ZPower aizstāj Li-Ion baterijas ar Ag-Zn

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

ZPower aizstāj Li-Ion baterijas ar Ag-Zn

Post no samurajs » 21 Aug 2008, 18:27

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 254593.jpg[/imgl]Sanfrancisko notiekošajā izstrādātāju forumā IDF kompānija ZPower prezentēja jauna tipa sudraba-cinka akumulatorus.
Būtībā šāds akumulators sastāv no sudraba (katods) un zinka (anods) plāksnēm, kuras atdalītas ar polimēru materiāla separatoru. Pēdējais neļauj plāksnēm saskarties, pasargā no īssavienojuma, bet tai pašā laikā ļauj elektroniem brīvi pārvietoties.

Sudraba elektrods pārklāts ar īpašām nanodaļiņām (tās samazina katoda iekšējo pretestību), bet cinka elektrodā iestrādāti polimēri, kuri kavē tā deformāciju un dendrītu augšanu.
Jaunievedumu rezultātā iegūti akumulatori, kuri nav kaprīzi, pieļauj lielas uzlādes strāvas, ir ar lielu īpatnējo energoietilpību, un to darbmūžs ir daudz ilgāks. Energoietilpība par 40% pārsniedz mūsdienu Li-Ion bateriju rādītājus.

Jāņem vērā, ka Ag-Zn sistēma ir absolūti ugunsdroša, šādi barošanas elementi nevar aizdegties, kā nereti novērots ar aktīvo litiju saturošiem.

Kompānija ZPower jau ir izgatavojusi telefoniem un portatīvajiem datoriem atbilstošus bateriju prototipus, ar to ieviešanu reālajā dzīvē nebūšot nekādu sarežģījumu. Sākumā Ag-Zn akumulatorus pircējiem piedāvās kā izvēles opciju.

Image
Image
Image

Avots
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”