomājies tādu situāciju: 9/10 LV i-neta jūzeru paliktu bez neta, reāli?

User avatar
normis_161
E-žurnālists
Atbildes: 436
Pievienojies: 31 Mar 2007, 00:01
Reputācija: 0

Post no normis_161 » 12 Feb 2008, 21:15

Nja.. Tā kā lielākā daļa lejuplādē filmas, tad jau kompānijas ciestu lielus zaudējumus.

It kā varētu noslēgt lejuplādēto filmu avotus, bet to arī nevar darīt, jo tad, man šķiet, tad tiktu pārkāts kaut kāds likums.

User avatar
marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no marr » 12 Feb 2008, 21:28

Par autortiesību pārkāpumu LR ir paredzēts sods, precīzi nepateikšu cik liels, bet ir. Ne jau mp3, vai filmu lejuplādēšana ir nelegāla, to nelegāla lejupielāde ir nelikumīga. Var arī lejuplādēt legālu mp3 (par filmām neesmu drošs). Latijvā, starp citu, ir bijis gadījums, kad par autortiesību pārkpāpumu tiek piespriests reāls sods.
Tāpat, piemēram, torrent trakeri nav nelegāli, jo paši faili tur neatrodas, tie atrodas tikai pie lietotājiem. Līdz ar to trakeru slēgšana nav tik viennozīmīgi legāla. DC hubi tieši tāpat, nejau pats hubs ir nelegāls, bet visbiežāk tās aktivitātes, ko tur esošie lietotāji veic.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 12 Feb 2008, 21:51

69.pants. Autortiesību un blakustiesību subjektu tiesību aizsardzības vispārīgie principi

(1) Autortiesību un blakustiesību subjekti, mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas un citi autortiesību un blakustiesību subjektu pārstāvji ir tiesīgi:

1) prasīt, lai persona, kura prettiesiski izmantojusi autortiesību vai blakustiesību objektu, atzīst autortiesību vai blakustiesību subjektu tiesības;

2) aizliegt savu darbu izmantošanu;

3) prasīt, lai persona, kura prettiesiski izmanto autortiesību vai blakustiesību objektu, atjauno iepriekšējo stāvokli, kāds bija līdz tiesību pārkāpšanai, un pārtrauc prettiesiskās darbības vai neapdraud radošo darbību;

4) prasīt, lai persona pārtrauc darbības, kas atzīstamas par sagatavošanos autortiesību vai blakustiesību objektu prettiesiskai izmantošanai;

5) prasīt, lai persona, kura prettiesiski izmantojusi autortiesību vai blakustiesību objektu, atlīdzina autortiesību vai blakustiesību subjektam radītos zaudējumus un morālo kaitējumu;

6) prasīt, lai tiek iznīcināti kontrafakta eksemplāri;

7) prasīt, lai starpnieki, kuru sniegtie pakalpojumi tiek izmantoti nolūkā pārkāpt autortiesību vai blakustiesību subjektu tiesības vai kuri padara iespējamu šādu pārkāpumu, veic attiecīgus pasākumus, lai pārtrauktu izmantotāju iespējas izdarīt šādus pārkāpumus. Ja starpnieks neveic attiecīgus pasākumus, autortiesību vai blakustiesību subjektam vai tā pārstāvim ir tiesības vērsties pret starpnieku.

(2) Lai aizsargātu savas tiesības, autortiesību un blakustiesību subjekti vai to pārstāvji var vērsties tiesā. Ja pārkāptas tiesības, kas aizsargājamas šā likuma X nodaļā noteiktajā kārtībā, prasību par pārkāpto tiesību aizsardzību ceļ pats autortiesību un blakustiesību subjekts vai arī autortiesību un blakustiesību subjektu vārdā — mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija.

(3) Autortiesību un blakustiesību subjekti, sniedzot tiesā prasību par tiesību pārkāpšanu, ir atbrīvoti no valsts nodevas. Mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas, sniedzot tiesā prasību par to tiesību pārkāpšanu, kuras izriet no šā likuma 63.panta piektajā daļā minētajiem gadījumiem, ir atbrīvotas no valsts nodevas.
(08.02.2007. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.03.2007.)

69.1 pants. Zaudējumu atlīdzības un morālā kaitējuma apmēra noteikšanas kārtība

(1) Ja personas vainas dēļ notikusi autortiesību vai blakustiesību objektu prettiesiska izmantošana, autortiesību vai blakustiesību subjekti ir tiesīgi prasīt radītā zaudējuma un morālā kaitējuma atlīdzību.

(2) Zaudējumu atlīdzības un morālā kaitējuma apmērs nosakāms saskaņā ar Civillikumu. Nosakot zaudējumu atlīdzības apmēru, var ņemt vērā arī tās personas negodīgi gūto peļņu, kura prettiesiski izmantojusi autortiesību vai blakustiesību objektu.

(3) Ja faktisko zaudējumu atlīdzības apmēru nevar noteikt saskaņā ar šā panta otro daļu, zaudējuma atlīdzības apmērs nosakāms atbilstoši tai summai, kuru autortiesību vai blakustiesību subjekts varētu saņemt par autortiesību vai blakustiesību objekta izmantošanas atļaujas izsniegšanu.

Privātos lietotājus reāli varētu apdraudēt 69.p. 7. punkts, kas vēršas pret starpniekiem: DC++ hubiem un torrent trekeriem. Tur saglabājas lietotāju IP adreses, un civillietas ierosināšanas gadījumā pret starpnieku vismaz pabaidīt lietotājus varēs pamatīgi.
Image

Pievienot atbildi

Return to “Viss pārējais ”