Budžeta klases SSD ar 32 vai 64 GB ietilpību jau var sameklēt par $90-$150. Pirms gadiem trim tāds maksāja 1000$ un vairāk.
Par to, kā veidojas SSD un HDD cena, stāsta Samsung Semiconductor marketinga menedžeris Brian Beard.
Pēc viņa teiktā, katram cietajam diskam ir sava fiksētā cena, kura praktiski nemainās. Š eit ietilpst "tīrie dzelži" - korpuss, pats disks, motoriņš, iespiestās shēmas plate, vadi. Tas viss maksā vidēji ap 40-50 USD. HDD ietilpības paaugstināšana sadārdzina izstrādājumu, bet relatīvi nedaudz (jūs tak paši zināt, par cik atšķiras, piemēram, viena ražotāja vienas klases 80 GB un 160 GB HDD).
Pavisam citādi ir ar SSD. Tur "tīro dzelžu" pašizmaksa ir vēl mazāka nekā HDD, bet ietilpības paaugstināšana 2 reizes tikpat reižu paaugstina SSD cenu. Tas ir tāpēc, ka flash-diski sastāv no atmiņas moduļiem, un mainās tikai to skaits. Ja pieņemam, ka 2 GB moduļa rūpnieciskā vairumcena ir 2 USD, tad 64 GB SSD cena sanāk 128 USD plus "dzelžu" vērtība.
Iepriecinošais visā šajā matemātikā ir tas, ka atmiņas moduļu cenas krītas ļoti strauji, un drīz vien flash-diski maksās tikpat, cik magnētiskie.
Samsung pārstāvis atzīmēja, ka šogad, izejot no 1 GB cenas, visizdevīgāk būs iegādāties tieši 128 GB SSD, bet mainstream ražošanas sektorā visvairāk lietos 64 GB pusvadītāju datu glabātuves.

Avots