Kserokopijai apaļa jubileja

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Kserokopijai apaļa jubileja

Post no samurajs » 24 Okt 2008, 14:14

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_xeroxphaser7760_2.jpg[/imgl]22.oktobrī palika tieši 70 gadu, kopš pasaulē tika izgatavota pirmā kserokopija. Tās autors ir amerikānis ÄŒesters Karlsons.
1938. gadā Š…ujorkas viesnīcas "Astorija" kosmētiskā kabineta palīgtelpā viņš bija iekārtojis improvizētu laboratoriju. Tanī Karlsons, advokāts pēc profesijas, bet zinātnieks pēc aicinājuma, pētīja fotojutīgo materiālu un elektrostatiskās izlādes īpašības un mijiedarbību.
Viņam izdevās gūt panākumus elektrības izmantošanā attēla veidošanā, bet šie rezultāti nevienu neinteresēja. Cilvēkiem nepatika milzīgais aparāts un tas, ka ierīce smērē papīru.

Image
Image

Pēc 6 gadu mokām ÄŒesteram Karlsonam beidzot izdevās atrast dzirdīgas ausis - Ohaio institūts Battelle Memorial piedāvā kopīgi uzlabot "elektrofotogrāfijas" procesu. 1947. gadā licenci par tiesībām izstrādāt un tirgot šos kopētājus nopērk papīra ražotāja firma The Haloid Company. Vēl pēc gada tikai nolemts, ka vārds "elektrofotogrāfija" ir par garu, un ierīci pārdēvēja par kserogrāfu (no grieķu val. xeros - sauss, graphei - raksts). Kā brenda nosaukumu Karlsons sadomāja vēl īsāku vārdu - kserokss.

1949.gadā parādās pirmais kopētājs - Model A, 1958. gadā - Haloid Company kļūst par Haloid Xerox. Vēl pēc 3 gadiem parādās pirmais automātiskais biroja kopētājs uz parastā papīra - Xerox 914. Tas iegūst milzīgu atzinību visā pasaulē.

Image
Image
Image

Mūsdienās ar Xerox tehnoloģijām tiek izgatavots triljoniem kopiju, firmai ir pārstāvniecības 150 valstīs, tanī strādā 55.000 cilvēku, gada apgrozījums sastāda virs 15 miljardu USD.

Avots
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”