Sacensības?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Sacensības?

Post no macbeton » 13 Mai 2009, 03:15

Windu instalēšanas sacensības? Kādi būtu noteikumi?
Uzinstalēt pilvērtīgu windu. Lietot lai varētu standarta lietas (pdf.doc.xls.u.t.t.)
Š…emam vērā ātrumu. + līdz drīkstētu ņemt noteiktu daudzumu drivārus (usb 0,5-1Gb vai CD 700Mb?)
Katrs nāk ar savu portabli, mainamies, instalējam, atpalicējs 1. kārtā savāc portabli un iet prom? Vai kādas idejas?
Ar esoša klienta datu saglābšanu nesanāks uz ātrumu jko viens otru mēģinās iegāzt ar sagandētiem mailu folderiem. Bet sacensības vajag.
Ja mainās ar portjikiem tad piejams wireless nets, hotspot vai secure?
Samurajs, Fox, piekrīt?

elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes: 1028
Pievienojies: 31 Mar 2008, 22:54
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no elvisburdajs » 13 Mai 2009, 04:02

Kādas vēl sacensības, kas par kārtām un galu galā kas par porķikiem? :D

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 13 Mai 2009, 09:23

Es atkrītu, jo nelietoju laptopu, bet stacionāru sistēmu :)
Bet nu ideja kādu konkursu sarīkot nav slikta. Š…emot vērā, ka te ļauži no visas Eiropas, visgudrākais būtu rīkot konkursu neklātienē: jāveic kaut kāds uzdevums ar PC. Kurš pirmais ievieto pareizu ekrānattēlu - tas uzvarējis. Protams, tas viss vēl jāizdomā.
Uzlikt windu- tas par prastu.
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 13 Mai 2009, 09:30

Atbalstu un labprāt piedalītos, bet ir jāizstrādā korekti vērtēšanas kritēriji.

Es nedomēju, ka instalēšanas ātrums būtu noteicošais kritērijs. Vajadzētu testēt kompja ātrumu.

Loading
E-žurnālists
Atbildes: 1632
Pievienojies: 25 Feb 2007, 18:08
Atrodas: Liepāja

Post no Loading » 13 Mai 2009, 09:52

Mums skolā pusotru gadu mācīja Windows XP instalēt. Tā kā... Fox`u nepārspēsiet :D

Wallaby
E-žurnālists
Atbildes: 199
Pievienojies: 27 Apr 2009, 16:40
Atrodas: Ogre

Post no Wallaby » 13 Mai 2009, 10:26

Protams, ka visi Windows ir oficiāli? Arī piereģistrēt tātad vajag pēc uzinstalēšanas. Piezvanīt, pateikt reģistrācijas datus, utt.
_____________________________ Moddings.lv

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 13 Mai 2009, 10:51

7 - 10 min un uzmetīšu arī uz to samuraja laptopu, ka var lietot tās tavas elementārās lietas. :) :D

Nav jau teikts, kādu paku lietot, paņemu ar nlite, samazinu visu līdz noteiktām fīčām un gatavs. Ja pēc noteikumiem vadītos, šaubos vai tur kādus jēdzīgus secinājumus varēs izdarīt. :)

Katrs nāk ar savu paku, savu PC, galvenais, būtu izpildīt to un to, tad jau nebūtu problēmas.

Vajadzētu neatkarīgu ekspertu, kas tad noteiktu.

Hmz, šo joku varu nokārtot, ir pieejamas salona telpas :)

Atliek vien savu stacionāro PC vilkt, kaut gan ar kādu P4 man pilnīgi pietiktu. :D
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 13 Mai 2009, 11:15

Man 1 tāds RUS super-duper apgraizījums bija nagos. Instalācija Virtualboxā - 5 min., startēšanās -12 sek. Kāda jēga, ja pēc tam pāris h draiverus jāmeklē + lago nejēgā?
Saucas Windows XP SP3 F-Class v1.0 Ad's ed.

Tagad ir jauna versija Windows XP SP3 AD's ed. f-class v1.7 (ar LV atbalstu, vēl nav mēģināta).
Dabūt var NNM trekerī http://nnm-club.ru/forum/tracker.php , ja kādam interesē.
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Mai 2009, 11:19

Jā, kāda jēga ātrai instalācijai, ja pēc tam viss gļuko...

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Atrodas: Rīga

Post no shady » 13 Mai 2009, 11:43

Manuprāt, galīgi garām...
Ja gribi rīkot konkursu, kuram arī ir kāda jēga, tad vajadzētu kaut ko šādu:
1) Pieejamu telpu ar stacionāriem PC.
2) Vadītāju / žūriju
3) Visiem PC līdzvērtīgi sačakarēt sistēmu.
4) Uzvar tas, kurš noved sistēmu līdz normālai lietošanai + atradis un salabojis visvairāk sīkos bojājumus.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 13 Mai 2009, 18:52

Katrā komentārā muļķības. Tad nav vērts. Uzneredzēšanos.

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 13 Mai 2009, 19:34

Muļķības saki tu, jau no pirmā teikuma macbeton. Katrs atnāks ar savu portabli. Ok piemēram, es aiziešu ar savējo, kuram iekšā ir visi jaunākie, tikko iznākušie dzelži. Draiverus jau iepriekš būšu uztaisījis paštaisītā instalācijā, kuras uzstādīšana ilgs, teiksim pusminūti.

Īsāk sakot, Tu jau no sākuma iesniedz nepareizi izplānotu ideju. Tad kāpēc vienkārši nepateikt, "Davai uzrīkojam sacensības ar windows instalēšanu?". Savādāk, tavs teiktais dažreiz man liekās pārāk objektīvs = **dritvai kociņ**.
Last edited by Mr.Death on 13 Mai 2009, 19:36, edited 1 time in total.

memorex
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 836
Pievienojies: 26 Jūl 2007, 18:57
Atrodas: Latvia

Post no memorex » 13 Mai 2009, 19:35

macbeton, kur tev tādas idejas rodas? :D

Piekritišu ka intalēšanas procesa ātrums nav noteicošais. Konkurs kurš ātrāk spaidīs pogas....? Tak arī visiem nebūs vienāds configs (notebooks). Un instalēšanas metodes ir vairākas, kā arī XP edition katram savs :lala:

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 13 Mai 2009, 20:03

Ļoti nepraktiski viss pasniegts... Dalībnieks var apgriezt visus servisus, kas netiks pārbaudīti (bez ikdienas lietotāja normālas pārbaudes darbā). Jo ieslēgt windu un "palaist" dažas programmas, nenozīmē, ka tās strādās stabili un labi.

Tad jau drīzāk vajadzētu 3 installus, katrs citām vajadzībām. Piemēram, ceturtais variants, ar Active Directory un 2 datoriem. Un pētīt tā visa stabilitāti (arī ātrums lai nav traucējošs).

KaNeiet
Lietpratējs
Atbildes: 234
Pievienojies: 01 Nov 2007, 00:50
Atrodas: Talsi

Post no KaNeiet » 13 Mai 2009, 20:12

Kāds tam sakars ar praksi? Vieglatlētikas šķepa mešanai arī nav īpaši praktiska ievirze.
Tīrs sports un jau vairākkārt pieminētā "mcbeton edition" mārketinga pasākums.

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 13 Mai 2009, 20:24

KaNeiet wrote:Kāds tam sakars ar praksi? Vieglatlētikas šķepa mešanai arī nav īpaši praktiska ievirze.
Tīrs sports un jau vairākkārt pieminētā "mcbeton edition" mārketinga pasākums.
Nu tad jau varbūt vienkārši izstiepjam piņčus un nomēram ar mērlentu! Svaigi instalētu windu "mērīt" neredzu iemeslu. Priekš kam tur vēl jānēsā datorus. Tad jau labāk izvelk, nomēra un zaudētājs pasaka: "bet es toties varu 8 reizes pa nakti". ;)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Mai 2009, 21:43

Ja tā padomā, tad instalēšanā uz ātrumu man pēdējā vieta ir garantēta. Kad kompi instalēju slimnīcai, man aiziet vesela nedēļa darba... bet toties strādā ātri un stabili.

(tas tā - tulkoju WerNeo tekstu IT valodā :D )

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 14 Mai 2009, 00:03

Speciāli ******* ****** paskaidroju - instalēs izlozētu, nezināmu, CITU datoru. Bet ******* bail izgāzties, jo tad VISI zinās kurš ir lāme un vairs nevarēs apstrīdēt.

:mod: by samurajs

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 14 Mai 2009, 00:23

Domāju ka dauņi arī ies uz šīm sacensībām. Kāda starpība kādu datoru tev iedos, ja to dzelžu parametri nebūs identiski, sacensības ir negodīgas, jo atšķirsies datu caurlaides / apstrādes ātrumi, kas būtiski ietekmē windows instalācijas ātrumu.

linx
E-žurnālists
Atbildes: 624
Pievienojies: 27 Jūn 2008, 12:10
Atrodas: Latvija

Post no linx » 14 Mai 2009, 01:37

Man lasot šito visu tā vien liekas, ka vienkārši te kāds grib savu mazvērtības kompleksu izārstēt, jo redz māk windu instalēt :D .. neapvainojies, bet tā izskatās

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21

Post no msh » 14 Mai 2009, 04:53

samurajs wrote:Man 1 tāds RUS super-duper apgraizījums bija nagos. Instalācija Virtualboxā - 5 min., startēšanās -12 sek. Kāda jēga, ja pēc tam pāris h draiverus jāmeklē + lago nejēgā?
Saucas Windows XP SP3 F-Class v1.0 Ad's ed.

Tagad ir jauna versija Windows XP SP3 AD's ed. f-class v1.7 (ar LV atbalstu, vēl nav mēģināta).
Dabūt var NNM trekerī http://nnm-club.ru/forum/tracker.php , ja kādam interesē.
Pēc idejas jābūt otrādi - mazā setupā jāpaliek maz kam bremzēt sistēmu - velku un būs jāiečeko uz kādu aizvēsturisku dzelzi, piemēram, 333 Mhz celku :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 14 Mai 2009, 09:00

Labāk uztaisiet pretējas sacensības - kurš ātrāk to izlozēto windu nonesīs tā, ka saimnieks nevar uzlikt atpakaļ :D
viegls rokenrols pa radio

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 14 Mai 2009, 09:15

[quote="Edgars"]Domāju ka dauņi arī ies uz šīm sacensībām. Kāda starpība kādu datoru tev iedos, ja to dzelžu parametri nebūs identiski, sacensības ir negodīgas, jo atšķirsies datu caurlaides / apstrādes ātrumi, kas būtiski ietekmē windows instalācijas ātrumu.[/quote]

Nu uz 1,7GHz Celerona ar 256 rāmi mans instalējas 22min. Un pēc tam ir jāuzliek Office, kaukaads AV, kaukāds arhivators un pēc izvēles browseris, skype. Uz svaigā kompja 15min. Nekāda baisā starpība nav ja nelaiž SATA disku IDE emulācijā un citas perversijas.
Bet nu tas ka netaisam nekādas sacensības ir skaidrs. Lai lameri turpina sevi uzskatīt par speciem un neizgāžas jo tad viņiem būs tie "kompleksi".
Es zinu ka esmu spec un daru labāk. Kā zinu? No pieredzes, esmu redzējis kāda draza ir pēc lameru uzdarbošanās.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 14 Mai 2009, 09:18

Nu protams... viens izlozēs 2-kodolnieku, otrs - P2 ar 64 MB RAM :D Varēs vismaz 6x noraut k*lakā, bet winda vēl nebūs virsū :D
Kā tad vērtēs sacensības?
Image

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 14 Mai 2009, 10:00

par betona utopisko ideju pasmaidiiju :>
es biku te offtopikaa iebrauksju... kaadreiz, sen atpakalj es domaaju, ka betons kautko arii sajeedz. peedeejaas nedeeljas lv netaa ir paraadiijusjas, ka jams ir prasts, neapteests paakjis ar izcili augstu pasjnoveerteejumu un zeva kompleksu savaas mazajaas smadzeniitees.
ob1 wrote: Kad kompi instalēju slimnīcai, man aiziet vesela nedēļa darba... bet toties strādā ātri un stabili.
nu par sjito...
khm... tu nopietni esi idiots?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 10:14

Nesapratu. Kas Tev liek tā domāt?

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 14 Mai 2009, 10:25

izstaasti man, mulkjim, ko var NEDEELJU dariit pie instalaacijas? tu ar roku ieksj asm visu paarraksti?

protams, lai labi un pareizi visu izdariitu ar 2 stundaam nepietiek, tomeer vairaak par 6 stundaam jau liecina par absoluutu neprofesionalitaati, lai neteiktu preciizaak :>

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 10:41

1. diena) Uzlikt win ar draiveriem aiziet viena diena. Quick format nelietoju, tā ka disku formatēšana vien pāris stundas. Kamēr sameklē visus draiverus, izrokos pa reģistriem, notestēju - diena paiet.
2. diena) Dzesēšanas optimizācija (draft). Piemeklēju ventilatoru vietas, dzenāju zem slodzes, skatos temperatūras, klausos troksni, domāju par to, lai putekļus rij mazāk...
3. diena) Salieku un sakonfigurēju visādas progas - Adobe, FF, 7zip, Office. Kārtīgi notestēju.
4. diena) Uzlieku medicīnas progas. Testēju. Konfigurēju.
5. diena) Dzesēšana fine tune (karsēju to kasti ar sildītāju, skatos temperatūras, klausos troksni.). Izskats (tēmas, ekrāna bilde, fonti). Final win konfigurēšana.
6. un 7. diena) Ļauju tam kompim darboties, reizi pa reizei pieeju klāt, paskatos vai viss ir ok, reizēm palaižu restartu. Ja izlien problēmas, tad tas var ievilkties uz vēl vienu nedēļu...

Jā, var jau to visu izdarīt arī ātrāk, bet doma, ka no tā kompja stabilitātes ir atkarīgas cilvēku dzīvības liek man darīt visu lēnām un uzmanīgi. Ja kompis nav slimnīcai, tad parasti man ar 3 dienām pietiek.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 14 Mai 2009, 10:58

ob1 wrote:Jā, var jau to visu izdarīt arī ātrāk, bet doma, ka no tā kompja stabilitātes ir atkarīgas cilvēku dzīvības liek man darīt visu lēnām un uzmanīgi. Ja kompis nav slimnīcai, tad parasti man ar 3 dienām pietiek.
neviens, veelreiz atkaartosjos -NEVIENS nelaidiis tevi klaat pie taada datora instalaacijas, kursj atbild par dziiviibas uztureesjanas iekaartaam, mhhh to dara tikai autorizeets diileris!!!
pie kam attieciigajos dzelzjos ir vairaakkaart dubleetas, speciaalas os..
pie kam - prieksj kam taadam dzelzim 7zip, adobe, office etc? O_O
tam graamatvedim, kuram tu tur izveici savu instalaaciju, mhhh, ir pie kaajas visaadi siikumi... galvenais lai apvaarsnis un draugi rullee....

es soliiju, ka neaiztiksju tevi, ja tu stulbiibas publiskaa telpaa nerakstiisi... diemzjeel bez taa tu iztikt nevari, taadeelj esmu spiests tomeer tevi uzskatiit par garaa pavaaju personu un attieciigi paskaidrot to arii paareejai publikai :>

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 11:02

1) Es nestrādāju pie grāmatvedības kompjiem. Es taisu kompjuus ārstiem un medmāsām, kam bez medicīnas progām ir vajadzīgas arī office progas, jo papīrus ir jāraksta daudz.

2) Es tiešām neesmu autorizēts dīleris, es tās medicīnas progas pats rakstu un ieviešu (kopā ar palīgiem). Un ne tikai Latvijā.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 14 Mai 2009, 11:07

ob1 wrote: 2) Es tiešām neesmu autorizēts dīleris, es tās medicīnas progas pats rakstu un ieviešu (kopā ar palīgiem). Un ne tikai Latvijā.
muahahahaha
piemeerus!
mediciinas progu rakstiitaajs-pasjdarbnieks, mljin
tu pats sev smiekliigs neizklausies?
esi kaadreiz par iso9001/14 dzirdeejis? izstraadaataajs hrenovais...
Last edited by drunk_lizard on 14 Mai 2009, 11:09, edited 1 time in total.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 14 Mai 2009, 11:08

ob1: Ta jau tu mums biezs :) Cik esmu dzirdējis, tavi pārstāvji, kas darbojās medicīnas IT lauciņā labi nopelna :). Tā tik turpināt.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 11:14

Man ir kontrakts ar firmu, kas neļauj man šeit izplūst detaļās. Varu tikai pateikt, ka manas progas ir tieši saistītas ar ārstniecības procesu un kļūdas tiešām var izsaukt pacienta nāvi.

Latvijā tas ir pašā sākumā, civilizētās zemēs jau ar roku papīrus vairs neraksta. Vistālāk laikam ir tikusi Zviedrija. Pašreiz notiek starptautisks standartizācijas process, bet tas vilksies vēl gadiem ilgi. (google HL7, ATC).

Pelnu es tiešām labi. :)
Last edited by ob1 on 14 Mai 2009, 12:38, edited 1 time in total.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 14 Mai 2009, 11:17

tu esi parasts **dritvai kociņ** un vieniigais tavs sakars ar mediciinu ir taads, ka nesaprotamu iemeslu deelj tevi uzraugosjais sanitaars ljauj tev izmantot datoru. visai iespeejams, ka tas ir tava aarsteejosjaa aarsta noraadiijums, lai lieki nesaasinaatu tavu kaiti un tevi nebuutu jaapaarcelj uz sleegto nodalju...

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 11:20

drunk_lizard wrote:tu esi parasts **dritvai kociņ** un vieniigais tavs sakars ar mediciinu ir taads, ka nesaprotamu iemeslu deelj tevi uzraugosjais sanitaars ljauj tev izmantot datoru. visai iespeejams, ka tas ir tava aarsteejosjaa aarsta noraadiijums, lai lieki nesaasinaatu tavu kaiti un tevi nebuutu jaapaarcelj uz sleegto nodalju...
Tas bija cool!. Paldies, tiešām gardi pasmējos. :D

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 14 Mai 2009, 11:24

ob1: Tad jau tex X prog. valodas jāpārzin. perfektā levelī. Interesanti būtu zināt, uz ko ta viņas tiek kodētas, kādi moduļi, bāzes, etc. Mēs jau tev neprasam source kodus :D Tā pat pielietojums mums nebūtu tam nekāds.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 14 Mai 2009, 11:30

khmm, tiem kuri tankaa
http://www.meditec.lv/lv/par_uznemumu/meditec/
vieniigais kantoris, kursj nodarbojas ar arstnieciibas datubaazeem..
aktaa, veel mikrotik kautko bija uzcepis :>

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 11:31

Valodas zinu (esmu rakstījis) kādas 20, kad sāku skaitīt, vienmēr nojūku :)

Datu glabāšanai tiek izmantotas datubāzes. Kā nu kurā slimnīcā. Latvijā - M$ SQL un MySQL, cik zinu. Ä€rzemēs daudz izmanto Oracle.

Progas kodē dažādās valodās. Tagad ir populāras tās .net valodas, bet man tās īsti neder. Es šobrīd izmantoju veco labo FoxPro, jo no tā var viegli piekonektēties dažādām SQL bāzēm. (Jā, jā, zinu, tūlīt mani sāks apriet par FoxPro.)

-> ķirzaks
Meditec gan ir maz sakars ar medicīnu. Viņu progas vairāk ir saistītas ar uzskaiti (piem. pacientu reģistrācija uzņemšanas nodaļā). Ja vēlies mani atrast, tad meklē plašāk, es tak teicu, ka darbojos ne tikai Latvijā.

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 14 Mai 2009, 11:36

drunk_lizard wrote:vieniigais kantoris, kursj nodarbojas ar arstnieciibas datubaazeem..
aktaa, veel mikrotik kautko bija uzcepis :>
Tas gan nebūs tiesa:
No pāris gadus veca raksta
eVESELĪBA: TEMPI UN VAJADZĪBAS
"Kopumā Latvijas medicīnas iestādēs ir diezgan daudz izolētu IS un dažāda profila DB. "
http://anton.world.lv/sakarup/main.php3 ... w&RID=1294

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21

Post no msh » 14 Mai 2009, 11:49

ob1 wrote:Man ir kontrakts ar firmu, kas neļauj man šeit izplūst detaļās. Varu tikai pateikt, ka manas progas ir tieši saistītas ar ārstniecības procesu un kļūdas tiešām var izsaukt pacienta nāvi.
Kas tās par divām nesavienojamām lietām - kas tad tās ir par tādām iespējamām kļūdām - dakterim paslīdējis pirksts, ierakstījies ekseļa tabulā ne tāds cipars? :D :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 11:54

Ja ārsts pacientam ordinē Analgīnu 1000mg, bet medmāsa savā kompī ierauga 10000mg, tad sekas var būt dramatiskas. Ok, medmāsa par Analgīna devām droši vien zinās un pārjautās ārstam, bet, ja tas ir kāds reti lietojams medikaments, tad var iznākt ziepes. (Un ar excel-u tam nav nekāds sakars.)

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 14 Mai 2009, 14:15

Nu nez nez... ja tu instalētu PC, kas domāti reanimācijai vai diagnostikai - tur viss saprotami, ka drošība 1.vietā. Bet tavi, ja nemaldos - parastie dakteru un medmāsu PC. Kāda jēga nedēļu mocīties ar sistēmu, ja kādā jaukā brīdī tikpat labi dzelži var atņirgties? Jāparūpējas par zolīdu un regulāru datubāzes bekapu un viss. Nedomāju, ka doktori CS1.6 močīs, un ka tur īpaša dzesēšana vajadzīga...

Nu bet ja šito visu Meistars Yoda mācījis - tad tā arī ir jābūt! :D
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 14:22

"Parastie dakteru un medmāsu PC" Latvijā tiek izmantoti ārstēšanas procesā (arī reanimācijā), jo slimnīcas sagādniekam kāda datorfirma maksā uz ķepas, līdz ar to atļaujas piegādāt visādus mēslus. Tagad vēl tā krīze un slimnīcas vispār jaunus dzelžus negrib pirkt. Slimnīcu admini - pārsvarā bērnudārza audzēkņi. Kad aizeju uz nodaļu un ieraugu tos graustus, ko par PC sauc, tad man iestājas neliela panikas lēkme. Vienīgais veids kā kaut ko ieviest ir paņemt tos lūzņus un sataisīt pašam.

Dzesēšana vajadzīga laba, jo:
1) Tiem kompjiem ir jābūt klusiem. Pareizi saliekot dzesēšanu var dabūt lejā troksni līdz kādiem 20dB.
2) Pareiza dzesēšana ir svarīga, lai kompis kalpotu ilgi.

P.S. Nu gan mēs off-topic aizgājām. Ko tagad? Dzēsīs nost pēdējos ašpadsmit postus?
Last edited by ob1 on 14 Mai 2009, 14:35, edited 1 time in total.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 14 Mai 2009, 14:35

Tad tevi var tikai apskaust... industrijā "ceļš uz kapiem" vnm var labi pelnīt :D
Es gan darītu savādāk - 1.dienā visu sainstalētu, tad ļautu pāris dienas doktoriem patestēt, pēc tam pielabotu bugus, ja tādi būs. Bet varbūt matu plēšana par sagrabējušo tehniku arī iedarbojas, tā gan tāda žīdiska politika :D

Kāpēc lai te dzēstu ko ārā? Š is gan derētu atsevišķā tēmā "medicīna latvijā"...
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 14:40

samurajs wrote: Es gan darītu savādāk - 1.dienā visu sainstalētu, tad ļautu pāris dienas doktoriem patestēt, pēc tam pielabotu bugus, ja tādi būs.
Tie dakteri pārsvarā (ne visi!) uz kompja raksta ar vienu pirkstu. Ja win nokarās, tad vainota tiek medicīnas proga.

Nu nevaru es atļauties bugus, nevaru. Pagulēsi slimnīcā, nedod dies reanimācijā, sapratīsi.

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 14 Mai 2009, 14:41

Nu jau atkal sākas meža pasakas.
"ieraugu tos graustus, ko par PC sauc, tad man iestājas neliela panikas lēkme. Vienīgais veids kā kaut ko ieviest ir paņemt tos lūzņus un sataisīt pašam."
Vai to sauc par biznesu medicīnā, kurā labi pelna?
Ja ar tiem FoxPro brīnumiem tā lielā peļņa sanāk, būtu uzdāvinājis vismaz reaminācijai ko jaunu, nevis nedēļu ar lūžņiem krāmējies.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 14:47

Aha, sčas! Par savu naudu pirkšu visai slimnīcai kompjus. Pietiek, ka nopērku par savu naudu kādu ventilatoru vai UPSi. Un peļņa ir firmai nevis man. Man ir alga.

kaqp
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 545
Pievienojies: 13 Aug 2007, 20:08

Post no kaqp » 14 Mai 2009, 14:47

ob1 tu toč esi lohs vai vnk izliecies ? kādēļ vienmēr mēģini citiem lohiem visu pierādīt, ja viņi netic tad tās ir viņu problēmas. Cik var vārīties vienā zupā. Tas vairs nav notepad kas bija agrāk. atrodiet sev vecenes

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14 Mai 2009, 14:50

A es jau mēnesi sēzu uz tehsuporta savai progai, bet nav bijis neviens zvans. Darīt nav ko (tikai reizēm boss palūdz kādu papīru uzrakstīt), tāpēc sēžu forumā, trennēju diskutēšanas skilu.
:D

memorex
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 836
Pievienojies: 26 Jūl 2007, 18:57
Atrodas: Latvia

Post no memorex » 14 Mai 2009, 14:58

ob1 labāk updeito savu www.datorpasaule.lv ,citādi nav nekā jauna par ko pasmieties. Es iedomājos ja šāds cilvēks tiek pielaists medicīnā, nav jau brīnums, ka cilvēki pat ar aklo zarnu var nomirt... Optimizētāji ar 20 gadu lodēšanas pieredzi :D

Slēgts

Return to “Windows”