Tika testēts gan sistēmas uzstādīšanas laiks, gan instalācijas vienkāršums un ērtības. Tālāk nāk sistēmas sāknēšanās un beidzēšanās laiku salīdzinājums, un protams - ātrdarbības testi. Noslēgumā salīdzinātas Linux failsistēmas: ext3 pret modernāko ext4.
Testam lietoja Dell PC ar 4-kodolu Intel Core i7 920 (2,67 GHz), ar hyperthreading un 8 MB L3 cache. RAM - 6 GB. HDD - 2x500 GB ar 16 MB cache.
Pilnu eksperimenta gaitu katrs interesents var izlasīt pirmavotā. Notepad tikai iepazīstinās ar rezultātiem.
1. Sistēmas instalācijai patērētais laiks. Patiešām, cik Notepad pārliecinājies - Ubuntu ļoti ātri uzinstalējas, ātrāk par jebkuru Windows.

2. Lietotāja nepieciešamā iejaukšanās instalācijas procesā - peles klikšķu skaits. Š eit domāta instalācija ar noklusētajiem parametriem.

3. Cik vietas tiek aizņemts uz HDD? Š eit dots "svaigi instalētas" OS aizņemtais diska apjoms GB.

4. Sistēmas sāknēšanās laiks Laiks sekundēs, līdz darbspējīgam desktopam.

5. Sistēmas beidzēšanās laiks

6. Datu kopēšanas ātrums USB flash > HDD (mazie faili) Mazo failu testam izvēlēts datu kopums ar apjomu 603 MB, kurš sastāv no 2154 failiem 127 mapēs.

7. Datu kopēšanas ātrums HDD > HDD (mazie faili). Testa noteikumi kā iepriekšējā gadījumā, no mapes uz mapi vienā HDD. Š eit duras acīs, ka ar Win 7 kaut kas nav kārtībā.

8. Datu kopēšanas ātrums USB flash > HDD (lieli faili) Lielo failu testam ņemti 39 faili 1 mapē ar apjomu kopā 399 MB.

9. Tas pats, HDD > HDD

10. Faila dzēšana "uz miskasti". Tā notiek praktiski momentāli, izņemot Windows 7 - tur uz 25-30 s parādās logs, un tikai pēc tam fails top dzēsts.

11. Python Richards Benchmark izpildes laiks. Mazākais rādījums ir labākais.

12. Ubuntu 9.04 alfa tests ar jauno failsistēmu ext4. Redzam, ka tā nav īpaši radikāli uzlabojusi sistēmas darbu.
