Kā būtu jādarbojas pareizi nokonfigurētai sistēmai? Protams, ka abiem CPU kodoliem būtu jābūt noslogotiem vienādi. Un, ja tā nav - no divkodola procesora nebūs lielas jēgas. Kā rāda pieredze, tikai retais no portatīvajiem datoriem ir pareizi konfigurēts. Labāks stāvoklis ir ar galddatoriem, bet arī tie ne vienmēr darbojas optimāli.
1. attēlā redzam, kā dabūt zināt, vai abu CPU kodolu veiktspējas ir vienādas:

Ja izrādās, ka optimizācija ir nepieciešama - darām sekojošo.
Atbalstīts tiek Windows XP SP2 un sekojoši CPU-
Intel: Pentium 4 with HT, Pentium D, Core Duo, Core 2 Duo, Dual Core Xeon
AMD: Athlon 64 X2, Turion X2, Dual Core Opteron;
Intel gadījumā nepieciešams speciālais Microsoft Hotfix Patch KB896256. Tas neielādējas automātiski kā citi atjauninājumi, tāpēc jānovelk un jāinstalē pašam.
AMD gadījumā tāpat vajadzēs KB896256 un AMD CPU draiveri.
Vēl AMD ir izlaidusi AMD Dual-Core Optimizer kā alternatīvu Microsoft produkcijai. Ja lietojam šo - Microsoft Hotfix Patch nav vajadzīgs.
Piezīme: AMD Dual-Core Optimizer nedrīkst lietot laptopos Clevo D900K (aka Sager 9750, Alienware Aurora m7700). tas var novest pie BSOD. Tādā gadījumā programma jāatinstalē Safe modē.
Attēli 2, 3: KB896256 instalēšana


Pēc sistēmas restarta ejam tālāk: spiežam Start Menu > Run un ierakstām regedit.
Reģistra vietnē HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager jābūt atslēgai Throttle.
Ja tādas nav, ar peles labo ausi uz Session Manager New > Key un nosaucam to "Throttle".
Pārbaudām vai Throttle satur ierakstu PerfEnablePackageIdle. Ja nav, tad izveidojam DWORD tipa ierakstu PerfEnablePackageIdle paši un piešķiram tam vērtību 1. (skat. 4. attēlu)

Varam pamest reģistru un tagad pēdējais solis - pārbaudām boot.ini failu, vai beigās ir pievienots arguments /usepmtimer. Darbību secība: My Computer> Properties> Advanced> Startup and Recovery> Settings> Edit.
Modificētais boot.ini varētu izskatīties šādi (nekopēt visu!!!):
Code: Select all
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
Benchmark testi un jautājumi-atbildes pieejami forumā:
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=60416
Avots krievu valodā:
http://news.softodrom.ru/ap/b1731.shtml