Anti Blinding Light - autovadītāja drošībai

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Anti Blinding Light - autovadītāja drošībai

Post no samurajs » 05 Aug 2008, 07:17

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 505568.jpg[/imgl]Visiem labi zināms, cik bīstama situācija var izveidoties, ja tumšajā diennakts laikā autovadītājs "saņem sejā" pretimbraucoša auto tālās gaismas staru. Par to padomājuši vācu firmas "Uwe Braun" speciālisti un izveidojuši pretapžilbšanas sistēmas "Anti Blinding Light" (ABL) jauno, jau 3. paaudzi. Pirmās paaudzes ABL ierīce savulaik ieguva inovāciju balvu izstādē Potsdamā.
No pirmā skata nekā sarežģīta ABL sistēmā nav - virs vadītāja nostiprināts neliels gaismdiožu (LED) ekrāns, kura gaisma neuzkrītoši apspīd cilvēku. Braukšanai tas nebūt netraucē, taisni otrādi - pilnīga tumsa nogurdina daudz vairāk. Iemesls - acu muskuļu nepārtraukta intensīva darbība, fokusējot acis no viena objekta uz otru.

Image


LED gaismas rezultātā acu zīlītes ir mazliet sašaurinātas un rezultātā acis ir "sagatavotas" spilgtas gaismas uzplaiksnījumam. Tas vairs neatstāj tādu graujošu iespaidu kā pilnīgā tumsā.
Īpaša vadības shēma pieregulē LED ekrāna spilgtumu un gaismas spektru atbilstoši reālajiem braukšanas apstākļiem.

Image

Pirmās šīs sistēmas versijas jau sen tiek tirgotas un ieguvušas pamatotu tālbraucēju, šoferu un ierindas autovadītāju atzinību. Sagaidāms, ka jaunā ABL kļūs vēl populārāka. Sistēmas efektivitāti apstiprinājuši pētījumi neatkarīgos zinātniskajos centros.

Image

Video redzam, kā tas reāli darbojas:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-N7T3FhwayU[/youtube]

Avots
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”