Objektīvs antivīrusu tests

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Objektīvs antivīrusu tests

Post no samurajs » 31 Mai 2008, 16:13

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 102713.gif[/imgl]Krievijas portāla 3dnews.ru veidotāji veikuši pamatīgu pētījumu antivīrusu lauciņā. Tā kā lielākajā daļā šādu testu "sedziņa" tiek mākslīgi pavilkta un vienu vai otru pusi, tad šoreiz bija rūpīgi padomāts par objektivitāti.

1. Visi antivīrusi tika darbināti noklusētajā režīmā; tādi, kādi tie ir uzreiz pēc instalācijas. Vienīgais - pirms testa tiem tika atjaunināta datubāze. Tas izskaidrojams ar to, ka liela daļa lietotāju neko nejēdz no uzstādījumiem un lieto AV tādu, kāds viņš ir.

2. Testam vīrusi tika ņemti nevis no AV izstrādātāju datubāzēm, bet "saķerti" internetā pēc nejaušības principa. Pavisam lietoja 3732 vīrusus no dažādām grupām - inficētus .dll failus, arhīvus, izpildāmos .exe failus (arī "iepakotus" instalatoros), Trojas zirgus, Email tārpus utt. Pēc vecuma vīrusi arī bija dažādi - sākot ar arhaisku 1980. gadā radītu infekciju līdz mūsdienu kaitīgai programmatūrai.
Visi šie 3732 datorvīrusi tika saarhivēti vienā 3.42 MB lielā arhīvā, un antivīrusiem tika likts šo arhīvu skenēt.

Testam izvēlējās:
- maksas AV: Kaspersky, Dr.Web, NOD32, Outpost, Panda
- bezmaksas AV: Avira AntiVir, Avast!.

Testa interesantākie rezultāti:

1. 100% efektivitāti neuzrādīja neviens antivīruss. Lai cik neparasti tas liktos - uzvarētāja laurus plūca bezmaksas AV Avira AntiVir ar 99.29% noķertajiem kaitēkļiem.
2. Totāli izgāzās Avast!, kas spēja atklāt tikai 8.47% no visiem vīrusiem. Iemesls pavisam vienkāršs - AV nebūt nav slikts, bet noklusētajos iestādījumos tam uzlikts viszemākais drošības līmenis. Kad to pareizi noregulēja - noķerto kaitēkļu procents sasniedza 98.
3. Visilgāk testfaila skenēšanu veica Kaspersky - tas šoreiz nav nopietns trūkums, bet programmas darbības īpatnība: katru inficēto failu AV uzreiz mēģina "ārstēt" un tikai tad pāriet pie tālākas skenēšanas. Citas programmas tikai fiksē noķertos vīrusus, darbības ar tiem atliekot uz vēlāku laiku.
4. Pēc resursu patēriņa labākie ir NOD32, Avira AntiVir un Outpost, kuri nepatērē vairāk, kā 40 MB RAM.

Visērtāk rezultātus apskatīt tabulās:

Image
Image
Image
Image

Secinājumi: Ir tāds populārs teiciens reklāmas biznesā - "Kālab maksāt vairāk?" Apkopojot testa datus, sanāk pārfrāzēt šo teicienu - "Kālab maksāt vispār?"
Pilnu testa aprakstu 3 daļās var izlasīt pirmavotā 3dnews.ru.
Image

Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11

Post no Tvinky » 31 Mai 2008, 16:34

Tiešām, kālab maksāt vairāk - uzliec Linux/nopērc Mac un nav problēmu.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 31 Mai 2008, 16:50

Nu, protams, bet Linux pagaidām vēl nespēj 100% darīt visu to ko Win. Uz labo pusi jau iet, bet patlaban vēl jālieto abi...
Image

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 31 Mai 2008, 17:01

Lietoju šādu kombināciju:

1. Avira
2. Nod32
3. Ad-ware

Visus 3 darbinu kopā, jo to ko neatrod Nod32, atradīs man Avira. Ad-ware bija pašā sākumā, tālāb arī vēl tur mētājās, kur tagad. Pie šādas variācijas nekādi "gļuki" nav novēroti un sistēma ir stabila.

Nekad nelikt šādu kombināciju:

Avast ar Nod32.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 31 Mai 2008, 17:22

Fox: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno:
Image

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 31 Mai 2008, 17:38

Nu nez. Daudzi jau sak, ka ar vienu AV pietiek. Piem aviru savu mūžu nebiju lietojis, vajadzēja pāris lietas notestēt un tavu brīnumu, atklāju zarazas tādas, kas man gadiem stāvēja, neviens AV līdz šim neko ļaunu nebija saskatījis. Tāpēc arī lietoju Avira + nod32.

Pamato, kāpēc tad es esmu :duno:

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 31 Mai 2008, 17:55

Nu, protams, bet Linux pagaidām vēl nespēj 100% darīt visu to ko Win. Uz labo pusi jau iet, bet patlaban vēl jālieto abi...
saderam, ka home jūzerim, linux spēj to pašu, ko windows :p

Fox, Tu tiešām esi em.. jocīgs :D

drono
Lietpratējs
Atbildes: 706
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:59
Atrodas: Liepāja

Post no drono » 31 Mai 2008, 18:04

To, ka blondai sekretārei vajag antivīrusu, tas tā kā būtu skaidrs, mazums ko šī tur nejēdz neko tikai velk kaut ko utt.
Bet es nekad nesapratīšu tos IT speciālistus, kuri apgalvo, ka viņi bez antivīrusa uz Windows nevar iztikt. Tas, manuprāt, liecina tikai par to, ka lielie spečuki vispār nepārzina, kas darbojas viņu datoros, bet atstāj to pārzināšanu kādas "gudras" programmas ziņā.
Pats antivīrusu neesmu izmantojis jau kādus gadus 2 un uzskatu, ka datoru neesmu pircis tāpēc, lai pusi tā resursus patērētu kāda programma, kura tikai tēlo, ka dara ko noderīgu, turklāt dara to ļoti uzbāzīgi.
Uzskatu, ka operētājsistēma nav miskaste, kurā mest iekšā katru "noderīgu" programmiņu, kas atrasta internetā. Un, galu galā, ja tiešām vajag kādu neuzticamu failu pārbaudīt, tad ir taču tādi servisi kā http://www.virscan.net/

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 31 Mai 2008, 18:46

Neesmu es jocīgs tikai tāpēc, ka man stāv 2 AV. Kā jau teicu, ir lietas, kur avira ir laba, ir lietas, kur tieši man nod32 noder.

Dažreiz sanāk kādu dziru izveidot un tie AV arī noder tīri bārbaudei, atpazīst kā vīrusu, vai nē.

Pēc būtības es tā pat kā drono viņus varu nelietot. Vienkārši skanēšanu tā pat neveicu, ja nu vienīgi on-time aizsardzība darbojās.

Tā arī pamatojumu neesmu saņemis kāpēc gan Avira + Nod32 nebūtu labi. Ja māk nokonfigurēt un pielāgot tad pats suns ar kaķi draudzējās. Tik pat labi, nafig daudziem stāv vairākas programmas, ar kurām var filmas skatīties. Tas ir tikai tāpēc, ka ar vienu rāda tā, ar citu labāk, vēl ar kādu citu vispār viss iet ideāli, bet visas viņas stāv ienstalētas un reāli darbojās.

marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Atrodas: Rīga

Post no marr » 31 Mai 2008, 19:14

piekrītu drono. Manuprāt, AV ir cīņa ar sekām, ne ar cēloņiem. Es gan neteiktu, ka viņu vispār nevajag, taču pilnīgi noteikti bez viņa var iztikt.

izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22

Post no izredzētais » 31 Mai 2008, 19:47

marr, mani šī tēma ir ļoti ieintresējusi, ceru tuvākajā laikā sagaidīt kādu rakstiņ u detalizētāk kas un kā :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 31 Mai 2008, 20:41

Var jau var bez AV iztikt, ja limited user lieto... Bet pāris reižu AV mani paglābis no nopietnām ziepēm, tā kā lai vien dzīvo... Vismaz Avira jūtamus resursus neēd.

Sid: Linux neatbalsta MSN/Skype videočatu, jo kamerām nav draiveru. Man tas svarīgi. Pārējais jau +/- būtu...

drono: Par visu šaubīgo softu likšanu uz PC pat nemaz nav runa, priekš tam ir virtuālās sistēmas un tā arī top darīts. Bet gadījies, ka ar flashu ievazā utml.

Fox: ļoti daudziem nācies pārlikt sistēmu vairāku AV dēļ. Tev laimējies, ka nekas nav uzkāries; lielākajā daļā gadījumu nāk ciemos BSOD.
Image

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 31 Mai 2008, 21:12

Redz samuraj, kā jau es teicu, ja nav līkas rokas un zin ko ar ko var "sapārot" :D tad viss ir okey.

Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11

Post no Tvinky » 31 Mai 2008, 21:49

drono wrote:To, ka blondai sekretārei vajag antivīrusu, tas tā kā būtu skaidrs, mazums ko šī tur nejēdz neko tikai velk kaut ko utt.
Bet es nekad nesapratīšu tos IT speciālistus, kuri apgalvo, ka viņi bez antivīrusa uz Windows nevar iztikt. Tas, manuprāt, liecina tikai par to, ka lielie spečuki vispār nepārzina, kas darbojas viņu datoros, bet atstāj to pārzināšanu kādas "gudras" programmas ziņā.
Pats antivīrusu neesmu izmantojis jau kādus gadus 2 un uzskatu, ka datoru neesmu pircis tāpēc, lai pusi tā resursus patērētu kāda programma, kura tikai tēlo, ka dara ko noderīgu, turklāt dara to ļoti uzbāzīgi.
Uzskatu, ka operētājsistēma nav miskaste, kurā mest iekšā katru "noderīgu" programmiņu, kas atrasta internetā. Un, galu galā, ja tiešām vajag kādu neuzticamu failu pārbaudīt, tad ir taču tādi servisi kā http://www.virscan.net/
Kā ar tiem internetiem, kur pa tīklu draza skraida pati? Bez firewall, ar iebūvēto pa pieskari viss aiziet kā tikai Apollo dsl vadu iespraud :)

To samurajs, nu jā Linux'am vēl ir ilgs ceļs ko sisties, bet ar laiku izsitīsies, jo open source komūna ar katru dienu aug. MS pats atzina, ka jūt kā jau viņus spiež ārā open source pamazām :) Es pagaidām pasēdēšu tomēr uz Mac OS X uz serveriem un PC likšu Linux :)
Un runājot par kameru draiveriem priekš linuks, tur ir vainīgs Microsoft, jo uzpērkot visu pasauli arī padara trulus koderus, kas izlaiž dzelzi un uzkodē tikai vienai OS :) Imho, es uzskatu, ja dzelzi laiž, to vajadzētu suportēt uz visām OS. Skolās jau arī vienu MS tik sprauž ausī, par alternatīvām negrib dzirdēt ;) Paprasot uz ielas kādam vai zina kaut ko pas Apple/Mac OS X/Makintoš datoriem vai Linux, retais ko var pateikt, jo vnk nekur par to nestāsta.
Vnk vajag kaut ko darīt lietas labā - kaut, kas aiz ādas jau ir...

P.S PC pagaidām kā gaming sistēma noder, kāmēr vēl to spēļu izplatīšana pa visām OS nav populāra.

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 31 Mai 2008, 22:08

Lai kaa arii gribeetos, lai tā nebūtu, šis tests tomēr IR subjektīvs! :)

fox: hmm... antivīrusus miksēt ir ļoti, ļoti neieteicams... viņi var traucēt darbību viens otram. Respektīvi, viens sāk labot inficētu failu, bet otrs bloķē šo darbību, jo uzskata, ka kaut kāda kreisa programma kaut ko nepamatoti labo. Tādējādi var sākties antivīrusu karš datorā. Pārbaudīts tas ir uz Kaspersky un Norton. :)

Drono... tu tiešām pārzini programmas, kas tiek palaistas uz tava datora? Programmas var paslēpt gan no gan no "Aplications", gan no "processes"... Un vēl, kāpēc datorspeciālisti iesaka antivīrusam nepažēlot tos n megabaitus no RAM? Tāpēc, ka standarta lietotājs NEVAR "izpīpēt", kas darbojas uz datora! Daudzi iedomājas, ka zin, bet prakse rāda pavisam ko citu!!! Tu nevari uzvilkt prezervatīvu flash atmiņai, lai neinficētu savu datoru!

DMG
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 186
Pievienojies: 22 Dec 2007, 20:19

Post no DMG » 31 Mai 2008, 22:22

Es gan lietoju NOD. Vismaz ātruma ziņā labāks ir. A citādāk kā jau te minēja atkarīgs no paša lietotāja nevis antivīrusa. Man galvenais, lai redzu to antivīrusu pēc iespējas mazāk!

saru
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 32
Pievienojies: 22 Feb 2008, 00:49
Atrodas: Rīga

Post no saru » 31 Mai 2008, 23:03

žēl, ka avg netikai testēts.

drono
Lietpratējs

Post no drono » 31 Mai 2008, 23:08

WerNeo> "Programmas var paslēpt gan no gan no "Aplications", gan no "processes""

Tad tu vienkārši skaties nepareizajā procesu pārlūkā.
Parādi man, kā tu šeit kaut ko noslēpsi - http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96653.aspx
Kaut gan, vai tad Windows iebūvētajā Task managerī var kaut ko paslēpt? Tas tā bija uz Win98 ctrl-alt-del saraksta, ka varēja paslēpt programmas. :D

Twinky> "Bez firewall, ar iebūvēto pa pieskari viss aiziet kā tikai Apollo dsl vadu iespraud"

Ja tu izmanto XP ar SP1 un bez updeitiem, tad tevis teikto es neapšaubu.
Un es nekur nebiju minējis, ka nebūtu jāizmanto Firewall. Ja bez antivīrusu programmas var pilnībā iztikt, tad ugunsmūri būtu jāizmanto jebkurā gadījumā. Protams, pilnīgi pietiek arī ar XP iebūvēto.

doroteja
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 05 Mai 2008, 12:31
Atrodas: Saldus

Post no doroteja » 31 Mai 2008, 23:20

Es, piemēram, gribu aviru, bet man jau ir avg. Vai man vispirms ir jāizinstalē avg un tad likt aviru? Vai avira atrstos tārpus un zirgus pēc tam likvidē? (par bezmaksas aviru)
laiks zināšanām!

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 31 Mai 2008, 23:21

Izlasīju - uzslēdzu avastu uz high. Tagad ir skaidrs, kāpēc nesen avasts nebļāva, kad uzinstalēju rootkitu :rolf:
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 31 Mai 2008, 23:36

drono...
1. programmas arī šobrīd var lieliski paslēpt no procesu loga.

2. Tāpat vīruss var inficēt arī sistēmas failus. Respektīvi, Tu domāsi, ka process darbojas normālā režīmā, bet reāli - tur arī kāds krabītis darbojas.

3. Š aubos, ka Tu 100% no sava laika velti procesu pētīšanai (bet tajā starpā kāds sistēmas failiņš var inficēties).

4. Š aubos, ka lietotājiem, parasta darba laikā, pietiks laika (un zināšanu) pētīt, kas notiek procesos.

P.S. Tīri teorētiski (līdz ar to, arī praktiski) pastāv iespēja XP inficēt arī limited user režīmā. Praksē gan neesmu mēģinājis, bet esot šādi vīrusiņi, kas inficē arī caur limitētu useri.
Last edited by WerNeo on 31 Mai 2008, 23:37, edited 1 time in total.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 31 Mai 2008, 23:36

Par Avast! Kā atrisināt to saucamo "draugiem.lv zolīšu problēmu"? Kad Avast to zoli vienkārši bloķē. Nebiju tur sīki krāmējies, vienkārši brutāli rubīju laukā.

Patīk man prikos ar zparks.lv ar avira met laukā html exploitu :D. Laikam kaut kas līki sakodēts.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 01 Jūn 2008, 06:07

Doroteja: tieši tā - papriekš 1 antivīrusu noinstalēt, tikai pēc tam otru instalēt. Ja AVG normāli darbojas - nav nekāda vajadzība uz Avira pāriet. AVG nebūt nav slikts.

Hmmm... uz zparks.lv patiešām Avira kauc joprojām jau kādus pāris mēnešus. Brīnos, vai tad lapas admini neko nezin ja nerīkojas? Laikam pats exploits tur nebūs, jo trauksmi ceļ heiristiskais analizators - jams atradis exploita pazīmēm līdzīgu kodu.
Image

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06

Post no Creep » 01 Jūn 2008, 08:48

Sēžu aiz rūtera firewall un AVG un neko neesmu saķēris pāris gadu laikā... Vienkārši neložņāju pa dīvainām lapām un neveru vaļā visu pēc kārtas... Un bez AV arī varētu iztikt...

Mad182
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 903
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:16

Post no Mad182 » 01 Jūn 2008, 12:22

Nez, neviena zaraza nav mani traucējusi jau kādus 2-3 gadus, šajā laikā, cik nu izmantoju win, ir lietots gan kav, gan nav, gan avg, gan nekas, nevienu nēesmu ne speciāli konfigurējis, ne sistemu skenējis, bet nu av jau kā tāds ir tikai profilaktiskiem nolūkiem, vajag tak pašam domāt, kur ko "kačā" un ko ver vaļā.

Kaut ko vēl dumāku par diviem av vienlaicīgi grūti iztēloties. Sorre.

izredzētais
Reģistrēts lietotājs

Post no izredzētais » 01 Jūn 2008, 12:49

kas ir rūterī iebūvēts firewall?

doroteja
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 05 Mai 2008, 12:31
Atrodas: Saldus

Post no doroteja » 01 Jūn 2008, 15:48

skaidrs par avg! paldies! :cool:
laiks zināšanām!

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21

Post no msh » 01 Jūn 2008, 16:23

izredzētais wrote:kas ir rūterī iebūvēts firewall?
NAT :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

izredzētais
Reģistrēts lietotājs

Post no izredzētais » 01 Jūn 2008, 20:32

kādos rūteros? mazajos wireless vai lielajās kastēs?

drono
Lietpratējs

Post no drono » 01 Jūn 2008, 20:53

Izmēram nav nozīmes, uzlikt var gan lielajos, gan mazajos ;)

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 01 Jūn 2008, 23:04

hmm... Tāda nojausma, ka cilvēki te runā tikai par sevi! Cilvēkam, kas nelieto internetu, viņam nav USB, nav CD/DVD-ROM vai FDD... Arī viņi var citus uzskatīt par muļķiem, sakot: "es lieliski iztieku bez antivīrusa. Antivīrusu lietotāji ir muļķi."

Diemžēl, dzīvē viss ir savādāk!!! Bieži vien, bezantivīrusu "gudrīšu" datori kļūst par "Zombijiem"... Lietotājam netraucē, izskatās, ka dators tīrs, bet patiesībā čum un mudž visādām drazām, kas izplatās tālāk.

Nu un ka Tev ir uguns mūris? Tas pret inficētu flešu nepasargās... piemēram, UFO.EXE... palaižas tik jauki, ka tu nekur šamējo nemanīsi... Toties visi Fleši, kas izies caur tavu datoru, tiks inficēti! Flešu formatēsi, bet pēc formāta, tavs dators failiņu jauki iekopē atkal... Pie tam, ja par to failiņu neiebļausies antivīruss, lietotājs viņu simtu gadus nemanīs, jo domās, ka pie viņa viss ir tīrs. :)

Ir daudz mazu failiņu, kas māk sačakarēt datora dzīvi, lietotājam netraucējot... Bet tajā pašā laikā, nosūtot uz kādu mailu cilvēka ibankas vadītās paroles... Paralēli, regulāri sūtot pieprasījumus kādam serverim, mēģinot to uzkārt...

P.S. Ieteiktu, joka pēc, visiem antivīrusu nelietotājiem noskenēt datorus kaut vai ar Spyware Doctor! :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 01 Jūn 2008, 23:22

WerNeo: es tev pilnīgi piekrītu! Kā tas notiek ar flešu - pats izbaudīju; labi, ka man ir Avira! Bet zinu, ka tas nelaimīgais flešs jau sazombējis veselu kaudzi PC kuros tas pabijis...
Image

drono
Lietpratējs

Post no drono » 01 Jūn 2008, 23:51

Un kurš tad atstāj autorun ieslēgtu uz Flash diskiem?? Uz CD vēl tam varētu saskatīt kādu jēgu, bet kāda gan tam varētu būt jēga uz Flash?

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 02 Jūn 2008, 00:44

to autorunu jau uzliek tas vīruss.
Step By Step - ImageImage

drono
Lietpratējs

Post no drono » 02 Jūn 2008, 08:03

Kā vīruss var uzlikt autorunu, ja vīruss nemaz netiek palaists? Autorun ir Windows fīča, kas defaultā uz XP ir ieslēgta visiem diskiem.
http://www.microsoft.com/technet/prodte ... x?mfr=true
Uzliekam 95 (91 vietā) un no Flashiem vairs nekas automātiski nevērsies.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 02 Jūn 2008, 09:11

Autorun šai gadījumā nemaz nebija ieslēgts. Manuāli atverot flashu, nekas aizdomīgs nebija redzams, tikai Avira uzreiz sāka neganti lamāties. Tie vīrusi nemaz nav muļķi!
Image

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 02 Jūn 2008, 10:17

man bija tā, ka flašī nez no kurienes parādījās autorun.inf fails kurā norāde uz kaut kādu mapi (laikam) Recycled (pretēji Windows Recycler), kurā sēž viens fails.
Step By Step - ImageImage

drono
Lietpratējs

Post no drono » 02 Jūn 2008, 11:18

Samurajs> "Autorun šai gadījumā nemaz nebija ieslēgts."

Tad kur vispār ir problēma? :D Vīruss pats par sevi neko slikti nedara, ja neviens viņu neatver. Potenciāli "bīstams" viņš var palikt tad, ja uz tā flasha atrodas autorun.inf fails, kas norāda uz vīrusu, un arī tikai tad, ja OS nav izslēgts autorun uz Izņemamiem diskiem.

Protams, ka antivīruss pārskanē Flashu un sāk bļaut, ja kaut ko atrod, bet tas jau nenozīmē, ka tu to aizdomīgo failu būtu vēris vaļā, ja jau pat nemanīji neko aizdonīgu :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 02 Jūn 2008, 11:34

drono: viss var būt, bet pateicoties AV, zaraza tika izķerta un neizplatījās tālāk :)
Image

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 02 Jūn 2008, 13:03

Un kas jāatslēdz pret inficētiem doc, zip u.tml. failiem, ko atsūta, draugs, kolēģis, kaimiņš? :) Pie tam, man neliekas ērti, atslēgts autorun.

Mana pārliecība, ka bez antivīrusa var sēdēt tikai cilvēks, kam nav darba ar citu cilvēku "radītiem" failiem... Tie, kas internetā nemeklē nekādu informāciju, bet sēž tikai sev ierastajās lapās. Cilvēks, kam nav ko citu darīt pie datora, kā tikai pētīt, vai sitēmā nav kāds lieks process uzradies... izmanto tikai pārbaudītus (uz cita datora AV) draiveru, spēļu u.c. diskus... Kā arī cilvēks, kam nav svarīga informācija uz datora... Ja atbilst visiem šiem kritērijiem, tad bez antivīrusa varbūt arī iztikt var. :)

P.S. Un jā, autorun jau var atslēgt Windowsam, bet kā jau minēja rajah, pastāv tāds failiņš autorun.inf... un tas palaižas neprasot, vai windows autorun ieslēgts, vai izslēgts!
Last edited by WerNeo on 02 Jūn 2008, 14:51, edited 1 time in total.

quizzical
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 610
Pievienojies: 28 Apr 2007, 21:47

Post no quizzical » 02 Jūn 2008, 14:50

Bet šajā testā ir rakstīts tikai par atklāšanu, bet kā ir ar dezinfekciju. zinu gadijumus, kad Antivir atrod vīrusu, bet dezinficet nespēj, turpretī Karspersky dezinficē
Toreiz, kad braucu ar PB-70 34-tajā gadā, šitā te nebija, toreiz bija savādāk...

kaqp
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 545
Pievienojies: 13 Aug 2007, 20:08

Post no kaqp » 02 Jūn 2008, 17:57

da ko var ņemties, kasperskīs ir labākais! un par to rijīgumu galīgi garām!
Image

quizzical
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 610
Pievienojies: 28 Apr 2007, 21:47

Post no quizzical » 02 Jūn 2008, 18:07

Es arī esmu par Kaspersky, bet ņem vēŠ—ā to, ka Antivir ir bezmaksas. Un, manupraat, normalam lietotaajam, maajas apstaakljiem ar Antivir pietiek atliektiem galiem
Toreiz, kad braucu ar PB-70 34-tajā gadā, šitā te nebija, toreiz bija savādāk...

ArtursK
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 16
Pievienojies: 26 Mar 2008, 18:36

Post no ArtursK » 03 Jūn 2008, 22:58

es par kaspersky ;.

mmittz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 46
Pievienojies: 04 Jūn 2008, 10:41

Post no mmittz » 04 Jūn 2008, 11:06

Tvinky wrote: Kā ar tiem internetiem, kur pa tīklu draza skraida pati? Bez firewall, ar iebūvēto pa pieskari viss aiziet kā tikai Apollo dsl vadu iespraud :)

To samurajs, nu jā Linux'am vēl ir ilgs ceļs ko sisties, bet ar laiku izsitīsies, jo open source komūna ar katru dienu aug. MS pats atzina, ka jūt kā jau viņus spiež ārā open source pamazām :) Es pagaidām pasēdēšu tomēr uz Mac OS X uz serveriem un PC likšu Linux :)
Un runājot par kameru draiveriem priekš linuks, tur ir vainīgs Microsoft, jo uzpērkot visu pasauli arī padara trulus koderus, kas izlaiž dzelzi un uzkodē tikai vienai OS :) Imho, es uzskatu, ja dzelzi laiž, to vajadzētu suportēt uz visām OS. Skolās jau arī vienu MS tik sprauž ausī, par alternatīvām negrib dzirdēt ;) Paprasot uz ielas kādam vai zina kaut ko pas Apple/Mac OS X/Makintoš datoriem vai Linux, retais ko var pateikt, jo vnk nekur par to nestāsta.
Vnk vajag kaut ko darīt lietas labā - kaut, kas aiz ādas jau ir...

P.S PC pagaidām kā gaming sistēma noder, kāmēr vēl to spēļu izplatīšana pa visām OS nav populāra.
Nu te nu tu kļūdies bez AV man ir Mājas Komplekts II nu un viss griežas uz XP, abiem lietotājiem paroles u.c protams firewall on, bet ja nu ir kāds vīrus tad viņš man netraucē nav ne reklāmu, startup esmu izskatījis nekā nevēlama tur nav.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 04 Jūn 2008, 12:48

mmittz wrote:Nu te nu tu kļūdies bez AV man ir Mājas Komplekts II nu un viss griežas uz XP, abiem lietotājiem paroles u.c protams firewall on, bet ja nu ir kāds vīrus tad viņš man netraucē nav ne reklāmu, startup esmu izskatījis nekā nevēlama tur nav.
Nu nevajag būt tik pašpārliecinātam :D Destruktīvu vīrusu mūsdienās nemaz nav daudz, tos parasti taisa ar zināmu mērķi. No kurienes rodas miljardiem spama vienību? Ne jau onkulis Sems no superjaudas datoriem tos izsūta, bet mūsu pašu bāleliņi no inficētiem PC. Ko gribi ieraudzīt startupā? Procesu HVZ.exe? Nav viņi tik dumi...

Ļoti labi, ka Firewall ir, bet bezmaksas AV arī netraucētu, ēst tak neprasa!
Image

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 04 Jūn 2008, 17:08

Process: ShisIrViiruss.exe un uz desktopa atveras logs. "Š is ir vīruss. Drīkstam Jūs traucēt? Ja vēlaties vīrusu izslēgt, nospiediet podziņu "Cancel"." :)

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”