pcbsd bļāviens...

Moderators: Vecākie lietotāji

Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

pcbsd bļāviens...

Post no Tvinky » 25 Apr 2007, 15:09

Pipec ;)

Kā cilvēks iekš Ubuntu ar gpartet no otrā cietā diska 40gb atdalu 8gb priekš jaunās OS. 512 swap, pārējais pašai OS. Startēju psbsd disku... Slēdzas grafiskā instalācija un pirmo ko redzu - ir winlīdzīgās pogas :D Nu nekas, instalējam, viss izskatās samērā loģiski (tikai cilvēkam, kurš pirmo reizi kaut ko tādu būtu licis, varbūt dažviet nesaprotami). Beidzot nonācu līdz partīciju izvēlej, kur ņemu otro disku tb kurš satur (40gb). Man tur piedāvā nest nost viņu un likt automātiski, bet es lienu advanced. Sekojoši norādu kur viņam vieta (šķiet par swap pats saprata). Un spiežu install ;)) Pēc instalācijas nācās BIOS'ā pamainīt master ar slave cietni vietām, lai lādētos pcbsd... Aee, tas lādējas - un satiekos ar KDE :) Mēģināju no CD2 instalēt OpenOffice, kurš nesekmīgi uzlikās un pie otrās reizes kad to mēģināju likt, viņa runa bija par: no sākuma izdzēs un tad instalē. (Diemžēl negāju internetā meklēt kur tur tā soft remove progz'a ir un "zabil" uz to visu. Iegāju vienviet paskatīties, kā man tur ar tiem cietajiem diskiem un ieraudzīju, ka sistēma stāv uz 40gb :O Bet es tak biju iedevis patuveni 7,5gb. Ä€tri restartējot un ieejot Ubuntu Linux pamanīju, ka mani netiek piemontētas vajadzīgās partīcijas. Ar komandiņu sudo cfdisk /dev/hdb - secināju tikai to, ka pcbsd ir nonesis abas partīcijas no hdb un droši sevi uzlicis tur virsū. Viss būtu labi, ja vien nepadirstu 33gb vajadzīgas informācijas.

P.S Ja kāds vēl liek to zvēru, palasiet kārtīgāk - mož ko palaidu garām, bet aprakstīts ar tām partīcijām tas darbs rakstot bija pašvaki ;( Novēlu nevienam ar tādu fiģņu nesaskrieties ;( ;(

Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 485
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41

Post no Nitro » 25 Apr 2007, 15:14

Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

fatduude
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 99
Pievienojies: 14 Mar 2007, 12:09
Atrodas: tepat

Post no fatduude » 25 Apr 2007, 15:34

iegriezies te: http://forums.pcbsd.org/index.php

jâ pats pcbsd ar materiâliem nevar lepoties, ja rodas problçma ir jâlieto materiâli no freebsd, jo pcbsd uz ðâ zvçra ir radîts tikai aptaisîts ar visâdiem pribambasiesm lai padarîtu çrtâku lietoðanu jûzeriem. freebsd hendbuks te : http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO885 ... /handbook/

lai veicas!

shady
Moderators
Atbildes: 5306
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 25 Apr 2007, 17:22

Nu, manuprât, PCBSD ir vçl vienkârðâk uzlikt nekâ windowu..
nez..elementâra instalâcija - next..next..finish...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1779
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 25 Apr 2007, 19:49

Tagad tikai neiedomâjies neko darît ar to cieto disku, ja Tev tie dati ir patieðâm svarîgi. Uzinstalç ðoreiz gan uz tâ sava otrâ cietòa Windows XP.
Sazinâsimies caur skype es Tev aizsûtîðu vienu baigi labo datu atjaunoðanas programmu, un varçsi 9 stundas cînîties par to ko pakâsi dçï krutâ UNIX.

Ja vçlies lai izpalîdzu, aizsûtîðu Tev pa PM savu skype niku ;)

Nitro
Reģistrēts lietotājs

Post no Nitro » 25 Apr 2007, 19:56

Edgars wrote:{..}un varçsi 9 stundas cînîties par to ko pakâsi dçï krutâ UNIX.{..}
Unix tut neprichom..
Not this **** again...

Tvinky
E-žurnālists

Post no Tvinky » 26 Apr 2007, 09:51

Heh, man tak nav curvehands.so bibleotçka iekompilçta iekða dzimðanas laikâ =) Linux'â arî ir labi recover tooïi =) Itkâ viss pazaudçtais tikai atgriests (;
Par tiem next, next un finish - jâ, apmçram tâ arî bija ;) Tikai vismaz man ðíita, ka par tâm partîciju lietâm paðvaki tur pasniegts bija. Es laikam âtrumâ neiebraucu pareizi un tapçc tâda ðaize bija ;) Un lîdz ar to - ka ar tâm partîcijâm tâda lieta tur, tad diemþçl no win instalâcijas psbsd bija tâlâks (tie ir tikai mani uzskati).

P.S Topiku var slçgt. Paraudâju, pietiks :P

Valodja
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 119
Pievienojies: 23 Apr 2007, 12:08

Post no Valodja » 27 Apr 2007, 14:17

Nu vot pa brîvdienâm pamçìinâðu uzlikto to BSD savam otrajam datoram mâjâs - tam ir 1,2GHz bremzçklis un 128MB skleroze. BSD partîcijâm atvçlçðu extended partîciju - domâju tâ bûs droðâk.
Kad lika Tvinkijs, viòam nebija nevienas extended - visas loìiskâs uzreiz uz cietòa. Tâpçc, laikam tas partîciju rîks arî paòçma visu cietni. Labi, redzçsim, kâ bûs. Novçliet man veiksmi, èomi! :duno:

Valodja
Reģistrēts lietotājs

Post no Valodja » 29 Apr 2007, 20:45

taa PCBSD ir suuds uz kocinja. :(
ieliku 1. instala disku, iebuutoju, tikliidz instals palaidaas, dators uztaisiija reboot. mol vinjam ram'am nepietiek. kur pazuda sooliitais USER FRIENDLY INSTALL?
uzliku uz taa kompja Xubuntu 7.04 un kurbuleeju laimiigs! :)
Linux viennoziimiigi labaak attiistiits un vienkaarshs.

Faust
E-žurnālists
Atbildes: 318
Pievienojies: 28 Apr 2007, 14:53
Atrodas: Valmiera

Post no Faust » 29 Apr 2007, 20:48

Tâ kâ tas bûtu kâds jaunums! :)

fatduude
Reģistrēts lietotājs

Post no fatduude » 29 Apr 2007, 21:10

Valodja wrote:taa PCBSD ir suuds uz kocinja. :(
ieliku 1. instala disku, iebuutoju, tikliidz instals palaidaas, dators uztaisiija reboot. mol vinjam ram'am nepietiek. kur pazuda sooliitais USER FRIENDLY INSTALL?
nu nez man ðamais gâja ïoti normâli un kur nu vçl vairâk jûzer frendlî distra par ðo- gan lietojums gan instalâcija, viss kâ ar karotîti tieði mutç!?!!?

Nitro
Reģistrēts lietotājs

Post no Nitro » 30 Apr 2007, 04:11

Valodja wrote:taa PCBSD ir suuds uz kocinja. :(
Klau ko tu lieto? Es arii gribu! Nee nopietni! Nu ja tas ir ar paliekoshu efektu tad gan nee..
Not this **** again...

Ogijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 32
Pievienojies: 29 Apr 2007, 08:17

Post no Ogijs » 30 Apr 2007, 06:33

Valodja - ko tâdu ar PC-BSD pirmo reizi dzirdu, paðam man tikai daudz HDD-check taisîja, flopiks krakðíçja neþçlîgi, bet tas arî viss.
*nix powaah!

Valodja
Reģistrēts lietotājs

Post no Valodja » 30 Apr 2007, 18:22

Ogijs wrote:Valodja - ko tâdu ar PC-BSD pirmo reizi dzirdu, paðam man tikai daudz HDD-check taisîja, flopiks krakðíçja neþçlîgi, bet tas arî viss.
Nu bet pizdec - manam otrajam kompim ir tikai 128 metri sklerozes, un PCBSD grafiskai instals nevarçja palaisties - uzreiz taisîja reboot. :grr: Mçìinâju text-modç - tas pat neatpazina uz cietòa tukðu extended partîciju, mol teica, ka vispçr uz cietòa nav partîciju, vai tur kkas sabojâts - pizdec, vardu sakot.
Iebâzu Xubuntu 7.04 alternate install disku - ðis visu atpazina, viss aizgâja - sadalîju partîcija un nekâdu problçmu. Tas Xubuntu iet cieðami - nemaz ne lçnâk par mandrake 10.0, kas lîdz ðim stâvçja man uz ta kompja. Kâ failu sistçmu izvçlejos XFS, jo tâ vismazâk bremzç (tiesa, sî FS vairâk cpu resursu çd, bet man tur ir celeron 1,2GHz - pietiek). Pritom ðitai distrai pat nvidia 3D draiveri nâk lîdzi. :party:
Ja gribâs nokaèât, skataties ðeit: http://xubuntu.org/
Vobðèem, tiem, kuriem ir pâri 192 metru sklerozes, var arî òemt liveCD, bet kuriem mazâk, tad jâòem alternate install CD. Veixmi! :party:

Valodja- esi gudrs, bet lûdzu bez lamâðanâs. Usins!

Nitro
Reģistrēts lietotājs

Post no Nitro » 30 Apr 2007, 19:22

Ehs Valodja..labaak beidz lietot to drazu un ielien tajaa linkaa kuru devu jau pirmajaa shii topika atbildee..un izvirzi tur savas pretenzijas..
P.S.Pats vakar uzliku PCBSD v1.3.01 un nekaadu probzu vieniigais ko nezinaaju instaleejot ir ka vajag ofic Primary partiiciju a to neredzees un neuzliks bet pie taa jau nav vainojama OS bet lietotaajs..anyway Valodja - es arii neesmu eksperts citaas OS bet es ta vismaz neteeloju no sevis taadu un atziistu ka pie gljukiem pats vien vainiigs..bet nu tas ko tu sarakstiiji shajaa topikaa ir vnk parodija. Pat kaa joks nav izdevies..un arii Ubuntu esmu licis - nekas iipashi krutaaks tur nav - taada pat OS kaa BSD vai Win vien ir tikai ar nianseem..so zb jau shitaas bullshits no tevis. Un jaa - PCBSD aatraak un eertaak par XP uzlikaas..pat LV interfeiss bija!
P.P.S.Netici ka lietoju tagad? Reku fotka:
http://notepad.lv/bildes/images/27765desks.png
Not this **** again...

Valodja
Reģistrēts lietotājs

Post no Valodja » 30 Apr 2007, 21:35

atvainojos par spamoshanu un par visu paareejo.
esmu kluvis par Linux fanaatu, taapeec laikam neobjektiivi skatos uz citaam OS. un runaajot par taam instaleeshanas nianseem, tad Linuxam vienalga, no kuras partiicijas buutot. tas ir eertaak taadaa instala gadiijumaa, kad nevari daliit cietni, kaa sagribaas (kad visas partiicijas ir paarpilditas, un nav uz kurieni visu paarkopeet).
viss ir atkariigs no 1. iespaida, kursh ne katram ir vienaads. :)

Nitro
Reģistrēts lietotājs

Post no Nitro » 30 Apr 2007, 23:48

fatduude wrote:{..}jâ pats pcbsd ar materiâliem nevar lepoties, ja rodas problçma ir jâlieto materiâli no freebsd, jo pcbsd uz ðâ zvçra ir radîts tikai aptaisîts ar visâdiem pribambasiesm lai padarîtu çrtâku lietoðanu jûzeriem. freebsd hendbuks te : http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO885 ... /handbook/ {..}
Laiks taisiit update saviem kraajumiem jo ir pat speciaals forums un pamaaciibas taapeec stipri apshaubu ka nav informaacijas pieejamiiba:
http://www.pcbsd.org :)
[--dzeests teksts--]
Not this **** again...

fatduude
Reģistrēts lietotājs

Post no fatduude » 01 Mai 2007, 21:17

labâkais materiâls manuprât ir pcbsd forums, lielâkoties tur daudz ko var atrast: http://forums.pcbsd.org
nu runâjot par pamâcîbâm, manuprât tâs ir virspusçjas un specifisku problçmu risinâðanai neder.
bet kâ saka: kas meklç tas atrod!!

Nitro, pcbsd lietotâjs tagad?

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 15 Jūn 2007, 22:09

Tādus murgus par pcbsd es vēl savu mūžu nebiju dzirdējis. Viņš ir sen ērtāks par ubuntu, ja rokas ir šķības, tad jau drošivien neko izdarīt tur nevar, bet nu sorry, installātors ir vieglāks kā windowsam un ubuntam ar. Tā ir, ja kā pirmo distru izvēlas ubuntu:))

Tvinky
E-žurnālists

Post no Tvinky » 15 Jūn 2007, 23:21

Sid wrote:Tādus murgus par pcbsd es vēl savu mūžu nebiju dzirdējis. Viņš ir sen ērtāks par ubuntu, ja rokas ir šķības, tad jau drošivien neko izdarīt tur nevar, bet nu sorry, installātors ir vieglāks kā windowsam un ubuntam ar. Tā ir, ja kā pirmo distru izvēlas ubuntu:))
Da nē, tur es atradu kur biju vainīgs. Turklāt pirmā distro nebija Ubuntu. Un par BSD priekšoli par Linux diezvaj tev taisnība (bet es negribu strīdēties). Lai jau priekš tevis BSD labāks...

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 16 Jūn 2007, 12:26

Te pieminēja ubuntu... es tagad uzliku debian un varu pateikt, ka salīdzinājumā ubuntu ir tikai tāda pamatskolnieku OS :D Bet tā kā katram pamatskola ir vajadzīga, tad man ubuntu labi noderēja, lai prastu rīkoties ar debian. Tas neko mutē nebāž! Katram iesaku NIX sākt ar ubuntu (bet prast neapstāties un laicīgi iet tālāk!)
Image

Pievienot atbildi

Return to “Linux/BSD”