Ekskluzīva intervija ar Draugiem.lv - speciāli Notepad!

Moderators: Vecākie lietotāji

Vai Tu lieto Draugiem.lv?

Poll ended at 06 Apr 2008, 00:12

21
88%
3
13%

Total votes: 24

Morpheus

Ekskluzīva intervija ar Draugiem.lv - speciāli Notepad!

Post no Morpheus » 26 Mar 2008, 23:12

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 454532.jpg[/imgl]Ekskluzīva intervija ar Draugiem.lv - speciāli Notepad!

Morpheus: Cik daudz tiešsaites (bandwidth) mēnesī izlieto Draugiem.lv?
Draugiem.lv: Totālais trafika apjoms nav sen mērīts, bet LV zonā dienas vidū izejošā linka noslodze ir ap 200-230 MB/s (megabaiti sekundē) - average visas dienas garumā varētu būt 100-150 MB/s. Attiecīgi rupji rēķinot 8-12 TB dienā - 200-360 TB mēnesī (tas ņemot tikai LV saitu). Atkarīgs no lietotāju aktivitātēm, kas ir viļņveidīgas...

M: Cik serverus izmanto Draugiem.lv, un kāda tipa un jaudas?
Dr.lv: Ap 100. Dažāda tipa un jaudas (atkarībā no to uzdevuma un mērķa - izdalās vairāki tipi: DB / www / storage / processing)

M: Kad gaidāmi atjauninājumi portāla interfeisā? Piemēram, jaunas funkcijas?
Dr.lv: Jaunas funkcijas portālā parādās gandrīz katru nedēļu.

M: Vai tiesa, ka drīz iznāks versija 5.0 un tā būs nesalīdzināmi lēnāka par pašreizējo 4.0?
Dr.lv: 5.0 versija plānota krietni ātrāka un vairāk padomāts par lietotājiem (tā ir bijis ar jebkuru iepriekšējo versiju).

M: Cik daudz tehnisko darbinieku apkalpo Draugiem.lv?
Dr.lv: Tehniskie = 25 darbinieki: programmētāji un serveru uzturētāji.

M: Cik bieži Draugiem.lv cieš no hakeru uzbrukumiem un vai līdz šim ir izdevies izdarīt ko nopietni kaitniecisku?
Dr.lv: Tas atkarīgs no tā, ko mēs saucam par uzbrukumiem. Kaitniecība notiek nepārtraukti.

M: Cik tad īsti Draugiem.lv aizņem vietas uz cietajiem diskiem?
Dr.lv: ~ 10TB

M: Kāpēc Draugiem.lv WAP versija bieži nav pieejama no "Bite" mobilā interneta? Vai pie tā vainojama "Bite"?
Dr.lv: Es ļoti priecātos uzzināt ko vairāk, lai varētu izpētīt konkrēto gadījumu un pateikt ko vairāk, bet jā - līdz šim 99.9% gadījumu pie vainas ir bijuši paši operatori - viņu sistēmu nepieejamība utml.

M: Bieži dzirdama frāze - "Draugi atkal bremzē!" . Kāpēc tā? Lielā apmeklētāju skaita dēļ?
Dr.lv: Gan jau, ka pirmajā atbildē arī ir lasāma atbilde uz šo.:)

M: Vai projektam tiek piesaistīti kādi arzemju speciālisti? Ja jā, tad kādas specialitātes?
Dr.lv: Ja vajag, un, kad vajag, piesaistām kādus vajag!:)

M: 2007. gada nogalē tapa zināms, ka bija iespējams apiet Draugiem.lv servisu apmaksas sistēmu, izmantojot WAP! Par to, ka tas bija iespējams, esmu pārliecināts, bet kā un kāpēc?
Kas pie tā bija vainojams un cik lielus zaudējumus cieta Draugiem.lv?
Dr.lv: Jautājums neskaidrs. Bet ja runa ir par pašdarbnieku veidotajām WAP versijām, kurām par pamatu tika ņemts WWW HTML kods (un pārveidots uz WML), tad atbilde ir vienkārša - zaudējumus šie izgājieni nav radījuši, apmeklējums nav krities ne par mata tiesu - pašu veidotās WAP versijas lielākoties bija ar ļoti skopu funkcionalitāti (piemēram, tikai Vēstuļu sadaļa un On-line draugi), neērtas lietošanā, kā arī bieži vien nestrādāja, jo WWW HTML kods mainās bieži, un WAP versiju veidotāji/uzturētāji nespēja izsekot līdzi visām izmaiņām.

M: Apmēram cik lietotāju lieto funkciju "Kļūsti neredzams"?
Dr.lv: Vairāki tūkstoši.

Liels paldies Draugiem.lv administrācijai par izrādīto atsaucību!
Īpaša pateicība administratorei Evitai un preses pārstāvim Guntaram!

Intervēja : Morpheus AKA Roberts Rāve
Atbildēja : Guntars ( Draugiem.lv preses pārstāvis)

karnaiss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 175
Pievienojies: 21 Mar 2008, 00:57
Reputācija: 0
Atrodas: a vot

Post no karnaiss » 27 Mar 2008, 01:52

nu, es teiksu baigi interesanti, bet jautajumu pa maz un varetu biezak tadas aptaujas un pa daudzam saitem. Interesanti kaa ja viniem ir ap 100 datoriem kaa vini var tos visus savienot lai kopa stradatu?
esmu tikai cilveks

Morpheus

Post no Morpheus » 27 Mar 2008, 02:20

Viņi izmanto CLUSTER (neoficials info) tehnoloģiju un viņiem nav 100 datoru bet serveru, serverus piegādā Lattelecom BPO :)

ArtursK
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 16
Pievienojies: 26 Mar 2008, 18:36

Post no ArtursK » 27 Mar 2008, 04:38

http://traukiem.lv/ un augiem.lv ir labaki :D

QueenZ
E-žurnālists
Atbildes: 744
Pievienojies: 10 Sep 2007, 19:47
Atrodas: Rīga/Penkule

Post no QueenZ » 27 Mar 2008, 06:46

Taisni briinos, ka viens preses paarstaavis tik daudz zina.. njaa.. 10TB uz cietajiem mazliet ir apjoms.. Un kaa gan pasuutijumu kraapshana vareetu nodariit kaadus zaudeejumus? Ienaakumi varbuut mazliet nokristos, bet nu zaudeejumus tas sagaadaat nu noteikti never! ;.
[imgl]http://www.max-tv.be/img/logo/977.jpg[/imgl]

http://www.977music.com/

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 27 Mar 2008, 09:51

Patiešām laba un aktuāla intervija, paldies autoram!
Image

Morpheus

Post no Morpheus » 27 Mar 2008, 11:58

QueenZ wrote:Taisni briinos, ka viens preses paarstaavis tik daudz zina.. njaa.. 10TB uz cietajiem mazliet ir apjoms.. Un kaa gan pasuutijumu kraapshana vareetu nodariit kaadus zaudeejumus? Ienaakumi varbuut mazliet nokristos, bet nu zaudeejumus tas sagaadaat nu noteikti never! ;.
Viņa darbs ir to zināt ;) tā pat kā mans dabūt to visu no viņa arā :)

spioneer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 33
Pievienojies: 20 Mar 2008, 10:21

Post no spioneer » 27 Mar 2008, 12:09

Kā draugiem.lv ir ar back up sistēmu? + vēl 10 TB uz back up?

Morpheus

Post no Morpheus » 27 Mar 2008, 12:13

spioneer wrote:Kā draugiem.lv ir ar back up sistēmu? + vēl 10 TB uz back up?
Kā jau zini pastāv failu arhivēšana.... ;) tad sanāk ap 3TB :)

zhagis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 186
Pievienojies: 14 Mar 2007, 08:00

Post no zhagis » 27 Mar 2008, 12:19

Intervija laba.Tā kā draugus nelietoju,šis tas bija derīgi uzzināt.
Gadus čertus atpakaļ,kad tur mani ievilka,likās baigi garlaicīga"bedre"(varbūt tagad kas mainījies)
Kādu mēnesi pabiju,un miers.Vienīgais iemesls,lai es tur atgrieztos,sameklēt kādu sen aizmirstu personu,skolas biedru,sitamo objektu..:))

QueenZ
E-žurnālists

Post no QueenZ » 27 Mar 2008, 14:07

Njaa, es arii draugos ieeju tikai lai aizsuutiitu kaadam kaadu messigu, ja kaut ko steidzami vajag vai, lai palasiitos pa domubiedru grupaam kaadas grudriibas, bet noteikti neesmu viens no tiem, kuru 24/7 tur seezh :D Kaa arii neesmu praktiski nekaadus maksas pakalpojumus izmantojis ;.

DMG
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 186
Pievienojies: 22 Dec 2007, 20:19
Atrodas: Liepāja

Post no DMG » 28 Mar 2008, 00:22

Interesanti ;.

Par draugiem - es agrāk visu laiku abonēju to statistiku un meklējos, lai hvz ko atrastu :D Vēlāk, laikam izaugu un vairs ieeju tur reizi nedēļā, lai palūrētu vai nav jauna vēstule :D

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 28 Mar 2008, 01:58

Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript :D
Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu "atslēgt pokemonismus" - nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim *** ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

karnaiss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 175
Pievienojies: 21 Mar 2008, 00:57
Atrodas: a vot

Post no karnaiss » 28 Mar 2008, 04:19

Katram ir savas domas par so portalu :)
esmu tikai cilveks

QueenZ
E-žurnālists

Post no QueenZ » 28 Mar 2008, 06:55

msh wrote:Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript :D
Man ļoti patiktu tāda fīča, manis pēc kaut latu maksātu, ar nosaukumu "atslēgt pokemonismus" - nafig man jālūr, ka, lūk, tu vari šo subjektu nomētāt ar olām, šim *** ar pūpolu zariem un vēl visādas citas stulbas lietas, kuras riebjas vispār redzēt? :D
Shitaas visas p0k3 fiishas ir siichiem domaatas, vinji maxaa kaa traki un draugiem tik varaas :D :money:

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 28 Mar 2008, 07:22

Nav tik vienkārši kā liekas. Ja viņi tur 25 tehniskos darbiniekus, tad noteikti vēl būs tikpat daudz visādu menedžeru, mākslinieku, redaktoru, grāmatvežu/lietvežu un visādu citādu darbinieciņu. Rēķinām vid. Ls 1000 mēnesī uz purna, tātad gadā algām vien aizies vismaz pusmiljons. Un to kaut kā jānopelna!
Image

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 28 Mar 2008, 07:24

QueenZ wrote:
msh wrote:Varēji labāk pajautāt, nafig tur viss tik pokemonisks palicis un nafig visās malās bāž to bremzīgo javascript :D
Shitaas visas p0k3 fiishas ir siichiem domaatas, vinji maxaa kaa traki un draugiem tik varaas :D :money:
Precizēsim - vienkārši idiotiem.

Mad182
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 903
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:16
Atrodas: Latvija

Post no Mad182 » 28 Mar 2008, 09:47

Pāris adblock filtri un viss uzreiz kļūs acij tīkamāks :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 28 Mar 2008, 12:26

Abonējam Adblock filtru dr. Evil, tas likvidē visu add-spamu. Bet tās fīčas, kur naudu prasa - paliek:P
Image

QueenZ
E-žurnālists

Post no QueenZ » 28 Mar 2008, 12:50

Mad182 wrote:
Pāris adblock filtri un viss uzreiz kļūs acij tīkamāks :)
shitais taas lejaa sliidoshaas reklaamas arii nonjem?

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 28 Mar 2008, 13:25

shitais taas lejaa sliidoshaas reklaamas arii nonjem?
agha

QueenZ
E-žurnālists

Post no QueenZ » 28 Mar 2008, 13:43

a vinsh nonjem pavisam pat taa, ka nekas neraadaas vai paliek balta, nesmuka vieta?

izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22

Post no izredzētais » 28 Mar 2008, 23:24

nu varēja vairāk apakšjautājumus izvairīgajām atbildēm, bet kopumā visai interesanti ;)

par to bremzēšanu, trafiks mazinātos ar vieglāku lapu, līdz ar to arī retāk nāktos dzirdēt frāzi "draugi atkal bremzē" t.i. izveidojot 2 versijas: poke un normāli domājošiem cilvēkiem.

piemērs - notepad.lv - viegla, patīkama lapa.

osh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 222
Pievienojies: 05 Jūn 2007, 13:15
Atrodas: Belfast, NI

Post no osh » 29 Mar 2008, 12:27

izredzētais wrote:piemērs - notepad.lv - viegla, patīkama lapa.
Man pa žizņi Notepad bremzē atšķirībā no draugiem.lv
I Don’t Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn’t Die

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5070
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 02 Apr 2008, 11:46

Vienīgais kas tev var kaut ko iebremzēt ir stat.tunt.lv skaitītājs lapas apakšā, varbūt vēl šis tas, bet nu tā, ka tu vispār notepadā netiec, notiek tad kad lapa ir off-time. Nu atraduši ar ko salīdzināt. Draugiem.lv ir 100 serveri vai cik tur, mums pat viens servers nav. Sēžam uz dalītās hastes, kopā ar citām lapām.

izredzētais
Reģistrēts lietotājs

Post no izredzētais » 02 Apr 2008, 20:52

runa iet par pašu lapu, nevis kur šī lapa tiek turēta :) lapa ir viegla. ja tādā pašā garā būtu ieturēts dragiem.lv par bremzēšanu varētu aizmirst.

piemēram no maniem koledžas datoriem par draugiem.lv vari aizmirst ;) viņ i paši apgalvoja, ka pie vainas ir pārraidītā datu daudzums, katram muļķim skaidrs - tas ir jāsamazina noņ emot visas poke fīāas, lietotāja profila skinus un smagos skriptus.

edit: man nekad notepad.lv nav bremzējis ;)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 02 Apr 2008, 22:13

Ak, laimīgais! Toč, izredzētais! :D :D :D
Image

izredzētais
Reģistrēts lietotājs

Post no izredzētais » 03 Apr 2008, 15:20

varbūt pie vainas ir tas, ka notepadā parādos periodiski, neesmu uztrāpijis lagošanai :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 03 Apr 2008, 18:40

Nu tagad laikam lapa stipri labāk iet, problēma novērsta.
Image

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”