Ziemsvētku kartiņas - eņģelis ar drauga seju

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Ziemsvētku kartiņas - eņģelis ar drauga seju

Post no samurajs » 03 Dec 2008, 14:19

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_fswap_1.jpg[/imgl]Tuvojas Ziemsvētki, sākas dāvanu gādāšanas laiks. Š ai rakstiņā pastāstīšu, kā uztaisīt oriģinālas apsveikuma kartiņas. Eksistē pagaidām visai mazpazīstama kompānijas Luxand grafiskā datorprogramma FaceSwapper, kura ļauj modelēt cilvēka seju. Pēc tam var uzmontēt gatavo modeli jeb masku citai sejai tā, ka montāža ir ļoti grūti vai vispār nav pamanāma. Protams, Photoshop profesionāļi to pratīs izdarīt, bet šeit mēs orientējamies uz ierindas cilvēciņiem, un pirmām kārtām - jaunkundzēm. Mūsu programma visu darīs automātiski.

Par programmu FaceSwapper - tā ir nesen atjaunināta uz versiju 1.1, kļuvusi vizuāli pievilcīgāka, ērtāka, nākušas klāt jaunas iespējas. Diemžēl programma ir par maksu, bet tiek dots 30 dienu izmēģinājuma periods. Tā kā Ziemsvētku kartiņu taisīšanai laika pietiks.

Vispirms mums vajadzēs lejuplādēt pašu FaceSwapper 1.1; to var izdarīt kompānijas Luxand mājaslapā.
Programma instalējas ātri un vienkārši, nekādi iestatījumi nav vajadzīgi. Izmēģinājuma versijai parādīsies brīdinājums par 30 dienu periodu - ignorējam un ejam tālāk.

Š ajā rakstā mēs soli pa solim uzmontēsim cilvēka seju enģelim. Protams, jaunkundzes var uzmontēt sava drauga seju Š varceneggera rumpim, vai džeki - "sakrustot" draudzeni ar Pamelas Andersones apaļumiem. Iespēju ir daudz, tās atkarīgas no konkrēta cilvēka fantāzijas.

1. Atrodam un lejuplādējam fona bildi, šai gadījumā eņģeli
Pievēršam uzmanību, lai tā sejas forma daudzmaz atbilstu modeļa sejas formai. Ja vienam ir šaura, gara seja, bet otram apaļa - būs grūti samontēt.

Image

2. Atveram Faceswapper un ielādējam fona eņģeli:

Image

3. Izvēlamies modeļa seju.
Tai jābūt ar skatu uz priekšu vai nedaudz pagrieztai uz to pašu pusi kā fona bildē. Ja modelis bildē skatās uz pretējo pusi - lietojam "spoguļattēla" funkciju, kura ir katrā grafiskajā redaktorā.
Vēl būtisks nosacījums - sejai jābūt neaizsegtai.

Image

4. Ielādējam modeļa seju:
Ja bildē būs tikai viena seja - programma to atpazīs automātiski. Ja būs vairākas - ievietojam logā vajadzīgo. Attēlu var kustināt ar peli, palielināt, pagriezt.

Image

5. Veidojam 3D masku:
Tas ir atbildīgs process. No tā atkarīga iegūtās maskas kvalitāte. Izvietojam punktus uz sejas elementiem tieši tā, kā parādīts paraugmodelī.

Image

6. Klājam seju uz sejas:
Ievelkam 3D masku ar peli vajadzīgajā vietā. Lietojam Face zoom un pagriešanas rīkus seju precīzai savietošanai. Masku var grozīt 3 dimensijās, bet nebūtu vēlams pagriezt vairāk kā par 15-20°. Pretējā gadījumā seja kļūs nedabīga. Mēģinām tik ilgi, līdz rezultāts apmierina.

Image

7. Saglabāšana.
Š eit mums ir nelielas problēmas. Tā kā lietojam programmas izmēģinājuma versiju, uz parastā veidā saglabātās bildes būs nepatīkamas ūdenszīmes. Tāpēc saglabāsim rezultātu kā ekrānattēlu. Š im nolūkam uz klaviatūras nospiežam pogu PrintScreen. Tad atveram jebkuru grafisko redaktoru (piemēram Paint), un ar Ctrl+V iekopējam savu bildi tajā.
Izgriežam bildi, un mums sanāks apmēram tā:

Image

8. Pēdējie soļi.
Atliek vēl uztaisīt attiecīgu uzrakstu un izprintēt gatavo kartiņu. Printēšanai ieteicams izmantot kaut pašu lētāko ACME's fotopapīru - tad kvalitāte būs tikpat laba kā rūpnieciski ražotajām.

Protams, ar Ziemsvētku kartiņām šās programmas iespējas nebeidzas. To var lietot dažādu joku bilžu gatavošanai; draugiem.lv lietotāji šāda veida bildes ļoti iecienījuši.

Image
Last edited by samurajs on 17 Dec 2008, 08:44, edited 3 times in total.
Image

User avatar
doroteja
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 05 Mai 2008, 12:31
Reputācija: 0
Atrodas: Saldus

Post no doroteja » 15 Dec 2008, 18:50

Tiešām interesanta ideja! ;.
laiks zināšanām!

Pievienot atbildi

Return to “Dāmu paradīze”