Tagad var izgatavot degvielas elementus ar tādiem pat izmēriem, kā pierastās Li-Ion baterijas, bet ar vienu uzpildīšanu tie kalpos daudz ilgāk. Pat pēc vecās tehnoloģijas izgatavots Sony 50x30 mm liels degvielas elements spēja darbināt media pleijeri digitālās TV skatīšanās režīmā veselas 14 stundas bez pārtraukuma. Ja tagad izdevies vēl 7 reizes palielināt ietilpību - varam iedomāties, kādi resursi būs jaunajām baterijām!

Kā darbojas jaunie elementi?
Baterijā (jeb precīzāk - tās katalīzes tvertnē) tiek ievadīts metilspirts, kas katalizatoru klātbūtnē reaģē ar gaisā esošo skābekli un ražo elektrisko strāvu ar spriegumu 3 V. Vēl baterijā atrodas neliels Li-Ion bufera akumulators un vadības mikroshēma.
Uzpildīšana notiek līdzīgi kā parastās šķiltavās, viss notiek sekunžu laikā:

Jaunā elementa energoietilpība ir 0.3 W/cm[sup]3[/sup], šādu jaudu tas var dot daudzas stundas, līdz izbeidzas spirta pildījums. Pēc tam uzpildām no līdzpaņemtās pudelītes un ierīce strādā tālāk.
Īpaši piemērots Sharp degvielas elements ir mobilajiem telefoniem, jo tie galvenokārt atrodas stand-by režīmā. Lai nodrošinātu spēcīgus strāvas impulsus raidītājam sarunas laikā, kalpo iebūvētais bufera akumulators.
Arī Krievijā notiek darbs pie līdzīgiem elementiem, jau izdevies portatīvā PC autonomu darbību "izstiept" līdz 8-10 h.
Degvielas baterijas 2009. gadā gatavojas ražot vēl Toshiba un MTI Micro.
Avots: 1, 2.