Teorētiskais pamatojums idejai ir pavisam vienkāršs: LED spuldzītei var likt mirgot ļoti augstā frekvencē, kas sasniedz 10 MHz. Kvēlspuldzēm tas nav iespējams sakarsētā kvēldiega inerces dēļ. Protams, cilvēka acs šādu mirgošanu neredz, bet fotosensors gan.
Modulācija ar 10 MHz frekvenci apmēram atbilst datu pārraidei ar ātrumu 10 Mbps. Bet tā vēl nav robeža. Var pieslēgt atsevišķas gaismdiožu grupas paralēlajam portam un iegūt vēl lielāku ātrumu. Ja nevajag apgaismot telpu, var lietot infrasarkanās gaismas LED (tādas, kā TV pultīs). Š ādam risinājumam ir pavisam niecīgs energopatēriņš.
Š ādas sistēmas plusi ir acīmredzami: ēters netiek piesārņots ar radioviļņiem, augsta drošība - šādu internetu nevar "nozagt", jo tas izplatās tikai telpās, kurās ir attiecīgās spuldzes. Š ādu LED Wi-Fi tīklu var bez problēmām organizēt arī caur elektriskās strāvas pievadu veselai mājai vai kvartālam.

Avots1
Papildinājums: Izstādē CEATEC Japan 2008 tika prezentēta bezvadu datu pārraides ierīce ar baltajām LED, datu plūsmas ātrums sasniedza 100 Mbps.
Avots2