1996. gadā norvēģu uzņēmums Trolltech izlaida multiplatformu aplikāciju izstrādes komplektu – Qt framework, kurš sevī ietver C++ papildinošas klases darbam ar GUI, datu bāzēm, Open GL grafiku, tīkliem, datu apstrādes plūsmu vadīšanu, XML un skriptēšanu. Pēdējā versijā (4.4) tika pievienots HTML dzinējs WebKit.

Qt framework (turpmāk - Qt) turpina attīstīties un pašreizējā versija iekļauj sekojošus izstrādes rīkus:
Qt Designer – rīks, ar kura palīdzību iespējams ātri izstrādāt iespējām bagātus interfeisus ar visu atbalstīto platformu noklusēto dizainu.
Qt Assistant – online dokumentācijas organizēšanas un lasīšanas rīks, kurš atvieglo sarežģītu aplikāciju izstrādi.
Qt Linguist – aplikācijas internacionalizācijas rīks, ar kuru iespējams veidot vairākas interfeisa valodas atbalstošas aplikācijas ar vienu un to pašu izejas kodu koku un aplikācijas bināro kodu.
Qmake – rīks, kas atvieglo programmas izejas kodu kompilācijas procesu.
Tekošā Qt versija atbalsta sekojošas platformas:
Unix/X11 – Linux, IBM AIX, SGI IRIX, HP-UX, Sun Solaris u.c.
Microsoft Windows (no 98 līdz Vista)
Mac OS X (>=10.3)
Embedded Linux (platforma mobilajām ierīcēm)
Qt programmu var nokompilēt uz jebkura standarta C++ kompilatora, jo pirms kompilēšanas kodu apstrādā MOC (Meta Object Compiller), kurš pārveido nestandarta Qt atslēgas vārdus standarta C++ kodā. Qt neaizvieto C++ valodu, bet gan papildina to, tāpēc Qt programmās var izmantot visas standarta C++ galvienes (headers) un bibliotēkas. Tas pats attiecas arī uz valodu C.
Qt arī atbalsta citas programmēšanas valodas kā Java (QtJamb), PHP (PHP-Qt), Python (PyQt), Ruby (RubyQt) u.c. RubyQt un PyQt ir plaši realizēti daudzos Linux distributīvos gan sistēmas programmu veidā, gan utilītprogrammu, kā arī multimēdiju programmu veidā (piemēram, Amarok).
Qt tiek izlaists zem divām licencēm – zem komerciālās, gan zem GPL kā atklātā pirmkoda versija, kur gandrīz neatšķiras no pilnas komerciālās versijas. Komerciāo licenču īpašnieki drīkst izlaist Qt programmas zem jebkuras licences, bet uz atvērtā pirmkoda Qt versijas izstrādāto programmatūru drīkst izplatīt tikai zem GPL licences .
Ar Qt ir izveidotas tādas multiplatformu programmas kā interneta pārlūks Opera, VoIP klients Skype, matemātikas aprēķinu un mācību programma Mathematica, grafiskā vide UNIX tipa operētājsistēmām – KDE, video montēšanas programma MainActor un daudzas citas.
Mājaslapā Qt-apps.org ir iespējams lejuplādēt dažādas Qt OpenSource kopienas veidotās programmas (galvenokārt izejas koda veidā).
Pašu Qt framework var lejuplādēt Trolltech mājaslapā