Līdz šim spambotiem CAPTCHA bijusi nepārvarama barjera, bet jau parādās ziņas, ka izdevies atkodēt dažus šī testa veidus. CAPTCHA ir Tjūringa testa variants, un pamatoti tiek uzskatīts, ka radot botu ar spējām patstāvīgi analizēt un atšifrēt dažādus CAPTCHA veidus - būs radīts mākslīgais intelekts.
2008. gada sākumā Š…ūkāstlas (Lielbritānija) universitātes pētnieks Jeff Yan radīja programmu, kura spēja atkost Hotmail, MSN un Windows Live CAPTCHA-aizsardzību. Atkodēšanas efektivitāte sastādīja ap 60 %, kamēr cilvēkam tā ir tuvu 100 %. Bet nevajag aizmirst, ka bots spēj veikt tūkstošus šādu operāciju sekundē.
Jeff Yan negatavojas apstāties un sola ACM Computer and Communication Security Conference demonstrēt vēl daudz pilnīgāku algoritmu, kurš atkodīs daudz vairāk "deformēto bildīšu".

Ne mazāk interesants ir Philippe Golle (Paolo-Alto universitāte) darbs. Viņš radīja programmu dzīvnieku siluetu atpazīšanai. Tas arī ir CAPTCHA testa paveids, to vienubrīd lietoja failapmaiņas servera http://rapidshare.com aizsardzībai.
Atpazīt siluetus ir grūtāk nekā burtus un ciparus; neskatoties uz to - precizitāte sasniedza 83 %.

Iespējams, ka pēc pavisam neilga laika tagadējā aizsardzība pret spambotiem kļūs neefektīva, un web-programmētājiem atkal nāksies lauzīt galvas...
Avots