Miroņa reanimēšanas dienasgrāmata (Papildināts3)(+video

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda
Miroņa reanimēšanas dienasgrāmata (Papildināts3)(+video

Post no ob1 » 20:13 / 27. Mai, 2009

Disklaimeris.

Tā kā man reizēm uzdod jautājumus, kāpēc man kompja ķīlēšana aizņem tik daudz laika, nolēmu uzrakstīt šo dienasgrāmatu. Varbūt kāds kādu ideju noķers, varbūt kāds palīdzēs ar padomu...

Patiesībā jau šis posts pienāktos datuvei, bet tur ir ņemšanās ar bildēm, tāpēc izvēlējos notepadu.

Priekšvēsture.

Ieraudzīju postu, ka pādodas labs dators un iemetu savu cenu (man tā cena likās smieklīgi maza). Izrādījās, ka esmu nosaucis labāko cenu, tāpēc nebija kur atkāpties, nācās to datoru nopirkt.

Sāku domāt - ko man ar to kompi iesākt? Nu saķīlēšu, kas tālāk? Tad arī radās doma kādam uzdāvināt...

Sākumā neviens nepieteicās, pēc kādas nedēļas Datuvē pamanīju postu, ka vajag datoru pa 5Ls. Sazinājos – viss it kā ok, var sākt ķīlēt...

{Posti par šo tēmu:
https://datuve.lv/forums/60262/pardodu_vecu_datoru/
https://datuve.lv/forums/60538/Vajag_dat ... P3_limeni/
}

1. diena.

Noņēmos ar darba lietām, palika maz laika kompim. Tik vien izdarīju, ka sagatavoju jaunu XP instalācijas disku (nLite).

2. diena.

Ieslēdzu to kompi. Bremzē bezdievīgi. Neatpazīst savu procesoru. Nu ar to it kā skaidrs, jāuzlik BIOSa update. Skatos mātesplates numuru ... opā! Chanitech (7AIA5E). Tā, izskatās, ka esmu ielipis... (Chaintech mātesplašu divīzija jau sen kā likvidēta). Sāku meklēt, varbūt kādos arhīvos vēl ir tas BIOS...

Hmm. Kāpēc tas kompis ir tik skaļš? Kad Rīgā pirku, tad likās kluss. Laikam mirst barokļa ventilators, kad uzsilst, tad ir klusāks. Paskatīsimies ...

Tā! Es saprotu, ka kompis nav tīrīts no putekļiem nekad. Es saprotu, ka kompi var apliet ar kafiju un vēl sazin kādiem šķidrumiem. Es pat pieļauju, ka kompis tiek spārdīts ar kājām (šis noteikti to ir piedzīvojis). Bet es nekādi nevaru saprast, ka kompja vāks netiek ielikts „eņģēs”, bet ar spēku uzdzīts virsū un pieskrūvēts noraujot vītnes. Pat baroklis ir bijis izjaukts un salikts šķībi. Labi, sataisīsim, bet sākumā ir jāiet pēc putekļu sūcēja...

Image

Tā, atradu kaut kādu BIOSu arhīvu. Novilku, atzipoju ... tu ir pilns ar tiem BIOSiem, bet pārsvarā betas. Labi, nav jau izvēles, kāds ir jāņem un jācep iekšā. Iecepu. Piestartēju. Win atrod kaudzi ar jaunā iekārtām ... tas labi. Tā, kāpēc pele neiet? Laikam jāparstartē ... nē, restarts nepalīdz ... varbūt BIOSā setingi jāpamaina ... BIOS uzkarās mainot sleep mode ... restarts, zilie logi ... beidzot piešķilās tas win, bet peles joprojām nav. Jāatliek atpakaļ vecais BIOS ... neņem pretī ... tā te ir folderis ar whql, jāuzliek tas ... uzlikās, bet peles joprojām nav ... jā, ielipu es ar to mātesplati ...

Varbūt vainīga atmiņa? Notestēšu ... CD Rom izrāda dzīvības pazīmes, bet atvilkni atvērt nespēj ... pielikšu ārējo CD ... BIOSā nav opcijas iekrauties no USB iekārtām ... ha, uz gultas mētājas vecs IDE CD, laikam strādājošs ... pieliku, palaidu memtest, aizgāju spēlēt kārtis.

Atnācu no kārtīm, memtests veicis padsmit pāsus, kļūdu nav. Jāiet gulēt, rīts gudrāks par vakaru.

3. diena.

Sāku ar to, ka noņēmu barokli un iztīrīju. Liekot atpakaļ, konstatēju, ka vītnes ir norautas un baroklis turās uz goda vārda. Ventilatora režģis ir piespiedies pie ventilatora un bremzē to (kāds nopietni to keisu ir spārdījis ar kājām). Atlocīju. Barokļa korpuss salocīts, jo kāds to ir salicis kopā uz smadzeņu aktivitātēm spiežot „ignore”. Labi, to sataisīšu vēlāk, kad ņemšos ar trokšņa slāpēšanu.

Ieliku vietā to IDE CDROM. Konstatēju, ka HDD ir pieskrūvēts no vienas puses. Veltīju dažus gaišus vārdus kompja salicējam un sameklēju HDD skrūves. Notīrīju korpusu no ārpuses, savas 30 minūtes uz to aizgāja (bija ļoti „aizaudzis”).

Piešķīlu. Pele joprojām neiet, piespraudu USB peli – aizgāja. Paskatīsimies temperatūras (ar SpeedFan). Tā, CPU 38°C, pie slodzes 40°C, tas ir ok, Mainboard vēl vēsāks – ap 30°C. HDD ap 50°C – kas tie par pārsteigumiem? Atrāvu to kasti vaļā, pieliku papildus ventilatoru priekšpusē. Vienalga ap 50°C. Laikam tas HDD ir paredzēts Somijas tirgum...

Image

Labi, jātiek galā ar to BIOSu. Pārraku Krievijas forumus – izrādās Chaitech-am ir divu variantu mātes – 7AIA5 un 7AIA5E. Man ir tā otrā un uz tās pēdējais BIOS ar CPU suportu neiet. Sāku palikt nikns uz visu āzijas kontinentu. Mēģinu likt visus pieejamos BIOSus dilstošā datumu secībā. Beidzot viens uzlien. Restarts. PS/2 pele iet! Gāja ... apmēram minūti ... hmm varbūt peles ligzdai kontakti ir beigti? Paskatos, kas ir komplektā tam kompim – izrādās USB, tad jau par PS/2 var aizmirst. (Ja kāds var ieteikt 2003. gada BIOS mātei Chantech 7AIA5E, būšu ļoti pateicīgs.)

Tagad beidzot var ķerties pie win instalēšanas. Saskaldīju un noformatēju disku, uzliku win, sameklēju VIA čipseta un skaņas draiverus, viss strādā. Videokartes draiveris ir no M$, strādā, bet vajadzētu no nVidia (TNT2). Aizeju uz saitu, novelku, palaižu – saka, ka hardware neatbilst. Izroku nVidia saitu, atvelku vairākus draiverus, neviens nepiesakās uzlikties. Labi, nav jau spēlu kompis, internetam un ofisam derēs arī M$ draiveris. (Ja kāds zina kā uzlikt nVidia draiveri uz tā TNT2, tad palīdziet.)

Image

Papildināts 28.05.09

Vakarā vēl notestēju atmiņu ar visiem pieejamiem tūļiem (paldies Grišam) – viss strādā.

4. diena.

Uzliku Adobi, Javu, kodekus. Arī Ofisu, latviešu burtus. Sakonfigurēju, pieoptimizēju ... notestēju – viss strādā labi, tiesa nedaudz jūt, ka RAM ir tikai 256MB. Uzliku antivīrusu (Avira). Piebremzē jau jūtamāk, strādāt jau var, bet gribas labāk. Parakājos atvilktnē, atradu 128MB SDRAM, pieliku, notestēju RAM, palaidu win. Ir labāk, bet ne pietiekami. Parakājos pa antivīrusu, pārslēdzu, lai čeko uz vīrusiem tikai kad raksta – nu jau izskatās, ka ātrums ir labs. Pieoptimizēju win atmiņas sadalījumu – nu ir pavisam labi.

Tagad dizains. Izskrēju cauri pieejamām tēmām, izskatās, ka vispiemērotākā uz 1024x768 ir XPMC. Fona bildi sameklēju samērā ātri. Skatos uz ekrānu kaut kas pietrūkst. Uzliku Rainlendar. Ir jau labāk tikai jāpiemeklē skins. To skinu meklēju kādu stundu ... atradu. Lūk rezultāts:

Image

Jā, var jau to visu izdarīt daudz ātrāk, bet, manuprāt, steiga aptumšo prātu – ja dara lēnām, visu pārbauda, tad rezultāts ir labāks un process patīkamāks. :p

Paldies visiem kas palīdz!

5.diena.

Sveiki. Mani sauc ob1 un es esmu idiots. Ķirzakam taisnība – klauns, kas klauns. Š odien nokurināju CPU. :(

Labi, visu pēc kārtas.

Š odien ķēros pie trokšņa samazināšanas. Parasti to daru pēc win instalēšanas, jo tad var visu labi notestēt, nomērīt temperatūras.

Sāku ar barokli. Izjaucu ... Korpuss šķībs (dauzīts ar kājām, acīmredzot), ventilators jau no rūpnīcas pieskrūvēts ar 2 skrūvēm (ir tikai 2 skrūvjcaurumi korpusā). Parakos pa kastēm – atradu vienu barokli, kuram virsū rakstīts „strādā, bet skaļš, mainīts ventilators”. Labi, neko darīt, būs jāķeras pie lodāmura ... Pieslēdzu to barokli – kluss, acīmredzot kādā čakluma uzplūdā esmu ielodējis rezistoru.

Tā, tagad var dzirdēt CPU fan. Labi var dzirdēt. Uzlieku rezistoru... var dzirdēt vēl labāk... uzlieku lielāku rezistoru – var dzirdēt vēl labāk... izskatās, ka ventilators ir uz miršanu.

Piezvanu uz vietējo datorveikalu – ir viņiem kaut kādi kūleri, jābrauc un jāskatās. 17:45. Laikam viņi strādā līdz 18:00, fiksi jāņem tas kūlers un jāskrien uz veikalu. Uzspēju. Tāda procesora kūlera viņiem nav, bet izrādās, kas der standarta 8cm kūlers. Ir tikai Xilence, Zalman nav. Man ir bēdīga pieredze ar tiem xilence, bet nav jau izvēle, ņemu to kas ir.

Atbraucu mājās, pārskrūvēju to kūleri. Interesanti, cik kluss tas ir? Jāpieslēdz un jāpaklausās. Pieslēdzu pie kompja, ieslēdzu – rūc kā traks... sāk smirdēt pēc ampēriem... dūmi ceļas no procesora... NO KÄ€DA PROCESORA, KUR IR RADIATORS? ... RADIATORS IR MAN ROKÄ€S! ... POWER OFF!!! Š Š Š Š Š Š  (ob1 pūš uz CPU). Uzlieku radiatoru, ieslēdzu, nekādas erekcijas... lohs... kā var izdarīt kaut ko tik stulbu!

Tā, ko darīt? Paskatos visus vecos dzelžus, kas ir mājās – visiem intel. Apzvanu draugus – vienam ir divi AMD CPU, bet droši vien, ka miruši........ Ielieku pirmo CPU. Nekas nenotiek. Ielieku otro – IR! BIOSs par atpazīst – Athlon 900MHz. Fūūū. Piestartējās – viss strādā, tikai daži video piebremzē, laikam kodeki jāpārinstalē.

Tas xilence tiešām ir ļoti skaļš un slikti dzesē. Atradu Zalman, viss ok – klusi un vēsi.

6.diena.

Š odien brīvs. Citi darbi darāmi.

7., 8., 9., 10., 11. diena.

Steidzami darbi. Projekts stāv un gaida.

12. diena.

Pabeidzu ķīlēt dzesēšanas sistēmu. Tagad kompī ir 6 ventilatori (nosēdināti), troksnis zem 30dB (uz ausi, nav ar ko nomērīt), temperatūras zem 45°C.

Uztaisīju video, bet kvalitāte ir slikta, jo filmēts ar fotoaparātu no rokas, CRT monitors.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7kX_JU5dc5o[/youtube]

Response time, manuprāt, tīri laba, tiesa atmiņas tā pamaz, ja iztīra kešu, tad reizēm nedaudz piebremzē.

Tik smagu kompja instalēšanu tiešām neatceros savā praksē, problēmas bija ik uz soļa.

Svētdien braucu uz Ventspili pie klienta.

Kompis atdots.
Vēlreiz - paldies visiem, kas palīdzēja.

Turpinājums šeit:
https://notepad.lv/notepad-apskats-k ... t4082.html
Last edited by ob1 on 22:07 / 8. Jūn, 2009, edited 7 times in total.

grisha
E-žurnālists
Atbildes:1130
Pievienojies:18:43 / 25. Jūn, 2007

Post no grisha » 21:12 / 27. Mai, 2009

Saakumaa iesaku NEizmantot memtest, mani diezgan ir pieviilis, taapeec vinju vairs neizmantoju. NEizmantoju arii vairs, kopsh tiku pie PC Check... . Arii patesteeju, kad zinaaju ka ka atminja ir mirusi, shis kaut ko atrada tikai, kad modulis bija pavisam beigts... .
No shiem kaads vareetu dereet? Image

NEgribaas uz dullo laadeet, jo driverguide ir uzlicis limitis bezmaksas lietotaajiem.. .

P.S. Ja kaadam ieksh Linux (man KDE, nepatiik Gnome) skriinshotus var uztaisiit ar ksnapshot . Parasti gan aizmirstu, kaa shis saucas :) . TAs taa, jo manai klavierei nav Print Screen poga (Mac klaviere)... .

Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes:1239
Pievienojies:01:51 / 9. Jūn, 2008
Atrodas:Liepāja

Post no Stat1CX » 21:15 / 27. Mai, 2009

Š os te draiverus mēģināji https://www.nvidia.com/object/winxp_2k_71.89.html ?
Būtu jāstrādā uz TNT2. Pirms laba laiciņa trāpījās viens aizvēsturisks pc ar TNT2, šie draiveri gāja godam.
Atradu BIOS paku, gan jau būsi viņus mēģinājis https://drivers.softpedia.com/get/BIOS/C ... Bios.shtml
Last edited by Stat1CX on 21:22 / 27. Mai, 2009, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 21:20 / 27. Mai, 2009

Stat1CX wrote:Š os te draiverus mēģināji https://www.nvidia.com/object/winxp_2k_71.89.html ?
Būtu jāstrādā uz TNT2. Pirms laba laiciņa trāpījās viens aizvēsturisks pc ar TNT2, šie draiveri gāja godam.
Mēģināju iepriekš un pamēģināju vēlreiz. Nelien virsū, saka, ka hardware neatbilst. :(

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 21:25 / 27. Mai, 2009

-> Grisha

5217 mēģināju likt, nelien virsū maita. 5621 ir 8. versija, tāds man jau stāv šobrīd. :(

Stat1CX
Lietpratējs

Post no Stat1CX » 21:26 / 27. Mai, 2009

Hmm, dīvaini. Š eit ir kaudze ar nvidia vecajiem draiveriem, kādam ir jāstrādā. https://downloads.guru3d.com/download.php?id=10
Lai gan nav jēgas likt viņus un mocīties, MS draiveris būs pietekoši labs.

esters
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:45
Pievienojies:22:11 / 31. Aug, 2007

Post no esters » 21:32 / 27. Mai, 2009

Iemet tās TNT2 kartiņas PCI ID

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 21:35 / 27. Mai, 2009

Nelien virsū tie nVidias draiveri, lai gan VEN_10DE&DEV_002D, iekārta saucas NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft Corporation). :(

Labi, tas tiešām nav tik svarīgi...

esters
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:45
Pievienojies:22:11 / 31. Aug, 2007

Post no esters » 21:45 / 27. Mai, 2009

Mēģini to pašu 71.89 un iebaro ar "have disk" norādot nv4disp2.inf

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 21:51 / 27. Mai, 2009

71.89 neiet arī, ja iebaksta ar degunu inf failā. WerNeo sūta 61.76 whql, varbūt tas aizies...

Stat1CX
Lietpratējs

Post no Stat1CX » 21:51 / 27. Mai, 2009

Varbūt šeit izdodas kaut ko atrast https://www.nodevice.com/search/search.h ... h_area=all

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 22:38 / 27. Mai, 2009

Tā, nVidia 6x.xx draiveri uzlien, bet rezulūcija ir 640x480 4bitu krāsās, vairāk uzlikt nevar. Jaunāki neatpazīst hardware un neliekas virsū vispār.

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:3460
Pievienojies:12:21 / 6. Apr, 2007
Atrodas:Latvija

Post no msh » 11:25 / 28. Mai, 2009

Š…ihuja sebe :D Š itā visa lēnā krāmēšanās sniedz stabilu kasti? :D :D
Rezumējam:
Diena viens - uzcepam win disku, nezinot kas par dzelžiem iekšā un kādus draiverus vajag :D
Diena divi - atklājam, kas par dzelžiem, sākam kaut ko jāties
Diena trīs - darām to, kas bija jādara pirmajā dienā - jāsaved kaste dzelziskā kārtībā :D

Cik vēl dienas paies - kopā droši vien nedēļa? :D
Š ito topiku pie anekdotēm :D Piedod atvaino, bet te nevar nerēkt - man visa tava nedēļa vienā aktīvā vakarā salien, ieskaitot kastes sadalīšanu pilnīgos reizinātājos un iztīrīšanu :devil:
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

rajah
Lietpratējs
Atbildes:730
Pievienojies:14:29 / 27. Apr, 2007
Atrodas:Leišmale

Post no rajah » 12:34 / 28. Mai, 2009

grisha wrote:Saakumaa iesaku NEizmantot memtest, mani diezgan ir pieviilis
arī pievienojos

labāks ir Gold Memory no Hirens CD

pamēģini - 71.84, nez kāpēc savā softu bibliotēkā esmu atstājis tieši priekš 2 geforcēm
Step By Step - ImageImage

memorex
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:836
Pievienojies:18:57 / 26. Jūl, 2007
Atrodas:Latvia

Post no memorex » 14:15 / 28. Mai, 2009

Atkal autors sevi "parādija"
Pirmais ko es darītu atrastu pareizo bios, pēctam var jāties ar driveriem (kas varētu arī būt par problēmu šajā situācijā).
Tak vajag 2 monitorus, lai varētu strādāt... 1x izurbjoties kā taisīt pašam savu XP versiju, vairāk kā stndu tur nav ko darīt +- kamēr disku izveidojam, sametam SP, updatus utt.
Windows vidē es izmantoju šo memtest
Image

Stat1CX
Lietpratējs

Post no Stat1CX » 14:49 / 28. Mai, 2009

Memtests windows vidē ir galīgi garām, viņš nespēs iztestēt tos RAM blokus kuros ir iekrauts kāds softs vai kas cits. Vienīgais pareizais veids kā testēt RAM ir tikai un vienīgi tad ja nav ielādēta OS un nekas cits kas piekrauj RAM.

memorex
Reģistrēts lietotājs

Post no memorex » 15:06 / 28. Mai, 2009

Manis minētais memtest nav pagaidām pievīlis ;)
Image

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes:1892
Pievienojies:18:09 / 19. Mar, 2007

Post no drunk_lizard » 15:31 / 28. Mai, 2009

klauns paliek klauns....

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20:15 / 28. Mai, 2009

Es jau domāju - kur tad ķirzaks palicis ar savu žulti ... :)

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes:1805
Pievienojies:01:27 / 14. Aug, 2007

Post no WerNeo » 20:22 / 28. Mai, 2009

Ob1. Kāpēc veca kaste ar XP jānomoka ar smagajiem vizuālajiem pribambasiem? :) To gan nesaprotu.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20:24 / 28. Mai, 2009

Tie pribabmasi nav smagi, pavisam viegli. :)

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:3935
Pievienojies:12:19 / 20. Apr, 2008

Post no Jaunzems » 20:13 / 29. Mai, 2009

Tā vecā ome ņihrena nesapratīs no tā tava pribambasa...

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 21:35 / 29. Mai, 2009

ob1 wrote:Tie pribabmasi nav smagi, pavisam viegli. :)
Bet bground taču kaut cik sver? :) Tāpat arī tas kalendārs un pulkstenis. :) Bez tiem var lieliski iztikt!

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 22:54 / 29. Mai, 2009

e.j. wrote:Tā vecā ome ņihrena nesapratīs no tā tava pribambasa...
Nu, es esmu opis, manai mazmeitai drīz būs 2 gadi. Es saprotu. Varbūt ome arī sapratīs?

grisha
E-žurnālists

Post no grisha » 23:10 / 29. Mai, 2009

Man jau liekas ka latvieshi ir unikaali ar tautieshu nolikshanu. Tieshaam, es labaak sheit, kur esmu, labaak vinjus redzu ejam, nekaa naakam.. . Es sheit draudzeejos ar angljiem tikai, draudziiga, atsauciiga tauta.
Neidziljinos arii juusu kaskjos, ob1 pavisam nedaudz piepaliidzeeju, vismaz taa ceru, jo kaut ko dara sakariigi. Nu un ka nedeelju, ja nav kur steigties, tad briivajaa laikaa pieduraas. Un uz shito "riits gudraaks par vakaru" arii esmu iekritis. Parasti gan ideju iztruukumaa aizeju uzpiipeet, svaigs gaiss biezhi paliidz.. . .

P.S. ob1, baigi gribeetos redzeet iekshpusi kastei pirms un peec.. . Nu vismaz peec.

samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 23:34 / 29. Mai, 2009

Jomajo... ieslēgt proci bez radiatora? Tas tak atbilst 60 W lodāmuram :)
Image

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 00:07 / 30. Mai, 2009

grisha. Latvieši nav unikāli ar savu tautiešu nolikšanu. Mēs esam unikāli ar visa nolikšanu, kas kaut ko dara. :) Š ķēle - zaglis, biznesmenis - bandīts, bagāts - noziedznieks. U.t.t. u.tjp. :)

Aldis
E-žurnālists
Atbildes:5084
Pievienojies:15:55 / 21. Nov, 2008
Atrodas:LV

Post no Aldis » 01:32 / 30. Mai, 2009

Nu man ari viens kompis ar kuru auklejos ik pa laikam vnk.. tiiri lai radiitu sev darbu tuksham briidim! :D Sainstaleju, uzmodoju, tad jams kadu laiku staav un straadaa! :D :D Kautvai maatei prieksh interneta - kad apniik viss.. format C: un no jauna kko uzveidoju :) Vai kadu linuxi patesteju! :)

Normala paradiba ir kko dariit un kluudiities - tie kas neko nedara, un muldas, tie arii nekluudaas! :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

memorex
Reģistrēts lietotājs

Re: Miroņa reanimēšanas dienasgrāmata (Papildināts2)

Post no memorex » 01:55 / 30. Mai, 2009

ob1 wrote: 5.diena.

Sveiki. Mani sauc ob1 un es esmu idiots. Ķirzakam taisnība – klauns, kas klauns. Š odien nokurināju CPU. :(

Labi, visu pēc kārtas.

Š odien ķēros pie trokšņa samazināšanas. Parasti to daru pēc win instalēšanas, jo tad var visu labi notestēt, nomērīt temperatūras.

Sāku ar barokli. Izjaucu ... Korpuss šķībs (dauzīts ar kājām, acīmredzot), ventilators jau no rūpnīcas pieskrūvēts ar 2 skrūvēm (ir tikai 2 skrūvjcaurumi korpusā). Parakos pa kastēm – atradu vienu barokli, kuram virsū rakstīts „strādā, bet skaļš, mainīts ventilators”. Labi, neko darīt, būs jāķeras pie lodāmura ... Pieslēdzu to barokli – kluss, acīmredzot kādā čakluma uzplūdā esmu ielodējis rezistoru.

Tā, tagad var dzirdēt CPU fan. Labi var dzirdēt. Uzlieku rezistoru... var dzirdēt vēl labāk... uzlieku lielāku rezistoru – var dzirdēt vēl labāk... izskatās, ka ventilators ir uz miršanu.

Piezvanu uz vietējo datorveikalu – ir viņiem kaut kādi kūleri, jābrauc un jāskatās. 17:45. Laikam viņi strādā līdz 18:00, fiksi jāņem tas kūlers un jāskrien uz veikalu. Uzspēju. Tāda procesora kūlera viņiem nav, bet izrādās, kas der standarta 8cm kūlers. Ir tikai Xilence, Zalman nav. Man ir bēdīga pieredze ar tiem xilence, bet nav jau izvēle, ņemu to kas ir.

Atbraucu mājās, pārskrūvēju to kūleri. Interesanti, cik kluss tas ir? Jāpieslēdz un jāpaklausās. Pieslēdzu pie kompja, ieslēdzu – rūc kā traks... sāk smirdēt pēc ampēriem... dūmi ceļas no procesora... NO KÄ€DA PROCESORA, KUR IR RADIATORS? ... RADIATORS IR MAN ROKÄ€S! ... POWER OFF!!! Š Š Š Š Š Š  (ob1 pūš uz CPU). Uzlieku radiatoru, ieslēdzu, nekādas erekcijas... lohs... kā var izdarīt kaut ko tik stulbu!

Tā, ko darīt? Paskatos visus vecos dzelžus, kas ir mājās – visiem intel. Apzvanu draugus – vienam ir divi AMD CPU, bet droši vien, ka miruši........ Ielieku pirmo CPU. Nekas nenotiek. Ielieku otro – IR! BIOSs par atpazīst – Athlon 900MHz. Fūūū. Piestartējās – viss strādā, tikai daži video piebremzē, laikam kodeki jāpārinstalē.

Tas xilence tiešām ir ļoti skaļš un slikti dzesē. Atradu Zalman, viss ok – klusi un vēsi.

Turpinājums sekos ..
.
Tiešām tik dumš? Kur tad tu pieskrūvēji to kūleri, ja radiātors atradās rokās...
Image

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 07:54 / 30. Mai, 2009

Kādu proci tad nokurināji? :D :D :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 07:57 / 30. Mai, 2009

Viņš 1 rokā turēja radiatoru, otrā- venķiku :D

Starp citu - par šito
Pieslēdzu to barokli – kluss, acīmredzot kādā čakluma uzplūdā esmu ielodējis rezistoru.

- klusāk var dabūt, bet dzesēšanas efektivitāte krītas daudzkārtīgi. Ļoti piesardzīgi ar šo paņēmienu!
Tad jau gudrāk uztaisīt kādu vienkāršu automātiku katram venķikam, lai slēdzas iekšā tik pie kādiem 50-60 grādiem.
Image

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 07:59 / 30. Mai, 2009

samurajs wrote:Jomajo... ieslēgt proci bez radiatora? Tas tak atbilst 60 W lodāmuram :)
Tik daudz būs? Bet vienalga, lodāmuram tā jauda netiek koncentrēta uz kvadrātcentimetru liela gabaliņa :D Vispār ob1 ir paveicies ka mātene ir dzīva - toma dzelžu viģikā abi AMD proči sev parāva līdzi māteni :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Re: Miroņa reanimēšanas dienasgrāmata (Papildināts2)

Post no ob1 » 09:41 / 30. Mai, 2009

memorex wrote: Tiešām tik dumš? Kur tad tu pieskrūvēji to kūleri, ja radiātors atradās rokās...
Jā, jā, esmu gan dumjš. Kūleris bija jau pieskrūvēts pie radiatora. :)

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 11:09 / 30. Mai, 2009

Piedod Ob1. Bet šķiet, ka tomēr tas viss par lēnu notiek. :) Š ādos tempos būtu normāli, ja Tev ir smaga darba diena. Pēc darba esi nolēmis iedzert kādu aliņu. "Bet nu, stundiņu pusotru jāatvēl tam kompītim". :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 11:13 / 30. Mai, 2009

WerNeo, es tak teicu, ka pa dienu man ir jāstrādā, lai maizītei nopelnītu.

"Bet bground taču kaut cik sver? Tāpat arī tas kalendārs un pulkstenis. Bez tiem var lieliski iztikt!"
Var iztikt arī bez kompja vispār. :)
Kad iemetīšu video, sapratīsi, ka tas bground un kalendārs sver bezgalīgi maz. :)

Nu jā, un ja notiktu ātri, tad izpaliktu šovs. Klients man katru vakaru apjautājās kā iet, un gaida updeitu. :)

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 11:37 / 30. Mai, 2009

ob1 wrote: Var iztikt arī bez kompja vispār. :)
Domāju, ka kalendārs un pulkstenis uz desktopa ir mazāk vajadzīgs nekā dators.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes:2601
Pievienojies:12:47 / 25. Apr, 2007
Atrodas:LV

Post no aoma » 13:02 / 30. Mai, 2009

Savā pamatdarbā tādos pašos tempos un tikpat beztolkā strādā? Ja nezinātu, varētu padomāt, ka esi deputāts :D
viegls rokenrols pa radio

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 14:49 / 30. Mai, 2009

aoma wrote:Savā pamatdarbā tādos pašos tempos un tikpat beztolkā strādā? Ja nezinātu, varētu padomāt, ka esi deputāts :D
Nē, pamatdarbā strādāju vēl daudz lēnāk. Dienā vidēji uzrakstu tikai kādas 20 rindiņas koda.

grisha
E-žurnālists

Post no grisha » 15:38 / 30. Mai, 2009

TAs bija viens no iemesliem, kaapeec nekad neizveelos AMD prochus. Intel taadaa zinja noteikti ir daudz labaks.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 16:15 / 30. Mai, 2009

msh: standarta procis ar pilnu klapi rukājot, izkliedē līdz 65 W siltuma (tā specifikācijās). Un iestartējot PC - sanāk uz pilnu klapi. Bez venķika gan šis kādu laiku vilktu, jo galvenais ir radiators.
Image

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 03:03 / 2. Jūn, 2009

grisha wrote:TAs bija viens no iemesliem, kaapeec nekad neizveelos AMD prochus. Intel taadaa zinja noteikti ir daudz labaks.
Tā frāze "noteikti ir daudz labāks" rullz :D Tas ir apmēram tas pats, kas kaifot par vienu mašīnu, jo salīdzinājumā ar citu, tai ir ķeblis ar katapultu :D Kas vēl neiebrauca - cik bieži kāds procis paliek bez radiatora ieslēgtā stāvoklī? :D Ja kaut kādā bezsakarā paliek bez proča ventilatora, tad aizsardzība pagūst nostrādāt, izklaidības dēļ sanācis vairākas reizes pārliecināties. Toties "intel noteikti ir daudz labāki" radiatori, kādus fimpelis var atļauties izmantot tikai tāpēc ka pročiem ir tukšās taktis - sterila istaba ir varbūt vienam no divdesmit datorlietotājiem, pārējajiem pēc kāda gada tā blīva radiatora efektivitāte sāk līdzināties nullei. Un es biju patiešām pārsteigts, kad atklāju, ka šo pašu dizainu [to variāciju, kas tika ieviesta ar 775. socketu - apaļš mēsls, kas piekabinās pie mātenes ar četrām kņopēm, kuras var salūzt] pat izmanto kā i7 box radiatoru. Jauki.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 10:08 / 2. Jūn, 2009

skuju intels labaaks :>
sen sen atpakalj pa gjeibim iespraudu socket7 proci otraadaak :>
nodega, maita...
Image

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 10:10 / 2. Jūn, 2009

:D :D :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 19:51 / 5. Jūn, 2009

Iepostēju updeitu.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 20:02 / 5. Jūn, 2009

kaapeec flash paarluukam nav instaleets? :>
nu savas prognozees par terminjiem es daudz nekljuudiijos
btw. es gan buutu MPC licis...

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20:08 / 5. Jūn, 2009

Flash ir instalēts, bet Firefoxim uzlikts Flashblock. ZB tā midžināšanās un resursus arī rij...

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes:4340
Pievienojies:15:13 / 11. Feb, 2009

Post no Evers » 20:22 / 5. Jūn, 2009

Vispār runājot par vecajiem (P1-P2) datoriem uznāk sava veida nostaļģija :D . Ja tā padomā, tad tajos laikos tomēr datori bija kvalitatīvi un gāja kā tanki. Piem tie paši processori tika pārbaudīti vairākos pārbaudes līmeņos kā tagad, kā rezultātā brāķa procents bija ļoti mazs. Spēles kādreiz ar bija kvalitatīvas, protams briesmīgas salīdzinot ar mūsdienu, bet tajos laikos mazāk kritizēja, jo bij labi izstrādātas un spēja aizraut.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 00:56 / 6. Jūn, 2009

Ej nu ej. Vienīgais, kas tiešām smagi atšķiras kvalitātē no tiem laikiem - kompju stellēšanas kvalitāte - tas gan. Man plauktā stāv padsmit gadus vecs ATX keiss, iespējams, nākotnē tajā iestellēšu savu kasti - patīk, galu galā keiss taisīts no īsta metāla, atšķirībā no tagadējajām konservu bundžām.

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes:1780
Pievienojies:19:13 / 17. Apr, 2007

Post no Mr.Death » 03:04 / 6. Jūn, 2009

msh konservu bundžas pārdodas pa 18-25 ls - lētie ražojumi. Es pirms gada nopirku kvalitatīvu metāla korpusu no Gigabyte pa 35 ls bez barokļa un vēl tagad nenožēloju - izskatās kā jauns :) kvalitatīva, bieza un labi nopulēta plastmasa + metāls.

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes:4340
Pievienojies:15:13 / 11. Feb, 2009

Post no Evers » 06:56 / 6. Jūn, 2009

msh, par cpu pārdbaudes kārtām (līmeņiem) nekļūdos, skolā mācīja, kādreiz tie bija krietni vairāk. Tagad spiež uz kvantitāti vairāk kā uz kvalitāti.

Pievienot atbildi

Return to “Viss pārējais ”