James Bond 007 un mūsdienu zinātne

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

James Bond 007 un mūsdienu zinātne

Post no samurajs » 07 Jūn 2008, 19:01

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 013992.jpg[/imgl]Š ogad slavenajam Džeimsa Bonda tēla radītājam Janam Flemingam paliktu 100 gadu. Kādreiz, "aukstā kara" gados spiegu filmās redzētie rīki un paņēmieni likās absolūta fantastika. Dažās no Džeimsa Bonda filmām redzētajie efekti jau bija reālas, darbojošās tehnoloģijas. Kā piemēru var minēt JetPack (Dr.No) vai telefonus ar GPS (Casino Royale).
Tagad būtu īstais laiks atskatīties vēsturē un izvērtēt aģenta 007 tehnisko arsenālu no mūsdienu zinātnes viedokļa.

Mākslīgie pirkstu nospiedumi (Diamonds Are Forever)

Jau 2002. gadā japāņu šifrētājs Tsutomu Matsumoto demonstrēja, ka cilvēka pirkstu nospiedumus var viegli kopēt un izmantot, la apmānītu elektroniskās ierīces. Š is projekts pazīstams ar nosaukumu "Gummi Bear Attack". Izmantojot želatīnu, kas ir "košļājamo lācīšu" sastāvā, japānis pierādīja, ka var noņemt svešus nospiedumus no glāzes un iebarot tos elektroniskajiem skeneriem. Uz viltojumu iekrita 80 % skeneru.

Image

Mikroakvalangs (Thunderball un Die Another Day)

Tā ir viena no 007 "mantiņām", ko redzējām vairākās filmās. Ierīce cigāra lielumā ļauj elpot zem ūdens 4 minūtes.
Diemžēl mūsdienu inženieriem nekādi neizdodas panākt tādu skābekļa saspiešanas pakāpi. Labākais rezultāts ir gaiss vienai minūtei, pie tam aparāts ir dūres lielumā.
Cita alternatīva ir "mākslīgās žaunas" - ierīce skābekļa iegūšanai, sadalot ūdeni. Jau 1980. gadā tika demonstrēts pirmais šāds aparāts, kurš ļāva uzturēties zem ūdens 30 minūtes. Diemžēl iekārtas lielie izmēri stipri ierobežoja lietošanu. Visticamākais, ka "mākslīgās žaunas" vispirms parādīsies uz zemūdenēm, līdz ar to nebūs vajadzīgi lielie gaisa krājumi.

Image

Neredzamais auto (Die Another Day)

Filmā tas tika panākts tā, ka kameras filmēja attēlu vienā automobiļa pusē, un tas tika translēts otrajā pusē.
Mūsdienās šo efektu var panākt bez datortehnoloģiju lietošanas; ir izstrādāti t.s. metamateriāli, kuri liec gaismas starus apkārt objektam, līdz ar to padarot tos optiski neredzamus. Pagaidām šīs tehnoloģijas efektīvas 2D vidē, bet zinātnieki sola, ka nākotnē arī 3D objektu varēšot "paslēpt".

Image

Balss tembra mainītājs (Diamonds Are Forever)

Jāsaka, ka šī programmatūra noteikti būs pazīstama katram datorlietotājam. Bonds izmantoja ierīci ar magnetofona kaseti, lai pa telefonu imitētu sava ienaidnieka balsi. Mūsdienās tas panākams ar lētas programmas VCS palīdzību. Tā tiek bieži lietota, lai ākstītos interneta čatā.

Image

Robots - spiegs (A View To A Kill)

Kustīgs robots neliela sunīša lielumā, pēc filmas radītāju domām, būšot apsardzei nepamanāms.
Mūsdienu zinātne jau ir radījusi lidojošus izlūkošanas aparātus reāla putna izskatā. Tiek plānoti lēti vienreizējās lietošanas izlūki, ko gatavos no papīra, tāpat ar elektroniku vadāmi kukaiņi.
Jebkurš patērētājs jau var iegādāties personisko apsardzes robotu Nuvo, Spykee vai Sentinel, kas pēc būtības ir pārvietojamā kamera. Ar to palīdzību var, piemēram, sarunāties ar apmeklētājiem pie vārtiem.

Image

Slēpotāja glābšanas veste (The World Is Not Enough)

Gāžas sniega lavīna. Džeimss Bonds pavelk mugursomas aukliņu, un tūlīt izveidojas milzīga piepūšamā sfēra, kura ļauj bez pūlēm izbēgt no briesmām.
Tāda ierīce vēl nav konstruēta, bet jau ir pieejamas slēpotājiem domātas īpašas mugursomas, kuras kritiskā brīdī izmet 2 gaisa spilvenus un pasargā no smagām traumām.

Image

Radiovadāms auto (Tomorrow Never Dies)

1997. gadā uzņemtajā filmā Džeimss Bonds vadīja auto, braucot ar pirkstu pa telefona ekrānu; telefons rādīja attēlu no vadītāja skatupunkta.
Mūsdienās mobilos telefonus ar akselerometriem var vienkārši izmantot automodeļu vadīšanai, izmantojot programmu ShakerRacer. Pietiek turēt telefonu kā stūri un pakustināt to uz vajadzīgo pusi. Š ī metode ir pat izdevīgāka nekā Q piedāvātā - stūrēt auto, braucot ar pirkstu pa displeju.
Nesen militārie inženieri prezentēja Q cienīgu ideju - ar Nintendo Wii-mote vadāmu robotu, kas domāts nesprāgušu lādiņu un mīnu neitralizēšanai, pie tam videoattēla pārraidei plānots lietot Apple iPhone.

Image

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I0A9DJOPeqI[/youtube]

Avots
Image

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 07 Jūn 2008, 19:24

Jā....nemaz nebrīnos, ka sagaidīšu laiku, kad pa gaisu lidos automasīnās vairākos stāvos, māju uzkops un ēst gatavos robots, pakaļu slaucīs ar diviem gliemežvākiem utt...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 07 Jūn 2008, 21:17

Par to auto paslēpšanu. Var jau tagad veselu armiju padarīt neredzamu. Kaut kur iekš boooot bija raksts par to.

Raksts labs: +1
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06
Reputācija: 0

Post no Creep » 07 Jūn 2008, 21:37

Par neredzamajiem objektiem un sapieriem jau zināju... Katrā ziņā bija interesanti lasīt... :party:

User avatar
Kachmoderators
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 41
Pievienojies: 25 Mai 2008, 12:39
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no Kachmoderators » 07 Jūn 2008, 22:57

Nekas nestāv uz vietas. Gan jau kādreiz izgudros tādu lietu, kā muļķikā par Džetsoniem ar jaunu seju,kad pamožas,lai nav jāliek kosmētika un jātaisa frizūra...varēs ilgāk pačučēt :yes: ;.
Ar cieņu, Kachmoderators

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”