Kādi tad jauni pielietojumi atrasti?
Savaro nacionālajā parkā Arizonā plānots ar RFID apgādāt retās dekoratīvo kaktusu šķirnes. tad pasargātu tās no zagļiem, kuri augus izrok un pārdod par cenu virs 1000 USD gabalā.
Indijā Keralas štatā pēc likuma visiem pieradinātajiem ziloņiem jābūt apgādātiem ar RFID čipiem.
Medicīnas kompānija ClearCount Medical Solution piedāvā čipus iestrādāt ķirurģiskajos tamponos - būs garantija, ka neviens nepaliks pacienta vēderā pēc operācijas.
Meksikāņu firma Xega izmanto RFID/GPS, lai izsekotu nolaupītiem bērniem, un atklātu cilvēki tirgotāju bandas. Dārgs prieks - čipa implantācija maksā 4,000 USD + 2,200 USD par sekošanas pakalpojumiem.
Pirelli lieto RFID riepu sistēmā Cyber Tyre - čips ziņo auto borta datoram par ceļa īpatnībām, tādējādi paaugstinot satiksmes drošību.
Spānijas klubā Baja Beach klientam nevajag maciņus un kredītkartes - visu, ko cilvēks apēdis un izdzēris, fiksē RFID kartīte, kuru pirms apmeklējuma "uzlādē" ar naudu.
ASV kompānija Blackinton plāno iemontēt RFID čipus policistu žetonos. Ne mazums ir gadījumu, kad pilsoņus aplaupa "viltus policisti". Tādus čipus plānots nolasīt ar katram kabatā esošo mobilo telefonu.
Britu firma Pet Porte apgādās ar RFID mājdzīvniekiem paredzētās "durvtiņas" mājokļos: tātad savs kaķītis vai suns tiks iekšā, bet svešinieks - nē. Pie tam varēs noteikt diennakts stundas, kurās mājdzīvnieks tiks "izlaists pastaigā".
Plānots, ka Tokija kļūs par pirmo pilsētu, kur praktiski viss tiks iezīmēts ar RFID ierīcēm - sākot ar autobusiem un beidzot ar restorāniem. Lai iegūtu informāciju - pietiks tuvināt telefonu īpašiem publiskiem termināliem ielās.
Prognozē, ka RFID ierīču skaits pieaugs par 15% gadā, līdz 2013. gadā sasniegs 9,8 mljrd. atzīmi.
Kur mums šādi RFID-čipi ir visapkārt? Nu, protams, ka lielveikalos, lai pasargātu preces (piem. DVD) no zagļiem:

Avots