Š obrīd ir divi galvenie informācijas nesēju tipi, katram no tiem piemīt savi plusi un mīnusi. Cietie diski (HDD) ir lēti, bet lēni un satur nedrošus mehāniskus mezglus. Flash atmiņas ir ātrākas, bet dārgākas (rēķinot uz 1 GB), un to darbmūžs ir ierobežots ar apm. 10.000 ieraksta cikliem.
Jaunajam atmiņas tipam, nosauktam par "Racetrack memory", nepiemitīs abu iepriekšējo atmiņu trūkumi. Pleijerī ar jauno atmiņas mikroshēmu varēs saglabāt ap 50.000 dziesmu vai 3000 videofilmu, pie tam tas būs ļoti ekonomisks energopatēriņa ziņā.
Kā uzbūvēta "Racetrack memory" atmiņa?
Pierasto atmiņas šūnu vietā dati glabāsies uz mikrostieplītēm, kuras izvietotas perpendikulāri mikroshēmas kristālam. Stieplītes izgatavotas no permaloja un to diametrs - 200 nm. Datu rakstīšana/lasīšana notiks pie stieplītes pamatnes, un datu biti kā krellītes tiks "savērti" uz stieplītes. Ar pieliktā sprieguma palīdzību datu straume varēs pārvietoties pa stieplīti visā tās garumā. Katrā U-veida stieplītē varēs ierakstīt tūkstošiem bitu. Š ādus datu nesējus uz kristāla virsmas varēs izvietot ļoti lielā daudzumā, tādējādi datu glabāšanai izmantojot nevis laukumu kā tagad - bet tilpumu. Informācijas nolasīšanai vai ierakstīšanai nepieciešamais laiks - 1 nanosekunde (10[sup]-9[/sup] s).
Vēl gan nāksies mazliet paciesties: līdz prototipa izgatavošanai varētu paiet 4 gadi, tikpat daudz laika vajadzēs līdz sērijveida ražošanas uzsākšanai.

Lasīt sīkāk: http://cnews.ru/news/top/index.shtml?2008/04/11/296822