Iznācis KDE 4.2

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
QueenZ
E-žurnālists
Atbildes:744
Pievienojies:19:47 / 10. Sep, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Rīga/Penkule
Iznācis KDE 4.2

Post no QueenZ » 06:45 / 28. Jan, 2009

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_323006 ... 05_o_1.jpg[/imgl]Vakar, 27. janvārī, sešus mēnešus pēc KDE 4.1 iznākšanas, iznāca ilgi gaidītā K Desktop Environment 4.2, gala versija. KDE 4.2 ieviesis vairākus stabilitātes un drošības uzlabojumus. Š ajā versijā tiek pilnveidots Plasma desktop, ieviešot iespējas, kuras sākotnēji bija paredzētas jau KDE 4.0 versijā. KDE ir ievērojami uzlabojumi, kuri attiecas uz citām platformām (BSD, Windows un Mac OS X) piedāvājot vairāk aplikāciju šo operētājsistēmu lietotājiem. Ir atvieglota aplikāciju un papildinājumu veidošana un darbs ar Python un Ruby valodām.

Image

Tātad mazliet sīkāk par katru no jaunajām iespējām.

Compositing desktop effects efektus iespējams ieslēgt tikai tad, ja to atbalsta video karte. Š is ir ļoti patīkams uzlabojums, jo agrāk šos efektus bija iespējams ieslēgt arī tad, ja videokarte tos neatbalstija, kas bieži vien izraisija tā saucamo kernel panic un nācās pārinstalēt vidi.

Image

Jauni desktop efektiMagic Lamp, Minimize effect, Cube un Sphare desktop maiņas efekts iekļauti jaunajā versijā papildus jau esošajiem efektiem. Ir arī uzlaboti esošie efekti piemēram desktop grid efekts tagad darbosies daudz ātrāk. Uzlabota ir arī efektu izvēlnes saskarne, kas ļauj izvēlēties visbiežāk izmantotos efektus, minimālos vai visus.

Image
CompizFusion efekts, kuru mēs jau pazīstam no Ubuntu.

Taskbar un Desktop uzlabojumi Tagad iespējama uzdevumu grupēšana, ikonu paslēpšana system tray nodaļā, iespēja kārtot ikonas uz ekrāna pēc Folder View kā desktop bildi. Tagad ikonas saglabā savu novietojumu, ja izvēlēts Folder View, kā arī salabota paneļu autopaslēpšana.

Image

Jaunie Plasma appleti satur appletus, kuri ļauj atstāt paziņojumus uz noslēgta ekrāna, priekšapskates failus, ekrānvirsmu pārslēgšanos, jaunumu pārlūkošanu un citas utilītas kā piemēram kalendāru, pulksteni, ātro palaišanas joslu, sistēmas pārvaldnieku un citus.

Image

KRunner, "Run" komandas dialogs ir uzlabots iekļaujost sevī vairākus jaunus pluginus, kā piemēram pareizrakstības pārbaudi, Konqueror pārlūka vēsturi, sistēmas darbības kontroli, PowerDevil, KDE Places, Jaunākos dokumentus, iespēja sākt jaunu sesiju ar Kate editor, Konqueror un konsoli. Konvertor plugins tagad arī var pārvērst ātrumu, masu un distances.

Plasma darbavirsma tagad var uzturēt arī Google Gadgets. Plasma appleti var tikt rakstīti Ruby un Python valodās kā arī uzlabota appletu izstrāde ar JavaScript Mac OS X vidē.

Image

Task Bar uzlabota tēmu pārvaldes sistēma. Tagad Task Bar, Application Launcher, System Tray un daudzas Plasma komponentes var tikt viegli saskaņotas ar daudz dažādām tēmām. Atvieglota Tēmu izstrāde, tagad lietotājs var izvēlēties izskatu katram elementam.

Multi-screen atbalsts ir uzlabots caur Kephal bibliotēku, kas salabo vairākas kļūdas kad KDE tiek darbināts uz vairāk kā 1 monitora.

Image

Image

Jaunumi un Uzlabojumi Aplikācijās

Visās aplikācijas izlabotas neskaitāmas kļūdas, ieviesti daudz un dažādi uzlabojumi un uzlabots to dizains. Tālāk pastāstīsim mazliet sīkāk par katru.

Dolphin tagad atbalsta failu priekšapskati balonā (tooltip) kā arī ieguvis failu tālummaiņas pulti ja tiek lietots item view. Kā arī tagad var uzrādīt pilnu ceļu breadcrumb joslā.

Konqueror pārlūkā jūtami uzlabota ātrdarbība. Lapas tagad tiek lādētas daudz ātrāk, salīdzinot ar iepriekšējo versiju. Tas ir pateicotoes domēna vārdu priekšielādei KHTML formātā. Uzlabota arī find-as-you-type josla. Tagad arī ieviesta iespēja lietot kādu no grāmatzīmēm kā sakumlapu ar Bookmarks KIO slave palīdzību.

KMail tagad ir jauns un uzlabots ziņojumu galvenes saraksts, kā arī pilnīgi pārstrādāts pielikumu saraksts.

PowerDevil, jaunā KDE 4 pārvaldes infrastruktūra ievieš modernu, iebūvētu rīku, kas tagad ļauj pārvaldīt dažādas mobīlās ierīces.

Ark arhivatoram tagad ir jauns lietotāja interfeiss, kā arī tagad iespējams veidot ar paroli aizsargātus arhīvus no izvēlņu joslas.

Kontact ieguvis jaunu drag and drop iespēju iekš plānotāja rezultātu tabulas ar jaunu free/busy skatu.

KSnapshot tagad saglabā loga nosaukumu kā metadatus, kad tiek uzņemts jauns ekrānuzņēmums. Tas ļauj tos vieglāk atrast, izmantojot kādu no meklēšanas rīkiem.

Mācību aplikācijās KAlgebra, KStars, KTurtle and Parley uzlabotas lietotāju saskarnes un ieviestas jaunas noderīgas iespējas.

Image

Image

Oficiālais paziņojums: https://www.kde.org/announcements/4.2/
KDE Download lappa: https://www.kde.org/download/

Avoti:
1, 2
[imgl]https://www.max-tv.be/img/logo/977.jpg[/imgl]

https://www.977music.com/

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:3460
Pievienojies:12:21 / 6. Apr, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no msh » 08:41 / 28. Jan, 2009

KDE uz windblouz? :ooo: Tas ir jāredz.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes:2311
Pievienojies:12:54 / 9. Jan, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 10:31 / 28. Jan, 2009

Ož pēc Win7 un Mac os X krustojuma... Mok vēlāk būs jāpieķeras testēšanai. Lai gan pašlaik esmu aizņemts ar win7 un MAC os X (Leopard) testēšanu atsevišķi. Cenšos saprast, par ko tad īsti MACisti tik šausmīgi jūsmo. Nesanāk. :D
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes:1892
Pievienojies:18:09 / 19. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no drunk_lizard » 11:56 / 28. Jan, 2009

zeltinjsj savaa stilaa - bez jebkaadas nojeegas par teemu...
bravo!
offt
samuraj, kad man virs avatara buus patiesiiba?
/offt

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 12:12 / 28. Jan, 2009

drunk_lizard wrote: offt
samuraj, kad man virs avatara buus patiesiiba?
/offt
QueenZ tikai sāk savas rakstu autora gaitas - nevajadzētu piesieties. Tulkojums latviski tīri normāls sākumam.

A tu vēlētos rozā statusu atpakaļ? :D:D:D
Image

User avatar
QueenZ
E-žurnālists
Atbildes:744
Pievienojies:19:47 / 10. Sep, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Rīga/Penkule

Post no QueenZ » 14:54 / 28. Jan, 2009

msh wrote:KDE uz windblouz? :ooo: Tas ir jāredz.
Nekas ipash, bet ja tik loti interesee, tad..

https://linuxhelp.blogspot.com/2008/01/i ... ndows.html
https://www.hyperdude.co.cc/2008/11/kde4 ... video.html (labs video)
https://windows.kde.org/
RicoPico wrote:Ož pēc Win7 un Mac os X krustojuma... Mok vēlāk būs jāpieķeras testēšanai. Lai gan pašlaik esmu aizņemts ar win7 un MAC os X (Leopard) testēšanu atsevišķi. Cenšos saprast, par ko tad īsti MACisti tik šausmīgi jūsmo. Nesanāk. :D
Vairaak par pasu tehniku nekaa par piedaavaato operetajsistemu...
drunk_lizard wrote:zeltinjsj savaa stilaa - bez jebkaadas nojeegas par teemu...
bravo!
offt
samuraj, kad man virs avatara buus patiesiiba?
/offt
My super best friends is back! Taa jau nebuus kirzaka, kas neizteiks komplimentus.. Saakumaa vel ir gruuti izteikties latviski. Anglu valodaa lasot doma ir skaidra, bet latviski pateikt taa ir kaa ir.. bet nu sis ir viens no maniem pirmajiem rakstiem.. varbut bus japakonsulteejas ar kadiem no zurnalistiem..
[imgl]https://www.max-tv.be/img/logo/977.jpg[/imgl]

https://www.977music.com/

User avatar
elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes:1028
Pievienojies:22:54 / 31. Mar, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no elvisburdajs » 16:10 / 28. Jan, 2009

Labs raksts! :0 Apsveicu ar pirmo rakstu QueenZ. :party:

User avatar
mildaa
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:271
Pievienojies:09:10 / 17. Sep, 2008
Reputācija:0

Post no mildaa » 17:09 / 28. Jan, 2009

KDE uz Windoze būtu labs variants! XP+KDE, snāktu stabila un izskatīga OS ;))
Strīdies ar idiotu? Padomā – varbūt arī viņš dara to pašu…

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”