Vai trekerim File.lv pienācis gals?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Sep 2008, 16:53

Labi tai TV3 jau pateica: praktiski nav tāda PC lietotāja, kurš nebūtu kaut ko nelegālu novilcis!

Un piemēram - kur Liepājā ko legālu nopirkt? Maximā un RIMI 3-5 gadus vecu produkciju? Bija veikali, bet tie sen bankrotēja...
Image

DMG
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 186
Pievienojies: 22 Dec 2007, 20:19
Atrodas: Liepāja

Post no DMG » 01 Sep 2008, 17:01

samurajs vot vot ;D Agrāk bija viens tas veikaliņš, kur tagad atrodas bijušais RD Electronic pāri tiltam :D Tagad nav ne viena vairs :D Atliek vai nu tirdziņā nopirkt vai iet mājās un DC meklēt dziesmu :D

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 01 Sep 2008, 17:07

Nav jau runa tikai par algām....
Ok piemērs:
=> Tu sēdi skaipā...draugs tev pēkšņi pasaka - o, noklausies "X.mp3" dziesmu - baigi labā! Tu atbildi: ok, pagaidi - rīt aizskriešu uz veikalu un nopirkšu CD...

Un nav runa tikai par to.... cilvēki ir pieraduši, ka visu var dabūt ātri... Tu sēdi 12tos naktī pie PC un pēkšni tev iegribas noskatīties kādu filmu - tu ko - tagad skriesi un meklēsi kādu diennakts DVD nomu???

Cilvēks vairs negrib pirkt mūzikas CD, jo viņam vajag tikai vienu vienīgu dziesmu, kuru viņš paklausīsies pārs dienas un aizmirsīs (izmetīs - izdzēsis vai pazaudēs to iekš pārējām dražam uz hdd...). => Jā, kaut kāds grupas fans nopirks to CD - un tā ir blakus peļņa mūziķim, jo no CD tirgošanas neviens mūziķis nepelna..

Pat pelnot pārs tūkstošus mēnesī tu nevari dabūt visu tā kā to gribi - tūlīt un uzreiz, jo rīt jau tu vairs to vari negribēt/nevajadzēt...
Un pat tie cilvēki, ka sbūtu ar mieru gaidīt līdz rītam vai kamēr sameklēs veikalu, kur šo produktu vispār var nopirkt (varbūt vēl jāpasūta no ārzemēm), tad LV algas šo procentu samazina vēl mazāku.....
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05

Post no marr » 01 Sep 2008, 17:18

samurajs wrote:Labi tai TV3 jau pateica: praktiski nav tāda PC lietotāja, kurš nebūtu kaut ko nelegālu novilcis!
Nepiekrītu TV3 paustajai informācijai. Ir pietiekami daudz cilvēku vecumā virs 40 gadiem, kas tiešām nekad nav neko nelegālu vilkuši. Pirmkārt, viņi prot izmantot tikai to, kas ir uz datora, otrkārt, pat ja Tu kādam no viņiem pateiktu - tač paņem, novelc un uzliec uz PC - neies krastā, jo viņi vienkārši to neprot. Tie ir cilvēki, kas prot ar datoru darīt to, kas darbam/pieejamai izklaidei/ērtībai ir nepieciešams. Tas, ka kāds cits ir uzstādījis ko nelegālu, padara par vainīgu uzstādītāju, nevis lietotāju, kam par to nav nekādas poņas.
Spilgts piemērs - mana māte - viss, ko viņa prot izdarīt ir - lietot e-pastu, darīt darba pienākumus, pasūtīt fotogrāfijas internetā, izmantot internetbanku, lasīt ziņas, spēlēt inbox.lv flash games un minēt krustvārdu mīklas iekš pasmaidi.lv, arī lietot google info meklēšanai, ja zin ko grib atrast. viss.
Dators, kuru pārsvarā izmantoju es viņai ir atsevišķa pasaule, kurā viņa zin kā caur my computer atrast bildes/viņas failus, speciāli iemācītas "type and run" komandas, lai tiktu internetā/whatever un viss. Nekā cita.
Un ticu, ka ir pietiekami daudz šādu cilvēku, kas prot ar datoru izdarīt tikai to, kas tur jau ir, neko jaunu pielikt, ne novilkt/atrast kādu kontentu, kas nebūtu legāls.

DMG
Reģistrēts lietotājs

Post no DMG » 01 Sep 2008, 17:34

Bet tomēr shady. Ok dziesmu tagad un tulīt var noklausīties daudz kur netā. Es varu 12 naktī ieslēgt pa taisno no neta kko paklausīties un ja tā grupa patiktu rīt aiziet nopirkt oriģinālo albumu. Bet tagad tu to spēj? Cik īsti kāds oriģināls CD maksā veikalos? Agrāk es vienu kaseti oriģinālu pa 6 LS pirku. Tā bija kasete vēl :D Toreiz jau diski man liekas padsmit latos gāja, kur nu tagad. Un kurš spēs atļauties pirkt kaut ko tik dārgu, ja zini, ka tiešām rīt jau apniks mok? Par filmām jau nerunājot. Apskaties un aizmirsti :D Bez tam filmas jau uz DVD iznāk tikai pamatīgi pēc tam, kad izrādītas tās ir tikušas ķinīšos, bet ja es gribu redzēt mājās, kas cits atliek kā ne novilkt no torenta? :)

marr neviens jau nerunā par veciem ļaudīm te. Mana ome pat nezina vēl kas ir PC nu! Tā ir novecojusi paaudze, kas nevēlas un nezina par to ko mēs tagad runājam un nav vajadzības arī tagad par to atgādināt. Runa iet par tiem, kas zina, kas ir PC un kā ar to apieties. :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 01 Sep 2008, 17:39

Vai gribat ko legālu? Lūdzu! http://www.we7.com
Jaunākais tur nebūs, bet klasikas - cik uziet. Piemēram Uriah Heep pilna diskogrāfija, var klausīties veselus albumus, sastādīt playlistus utml.

Tas ir Sony BMG projekts ar >250.000 dziesmu.
Image

DMG
Reģistrēts lietotājs

Post no DMG » 01 Sep 2008, 17:50

samuraj, ja kāds spētu apmierināties ar klasiku tad nebūtu šādu problēmu :D Rimiķi klasiskas filmas var sagrābties cik vēlies pa pāris latiem :D Tur jau tā lieta, ka nevienam klasika neinteresē :D

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 01 Sep 2008, 17:54

DMG - te ir mūzika nevis filmas! :) Klausāmies par velti tāpat vai reģistrējamies un velkam. Viss par velti un legāli. Kādam varbūt noderēs.
Novilku Stingu humora pēc - ātrums 300 KB/s, pirms dziesmas gan 2s reklāma - čuksts "we7" :D
Image

DMG
Reģistrēts lietotājs

Post no DMG » 01 Sep 2008, 18:12

samuraj es saprotu, bet ar dziesmu ir tas pats, kas ar filmu :) Pērkam, lai pakavētu sev laiku un uzlabotu garīgo :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 01 Sep 2008, 18:16

Nu tas jau gaumes lieta! Pazīstu ne vienu vien jaunieti, kurš ķerts uz 80.gadu mūziku. Pie tam rock-klasika ir nemirstīga!
Image

DMG
Reģistrēts lietotājs

Post no DMG » 01 Sep 2008, 18:32

Nē nu man ar ja godīgi bieži vien patīk kaut kas no vecajām dziesmām, bet tomēr visu mūžu ar to nevar dzīvot un cilvēks ir ziņkārīgas radījums, tāpēc gribēsies vienmēr redzēt un dzirdēt arī to, kas jauns iznācis :D Ar filmām jau it īpaši. Noskaties treileri, kurš tev patīk un iesi skatīties kādu sen 100x redzētu filmu pa TV? Protams, ka nē :D Mēģināsi dabūt jebkur to filmu, lai apskatītos :D Ar mūziku bieži vien ir tieši tāpat :)

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 01 Sep 2008, 18:42

Heh, mani gan interesē tieši klasiskā mūzika un new age, pārsvarā otrais variants. ;)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 01 Sep 2008, 23:32

Tas taču ideāls variants, ja vajadzīga mūzika uz firmas datora, kur visādi BSA ložņā. Pēc tās 2 s reklāmas katra gabala sākumā var bez pūlēm pierādīt, ka mūzika iegūta legāli.
Image

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 01 Sep 2008, 23:37

Cik dzirdēju, tad mūs var sodīt ar 250 Ls lielu naudas sodu. Varbūt tad valdībai uzreiz nebija vieglāk izsniegt pirāta licenzi - gada maksa 200 Ls, un cilvēki varētu bez raizēm vilkt visus warez failus, visu nelegālo utt... Itkā jau nezidevīgi sanāk, bet toties domāju, ka šāda summa ir pietiekami laba, jo varam arī nemaksāt par to visu un kačāt, kamēr noķers ar laiku. Valstij ienāks papildus līdzekļi, mums mierīgāks prāts.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

drono
Lietpratējs
Atbildes: 706
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:59

Post no drono » 02 Sep 2008, 00:15

Vispār jau, ja nemaldos, tad to pirāta licenzi tu jau apmaksā, kad pērc CD/DVD matricas, cietos diskus utt. Tur taču ir kaut kāds papildu nodoklis, ne?

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1

Post no shady » 02 Sep 2008, 01:38

Datu nesēju nodoklis hdd ir ieviests? Nez kadēļ man atmiņā ir palicis, ka tas bija tikai uz matricām....
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 02 Sep 2008, 08:26

Ai ai ai... tas, ko mēs maksājam par datu nesējiem - nav pirātisma, bet kopēšanas nodoklis, jo ir atļauts savām vajadzībām izgatavot legāli iegādāta materiāla kopiju uz jebkura datu nesēja.

Datu nesēja nodoklis ir 10s par CD, 20s par DVD, 1 Ls par HDD, flash utml.

Lasīt vairāk: http://www.autornet.lv/tiesibas/akti/MK321.php
Image

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”