Biznesmeņi nav sajūsmā par Windows 7

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Biznesmeņi nav sajūsmā par Windows 7

Post no samurajs » 14 Apr 2009, 09:05

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_stop_2.jpg[/imgl]Kamēr IT entuziasti ar nepacietību gaida Windows 7 iznākšanu, lielās kompānijas nebūt par to nepriecājas. Iemesli tam ir divi: bažas par programmnodrošinājuma saderību un ekonomiskā izdevīguma aspekts. Statistiķi no Dimensional Research aptaujājuši 1,100 datorsistēmu administratoru, no kuriem kopvērtējumā tikai 17% ir gatavi ieviest Windows 7 pirmo 12 mēnešu laikā. Pārējie 83% nogaidīšot gadu vai vairāk.

Microsoft apgalvo, ka problēmu ar lietotāju software nebūšot - galu galā šoreiz runa nav par Vista, kuru veidoja praktiski no nulles. Tomēr 67-88% aptaujāto uz programmu saderību skatās skeptiski.
Ne mazāk skeptiķu rodas, kad sākas ekonomiskie aspekti. Patreizējā ekonomiskajā situācijā gandrīz puse aptaujāto neplāno iepirkt jauno OS finanšu problēmu dēļ.

Pēc ekonomiskās situācijas vērtējot - 42% respondentu gatavojas savās firmās uzstādīt 1-2 gadu laikā, 24% - 2-3 gadus, 17% - vēlāk kā pēc 3 gadiem. Puse no visiem apsver arī kādas ne-Windows OS iespējamu ieviešanu.

Visticamāk, ka prognozes arī piepildīsies, jo lielās kompānijas uz jauno raugās skeptiski. Piemēram Intel pilnībā atteicās savā biroju tīklā uzstādīt Vista, arī Dell joprojām saviem klientiem iesaka XP.

Image

Avots
Image

archeens
E-žurnālists
Atbildes: 443
Pievienojies: 11 Jan 2008, 00:09
Atrodas: Liepāja

Post no archeens » 14 Apr 2009, 09:24

es domāju, ka viņi vienkāršo baidās no iepriekšējās pieredzes ar Vistu.
Mūžu dzīvo, mūžu mācies...
Neskati vīru pēc cepures...
Twitter Konts - http://www.twitter.com/archeens

ja_xenia
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 6
Pievienojies: 12 Apr 2009, 20:33
Atrodas: Vespils

Post no ja_xenia » 14 Apr 2009, 10:54

Š itas jau izkatās balstīts uz tā OS :P Tikai nedaudz pārveidots.. :)
Ar cieņu ja_xenia....

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 14 Apr 2009, 11:35

Kāpēc nepāriet uz win7:
1) A kāpēc pāriet? Neko fundamentāli jaunu pret XP tā nepiedāvā.
2) M$ produktu pirmās versijas partiesībā ir betas. Kāpēc cīnīties ar tiem bugiem?
3) Cenas ir nesamērīgi augstas.

Man ir spēcīgas aizdomas, ka M$ apzināti iebūvē bremzi operētājsistēmās. Tādu bremzi, kuru var atslēgt, ja zini kā. Es zinu. Palasot nopietnus rakstus saprotu, ka ir arī citi, kas to var. Tā XP ir kļuvusi pārāk ātra un stabila (pēc defaulta XP ir iebūvēts mehānisms, kas laika gaitā to padara arvien lēnāku, bet to var atslēgt).

Kāpēc M$ tā rīkojas? Ja kompis paliek pārāk lēns, useris iet uz veikalu un nopērk jaunu (un protams windows arī nopērk). Ja XP ir pietiekoši ātrs un stabils, nav vajadzības tērēt naudu. Tāpēc parādījās Vista - lai atkal noslauktu naudu no useriem. Ar Vistu tā īsti nesanāca, tāpēc tagad win7.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 14 Apr 2009, 11:40

ob1 wrote:pēc defaulta XP ir iebūvēts mehānisms, kas laika gaitā to padara arvien lēnāku, bet to var atslēgt
Man gan tā neizpaužas (es tikai liekos procesus esmu atvienojis nost).
Vai varētu palūgt tuvāku info, linkus etc.?
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Apr 2009, 11:51

Mehānismi, kas pamazām nobremzē windows XP:
1) IE pagaidu faili - pēc defaulta to izmērs ir tuvu diska izmēram, rezultātā uz diska savairojas ziljons sīku failu, kas pamatīgi nobremzē failu sistēmu. Risinājums - uzlikt limitu uz 8MB.
2) Prefetch - mehānisms ir sarežģīts, bet izsauc daudz papildus diska aktivitātes un palielina failu fragmentāciju. Risinājums - EnablePrefetch=2 vai 0.
3) Sistēma, usera faili, pagaidu faili, viss pēc defaulta uz viena diska. Jo vairāk failu, jo bremzīgāka failu sistēma. Risinājums - sadalīt to visu pa loģiskiem (vai labāk pa fiziskiem) diskiem.

Š īs trīs lietas ir tās vienkāršākās. Ir vel, bet ir jālien samērā dziļi sistēmā.

memorex
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 836
Pievienojies: 26 Jūl 2007, 18:57
Atrodas: Latvia

Post no memorex » 14 Apr 2009, 12:09

1) Ko? Kats browseris saglabā temp failus, history utt
2) Muļķības, neaizņem gandrīz vietu un izslēdzot XP ies pat lēnāk
3) Atkal kautkāds murgs

Protams laiku pa laikam jāpatīra OS, bet kur tu tādas gudrības izrāvi?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Apr 2009, 12:15

1) Tā tas ir. Varbūt jaunajās IE versijās tas ir atcelts, jo pārāk daudzi šo lietu ir uzoduši.
2) Vietu ta neaizņem, bet pēc katras progas palaišanas raksta uz diska, tas palielina fragmentāciju. No Prefetch jēga ir tikai kad kompis startējas.
3) Tas nav murgs.

Kur izrāvu? Domāju, lasīju, atkal domāju, eksperimentēju, atkal domāju, atkal lasīju ... :)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 14 Apr 2009, 12:15

Par šo un to mēs varam strīdēties, bet regulāra temp drazu tīrīšana patiešām dod lielu efektu. Pārbaudīts.
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Apr 2009, 12:19

Jā, pareizi, TEMP direktoriju ir jātīra regulāri. Principā varētu ielikt to tīrīšanu startupā, bet reizēm tas varētu radīt problēmas.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 14 Apr 2009, 12:24

Kamēr mēs par XP strīdamies, svaigu Windows 7 build 7106 jau var dabūt novilkt :D Bet šito neņemam, tas ir ķīniski, acīmredzot Ķīnai paredzēts builds.
Bildes: http://www.thevista.ru/page.php?id=11075
Image

memorex
Reģistrēts lietotājs

Post no memorex » 14 Apr 2009, 12:26

ob1 wrote:1) Tā tas ir. Varbūt jaunajās IE versijās tas ir atcelts, jo pārāk daudzi šo lietu ir uzoduši.
2) Vietu ta neaizņem, bet pēc katras progas palaišanas raksta uz diska, tas palielina fragmentāciju. No Prefetch jēga ir tikai kad kompis startējas.
3) Tas nav murgs.

Kur izrāvu? Domāju, lasīju, atkal domāju, eksperimentēju, atkal domāju, atkal lasīju ... :)
Dažreiz domāt ir kaitīgi... Iedod kautkādu testu, kur redzami kautkādi rezultāti. Prefech default ir optimizēts, lai XP ātrāk startētos un ātrāk palaistos programmas.
Vot kur rodas šitādi speci, kautko sadzejo, vel atrod 2 idiotu otrā pasaules malā...
Last edited by memorex on 14 Apr 2009, 12:28, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Apr 2009, 12:28

Ja esi tik gudrs, izdomāsi kā notestēt. :)

memorex
Reģistrēts lietotājs

Post no memorex » 14 Apr 2009, 12:29

Man neko nevajag testēt, zinu ka apmēram par 30% ātrāk startēsies un soft arī ātrāk atvērsies.
Image

rihardsss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 294
Pievienojies: 22 Feb 2009, 23:51
Atrodas: Rīga

Post no rihardsss » 14 Apr 2009, 14:21

ob1 wrote:Mehānismi, kas pamazām nobremzē windows XP:
1) IE pagaidu faili - pēc defaulta to izmērs ir tuvu diska izmēram, rezultātā uz diska savairojas ziljons sīku failu, kas pamatīgi nobremzē failu sistēmu. Risinājums - uzlikt limitu uz 8MB.
2) Prefetch - mehānisms ir sarežģīts, bet izsauc daudz papildus diska aktivitātes un palielina failu fragmentāciju. Risinājums - EnablePrefetch=2 vai 0.
3) Sistēma, usera faili, pagaidu faili, viss pēc defaulta uz viena diska. Jo vairāk failu, jo bremzīgāka failu sistēma. Risinājums - sadalīt to visu pa loģiskiem (vai labāk pa fiziskiem) diskiem.

Š īs trīs lietas ir tās vienkāršākās. Ir vel, bet ir jālien samērā dziļi sistēmā.
1) IE mani neintresē un neesmu lietojis jau labu laiku, tāpēc nav ko teikt.

2) EnablePrefetch attiecas uz bootošanas ātrumu un tev neko nedos laikā, kad OS jau ir ieslēgusies. Turklāt to skaitli jēga mainīt tikai tad, ja tev bootojas lēnāk nekā agrāk bootojās. Labi, ka vēl nesāki teikt, lai visu iztukšo Prefetch folderi no .pf failiem. :D

3) Baigais jaunums. :D Cik cilvēki, kas apmeklē notepadu reāli visu bāž vienā partīcijā? Ja 100Gb+ cietais, tad diezvai kāds tur visu atmiņu uz vienas partīcijas.

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25

Post no nevertell » 14 Apr 2009, 15:23

Jā, cerams ka prognozes piepildīsies, un 50% ies lietot citu OS. Ietaupīs uz administrāciju.

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19

Post no Jaunzems » 14 Apr 2009, 15:27

ob1, nafig Tu visus savus biznesa noslēpumus (datorpasaule) atklāji? :D:D:D

sir_irius
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 448
Pievienojies: 01 Jūl 2008, 17:52

Post no sir_irius » 14 Apr 2009, 15:29

"Parastajos" (kur tik ar exceli un wordu ņemas) ofisos vispār vajadzētu pāriet uz OS[OpenSource] - tā ietaupot diezgan labu piķi, kas tagadējos apstākļos būtu pat vēlams...

decis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 37
Pievienojies: 09 Mar 2009, 03:03

Post no decis » 14 Apr 2009, 15:40

memorex +1 :)
ob1, omg :D :D
temp failus attīram visi ar ccleaner...

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Apr 2009, 17:42

Aha, te pilns ar gudrajiem, kas no rīta ieslēdz kompi un iet dzert kafiju kamēr iekrausies. Paši kārtīgu kompi nav redzējuši, bet nes visādu figņu par normāliem padomiem.

Labi, dzīvojiet vien tālāk uz savām bremzēm mudaki. :)

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 14 Apr 2009, 18:41

ob1 wrote:Aha, te pilns ar gudrajiem, kas no rīta ieslēdz kompi un iet dzert kafiju kamēr iekrausies. Paši kārtīgu kompi nav redzējuši, bet nes visādu figņu par normāliem padomiem.

Labi, dzīvojiet vien tālāk uz savām bremzēm mudaki. :)
Kāds tad tev dators ir nemudak ? Es varu sataisīt sistēmu, kas ar gui ielādējas 30< sekundēs uz veca sūda. Tev puišel vēl daudz jāmācās, lai ar laiku saprastu, ka vienalga ko dari, windows ar laiku paliek ar vien lēnāks.

sir_irius
Reģistrēts lietotājs

Post no sir_irius » 14 Apr 2009, 19:31

nevertell, risinām savas problēmas privāti. :) ob1, prieks, ka Tev kompis ūber ātrs, bet krāniņu staipīt nav vajadzības.

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 14 Apr 2009, 19:33

Es domāju, ka mums visiem viņš sāka krist uz nerviem...

Nu nekas, laikam atkal fail.
You're the moron they built to make me an idiot.

izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22

Post no izredzētais » 14 Apr 2009, 19:59

prieks, ka tādi cilvēki kā ob1 dalās savās zināšanās, reizēm tiek pasniegta kļūdaina infa, taāu reizēm komentāros var atrast ko lietderīgu un praksē noderīgu..

ja nu tiešām cilvēks kļūdās, to nevajadzētu tik ļoti nosodīt.. :D

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 14 Apr 2009, 20:33

ob1 wrote:Man ir spēcīgas aizdomas, ka M$ apzināti iebūvē bremzi operētājsistēmās. Tādu bremzi, kuru var atslēgt, ja zini kā.
jā bremze tur ir. tikai ne jau viens ieraksts reģistrā vai kodēta rindiņa .INI failā.

te esošie veči zina kas ir БК-0010, tie kas nezina, lai meklē gūglē.
toreiz es gāju šūlē un bija tikai 16 gadi (sasodīts kur tas bija sen! :( ) un cepu šiem krievu brīnumiem mašīnkodos programmas. protams pētīju un pārrakstīju burtnīcā šīs programmas (ja kas - mašīnkodi, Assembler ir kūlāka programmēšana nekā Vizuālais C un Basic!)

Tas rosināja pamatīgi izpētīt un loģiskāk domāt.

Ja papēta ar Disassambleru tagadējās programmas, tad jāsaķer galva!!!!!!!!!!!!!!!!
Š īs programmas, kas veidotas ar Visual C, Basic ir tik jēlas(!!!!!!!!!!!!!). Pilnas ar blusām un neoptimizētas, tāpēc ar nav jābrīnās ka tās knapi velkas uz normāla kompja.

Var jau saprast - džekus programmētājus gaņī plāni ka programma ir rīt jānodod un tā ar paliek tās drausmīgās kļūdas un caurumi.
Step By Step - ImageImage

linx
E-žurnālists
Atbildes: 624
Pievienojies: 27 Jūn 2008, 12:10
Atrodas: Latvija

Post no linx » 14 Apr 2009, 20:45

piekrītu izredzētais .. nevajag uzreiz nosodīt cilvēku - viņš taču mēģināja citiem palīdzēt, padaloties ar to infu, kas viņam ir zināma..

sir_irius
Reģistrēts lietotājs

Post no sir_irius » 14 Apr 2009, 21:49

Ja kāds sniedz nekorektu infu, lai citi palabo viņu... ja šādi viens otru papildināsim, notepad komūna tikai uzlabosiem un pašiem mierīgāks prāts! :)

faq
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 177
Pievienojies: 17 Mar 2009, 21:43

Post no faq » 14 Apr 2009, 23:09

Smaids par visu seju, paldies oobiione. Š o es tiešām nezināju. Vispār zillijons failu problēma tika atrisināta jūzerim, kad šams pārgāja no 9x uz xp, vai cilvēcīgāk izsakoties no fat32 uz ntfs3.1.
IMO nav ko brīnīties, ka korporatīvie klienti šķībi skatās uz jaunām versijām, ja vispārzināma situācija ir, ka no juridiskām personām ar visām "optom" atlaidēm noslauks 1.x>1.1 reizes vairāk, kā no nabaga win7 starter edition fiziskās personiņas. Pavazājoties, vadus lāpot n`šit pa uzņēmumiem, vēl ar vien redzu, ka šamiem pilnīgi pietiktu ar win3.1, vai lai varētu sūkātājos grāmatvedes ielīst, kādu slaku,X`us ar dosboxu.
PS, ob1 turpini, nebaidies iebaidīties!
Apdeitots.
OB1. Trešajā teikumā te augstāk ir atspēkots viens to taviem, hmm, kā lai pasaka.
Otrs. Problēma ir reģistrā, dēļ tā winda ar laiku paliek smaga. Ja atgrieztos pie parastiem konfigurācijas failiņiem, un reģistrā tiktu norādīda tikai šamo atrašanās vieta, problēma tiktu atrisināta. Bet, neiekakājot lielu bināru kluci, nekas mūsdienās nekustās.
Ehh, kas tur trešais bija.
Last edited by faq on 15 Apr 2009, 00:34, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Apr 2009, 00:25

Par šīm 3 lietām es nekļūdos. Ja kāds grib apstrīdēt, tad izklāstiet argumentus nevis emocijas.

Un padies par atbalstu, es jau sāku domāt, ka latvijas forumos ganās vieni vienīgi agresīvi idioti.

Updeitots.

faq - Tajā tavā trešajā teikumā ir nepareizs apgalvojums bez argumentiem.

Reģistrā tā problēma navarētu būt. Ar reģistru kā tādu es neko nedaru, bet manis instalētie kompji strādā gadiem un nesāk bremzēt.

faq
Reģistrēts lietotājs

Post no faq » 15 Apr 2009, 01:42

Mūsdienās vēl kādam vajadzīgi argumenti par labu ntfs. Varētu pastrīdēties ext3 vs ntfs, bet salīdzināt ar fat. Nu tur jābūt kautkam apakšā. Spēcīgākam par gravitāciju un diapolāriem spēkiem. Hmm, kas ir pārāks windows nt failu sistēmai.. Hmm... let me think(kartmena balsī). Klasterīši no 4kb, pie kājas kur iemests boot sektors, varam drukāt failu nosaukumus kā vēlamies, nevis pēctam tos mainīt ar lokāļu nomainīšanu vai čerez command emulātoru. Neņemot vērā S.M.A.R.T, šams paretam arī pasaka, ka uz hārda ir šādi tādi štruntīgi sektori, kurus un teh fly var iezīmēt. Un vēl visas pārējās figņas, kuras win jūzerim ir pie kājas, kompresēšanas, plūsmas, kvotas, failu "permišni". OB1, uzkrāmē 32gb uz fat, un 32 uz ntfs, un pamēģini kautkādu meklēšanu, bez indeksācijas. Kautvai atver to pašu system32 folderīti savā 2gadi vecajā vindā uzbāstu uz fat32 un ntfs3.1. Domāju, ka nevajadzēs pat pulksteni kuram ir tikai minūšu rādītājs.
Par reģistriem. Vienkārši. Parādi man vienu os, kurā "rekomendējas" izmantot divus failiņus lai saglabātu PILNĪGI visus sistēmas iestatījumus un konfigurāciju, neiegrimstot niansēs, cik tas viss ir ātrdarbīgi. Es to saucu:"Bļa, kas par idiotismu."

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Apr 2009, 01:48

1) Ko tu tam fatam piesējies, neesmu teicis, ka ir jāizmanto fats. Arī NTFS-ā pārāk daudz sīku failu taisa papildus bremzi.
2) Par reģistriem - a kāda vaina, ka viss vienā vietā?

faq
Reģistrēts lietotājs

Post no faq » 15 Apr 2009, 02:10

Līdz rītam iesaki ko citu, kas windas jūzeriem nebremzēs kompi ar "zilijons sīkiem failiem", hehe, izmantojot kādu no patreiz reālā dzīves situācija pieejamajām failu sistēmām.
Un jā. Es piekrītu tavam pēdējam, trešajam, apgalvojumam. Par ms produktu cenu.
Labunakti.
Edit, OB1, tu esi tas pats kas tos kompjus krāmē kopā. Nu tas, no datuves pagājušās vasaras topika ar ~200 komentāriem?
Ja nav agri jāceļās, izlasi visu par failu sistēmām, par aplikācijām utt. Ne tikai win.
Last edited by faq on 15 Apr 2009, 02:16, edited 2 times in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Apr 2009, 02:11

Kāpēc neizmantot to pašu ntfs? Vienkārši nevajag pieļaut, lai tie sīkie faili savairojas.

Nē, es kompjus nekrāmēju. Š ad tad salieku pa kādam brīvā laikā.

Par failu sistēmām esmu lasījis daudz. Gadus 20 atpakaļ pat vienu pats uzrakstīju. Tikai nesaprotu kāpēc diskusija aizgāja par failu sistēmām.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 15 Apr 2009, 09:20

Mjā, ļoti interesanta diskusija :) Būtu labi, ja cien. speciālisti aplaimotu Notepad ar kādu rakstiņu par šo tēmu :) Žēl, ka šitas offtopicā jeb ne tajos krūmos aizgājis, vēlāk būs grūti sameklēt...
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Apr 2009, 09:31

Labi, uzrasktīšu vienu rakstu par prefetch, bet vēlāk, tagad vajag kādu brīdi pastrādāt. Ko man ar to rakstu darīt? Uz kurieni sūtīt?

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 15 Apr 2009, 09:44

ob1: Iemet forumā pie Windows, bet pieraksti klāt - Raksta pieteikums! Es noformatēšu un pārsūtīšu uz Rakstiem. Pēc tam nākošos rakstus jau būsi tiesīgs likt pats.
Image

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 16 Apr 2009, 00:51

arī Dell joprojām saviem klientiem iesaka XP.
Jup.. man arī Dell, jauns - bet nāca līdzi XP, gan izdevīgāk, gan rekomendējamāk, gan pēc pieredzes ar vistu - zināju ka šajā vidē netraucēti varēšu strādāt! :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

spriizha
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 61
Pievienojies: 14 Mar 2007, 10:00

Post no spriizha » 16 Apr 2009, 09:52

ob1 wrote:Kāpēc nepāriet uz win7:
1) A kāpēc pāriet? Neko fundamentāli jaunu pret XP tā nepiedāvā.
2) M$ produktu pirmās versijas partiesībā ir betas. Kāpēc cīnīties ar tiem bugiem?
3) Cenas ir nesamērīgi augstas.
kad dabūsi skārienjūtīgu portatīvo, tad sapratīsi, ka ir pilnīgi pofig uz sīkiem bagiem un etc, ja vien tu vari izmantot portatīvo tā, kā šams ir domāts.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Apr 2009, 09:58

Uz skārienjutīga ekrāna strādāju jau pāris gadus un rakstu progas priekš Tablet PC :)

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”