Sekss būs visiem jeb «baudas mikroshēma» no Oksfordas

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Sekss būs visiem jeb «baudas mikroshēma» no Oksfordas

Post no samurajs » 27 Dec 2008, 09:51

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_108232_1.jpg[/imgl]Mēģinot atklāt kārtējo dabas noslēpumu, zinātnieki uzduras blakusefektiem, kuri pēcāk iegūst daudz lielāku popularitāti nekā sākotnējais pētījuma mērķis. Tādi kuriozi gadās arī mediķiem un biologiem, kuri pēta cilvēka organismu ar mērķi izveidot jaunas zāles un ārstniecības metodes.

Nesen Oksfordas universitātes Psihiatrijas departamenta zinātnieku grupa Mortena Kringelbaha vadībā iepazīstināja ar rezultātiem par jaunām smadzeņu stimulēšanas iespējām. Pētnieki daudzus mēnešus strādāja pie Parkinsona slimības un tās ārstēšanas. Š im mērķim speciālisti pētīja galvas smadzeņu apvidu, kas atrodas tieši aiz acīm, un kam dots orbitofrontal cortex nosaukums. Tieši šis apgabals atbild par lēmumu pieņemšanu un kognitīvajem procesiem, tāpat šeit arī rodas baudas izjūtas, ko cilvēks iegūst no ēdiena un seksa.

Image

Pētījumu rezultātā tika izstrādāts mikročips, kurš spēj sūtīt īpašus vājus īpašas formas impulsus uz konkrēto smadzeņu apvidu, rezultātā izraisot baudas sajūtas. Prese nekavējoties jauno mikroshēmu nodēvēja par "seksuālo čipu".

Image

Protams, šāda ranga zinātniekiem ne jau sex stimulatora radīšana bija prātā. Pirmām kārtām orbitofrontal cortex stimulēšana palīdzēs ārstēt tādu psihisku kaiti kā anhedonija, kura izpaužas kā prieka, apmierinājuma sajūtu zudums. Atrast pareizo impulsu formu un citus parametrus nav viegls uzdevums, tāpēc pētījumi arī ievilkās tik ilgi.

Image

Mūsdienās, kad depresija iet rokrokā ar plaukstošo civilizāciju, mediķiem šāda tipa pacientu nekad nav trūcis un netrūks. Cita lieta, kad pētījumu rezultāti noplūst izmanīgu cilvēciņu rokās, kuri no tā sev cenšas izveidot peļņas avotu.
Ir zināms par vismaz vienu ārstu no Dienvidkarolīnas štata, kurš strādā pie muguras smadzeņu stimulatora pielāgošanas seksuālo kairinājumu radīšanai, ar mērķi izveidot seksa mašīnu Orgasmatron. (Līdzīga bija aprakstīta jau 1973. gadā Vudija Allena filmā Sleeper).

Kas attiecas uz Oksfordas zinātnieku komandu - viņi savu atklājumu attīstīs vienīgi cilvēku dzīvību glābšanai.

Avots
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”