Datorspiegošana un programmas

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Datorspiegošana un programmas

Post no samurajs » 01 Mar 2009, 00:34

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_114298_1.jpg[/imgl]Lasītājs varbūt teiks - man uz datora nekādu noslēpumu nav, man šis temats neinteresē, jo tik un tā nav ko nozagt! Aplam! Ja kaut reizi ir lietota internetbanka, vai ar kredītkarti pasūtītas RyanAir aviobiļetes - zagļiem vairāk neko arī nevajag. Protams, iejaukties datora darbībā attālināti varētu būt pagrūti, aizsardzībai kalpo limitētie lietotāju konti, firewall, antivīrusu programmas.
Bet parasti visretāk ņem vērā "cilvēcisko faktoru": kamēr lietotājs uz 5 minūtēm pametis darba datoru, lai aizietu uzpīpēt vai iedzert kafiju, pieredzējis speciālists pa šo laiku izdabūs no PC jebkuru informāciju. Š im nolūkam kalpo īpašs programmnodrošinājums, kuru datorsistēmu administratori praksē plaši lieto darbinieku kontrolei. Protams, ar to šīs programmatūras pielietojums nebūt neaprobežojas.
Apskatīsim dažas populārākās spiegošanas programmas.

1. Power Spy 2009 (eMatrixSoft, 5 MB, shareware)

Programma ir universāls spiegs un darīs visu, ko viņai liks: fiksēs darbības ar klaviatūru, uzņems ekrānattēlus, fiksēs atvērto web-lapu adreses, pārķers E-pastu, Skype, MSN utml., tāpat arī fiksēs login datus.
Power Spy 2009 uz PC ir absolūti neredzama, tā neveido ne ikonas, ne zīmi indikatoru joslā, nedz arī ierakstu Start > Programmas izvēlnē, un pat instalācijas mape ir slēpta. "Saimnieks" var tikt klāt programmai ar īpašu taustiņu kombināciju.

Image

2. Real Spy Monitor 2.89 (ShareStar, 1,4 MB, shareware)

Š ī programma spēj "apkalpot" vairākus lietotāja kontus uz PC, un to var "uzrīdīt" tikai vienam no lietotājiem. Var arī uzstādīt, lai programma ieslēdzas tikai pie konkrētas darbības veikšanas. Darbības rezultātā Real Spy Monitor veido atskaiti, kurā fiksētas apmeklātās web-lapas, lietotās programmas un faili (ar atvēršanas/aizvēršanas laika uzskaiti). Iespējams arī uzņemt ekrānattēlus ar zināmiem laika intervāliem, kā arī ierakstīt IM čatu. Atskaiti var izvadīt uz ekrāna ar īpašu taustiņu kombināciju.
Programmā var ievadīt aizliegtās, vai tieši pretēji - atļautās web-lapas gan pēc nosaukuma, gan atslēgvārdiem. Tas lieti noder, ja mājās ir bērni.

Image
Image

3. Maxapt QuickEye 2.8.8 (Maxapt, 5 MB, shareware)

Š ī Krievijā izveidotā spiegprogramma ir "medusmaize" sisadminiem, jo ļauj vienuviet monitorēt un pārvaldīt vesela biroja datorparku. Pie tam var izsekot katra darbinieka rīcībai visas darbadienas garumā. Programma ir gudra - ja darbinieks vienkārši atvērs savu darba programmu, bet reāli nestrādās ar to - viss tiks fiksēts.
Vairākas funkcijas, kā "Spēles" vai "Interneta čats" tiek īpaši uzskaitītas. Iespējams arī limitēt katram biroja līdzstrādniekam pieejamo programmu klāstu. Viss, ko katrs darbinieks ir izdarījis darbdienas laikā - izvadāms arī uzskatāma grafika veidā.

Image
Image

4. Mipko Employee Monitor 5.0.4 (ex KGB Keylogger) (Mipko, 4,8 MB, shareware)

Arī šī Krievijā radītā programma arī ļoti piemērota sisadminiem, jo ļauj pārvaldīt datorparku attālināti. Pie tam iespējams to salāgot ar konkrētu antivīrusu.

Image

Programma var darboties "trauksmes režīmā", t.i. kamēr viss kārtībā, nekas nenotiek. bet, tiklīdz kāds lietotājs ievada fiksētos atslēgvārdus (piem. sex, porn, draugiem.lv) - sistēma paziņo attālinātajam sisadminam un pati pāriet aktīvajā sekošanas režīmā.
Var arī noteikt, kuru darbinieku izspiegot, bet kuru ne.

Image

5. Actual Spy 3.0 (Keylogger Actual Spy Software, 1,6 MB, shareware)

Š ī programma pēc funkcijām darbojas līdzīgi Real Spy Monitor, bet tai ir daži trūkumi: uzinstalēta tā gan neveido ikonas "trejā" un darbvirsmā, bet Start izvēlnē parādās. Tātad ieraksts būs jānodzēš ar rokām. Fiksēt ievadi no tastatūras programma spēj tikai angļu izkārtojumā. Unikoda simboli pārvēršas rēbusā.
Actual Spy demo versija darbojas 40 minūtes. Kādreiz arī ar to pietiek lai pieķertu, vai kāds nerakājas pa PC laikā, kamēr lietotājs pusdienās.

Image

6. NeoSpy 3.0 (MC-Soft Software, 2,7 MB, shareware)

Š ī programma prot lieliski paslēpties, nezinātājam to atrast ir praktiski neiespējami. "Saimnieks" to var izsaukt ar attiecīgu komandu caur Start > Run...
NeoSpy pamatmērķis ir izspiegot čatu. Pie tam tiek atbalstīti ne tikai populārākie IM softi, bet arī tādi, kā Qip, Miranda, Mail.ru Agent, &RQ, ICQ, SIM u.c.
Bez tam NeoSpy prot veikt programmu un interneta monitoringu, sekot līdz darbam ar failiem, kā arī veikt keylogger funkcijas.

Image

7. Modem Spy 4.0 (SoftCab, 380 KB, shareware)

Kā jau var noprast, šī programma darbojas tur, kur internets un telefons lieto vienus vadus. ModemSpy var kvalitatīvi ierakstīt telefona sarunas automātiskā režīmā, saglabāt tās mp3 vai wav formātā, un nosūtīt "sastrādāto" saimniekam pa E-pastu. Programmas intelekts ļauj korekti atpazīt telefona centrāles signālus, arī izgriezt garākas pauzes sarunas laikā, lai ietaupītu uz faila apjomu. Režīmā SuperSpy programma nekādi neizpaudīs savu klātbūtni.
Par visiem ierakstiem tiek vests žurnāls.

Image

8. WillingWebcam 4.7 (Willing Software, 4,6 MB, shareware)

Pie datora bieži ir pieslēgta, vai arī tanī iemontēta web-kamera. Programma WillingWebcam liks tai nemanāmi novērot pie datora notiekošo, un fotografēt vai nu pēc zināmiem laika sprīžiem, vai arī pie fiksētas kustības. Rezultātus var nosūtīt pa E-mail vai uz FTP-serveri. Pie tam programma prot informēt "saimnieku" par jaunām bildēm ar SMS palīdzību, aktivējot kādu programmu vai nospēlējot melodiju.
WillingWebcam var darboties pilnīgi nemanāmi, programmu izsauc ar taustiņu kombināciju.

Image

9. Elite Keylogger 4.1 (WideStep Security Software, 5,3 MB, shareware)

Elite Keylogger 4.1 ir īpatnēja spiegošanas programma, kura darbojas sistēmas kodola līmenī, līdz ar to nebremzē Windows un ir nemanāma antivīrusiem. Vienīgi Kaspersky Internet Security 2009 radās vājas aizdomas par nesankcionēta draivera instalāciju.
Programma paredzēta ilgai un sistemātiskai datora izspiegošanai, vieglākai orientācijai tanī iebūvēts kalendārs. Elite Keylogger atļauj definēt, kurus datora lietotājus izspiegot un kurus nē. Var izspiegot E-pastu, ICQ, MSN, AIM, AOL un Yahoo čatu, darbu ar failiem un programmām, printēšanas aktivitātes.

Īpatnība: Elite Keylogger tā integrēta sistēmā, ka to atinstalēt neizdosies nedz caur "Add/Remove Programm", nedz ar speciālu programmu - deinstalatoru palīdzību. Vienīgā iespēja - caur pašas programmas interfeisu sadaļā "Options".

Image

Avots
Last edited by samurajs on 01 Mar 2009, 13:07, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 01 Mar 2009, 00:36

Grazie par rakstu, bet TU labāk uzraksti, kā no visas šitās lažas izsargājas!

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Mar 2009, 00:39

e.j. wrote:Grazie par rakstu, bet TU labāk uzraksti, kā no visas šitās lažas izsargājas!
Elementāri: turi PC rotveilera suņubūdas tiešā tuvumā! :D
Image

devill
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 115
Pievienojies: 08 Aug 2008, 20:59
Reputācija: 0
Atrodas: jelgava

Post no devill » 01 Mar 2009, 01:15

uhhh tuvakaja laika izmantoso sis progas paldies par rakstu :D :)

User avatar
drono
Lietpratējs
Atbildes: 706
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:59
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no drono » 01 Mar 2009, 01:19

Power spy shareware versija nedaudz parāva rēku par to "...Power Spy 2009 uz PC ir absolūti neredzama..." un ekrāna augšpusē liels banneris. :D
Starp citu vismaz shareware versija nepārtraukti noslogo procesoru uz 25% un lasa cieto disku ar apmēram 1MB/s, kas jebkurā gadījumā nav pārāk nepamanāmi un agri vai vēlu kāds sāks skatīties.
Un domājams, ka no process explorer nevar noslēpties neviena no šeit minētajām programmām. No Windows Task manager gan viena otra pamanās noslēpties.
Lielākā daļa programmu arī parādās "msconfig" pie Startup programmām, tātad ir pavisam vienkārši atklājamas un atslēdzamas, protams, ja netiek izmantots Limited user.
Pie tam daudzām programmām apraksti un ikonas arī nenāk par labu slepenībai. Ja tu, piemēram, atrodi kaut kādu pilnīgi nezināmu programmu, viens otrs varbūt uzreiz neizdzēsīs, varbūt kaut kas vajadzīgs. Bet ja tai programmai ikonā ir melns vīriņš ar platmali, ja uzspiežot Properties, parādās "This is the best spyware software..." utt, tad jau tas tomēr raisa nelielas aizdomas par nezināmās programmas patieso mērķi.

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 01 Mar 2009, 01:34

Kaut kur redzēti softi :D

Eh, žēl ka Ghost radmin AV atpazīst :(
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

devill
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 115
Pievienojies: 08 Aug 2008, 20:59
Reputācija: 0
Atrodas: jelgava

Post no devill » 01 Mar 2009, 08:41

drono ; pasaki vai tu task maneger redzi windows sleptas darbibas?vins jau visu tur neuzrada.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Mar 2009, 09:34

drono: protams, ka trial versijas būs ar reklāmu, bet šaubos, ka "melnais vīriņš" būs full versijā - tad jau softs vnk zaudē jēgu!
No Sysinternals process explorer nenoslēpsies, bet var jau darboties ar kādu nevainīgu vārdu, kas neizraisa aizdomas. Domājams vārds SPY tur vis nebūs :) Un cik daudzi cilvēki zin par Sysinternals exploreri?
CPU noslodze uz 25% - tas ir daudz, bet to var samazināt, ja sašaurinām spiegojamo funkciju loku. Ja mums vajag tikai klienta Skype trafiku, tad pārējo var nogriezt un ietaupīt resursus.
Image

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09
Reputācija: 0

Post no drunk_lizard » 01 Mar 2009, 10:25

samurajs mani nebeidz paarsteigt...
biju domaajis, ka tu esi pieaudzis un nobriedis cilveeks, bet peec sjitaa gaajiena, kad meerkakjim tiek iedota granaata, man vairs komentu nav
nozjeelojami...

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Mar 2009, 11:09

d_l: neko gudrāku jau izdomāt nevarēji?:D
Ja mēs zinām, kas mūs apdraud, tad varam izdomāt, kā aizsargāties.

Visas pretenzijas, lūdzu, Сергей и Марина Бондаренко no 3dnews.ru, mans darbs - pārtulkot latviski.
Image

ehex
E-žurnālists
Atbildes: 421
Pievienojies: 06 Feb 2009, 21:25
Reputācija: 0
Atrodas: Lauki

Post no ehex » 01 Mar 2009, 11:36

e.j. wrote:Grazie par rakstu, bet TU labāk uzraksti, kā no visas šitās lažas izsargājas!
Vienīgais man zināmais veids, kā no šādām lietām izsargāties ir šis:Image

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09
Reputācija: 0

Post no drunk_lizard » 01 Mar 2009, 11:44

neteelo pilniigu idiotu
tu ljoti labi saprati, ko es domaaju
kaada velna peec nenobriedusjiem idiotiem ir jaadod info par sjaada veida softiem?
pats zini, ka sejieni apmeklee paarsvaraa infantili mazgadiigie, kuriem nu ar tavu sveetiibu paveras iespeeja "uzhakot" draugu profilus, emailus, etc.
aizsargs, mljin...

User avatar
normis_161
E-žurnālists
Atbildes: 436
Pievienojies: 31 Mar 2007, 00:01
Reputācija: 0

Post no normis_161 » 01 Mar 2009, 12:05

Hmm... Bet ja darbā tiek izmantotas šādas progammas, tad tas līgumā arī tiek minēts, ka tiks novērota jūsu darbība pie datora?

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22
Reputācija: 0

Post no izredzētais » 01 Mar 2009, 12:17

godīgi sakot arī es labprāt palasītu rakstu kā no visas šitās zarazas izsargāties..

redfred
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 9
Pievienojies: 07 Jan 2008, 12:22
Reputācija: 0

Post no redfred » 01 Mar 2009, 12:18

Par šitādiem rakstiem vajadzētu stipri sist pa pirkstiem ar kaut ko smagu - tā lai vairāk negribētos tādus rakstus rakstīt. Tagad katrs šmurguls sāks lietot tādas programmas. Un ja tā padomā īsti tiesiski un pareizi tas nav. :devil:

redfred
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 9
Pievienojies: 07 Jan 2008, 12:22
Reputācija: 0

Post no redfred » 01 Mar 2009, 12:21

samurajs wrote:d_l: neko gudrāku jau izdomāt nevarēji?:D
Ja mēs zinām, kas mūs apdraud, tad varam izdomāt, kā aizsargāties.
Tāpēc navajag par tādām lietām rakstīt. mazāk par to zinās mazāk vajadzēs domāt par aizsardzību no tādām programmām. Tagad krietns pulcinš noteikti pamēģinās tās uzskaitītās programmas darbībā.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Mar 2009, 13:03

Cenzūra mūsu portālā nekad nav bijusi un nebūs (izņemot pretlikumīgas darbības). Un strausa politiku (iebāžam galvu smiltīs un izliekamies, ka problēmas nav) arī nepiekopjam. Rakstīsim par visu aktuālo IT pasaulē.

Īstie žuļiki un advancēti cilvēki vienalga par šīm programmām zin, bet smurguļi ar demo versijām lielu ļaunumu nenodarīs.
Pārējiem savukārt būs aizdomāties, ka ir stulbi no publiskajiem datorsalonu PC līst internetbankās utt.

redfred: tavi pārmetumi ir tas pats, kas uzbraukt presei un TV par slepkavību un laupīšanu aprakstīšanu ik dienas. Tātad, ja par to nerakstīs, tad neviens nesitīs un nelaupīs vairs? Naivi...

Starp citu - darbavietās šīs programmas tiek itin plaši lietotas darbinieku kontrolei.

Ja kāds ar šāda tipa softu mēģinās iegūt internetbanku un citu maksājumu sistēmu paroles - tam paredzēts attiecīgs pantiņš:

193.1 pants. Datu, programmatūras un iekārtu iegūšana, izgatavošana, izplatīšana, izmantošana un glabāšana nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem

(1) Par tādu datu iegūšanu, izplatīšanu vai izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par programmatūras vai iekārtas izgatavošanu vai pielāgošanu šā likuma 193.pantā paredzēto noziegumu izdarīšanai, kā arī par šādas programmatūras vai iekārtas iegūšanu, glabāšanu vai izplatīšanu tādā pašā nolūkā —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(3) Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Izsargāšanās: ja lietotājs (kā tas jau sen top visiem ieteikts) lieto Limited Account vai kādu neWindows operētājsistēmu - neviens slepus "uz ātro" neko nevarēs uzinstalēt!
Image

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 01 Mar 2009, 13:44

Samuraja raksts vēl ir ziediņi saistībā ar visu šo tēmu.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

rihardsss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 294
Pievienojies: 22 Feb 2009, 23:51
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no rihardsss » 01 Mar 2009, 13:52

normis_161 wrote:Hmm... Bet ja darbā tiek izmantotas šādas progammas, tad tas līgumā arī tiek minēts, ka tiks novērota jūsu darbība pie datora?
Domāju, ka darba līgumā var uzrakstīt tā, ka dziļāk neaizdomājoties tā arī nesapratīsi, ka apakšā stāv doma, ka kompānija ,piemēram, ar vārdiem "kompānija ir tiesīga kontrolēt darbinieka darbu" (nu kkas līdzīgs tikai vēl neitrālāks), īstenībā domā to, ka viņi ar šādām programmām kontrolē, nevis ik pēc 1h ienāks darbinieks un pārbauda kādas tev ir minimizētas porno lapas. :D

samurajs, labi, ka paliec pie nostājas "nebāzt galvu smiltīs". Ja kāds gribēs no tādām datorzināšanām - māku ieiet draugos, kļūt par dižu hakeri, tad ar šito rakstu viņš neko daudz neiegūst. Te jau nav aprakstīts, kā ar viņām strādāt, šeit ir tikai dota informācija par to, ko šīs programmas spēj.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09
Reputācija: 0

Post no drunk_lizard » 01 Mar 2009, 14:19

visus sjitos fufeljus normaals datorspecs izkjer ka nemetas, ko tur izsargaaties...
90% no keilogeriem traumee latviesju valodas layout izkaartojumu un taa ir pirmaa pazime par keilogera eksistenci uz datora.
ir taada lieta kaa HW keilogeri - luuk taa ir manta :>

samurajs, tu vari taisiit kaadas otmazkas gribi, manaas aciis tu esi nobraucis taburetes liimenii :>

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Mar 2009, 14:26

d_l: pats ķeblītis, ar ko tad labāks esi? :D
Tavs ieteikums arī interesants: http://www.keykatcher.com/
Image

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22
Reputācija: 0

Post no izredzētais » 01 Mar 2009, 17:10

šis raksts man lika aizdomāties, dīvaini, ka ir sypwari kurus vienkārši ar antispyware neizķersi.. šķietami gudrākais veids būtu izņ emt cieto, pieslēgt citam datoram ar hdd case, jeb parastu adapteri un noskanēt.

kura ir labākā bezmaksas anti-spyware programma? līdz šim esmu izmantojis lavasoft ad-aware un avg.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 01 Mar 2009, 20:59

Nesaprotu par ko tādā brēka? Spiegošanas / kontroles softi jau eksistē mūžību...man šķiet, ka to pat pirmklasnieks zin. Un sameklēt tādus ir sekundes darbs gūgle... to uzstādīšana un strādāšana - pārs sekundes vairāk.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes: 1028
Pievienojies: 31 Mar 2008, 22:54
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no elvisburdajs » 01 Mar 2009, 22:39

shady: +1

User avatar
iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Reputācija: 0
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 01 Mar 2009, 22:45

Š itās lažas dēļ dabūju reiz trūkties, ka daži mūlāpi to bija uzmetuši skolas kompjos, un rezultātā, manā draugu profilā tika pamainīta infa, un vēl daudzi bija "pazaudējuši" savus draugiem elvē profilus.

Un daudzās bibliotēkās un skolās noslēdza pieeju draugiem.lv iemetot vinu adresi "hosts" failā (99% patstāvīgie notepad.lv biedri gan jau zin)
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 02 Mar 2009, 10:18

Eh, skumji, ka profesionālie nodirsēji kā redfred migrējuši uz Notepad. Par d_l neviens neuztraucas - viņš tomēr ir LV IT portālu "prāts, gods un sirdsapziņa" :D:D:D
Bet tas nekas... pie mums valda demokrātija, un neviens te nediktēs savus noteikumus.
Image

User avatar
Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 02 Mar 2009, 12:13

Lai apkarotu un nočekotu kompjus pret spiegu progām un citām drazām izmantoju Malwarebytes.. (AD-Aware un Spybots pastāv maliņā..) :)

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Te citāts: "Using Malwarebytes' Anti-Malware is like bringing an M4 to a knife fight."
:D

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22
Reputācija: 0

Post no izredzētais » 02 Mar 2009, 18:00

labs tas Malwarebytes? ir vel kādas atsauksmes?

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 02 Mar 2009, 18:25

Ir labs, ir palīdzējis.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22
Reputācija: 0

Post no izredzētais » 02 Mar 2009, 21:01

ok, paldies, pamēģināšu :)

User avatar
normis_161
E-žurnālists
Atbildes: 436
Pievienojies: 31 Mar 2007, 00:01
Reputācija: 0

Post no normis_161 » 03 Mar 2009, 00:12

Būs tad pašam ar jāizmēģina, tā kā var dabūt par brīvu. :) Jāsāk tas beidzot tas novērtēt, tā kā trakeri, kuri man patika ir aizlsēgti, bet citos vnk negribas reģistrēties. :D

User avatar
marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no marr » 03 Mar 2009, 01:01

ZuliXP wrote:Š itās lažas dēļ dabūju reiz trūkties, ka daži mūlāpi to bija uzmetuši skolas kompjos, un rezultātā, manā draugu profilā tika pamainīta infa, un vēl daudzi bija "pazaudējuši" savus draugiem elvē profilus.

Un daudzās bibliotēkās un skolās noslēdza pieeju draugiem.lv iemetot vinu adresi "hosts" failā (99% patstāvīgie notepad.lv biedri gan jau zin)
Š eit mēs atkal nonākam pie vecā jautājuma: nu bet kur ir problēma? Tas, ka jebkuram tīnim ir dota pieeja instalēt uz skolas datora jebko, ko viņš vēlas, loģiski novedīs pie situācijas, kad attapīgākie, izveicīgākie šo situāciju izmantos. Pats savulaik kopā ar vienu kolēģi ķērām (dažus kadrus īpaši) uz zoba par iespēju nosniffot tīkla datus, vai ar radmin iedvest šausmas kādam. Iespējams, bijām pārlieku ētiski, lai nekādu fizisku datu zudumu neradītu, tikai paķertu uz zoba "kā tas ir iespējams?!?!" un "ko viņi tur atkal sastrādājuši" un tamlīdzīgi.
jebkuram prātīgam indivīdam būtu jāsaprot, ka savs dators, vai sava darbavieta (vidēja un liela izmēra uzņēmumos) ir tās vietas, kur ir droši izmantot savu datoru internetbankām vai tamlīdzīgām operācijām. Ja kāds no publiska datora izmanto servisu, tad viņam ir jārēķinās ar risku, ka izmantotie dati varētu tikt piefiksēti. Nav Latvija/austrumeiropa tā vieta, kur cilvēku godīgums un vārds ir pietiekams iemesls, lai vienotos.

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”