OS emulēšana - Qemu!

Moderators: Vecākie lietotāji

shady
Moderators
Atbildes: 5306
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

OS emulēšana - Qemu!

Post no shady » 05 Apr 2007, 03:29

ImageNu tā lasītāji - esam jau iepazinušies gan ar windows softu emulēšanu, gan ar spēļu dzenāšanu uz Linux/BSD vides, tagad ir pienacis laiks ķerties klāt kam spēcīgākam - tas ir, visu sistēmas emulēšanai.
Tas patiesībā nav nekas sarežģītāks un ir vienkārši izdarāms ar programmu, ko var klasificēt kā "Virtuālais PC". Praktiski šī programma apmāna emulējamo operētājsistēmu, jo rada iespaidu, ka tā ir vienīgā OS uz šī datora.
Kam tas viss ir vajadzīgs?
*Jūs varat paplašināt savas zināšanas, jo nav jātērē laiks, matricas un jāpārtaisa partīcijas uz cietā diska, lai izmēģinātu kādu OS. Viss kas vajadzīgs ir emulators un vajadzīgā OS.
*Jūs negribat emulēt programmas? Tad ņemiet un noemulējiet visu OS ar visām programmām:)
Teikšu gan, ka šādi prieki prasa labus datora resursus un bez 512MB RAM labāk klāt nemaz neķerties.
Piemēram, es paņemu ubuntu linux un noemulēju windows xp ar visu MS Office 2003 un PhotoShop, IE utt...
Labums ir tas, ka darbojoties ar emulēto OS - jūs varat būt mierīgi, jo nesabojāsiet esošo OS {piemēram, jūs varat mierīgi likt draiverus utt, jo tas nekādi nevar iespaidot pašreizējo OS.
Diemžēl, ja emulēšanas process tiks pārtraukts, tad viss jāsāk no gala. Piemēram, es paņemu winxp.iso instalāciju un caur emulatotu to mierīgi uzinstalēju uz sava PC, ieeju caur IE un novelku no neta vajadzīgās programmas, noinstalēju arī tās utt..
Protams, nav jau vienmēr jāmeklē instalējamie iso faili! Var tak mierīgi pameklēt kādu LiveCD, kuru notestēt bez matricas;)
Viens no populārākajiem emulatoriem ir "Qemu".
Piemēram, šeit es esmu emulējis austrumi-1.3.1.iso:
Image

Š eit: Austrumi_v.1.4.0.iso:
Image

Tiesa, neesmu bijis tik perverss, lai instalētu tagad windows vai ko citu, jo šie bija tikai LiveCD, kurus patestēju un ietaupīju matricas un laiku rakstīšanas procesam.
Novērojumi: Uz mana 512MB ram, kur nodalīju priekš austrumiem 200MB RAM un pārējo priekš pamata OS - austrumi vilkās diezgan lēni.
Bet varu parādīt, kur viens cits gan ir emulējis windows iekš linux:
Image

Es izmantoju "qemu" bez grafiskās vides, ja jūs arī, tad ievadiet:
Konsolē:
qemu -cdrom /ceļš_uz_OS/austrumi-1.3.1.iso -m 200
=> Es noemulēju Austrumi (no cietā diska) linux un piešķīru tam 200MB RAM.
Par pārējām qemu iespējām un komandām varat palasīt mājas lapā (instrukcija): http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/user-doc.html un pajautāt mīļajai gūgles tantei:)
Novilkt varat šeit pat: http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/download.html
Protams, izmantojiet savus repozitorijus/portus/pakotņu sistēmu, lai nav jāvelk no mājas lapas.

Bet nevajag baidīties - Qemu ir arī ar garfisko interfeisu.
Piemēram, šis, kas ir izstrādāts ar KDE grafisko interfeisu: http://kqemu.sourceforge.net/
Skīnšoti:
Image
Image
-------------------------
Saistošie raksti pa tēmu:
Wine
Cedega
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20
Reputācija: 0

Post no Sid » 05 Apr 2007, 09:07

Meh, tad jau man ar savu monstru ðitas neizdosies :wink: :roll:

fatduude
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 99
Pievienojies: 14 Mar 2007, 12:09
Atrodas: tepat

Post no fatduude » 05 Apr 2007, 09:14

ir lietots, nav ne vainas, bet nu labâks un çrtâks ðíiet VMware piedâvâtâ virtuâlâ maðîna, vismaz WinXP vidç..

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 05 Apr 2007, 09:30

Ir vçl tâds OS emulators, WMWare workstation.
Tas ir gan Windai, gan Linuxam, jaunâkâ versija:
http://blog.adglobe.net/2006/12/28/down ... nterprise/
Image

marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05

Post no marr » 06 Apr 2007, 00:19

heh, jo vairâk raksti par linux, jo drîzâk man ðíiet es nopirkðu sev portatîvo datoru :D pagaidâm ir cerîba sagaidît rudeni, kad core 2 duo bûs kïuvis mazliet nobrieduðâks un tad nekur neizpaliks ðî ideja :D un pçc tam bûs iespçja piepildît sen lolotu ideju, ka mâjas PC ir linuxam, bet portatîvais mikromîkstajam. un shady, vari gatavoties, Tu bûsi pirmais, kam nâksies uzklausît jaunâ pingvîna dresçtâja debilos jautâjumus :D :D

shady
Moderators
Atbildes: 5306
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1

Post no shady » 06 Apr 2007, 09:22

Marr - juu droði;)
---
Jap, ir arî vmware labs. Par qrmu ar ir labas atskaumes - galu galâ...uz PS3 ar qemu emulçja windowsu;)
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”