Post
no marr » 30 Aug 2008, 20:36
nē, tāpēc ka vietējo pirktspēja ir zema - mazos apjomos nav izdevīgi ievest, lielos apjomos nav pieprasījuma kā tas ir šeit. Protams, arī politika, taču tas ne vienmēr ir vietējo vainas dēļ.
Pričom uz 20 gadiem? - tāpēc ka man radies iespaids, ka tas, ko Tu aizstāvi ir tādu auto ražošana, ar kuriem ne mazāk kā 20 gadus var braukt bez jebkādām problēmām (normāli uztorot utml).
Ja Tu esi tik ļoti par dabas saudzēšanu, tad kāpēc Tu nedzīvo, piemēram, mežā vai alā? Kāpēc nepiespiest visus dzīvot alās? Vēl labāks piemērs - visi darba biedri pīpē - vai tāpēc arī Tev ir jāpīpē? Tā joprojām ir Tava izvēle. Bērnībā nekad nav dzirdēts teiciens - visi leca sūdu bedrē, Tu visiem pakaļ?
Jā, visam ir jābūt normas robežās, taču viss nav tikai balts un melns. Ja daba ir jāsaudzē, tad kāpēc visi ir tik nenormālā sajūsmā par zinātni un attīstību (research and development), kas darba laikā, vai neveiksmīgu darbību rezultātā piecūko visu vēl vairāk? Arguments: tāpēc ka visi citi tā dara neiztur kritiku, jo sēdēt un klusi čīkstēt, par to, ka indivīds ir apspiests, cik viss ir slikti - tas nepalīdzēs. Ja atradīsies pietiekami daudz pasaulē cilvēku, kam šī problēma satrauktu, stāsts būtu cits. Būtu te sociālisms, tad varētu sūdzēties, ka Tevi ierobežo. Pagaidām te valda pietiekami liela brīvība (visatļautība), lai katrs varētu darīt ko un kā grib.
Materiāli zudumi - kur tie nerodās? Tu taču strādā ceļu būvē (ja pareizi atceros)? Atvaino, ja kļūdos... onkulis vasja ceļu darbu laikā pieiet pie būvniekiem un uzprasa vai ķerru ar granti nevar viņam iedot, jo sētā nedaudz vajag, bet ne tuvu ne tik daudz kā veselu kravu - domāts darīts, pa vienu aliņu atvedīs un nobērs kur vajadzēs. - ceļu būvei šis arī ir zaudējums. Iedomājies, kāda resursu izšķērdēšana ir pīpēšana, benčiku izmešana miskastē, plastmasas maisiņu izmantošana, nolietotās baterijas. Ar ko šīs nozares ir labākas/sliktākas par auto pārstrādi? Auto ir lielāks? Lidmašīnas taču ir vēl lielākas - viņas arī tiek pārstrādātas?
kurš izlems, kam vajag uzskrūvēt cenu? Lētām, nekvalitatīvām precēm, tikai tāpēc, ka viņas ir bijis lētāk saražot? Kamēr būs pieprasījums pēc lētām precēm, būs arī piedāvājums. Bet tā kā vienmēr būs zemāks, vidējais un augšējais slānis, ja sadala pēc ienākumiem, tad vienmēr būs arī attiecīgu kategoriju preces? Zini kā funkcionē cenu mehānisms? Kā salīdzināt dažādas kvalitātes preces? Pēc to cenas (pieņemot, ka cena noteikta godīgi un tamlīdzīgs blā blā). Plastmasa ir lēta, jo to saražot ir lēti- tā nereti ir ražota jau no pārstrādātiem atkritumiem, tā teikt atkritumiem otrā dzīve - tas taču ir labāk nekā ja Tu viņus uzreiz izmet un aproc?
Sociālisms. Vieglāk būtu iemest sarakstu ar dažādiem rakstiem/literatūru par šādām tēmām nekā to visu mēģināt uzrakstīt. Par pamatu varu minēt kaut tikai to, ka jau ap 1945 gadu bija cilvēki, kas skaidri un gaiši pateica, ka sociālisms ilgermiņā pastāvēt nevar. Vai nu tas attīstās uz demokrātijas pusi (sociāl-demokrāti) vai arī uz totalitārismu. Palasot kaut nedaudz par to, ir skaidrs, ka tam arī es piekrītu.
vot tā, tāds nu šoreiz palags iznāca. Cerams vismaz, ka ļaudīm interesanti lasīt (varbūt jāsāk rakstīt blogu? :hmz:)