Divi datori - tas jau ir ansamblis. Pieslēgti normālai akustiskajai sistēmai, šādi MIDI sintezatori skan visai pieklājīgi. Protams, Casio vai Roland Piano šāda tehnika neaizstās, bet amatieru vajadzībām "paspēlēties" būs pilnīgi pietiekami.
Visvienkāršākais mūzikas rīks ir virtuālā klaviatūra internetā. To var atrast šajā adresē.
Spēlēšana notiek ar peles palīdzību vienbalsīgi. Ir autoritma pavadījums. Jāatzīst, ka skaņas, ko izdod šī virtuālā klaviatūra, ir tīri patīkamas. Lielākais trūkums - pieejamas tikai 1.5 oktāvas.

Daudz vairāk iespēju ir ķīniešu radītajai datorprogrammai "Keyboard Music 2.4". Tanī tiek spēlēts ar datora klaviatūras palīdzību. Nospiestie taustiņi izgaismojas. Ja mazliet patrenējas - var spēlēt tīri labi. Programma atbalsta daudzbalsīgu polifoniju (tātad var spēlēt akordiem).
Instrumentu/tembru klāsts pārsniedz simtu. Ir bagātīgs autoritms ar sinhronizāciju, daudz dažādu papildiespēju, kā arī iespēja veikt ierakstus. Pamācībā gan rakstīts, ka programma domāta bērneļiem, bet kurš bērnelis zinās kas tās tādas Hammonda ērģeles un Honky-Tonk klavieres?



Programma aizņem mazāk par 1 MB, darbojas arī uz visvājākajiem datoriem. Trial versija ir par brīvu, pilnā maksā 15 USD vai 10 EUR. Lejupielāde mājaslapā. Internetā var sastapt arī crackotas un pārveidotas šīs programmas versijas, kuras pat neprasa instalāciju - piemēram, šeit. Protams, ka crackotā versija lietojama tikai un vienīgi iepazīšanās un izpētes nolūkā.