G1 + Arduino = robots "Forknife"

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2011
Pievienojies: 14 Mar 2007, 13:45
Reputācija: 0

G1 + Arduino = robots "Forknife"

Post no deivs001 » 31 Jan 2009, 04:11

[imgl]https://notepad.lv/userpix/55_untitled1_24.jpg[/imgl]Kad sāka parādīties iPhone tālruņi, tad to entuziasti, hobijisti un citādi nenormāli cilveki to sāka izmantot neparedzētām vajadzībām, piemēram, lai vadītu ar to robotu. Pienācis laiks, ka T-Mobile izdotais tālrunis G1 arī pabūs uz šī "plauktiņa". Kāds entuziasts, kam no sākuma ir neveicies ar G1 iegādi, jo operators T-Mobile mazliet bijis neuzmanīgs un vairākas reizes klientam pieslēdzis nepareizo tarifu plānu, kā pats raksta viņam pat ir bijusi doma atteikties no G1 un iegādāties Neo Freerunner.
Pirmais mērķis lietotājam esot bijis iemācīt tālruni sadarboties ar jau iepriekš iegādāto Arduino platformu. Sākumā gan tas licies neiespējami, jo tam nav bijis attiecīgas programatūras, kā arī klīdušas baumas, ka pat dzelžu līmenī tas nav iespējams. Lai atrisinātu šo problēmu, viņam prātā radās 3 idejas kā to atrisināt:
  • - "Iemācīt" G1 ar attiecīga čipa palīdzību saprasties ar USB un tad ar šī čipa palīdzību vadīt Arduino. (Prasītu lielu darbu, izveidot attiecīgu programmatūru, kā arī iespējams dārgs prieks).
    - Savienot Arduino platformu ar kādu no bezvadu tehnoloģijām, piemēram, Bluetooh. Priekš Arduino jau ir izstrādāti šādi papildinājumi. (Dārgs pasākums).
    - Lietot audio vai gaismu, lai kontrolētu Arduino (Lēts, vienkārš variants)
Tika nolemt iet lētākais ceļš un izvēlēties sapārot abus iepriekšminētos varoņus ar skaņas palīdzību. Priekš Arduino jau ir bibliotēka, kas tam ļauj sadarboties ar DTMF (Dual-tone multi-frequency). Kā arī ir jau nopērkami, gatavi DTMF čipi. Š āds solis atviegloja sapārošanu, jo nebija nepieciešams rakstīt programmu priekš Arduino, jo tāda jau bija gatava.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PddThiIbGz4[/youtube]
Lai pārbaudītu savu ideju darbībā, tika nolemts izgatavot mazu robotu, kā arī attiecīgu programnodrošinājumu. Tāds bija "forknife" dzimšanas process.
Autors ar savu darbu neskopojas un publicējis to zem GPLv2 licenzes.

Image
Image

Avots: 1, 2.

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 31 Jan 2009, 17:45

ÄŒalītim izdoma! :) Un vai šim viedtālrunim ir atvērta failu sistēma? ka var ielādēt bez problēmām savu softu? :O iPodam, iPhonam tā nevar savu pašprogrammēto programmu ielikt [ja nav jailbrake veikts] :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”