VIASAT karš turpinās!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Maris77
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 249
Pievienojies: 10 Dec 2007, 21:04
Reputācija: 0

VIASAT karš turpinās!

Post no Maris77 » 18 Mar 2009, 08:20

Kabeļtelevīzijas aicina Nacionālo radio un televīzijas padomi nevilcināties ar lēmuma pieņemšanu par TV3 tālāku retranslāciju
Latvijas kabeļtelevīzijas un digitālās televīzijas operatori "Baltkom", "IZZI", "Lattelecom" un Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija, kura pārstāv 25 kabeļtelevīzijas operatorus ir nosūtījusi vēstuli Nacionālajai televīzijas un radio padomei ar aicinājumu nekavēties ar lēmuma pieņemšanu par TV3 tālāku retranslāciju.


2009.gada 19.februārī Nacionālā Radio un televīzijas padome rīkoja trīspusēju kabeļtelevīzijas un ciparu televīzijas operatoru tikšanos ar SIA "TV3 Latvia", lai pārrunātu kanāla TV3 tālāku retranslāciju operatoru elektronisko sakaru tīklos. Minētā tikšanās beidzās bez konkrētiem pieņemtiem lēmumiem, līdz ar to arī ir manāmi ieilgusi neskaidrā situācija attiecībā uz tālākām darbībām. Pēc kabeļtelevīzijas un ciparu televīzijas operatoru domām, nepieciešams pēc iespējas ātrāk atrisināt šo situāciju, jo lēmuma par iespējamu kanāla retranslācijas pārtraukšanu īstenošana prasa zināmus laika un cilvēkresursus. Operatoriem nepieciešams savlaicīgi informēt klientus par izmaiņām, kā arī apzināt nepieciešamos resursus kanāla retranslācijas tehniskai pārtraukšanai. Jau tā ilgstošo neskaidrību attiecībā uz TV3 tālāku retranslāciju tikai pastiprina SIA "TV3 Latvia" 2009.gada 11.februāra vēstule operatoriem, kurā tika lūgts pārtraukt kanāla TV3 retranslāciju ar 2009.gada 1.martu.

Operatori turpina uzsvērt, ka visas nacionālās apraides programmas ir nodrošināmas visiem televīzijas skatītājiem un nevar tikt izvirzītas īpašas prasības attiecībā pret komersantiem, kuri par saviem līdzekļiem nodrošina šo programmu retranslēšanu. Pēc vēstules autoru domām, atļauja televīzijas kanāla "TV3" bezmaksas retranslēšanai būtu loģisks turpinājums līdzšinējai praksei, lai Latvijas sabiedrība saņemtu visaptverošu informatīvo pakalpojumu bez tehnoloģiskiem ierobežojumiem.

Ieilgušās un neauglīgās sarunas ar TV3 vadību tikai rada papildus spriedzi un neveicina konstruktīvu sadarbību. Rezultātā tiek apdraudētas skatītāju intereses un kavēts operatoru darbs, liekot koncentrēt resursus uz "TV3 Latvia" absurdo prasību atspēkošanu.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 18 Mar 2009, 08:34

Zinu, ka visiem KTV operatoriem obligāti jātranslē valsts programmas. Bet šī ir privātā, tā kā nez vai to var kādam uzspiest? Un nevar arī prasīt, lai atļauja translēt komercprogrammu būtu absolūti bezmaksas (jo ar šo translāciju tiek gūta peļņa!). Tas operatoriem pašiem jārisina pie sarunu galda.
Image

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 18 Mar 2009, 12:24

Aha, par šo no lattelecom onkuļa dzirdēju, ka ar TV3 ir problēmas jau kopš sākta gala!
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”