Bezmaksas programmatūra un neliels ieskats tajā

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
Moerto
E-žurnālists
Atbildes:46
Pievienojies:19:16 / 30. Aug, 2008
Reputācija:0
Bezmaksas programmatūra un neliels ieskats tajā

Post no Moerto » 14:45 / 27. Mar, 2009

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_gnu_tu ... 1024_1.png[/imgl]Mēs visi dzīvojam laikmetā, kurā ļoti daudz cilvēku izmanto nelicenzēto programmatūru. Sākot ar pašu operētājsistēmu un beidzot ar Tildes, Adobe u.c. izstrādājumiem. Dažādus keygenus un crackus var dabūt gandrīz uz katra stūra, un nav daudz cilvēku kas zin bezmaksas alternatīvas. Protams, tādām programmām kā Adobe Photoshop nav un visticamāk arī nebūs vismaz tuvākajā laikā bezmaksas alternatīvas, taču ar operētājsistēmu un dažādām lietojumprogrammām ir mazliet savādāk.

Labi, es sākšu bezmaksas alternatīvu uzskaiti ar operētājsistēmu Linux! Jā, tieši tā. Linux neapšaubāmi manā skatījumā ir lieliska alternatīva, tā ir bezmaksas, tā ir atvērtā koda programmatūra, kas principā nozīmē, ka tās veidošanā piedalās cilvēki no visas pasaules. Tā ir daudz drošāka, lai gan negatīvs iemesls ir tās salīdzinoši niecīgā popularitāte. Kaut arī katru gadu pieaug Linux lietošana uz personālajiem datoriem. Š ī operētājsistēma ir daudz stabilāka kā Windows, tas skaidrojams ar to, ka iespējams pa visiem 100% kontrolēt visu servisu darbību un konfigurēt/pārveidot pēc vajadzības, un nav nepieciešamības pēc restarta, kā tas ir Windows gadījumā. Kā man stāstīja mans Linux pasniedzējs - Microsoft esot kā tāds liels briesmīgs monstrs, kurš lietotājiem dod pavisam smieklīgas iespējas un vēl smieklīgāku ugunsmūri. Elektronikas pasniedzējs savukārt stāstīja, ka Microsoft speciāli iestrādājuši kļūdu programmā Excel, lai uz tā nevarētu veidot elektroshēmas pilnvērtīgi. Pat nešaubos par to, ka tās nav vienīgās muļķības no Microsoft puses.

Linuxam ir piejamas ļoti daudz un dažādi distributīvi, bet pats strādāju uz Ubuntu. Mājaslapā ir iespēja pasūtīt gaumīgu disku ar Ubuntu un uzlīmes uz mājām PILNĪGI PAR VELTI! Negribas sameloties, bet man šķiet, ka atnāca pa 3 nedēļām, lai gan mājaslapā bija rakstīts ilgāks sūtīšanas laiks.

Tātad, alternatīva Microsoft Office - Open Office. Š is firmas “Sun Microsystems” ražotais offiss manuprāt gandrīz ne ar ko citu kā vien ar rīku izkārtojumu īpaši neatšķiras un jā - tas ir bezmaksas! Jau labu laiku lietoju šo lietu un nesūdzos. Arvien biežāk OpenOffice sāk uzstādīt arī birojos, un darbiniekiem nevajag gandrīz nekādu apmācību. Programmu pakete uzstādāma uz gandrīz visām platformām. Sīkāka informācija - mājaslapā.

Domājat - Tildes birojam nav reālas alternatīvas? Nav tik traki, iespējams lejuplādēt nelielu bezmaksas programmiņu kas uzstāda mīkstinājumzīmes latviešu burtiem, un var dabūt arī vārdnīcu. Par pārējiem Tildes produktiem gan neko nepateikšu.

Kas vēl būtu pieminēšanas vērts? Es domāju tā ir universāla arhivēšanas programma 7zip . Vienkārši dara savu darbu un neko vairāk arī nevajag. Lejupielāde - šeit.

Un pats pēdējais, ko šajā rakstā noreklamēšu, ir FireFTP FTP-klients, kas ir Mozilla Firefox spraudnis. Arī tas lieliski veic savu uzdevumu.te
Last edited by Moerto on 21:28 / 27. Mar, 2009, edited 1 time in total.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 18:15 / 27. Mar, 2009

Apsveicu Moerto ar iestāšanos Notepad e-žurnālistu saimē!

Gribētos piebilst, ka šis raksts būtu ideāls kādā neIT lapā, bet Notepadā vajadzētu advancētāk iztirzāt šo jautājumu.
Opensource programmatūras lietošana ir Notepad lietotāju lielumlielā vairākuma izvēle, tad nu varam šeit pierakstīt kādas interesantas bezmaksas programmas, ko iesakām citiem!
Image

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes:4340
Pievienojies:15:13 / 11. Feb, 2009
Reputācija:0

Post no Evers » 18:16 / 27. Mar, 2009

Varbūt vari ieteikt arī kādu labu alternatīvu videomontāžas programmai Pinnacle Studio 11, kas būtu tikpat vienkārša un kvalitatīva? :) Reiz nedaudz paskatījos, bet nekas prātīgs neatradās.

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes:2011
Pievienojies:13:45 / 14. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no deivs001 » 18:49 / 27. Mar, 2009

Gribētos vairāk uzzināt par to Microsoft Exel nepilnību!
Ja runājam par mājas vajadzībām, tad Photoshop var aizstāt. Protams, profesionāļi, kas ar Photoshop pelna bargas naudas, nespēs iegūt vajadzīgo no, piemēram, GIMP. Vismaz pagaidām!
Par rakstzīmēm negribas tev piekrist. Jau uzstādot, piemēram, Ubuntu ir iespāja izvēlēties saskarsnes un rakstībs valodu. Ja nemaldos tika piedāvāti vismaz 2 ar kuru taustiņu tiks likta garumzīme, mīkstinājuma zīme.
"You can't expect to hit the jackpot if you don't put a few nickels in the machine" / Flip Wilson
Image

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 19:10 / 27. Mar, 2009

deivs: ja precīzi, tad veseli 3 varianti piedāvāti Linuxā!
Image

rihardsss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:294
Pievienojies:23:51 / 22. Feb, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no rihardsss » 19:44 / 27. Mar, 2009

deivs: tavs piemers par photoshop nav gluzi lietdergis - tie, kas nopietni pelna ar to naudu, manuprat, tik tiesam noperk to programmu.
Nu ja - rakstuzimes dabut jau laikam nav problema, bet - ka ar pasu vardnicu un sinonimu vardnicu? Vai ir kada alternativa siem? Protams, es zinu, ka ir interneta adreses, kur ir tulkotajs, bet sinonimu vardnicai laikam tomer nav atverta koda alternativas... Man pasam vina labi noder, kad jamekle vestures jedzieni, politiskie jedzieni utt.
Par rakstu piekritu samurajam - prasas tadu sikaku rakstu, puse vnk ir par linux, bet otra puse tikai paris progas. Saprotu, ka neesmu pats nekadus rakstus licis un e-zurnalisti mani tulit gribes norakt par pretenzijam, bet tomer gribu teikt, ka notepada parasti raksti ir sikak izklastiti, bet saja raksta atrodama informacija ir diezgan pieticiga.

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no linx » 20:08 / 27. Mar, 2009

7zip labākā īpašība ir tā, ka tas ir viens no retajiem Windows vidē strādājošajiem arhivatoriem, kurš spēj arhivēt failus tar.gz formātā. Pārējie spēj nolasīt, bet nespēj rakstīt tar.gz formātos.

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:1730
Pievienojies:12:22 / 22. Dec, 2007
Reputācija:0

Post no izredzētais » 20:12 / 27. Mar, 2009

garumzīmes - http://laacz.lv/apostrofs/
gribējās pieminēt arī ccleaner, cureit, hijackit, recuva, un vel dažādas freeware programmiņ as, kas man prātā tā uz sitienu nenāk..

ieraugot virsrakstu, cerēju izlasīt izsmeļošāku un intresantāku rakstu, šis skribelējums vairāk atgādina prastu foruma ierakstu..

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes:1805
Pievienojies:01:27 / 14. Aug, 2007
Reputācija:0

Post no WerNeo » 21:14 / 27. Mar, 2009

Lamājam MS, bet lietojam. :) Legāli, nelegāli.. Bet lietojam... Esam spiesti lietot un tam ir vairāki argumenti! Te ir apburtais loks... Pats esmu neskaitāmas reizes mēģinājis atteikties no MS Win. Bet, ak vai... tad kādai navigācijai kartes jāsaliek... Tad vēl kaut kas, ko Linuxaa nevar, jo nav atbalsta, nav draiveru... nav vēl kaut kā.

Windows ir lielisks produkts no aparatūras atbalsta un programmu izvēles, un dažādīguma viedokļa. Un vienīgais mīnuss, par ko var bļaut, daudzas programmas ir maksas... pat vairāk maksā par pašu OS. Bet, cilvēki zina, par ko maksā. :)

Pirms laiciņa iegādājos Laptopu, ar domu... Tāpat man šis būs vajadzīgs darba darīšanām. Neko, kas Linux'am svešs, nedarīšu. Ha ha... Izrādījās, ka nepareizu laptopu izvēlējos, jo video draiveri tādi nav pieejami. 2 dienas meklēju, kamēr atradu oficiālu apstiprinājumu, ka nav tādu draiveru un viss. :D

P.S. Protams, Linux ir laba un patīkama OS. Pats izvēlos Gentoo, jo patīk visu "organizēt" pašam. Bet no "lietotājiem draudzīgajām", SuSe tuvākā. Atpūtai der ļoti labi Linux. Citiem varbūt arī darbam, bet man diemžēl ne. Man svarīgs dažādu aparatūru atbalsts, to diemžēl nepiedāvā ražotāji. Protams, var jau teikt, "līkas rokas"... bet ko, man pašam programmēt draiverus? :)

P.P.S. Nesen, diskusijā vienā krievu forumā par šo tēmu, ka esam spiesti ikdienā tikties ar Windows... Viens čalis dikti karsti izstāvēja *nix'us.. ka windows esot tikai līkročiem... Pats Win OS vispār neciešot un jau 4 gadus nelietojot principā. Admins neizturēja mūsu diskusiju un iepostēja lielā aizstāvja datus par datoru. :D Uzminiet, kāda OS viņam bija? XP (un ne jau tas, kurš Linux)! :)

P.P.P.S. Open Office gan visu cieņu, no līdz. Pats gan nelietoju tik daudz un sarežģītos darbos (nav nepieciešamības), bet joka pēc pirms 2 gadiem sievai uz laptopa uzliku. Pasūdzējās pāris nedēļas, jau gribēju likt atpakaļ MS Office... Bet tad sūdzības beidzās... Tagad viņa nemaz nevēlas MS Office, bet visur tikai OO. :)

User avatar
scorpio666
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:31
Pievienojies:00:23 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Earth

Post no scorpio666 » 21:23 / 27. Mar, 2009

pārāk primitīvs raksts, galīgi neatbilst notepad profilam

User avatar
Moerto
E-žurnālists
Atbildes:46
Pievienojies:19:16 / 30. Aug, 2008
Reputācija:0

Post no Moerto » 21:29 / 27. Mar, 2009

Atvainojos par pārāk neizsmeļošu rakstu, nākamie būs labāki.

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes:1805
Pievienojies:01:27 / 14. Aug, 2007
Reputācija:0

Post no WerNeo » 21:30 / 27. Mar, 2009

Moerto. Kā saka, "pirmie kucēni jāslīcina". :)

User avatar
azazul
Vecākais lietotājs
Atbildes:706
Pievienojies:18:18 / 24. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no azazul » 21:41 / 27. Mar, 2009

Deinformējošs raksts. Autors liekas nekad nav bijis http://atveries.lv/cd/
Ubuntu un OpenOffice nav vienīgie opensource produkti.

Noskaukuman vajadzētu būt nevis "Bezmaksas programmatūra un neliels ieskats tajā" ,
bet gan "Masn bloogs, pirmzais posct. Ununtu rulz"
[font=9]"Begging for a line drawn in the sand to separate the prophets from the men" - Rishloo[/font]

User avatar
vincister
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:203
Pievienojies:12:55 / 9. Feb, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sin City

Post no vincister » 22:03 / 27. Mar, 2009

Arī biju cerējis izlasīt ko vairāk. OpenOffice viss būtu ļoti jauki, bet Calc, kas esot "Open Office Calc - Free Microsoft Excel Clone", jā, kā tad! Ir lietas, kas nav līdz galam izstrādātas un prasās MS exceli, bet ir arī lietas, kas ir labākas, kā excelī, kas protams priecē. Un protams nav forša OOffice raksturīgā iebremzēšana salīdzinot ar MSOffice.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 22:06 / 27. Mar, 2009

Atbilstoši portāla politikai, mēs neatraidām nevienu, kas vēlas publicēties. Protams, ka ja šā autora turpmākajos darbos nebūs progresa, mēs tos neapstiprināsim. Bet jāsaprot, ka katram reiz ir sākums, un tad cilvēks attīstās un izkopj savas prasmes.
Image

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes:2011
Pievienojies:13:45 / 14. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no deivs001 » 22:18 / 27. Mar, 2009

Tiem, kas ļoti gudri pārmet, vajag uzrakstīt pa punktiem autoram, ko viņš būtu vēlējies šādā rakstā izlasīt. Tad arī autors var piestrādāt pie šī paša darba un turpināt savas gaitas tālāk.
"You can't expect to hit the jackpot if you don't put a few nickels in the machine" / Flip Wilson
Image

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes:1805
Pievienojies:01:27 / 14. Aug, 2007
Reputācija:0

Post no WerNeo » 23:01 / 27. Mar, 2009

deivs001. Tu neiedziļinies vispār? :) Neviens nepārmet, tikai izsaka viedokli!

Pats autors atzinis jau, ka nav raksts tas labākais. :) Nav satura un argumentu... ir tikai "melns un balts" :)

User avatar
kart0ns
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:10
Pievienojies:12:20 / 28. Mar, 2009
Reputācija:0

Post no kart0ns » 12:23 / 28. Mar, 2009

nemaz pāriet uz bezmaksas programmatūru nav tik neiespējami. mans dators iet uz Linuxa, rakstu visu caur OOo, uz virtuālā man stāv FreeBSD.

Bet neviens nav nevainīgs. Kā uzsver winblowz lietotāji:"Bezmaksas operētājsistēmu izmanto, lai slēptu nelegālo mūziku".

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes:2011
Pievienojies:13:45 / 14. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no deivs001 » 12:43 / 28. Mar, 2009

Vajadzēja vārdnīcu? Lūdzu - http://press.slackers.lv/raksti/63
"You can't expect to hit the jackpot if you don't put a few nickels in the machine" / Flip Wilson
Image

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:1730
Pievienojies:12:22 / 22. Dec, 2007
Reputācija:0

Post no izredzētais » 13:23 / 28. Mar, 2009


User avatar
shady
Moderators
Atbildes:5311
Pievienojies:19:20 / 6. Mar, 2007
Reputācija:1
Atrodas:Rīga

Post no shady » 14:51 / 28. Mar, 2009

Jā, stardict ir ļoti laba alternatīva tildes vārdnīcai...lietoju parasti "scan" režīmā - iezīmē vārdu pārlūkprogrammā un izlec tulkojums!
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Jusis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:61
Pievienojies:08:55 / 5. Feb, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no Jusis » 09:09 / 30. Mar, 2009

Ja Linuxā viss tik ļoti neatšķirtos no windozes, tad cilvēki vairāk viņu izmantotu. Bet principā ja tāds vidusmēra cilvēks kam ir tāda pāris klašu informātikā apziņa par to, kas notiek tai datora, ierauga Linuxu.. Neko cilvēki vienkārši nesaprot ko tu darīt, kā visi processi notiek utt. Tāpat arī ar spēlēm un programmu atbalstu. Pietiek pāris reizes nočakarēties, lai vienkārši izlemtu tomēr par labu kādam M$ izstrādājumam, pārsvarā jau pirātiskam, jo tas arī ir par velti :)
Random.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes:5311
Pievienojies:19:20 / 6. Mar, 2007
Reputācija:1
Atrodas:Rīga

Post no shady » 13:55 / 6. Apr, 2009

Jusis wrote:Ja Linuxā viss tik ļoti neatšķirtos no windozes, tad cilvēki vairāk viņu izmantotu.
Pasarg Dievs..nepiesauc nelaimi, ja tāda diena kādreiz pienāks, tad es migrēšu prom uz citu produktu.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”