"Mūzikas klausīšanās lielā skaļumā uzreiz nerada nekādu kaitīgu ietekmi", teikts pētījumā, "Tas viss notiek pamazām un izpaudīsies vēlāk. Ja jaunietis vairākus gadus pec kārtas diendienā klausās mūziku lielā skaļumā, tad ap 25 gadu vecumu viņš jau riskē iegūt dzirdes problēmas."
Jau pietiekami pētīta tāda parādība, kā "zvanīšana" ausīs pēc skaļas mūzikas klausīšanās, bet līdz šim nebija novilktas tiešas paralēles starp dzirdes problēmām un mp3 atskaņotāju lietošanu. Pēc britu institūta RNID datiem, tieši mp3 klausīšanās ir dzirdes pavājināšanās iemesls 2/3 no visiem jauniešiem.
2006. gadā Luiziānas iedzīvotājs Džons Patersons iesūdzēja tiesā Apple sakarā ar to, ka viņu pleijeri iPod rada skaņas spiedienu virs 115 dB, kamēr atļautais līmenis ir 89 dB. (Notepad piezīme: 120 dB - sāpju slieksnis, 110 dB - atrašanās lidmašīnas reaktīvā dzinēja tiešā tuvumā). Bet Apple aizsargājas no līdzīgiem uzbrukumiem ar brīdinājumiem iPod lietošanas pamācībās.
Jau 2004. gadā pierādīts, ka mūziku uz austiņām var klausīties stundu dienā bez jebkāda riska pie nosacījuma, ka austiņas darbosies ar 60 % no maksimālās jaudas un atskaņotāja skaņas spiediens nepārsniegs 90 dB.

Avots