CHIPTUNES Aizmirstais skaistums

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13
Reputācija: 0

CHIPTUNES Aizmirstais skaistums

Post no Mr.Death » 07 Mai 2007, 19:11

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 015529.jpg[/imgl]

Kādreiz, ja pakavējās atmiņās mēs gandrīz visi spēlējām „kompjūterspēles” uz nu jau sen aizmirstajiem pie televizora spraužamajiem aparātiem – TV videospēļu konsolēm. Mainījāmies ar oranžajām kasetītēm un nemitīgi iegrimām azartā ar tādām populārām spēlēm kā Chip & Dales, Batman Forever, nemaz nerunājot par tā laika grāvēju Mario.
Tagad tikai retajam mājās ir tāda ekstra kā šis elektroniskais antikvariāts, ja neskatās uz to, ka tos vēl var nopirkt dažos veikalos, kas tur plauktos stāv tikai principa pēc. Taču runa jau, protams, šeit neies par to.
Runa ies par kādu šo seno videospēļu ļoti nozīmīgu elementu, kas šodien aizrauj aizvien vairāk cilvēkus tāpat kā nu jau labu laiku modē ienākusī „Anime”.

Image
Š is elements ir šo spēļu mūzika, hakeru valodā saukta arī par „keygen music”, ko paši uzlauzēji lieto programmu „krekos” noteikti dēļ to skanīgā nosaukuma – Chiptunes, kā arī, protams, - dēļ mazā failu izmēra.
Chiptunes, jeb čipu mūzika ir ļoti līdzīga pēc skaņas MIDI tipa mūzikai, taču tajā pašā laikā arī ļoti atšķirīga no tās, jo visas tās „izdvestās skaņas” ir datora vai jau pieminētās videospēļu konsoles skaņas čipa ģenerētas nevis kā MIDI gadījumā, kur jau ir ieprogrammēti visi skaņu paraugi un notiek tikai „atskaņošana”.
Paši čipi tehniski ģenerēja 8 bitu mūziku un šīs mūzikas komponēšana norisinājās kā jau parasti – uz sintezatora, kas bija pieslēgts attiecīgajam skaņas pārveidotājam. Daži no nedaudzajiem spēļu mūzikas komponistiem bija Mats Furniss – spēles Mortal Combat mūzikas autors, Robs Hubards – moču spēles Road Rash mūzikas autors, kā arī neaizmirstamās spēles Dr. Mario mūzikas autors – Hirokazu Tanaka.
Paši skaņdarbi ir baudāmi ar to, ka tie ir vienkārši, taču tajā pašā laikā arī tiem ir skaists izpildījums un atkal atšķirībā no MIDI mūzikas nav dažkārt tik tukši. Tiesa gan lēno ritmu cienītājiem uzreiz iesaku uz chiptunes pārāk cītīgi neskatīties, jo tā principā ir ātra un ritmiska mūzika.
Chiptunes „Zelta laiki” bija no 80 gadu vidus līdz pat 90 gadu sākumam, kad paši skaņu ģenerējošie čipi jau bija vislietotākie tieši datoru skaņas risinājumos, taču vēlāk jau tos sāka aizstāt mūsdienu skaņas kartes.
Tas nu tā īsumā par šo tā teikt elektroniskās mūzikas pirmssākumu. Vēl tik gribēju piebilst, ja gribēsiet paklausīties kādu chiptunes „gabalu”, tad jums noteikti vajadzēs ielādēt savam datoram šādus tādus speciālus pleijerus, bet galvenokārt pilnīgi pietiek tikai ar Winamp kādu no jaunākajām versijām. Kā arī.. ja kādu mans nelielais raksts būs iespaidojis, iesaku apmeklēt:

http://www.chiptune.com
http://www.chiptune.de

---
Copyright (c) Edgars

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 07 Mai 2007, 19:50

Jā tur es varu piekrist, ka CHIPTUNES mūzika ir interesanta. Piemēram man tā patīk.

User avatar
Enrike
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 14
Pievienojies: 05 Mai 2007, 10:32
Reputācija: 0
Atrodas: Neumunde

Post no Enrike » 07 Mai 2007, 22:39

Ooo mario bija zveeraa - vienubriid ar Zjilitonu vareeja buut pirmais dzjeks visaa "ciemaa" :D Tagad tikai reizeem no vecajaam speeleem atlicis kaa Kveiks un Duums uz vecaas i546 kaarbas nostaljgijai.... Un taas Cjiptunes skanjas ir gruuti aizmirst...
Idiotisms ir universāls, jo to nevar izmērīt nevienā no vispārpieņemtajām mērvienībām. Heidingers

User avatar
Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 487
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41
Reputācija: 0

Post no Nitro » 08 Mai 2007, 00:02

Oldschool baby!(:
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 08 Mai 2007, 09:38

Savulaik rajah Datuvç bija interesantu linku iemetis par ðo tçmu:

http://www.datuve.lv/saites/1172/MOD_music_from_keygens
Image

User avatar
rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Reputācija: 0
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 09 Mai 2007, 03:06

papildinâju vçl daþas saites
Step By Step - ImageImage

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

Post no Tvinky » 09 Jūl 2007, 23:09

Kāds varbūt pats bija mēģinājis C++ iebarot to .mod? Nēsmu vēl saskāries ar C++ programmēšanu, bet gribēju pamēģināt - maksimus līdz kurienei tiku, bija, es ievilku to .mod failu iekš C++ (tb kā kodu). A kā nospēlēt, tā i nesapratu. Maybe kāds ir kaut ko tamlīdzīgu darījis, varētu kaut ko pakomentēt? Vnk google man nekā saprātīga nepateica. Delphi laikam tas vieglāk organizējams, bet tur es arī esmu sveš (;

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”