Maisam gals vaļā! - Liepājas reportāža

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Maisam gals vaļā! - Liepājas reportāža

Post no samurajs » 18 Jūn 2009, 13:42

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_replogo_1.jpg[/imgl]Š odien plkst. 12 Liepājā, ÄŒakstes laukumā sākās arodbiedrību mītiņš, veltīts cīņai pret Latvijas valdības un Saeimas patvaļu, samazinot algas skolotājiem, pensijas pensionāriem u.c. Neraugoties uz to, ka bija darbdienas vidus - pasākumā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku. Mītiņu atklāja Austra Pumpure un dziedošās latvju sievas ar simbolisku dziesmu "Visi mazi kukainīši gaida, kad es nobeigšos".

Pēc tam uzstājās dažādu arodbiedrību u.c. organizāciju pārstāvji. Centrālo runu teica Liepājas arodbiedrību centra vadītājs Jānis Neimanis. Savā uzsaukumā viņš asi kritizēja Tautas partiju un Jauno laiku. Tika pausta doma, ka visi darba algu, pabalstu un pensiju ierobežojumi tikuši veikti pēc lielo banku pasūtījuma, vai vismaz iepriekš saskaņojot ar tām. Zināmas šaubas gan radīja arodbiedrības bosa izteikums, ka LV Arodbiedrību un Pensionāru federācijas vadītāju paraksti zem konkrētā likuma teksta ir tikai nepareizi tulkots pārpratums.

Mītiņš noritēja mierīgā gaisotnē, to sekmēja lielais inteliģences (skolotāji, mediķi) īpatsvars. Vai tik mierīgi mītiņi būs arī rudenī - to laiks rādīs.
Sīkāka informācija: TV, radio, avīzēs.

"Visi mazi kukainīši..."

Image

Tautai ir ko teikt...

Image
Image
Image

Jāņa Neimaņa uzstāšanās...

Image

"...ka tik kaut kas nenotiek!" - specnaza busiņš stāv gatavībā...

Image
Image

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 18 Jūn 2009, 13:58

Nesaprotu kapēc vispār skolas nav likvidētas kur zem 20 skolēniem. izdevīgāk vest uz blakus ciema skolu (laukos) nekā uztrēt vienu ēku ( siltums, elektrība, kosmētiskie remonti). Jo man vēl joprojām nepielec- kādreiz normālā pamatskolā (laukos) vienā klasē mācījās vidēji 20 bērni. Algas ar bija pie 200 ls. Laukos vairāk nekā vajag un pilsētās vēl vairāk maksāja. Tagad bērnu klasēs (laukos) ir palicis daudz mazāk. Vidēji 12 bērni, bet algas bija 300ls vidēji. (2008. gadā) Tad pasakiet, kur loģika bija celt algas, ja skolotājiem slodze mazinājās. Skolēnu skaits mazāks, kontroldarbus labot mazak. Mācību viela nemainās matemātikā, latviešu valodā ar vis pa vecam. "kīmijā fizikā mūzikā ar nekas jauns dramatisks nav notici un sports ar nekas īpašs. Katru gadu viens un tas pats. Uzskatu, ka pirmie 2 gadi skolotājam aiziet, lai izveidotu savu sistēmu un pārējos gadus vnk jāpacieš bērni un jālabo darbi. Nezinu, man liekas, ka vajag nahrenizēt pusi lauku skolu un izdevīgāk būs vest 30 km kkur, nekā turēt tās vecās pussabrukušās ēkas. Jo nav normāi, ja laukos pamatskolu absolvē 6 audzēkņi, bet skolotājai alga lielāka nekā pirms četriem gadiem, kad absolvēja 20 skolēni, un tur tiešām bija slodze. Tā kā lai nenīd skolotājas. Algas ir attiecīgas slodzei. Un izglītību viņām ar atmaksā, seminārus atmaksā utt. Un vss pensionārus ar varētu jau sen sūtīt pelnītā atpūtā. Jo kāda jēga tad man mācīties par skolotāju, ja nedabūšu darbu, jo skolā jau strādā 50 gadīgs informātikas skolotājs, kurš neko citu nejēdz kā tikai pamatskolas tematiku un pie katras datora problēmas sauc meistaru, nevis pats tiek galā ar roblēmu. Kā tādam var dot augstāko izglītību, ja viņš nejēdz novērst minimālākās problēmiņas. Par pensionāriem piekrītu, bet tur arī kokam divi gali- slikti, ka samazina, bet to ietekmē nodokļu nemaksāšana. Š ai valstī tas ir normāi, ka maksā algu aploksnēs. Neesmu lasījis, ka Zviedrijā, Vācijā tagad baigi maksātu nodokļus aploksnēs, tik Latvijā tas ienācis atkal modē. Paši ierokams avus vecākus un vecvecākus, jo no mūsu nodokļiem viņi dzīvos, atvainojos, mēģinās izdzīvot. Vienkārši nemāk tauta normāli dzīvot. Š eit prasās pēc normālas revolūcijas- tas ir- nahrenizēt VISAS partijas, kuras ira tagad, jo neviena nenovedīs līdz galam. Atrast vienu līderi, kurš sakārtos likumdošanu, satversmi utt. un tad ar samērā skarbiem paņēmieniem iemācīt tautu ievērot likumus, tas ir piespriest reālus cietumsodus par nodokļu nemaksāšanu utt. Lai zin, ka tā nav pareizi!
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 18 Jūn 2009, 14:21

Tur jau tā lieta, ka ir jāveic strukturālas reformas, bet valdība tikai apgriež algas. Uz katru skolotāju Latvijā ir 1.5 ierēdņi izglītības ministrijā. Tos vajadzētu apcirpt reizes 10. Un par tām mazajām lauku skolām piektītu usinam.

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 18 Jūn 2009, 14:34

Usiņ: +1
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 18 Jūn 2009, 14:34

Principā varētu piekrist usinam... ja vien transporta izmaksas arī nebūtu nevājās. Bērniem ir visādas tiesības tagad un kājām slāt vai citādi tikt skolā un atpakaļ ir reizē ellīgs pārkāpums un bīstami. Mani konkrēti sašauj tas joks, ka mīnus tik un tik grādos bērniem nav skola jāapmeklē. Manā laikā... khmm :D

Bet īstenībā ne par to ir runa. Tā atkal ir naudas meklēšana tur, kur viņa pazūd, nevis tur, kur viņa rodas.

Vo tam plakātam "Atdodiet 1 miljonu no nozagtās naudas" es piekrītu. Tik dažs labs jau sazadzies un mahinācijās iespēlējis daudz vairāk par ļimonu. Bet nu tiem jau neko atņemt neizdosies.

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2601
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 18 Jūn 2009, 15:06

Zaguši ir vienmēr un visos laikos pie visām iekārtām, bet ja zūd mēra sajūta un izzog visu pa tīro, tad bankrots garantēts. Tiešām - pagaidām meklē naudu tur, kur viņas nava, labi, saknapināsim tos trūkstošos milj., lai dabūtu kārtējo aizdevumu, bet no kāda zila gaisa tie parādi tiks atdoti?! Patreizējā nodokļu un algu politika pilnībā iznīcinās visu, kas vel no ražošanas un lauksaimniecības atlicis, naftu novirzīs pa citām trubām, meži būs izcirsti, un ko tālāk? Sudmaliņas dancosim resnu tūristu priekšā? Viena mana zinoša paziņa nupat stāstīja, kā notiek uzblīdušā valsts aparāta "samazināšana" - pārskrūvē plāksnītes pie kabinetu durvīm un ministrijas atskaitē aizpilda ailīti, ka tāds un tāds kantoris rekonstruēts...
viegls rokenrols pa radio

User avatar
jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Reputācija: 0
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 18 Jūn 2009, 15:15

usins
Atrast vienu līderi, kurš sakārtos likumdošanu, satversmi utt. un tad ar samērā skarbiem paņēmieniem iemācīt tautu ievērot likumus, tas ir piespriest reālus cietumsodus par nodokļu nemaksāšanu utt. Lai zin, ka tā nav pareizi!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pirmais būšu,kas paspiedīs roku tam,kas šo"līderi" likvidēs.Nevajag mums ne diktatorus,ne ''saimniekus".
Visu,ko rakstīji un pareizi rakstīji, var izdarīt normalās demokrātijas ietvaros.Nelaime tikai tā,ka tai kleptokrātijai,kas bijusi līdz šim,nav nekāda sakara ar īstu demokrātiju. Tas ir arī mūsu brīnišķīgās tautas nopelns.Tam aunu baram nekāds līderis galvu neizārstēs.

User avatar
Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Reputācija: 0
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 18 Jūn 2009, 15:25

Ak dies ku :mod: komentāri :D
Nepietiek ar to ka jūs gribat būt visszinoši IT jomā, jums vēl arī šķiet ka saprotat procesus valsts pārvaldē :)
Man te būtu vismaz pusstundu no vietas jāraksta lai aptuveni izskaidrotu kāpēc nevar tik vienkārši nomazināt valsts pārvaldi bet redz dažiem šķiet ka to var izskaidrot vienā teikumā :)
Un tie kas tur manifesto, nu teiksim tā vienkārši stulba pelēkā masa kurai šķiet ka valsts šoreiz vienkārši negrib neko darīt :)
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 18 Jūn 2009, 15:33

Cilvēks, kurš kompja vietā izmanto mikroviļņu krāsni, lai tajā ceptu savu ziloņa krānu, varētu šobrīd arī paklusēt.

User avatar
drono
Lietpratējs
Atbildes: 706
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:59
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no drono » 18 Jūn 2009, 16:14

Bāc, nu bet šodien Liepājā varēja manīt, ka ir sabraukuši pāķi pilnas ielas.
Vismaz trešdaļai maksimālais braukšanas ātrums - 30. :D

User avatar
Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Reputācija: 0
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 18 Jūn 2009, 16:54

Tā jau tas ir, taisnība kož acīs un grūti to atzīt vai ne? :)
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

yix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 65
Pievienojies: 22 Jan 2009, 16:48
Reputācija: 0

Post no yix » 18 Jūn 2009, 16:54

Mazināt ir ko un nejau uz to ko vini tagad dara. Bet kā jums patik tas ka deputati savas algas samazina uz 20% tikai lidz gada beigam. turklat visiem skaidri zinams ka nakamgad kartejais saisinajums tautai draud. Tad padomajiet pashi cik gudri mums politikji. Lauku pakjis nesapratis, bet izglitots cilveks jau zin sekas un valdibas nakamo soli. Un shoreiz valdiba kartejo reiz tautu uz desas uzvilka

User avatar
rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Reputācija: 0
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 18 Jūn 2009, 17:04

drono - ar ko domāji pāķus?
-------

Genādijam - par to valsts pārvaldi un pelēko masu. es esmu šur tur ar apgrozījies un zinu kāda ir tā valsts pārvalde. atļaušos tomēr pateikt negatīvi - kazas/kazbuki kas raksta dokumentus ar vienu nagu un spriež par lietām par ko galīgi nav sajēgas un kaut ko taisa eksperimentālā kārtā, varbūt šitā varbūt tā. un ļot daudz to tur ir. ir arī jaunas kaželes/kazbuki tikko kā no augstākās izglītības atnākušas, kas jūtās lepni ar izglītību bet arī neko nejēdz, jo īstas prakses ta nav. tāpat tur strādā (fui, ko nu strādā, velk laiku un stiepj gumiju) tādi cilvēki kas ir pārāk augstās domās lai nolaistos uz zemes pie parastajiem mirstīgiem un kur vēl tie ilgstrādājošie stagnāti vēl. varbūt tieši Š IE ar ir tā PELĒKÄ€ masa?
Step By Step - ImageImage

User avatar
drono
Lietpratējs
Atbildes: 706
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:59
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no drono » 18 Jūn 2009, 17:20

rajah> Nu respektīvi - tie, kuriem apdzīvotā vietā maksimālais braukšanas ātrums ir 30 :D
Pieņemu, ka šodien daudzi bija sabraukuši arī no rajona.
Pats pazīstu arī dažus tādus, kas ar mašīnu nobraukuši visu mūžu, bet kam bail Rīgā, Liepājā utt braukt iekšā.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 18 Jūn 2009, 17:41

Genādij, vai tik Tu neesi viens no tiem, kas šo valsti izzog? A kur ņēmi naudu tai mikroviļņu krāsniņai?

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2601
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 18 Jūn 2009, 18:04

Un atnāk viens pārgudrelis, kas knapi no zemes atlecis un saliek visus punktus uz i. Visticamāk jau šim papucis i sev siltu vietiņu sameklējis, gan arī dēlēnu var sponsorēt.
Ä€ksts. Tas, Geņka, uz tevi attiecas.
viegls rokenrols pa radio

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 18 Jūn 2009, 18:16

ob1, tas jau nav viņa kompis, tie ir viņa slapjie palagi, kurus viņš visiem rāda. Btw, tev parakstā nav īsti indigo krāsa, tā vairāk velk uz purple.
You're the moron they built to make me an idiot.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 18 Jūn 2009, 18:25

ob1 ir tāpat kā man [color=indigo]

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 18 Jūn 2009, 18:40

-> nevertell
Varbūt pamēģini nokalibrēt monitoru?
http://www.lagom.nl/lcd-test/

Vispār jau tā krāsa tiešām velk uz lillā. :)

rihardsss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 294
Pievienojies: 22 Feb 2009, 23:51
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no rihardsss » 18 Jūn 2009, 19:49

aoma wrote:Un atnāk viens pārgudrelis, kas knapi no zemes atlecis un saliek visus punktus uz i. Visticamāk jau šim papucis i sev siltu vietiņu sameklējis, gan arī dēlēnu var sponsorēt.
Ä€ksts. Tas, Geņka, uz tevi attiecas.
Ja, ta varetu but, un visticamak, ka tetuks vel ir viens musu valsts "varoniem" - birokrats/deputats.

Par to 30km/h temu gribetu teikt, ka laukos ta nebrauc... Atrums ir lielaks neka pilsetas, kur ir normali atruma ierobezojumi. Pietam 30km/h ir tikai tadas vietas, ka slimnicas teritorija vai dzivojamais rajons ar lielu gajeju kustibu. Un neka tada laukos nav...

Ja par isto temu, tad piekritisu tam, kas teica kko par nopietnu strukturalo reformu. Sita visa lidzeklu apgraizisana neko nedod. Pat ja paveiksies un valsts tiks ara no krizes tada veida - atri vien bus jauna krize. Lai gan stipri apsaubu, ka Latvija vispar tiks ara no sitiem mesliem... Aizdevuma nemsana ir vnk stulbs lemums. Tiem kas sobrid sez pie varas laikam vienalga par to, ka vini knapi spes sagrabinat santimus, lai varetu nosegt valsts budzetu. Paradu atdod bus gandriz neiespejami. Vismaz sitada gara turpinot. usina teiktajam par diktatoru varbut pat varetu piekrist... Sobrid tak nekas nekustas uz prieksu. Par katru sikumu riko sedi, baigi citigi apspriez utt. Bet, ja butu diktators, kas zina ko dara un kas vajadzigs lai sasniegtu planoto, spetu visu vienpersoniski izlemt un izdarit. Tapec noteikti ari Repsei Eiropa prasija, lai iedod vienpersoniskas tiesibas apturet valsts kases darbibu. Vismaz nebutu 5 reizes jasauc kopa saeimu, lai izlemtu vai to darit vai ne. Bet tas ,ko jau ieprieks mineju par visam tam apgriesanam - ta vieta tomer varetu domat ka reali varetu valsti iepludinat lidzeklus, nevis apcirpt esosos santimus. Ja to nedara, tad lai iedomajas, ka Latvijas robezu vieta ir pasaules mala, un lai doma, ka var izveidot valsti, neko nenemot no citam. Lai gan te tak neka vairs nebutu...

P.S. Atvainojiet, ka bez garumzimem - kompim no kura rakstu nav latviesu valodas.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 18 Jūn 2009, 20:13

To rihardss

Ko nozīmē "ta vieta tomer varetu domat ka reali varetu valsti iepludinat lidzeklus"? No kurienes tad lai viņus tagad iepludina? Vai tad tu avīzes nelasi? Nav no kurienes te ko ieplūdināt. Bet kas attiecas uz diktatoru, tad tas ir pilnīgs sviests. Vajag tomēr iemācīties pašiem valsti pārvaldīt, nevis gaidīt, ka atnāks kāds un izvilks no ķezas. Tā ir tāda bērnudārza domāšana.
Bet tiem, kas iebilst pret šiem grozījumiem vajadzētu tomēr nākt klajā ar konkrētiem priekšlikumiem, nevis kaut ko abstrakti muldēt par to, kā vajadzēja darīt. Pašlaik opcijas ir skaidras - vai nu apzāģē pensijas un visu pārējo vai arī vispār nav pensiju un skolotāju algu, t.i., valsts kasē svilpo vējš. Tie kas iebilst pret aizņēmuma ņemšanu patiesībā arī atbalsta šo otro versiju - atstāt daudzus tūkstošus cilvēku (pensionāru, skolotāju utt) bez iztikas līdzekļiem. Jo no kā gad valsts var samaksāt pensiju, ja valsts kase būtu tukša. Un ja nebūtu ņemts aizņēmums, tad valsts kase būtu tukša jau janvārī.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 18 Jūn 2009, 20:59

Vēsture rāda, ka valstīs ar totalitāru (vai tuvu tam) režīmu cilvēki dzīvojuši/aizvien dzīvo labāk. Pat ja paši pilsoņi spītīgi atsakās tam ticēt :D

Indivīdi var būt ir gudrs, bet tauta kopumā ir dumja.

Kas attiecas uz apgalvojumiem par valsts kasi - hren ar to aizdevumu. Tās jau ir neizdarības sekas, nevis neizdarība.

Ja tā un cita nauda netiktu iebāzta Parex bankas naturālajā mahinācijā, tad valsts, iespējams, izvilktu ilgāk.

User avatar
jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Reputācija: 0
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 18 Jūn 2009, 21:04

Skatos,latvieši atkal savā elementā.Diktatoru viņiem vajag,kungu vai vagaru,kas noper.Vergu gēni mūžīgie...No tiem laikam nekad vaļā netiks.
Nez, kapēc nevienai normālai Eiropas nācijai demokrātija netraucē,tikai mums un vēl dažiem postsovjetikusiem .Nav nevienas attīstītas valsts ar diktatoru priekšgalā,toties varu nosaukt veselu sarakstu ar demokrātiskajām.
Sen vairs neticu šīs tautas veselajam saprātām.Tā iznīcinās pati sevi.Mums nevajag ienaidniekus,jo paši sev tādi esam.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 18 Jūn 2009, 21:09

damncrow wrote:Vēsture rāda, ka valstīs ar totalitāru (vai tuvu tam) režīmu cilvēki dzīvojuši/aizvien dzīvo labāk. Pat ja paši pilsoņi spītīgi atsakās tam ticēt :D

Indivīdi var būt ir gudrs, bet tauta kopumā ir dumja.

Kas attiecas uz apgalvojumiem par valsts kasi - hren ar to aizdevumu. Tās jau ir neizdarības sekas, nevis neizdarība.

Ja tā un cita nauda netiktu iebāzta Parex bankas naturālajā mahinācijā, tad valsts, iespējams, izvilktu ilgāk.
Nu nosauc tās diktatoru pārvaldītās leiputrijas, kur visi vai lielākā daļa cilvēku (nevis tirān un viņam pietuvinātie) dzīvo labklājībā. Baltkrievija? Krievija? Lībija?
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32
Reputācija: 0

Post no Wuu » 18 Jūn 2009, 21:26

Jā laba nākotne nespīd vel ilgi ,es ar esmu lielā neziņā ,daudzi samazinātie kolēģi jau pus gadu sēž bez darba. Pats jau arī uz adatām ,neziņa vai neatnāku uz darbu un lapu neiedos zobos. Tad taisns ceļš uz "Labākām salām" :)
Image

User avatar
marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no marr » 18 Jūn 2009, 21:44

1) sadaļa IT ziņas - ļoti atbilstoša :D
2) Genādijs, uzraksti. Es noteikti izlasīšu.
3) rajah, vabrūt problēma ir tajos, kas domā, ka viņu izglītība ir pamats lepnumam par to (piemēram, dažādi LU ek.vad.fak. absolventi (no offense turienes sakarīgajiem cilvēkiem)). Es pagaidām personīgi nezinu nevienu tādu, kam patiesi ir iemesls būt lepniem par savu izglītību, kas strādātu valsts iestādē.

kā arī Latvijā, protams, nav tīra demokrātija. Š eit ir veidojums, ko sauc par "reprezentatīvā demokrātija", jo pie varas var nonākt ikviena partija, kas pārvar vēlēšanās 5% slieksni, taču pie varas var netikt partija, kura saņem 20% balsu. Viss dēļ tā, ka tiek veidota koalīcija.

User avatar
rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Reputācija: 0
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 18 Jūn 2009, 21:56

marr - nu izglītība bieži vien noved pie uzpūtības. tos brēcošos učukus es tā daļēji tikai atbalstu. algas jau viņiem nemaz tās mazinās nav, protams lohu skolēnu (ir jau jēdzīgi, bet tie tā reti gadās) dēļ skolās slodzes ir pamatīgas, pie tam vēl ja skolu valdes pieprasa nekam nevajadzīgus plānus, kad skolotājam vēl par grāmatvedi jāpaliek...

personīgi vienu reizi braucu ar učuku kolektīvu ekskursijā. man ar to reizi pietika. viena skolotāja veltīgi centās tos mūļus izklaidēt, gribēja iesākt dziesmu brauciena laikā, a tie pārējie sēž kā statujas... pretīgi ar tādiem...

nu bet tas tā.
Step By Step - ImageImage

User avatar
Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Reputācija: 0
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 18 Jūn 2009, 22:19

Skatos jums puikas nav nemazākās sajēgas par ko runājat :)
Patiesībā par tiem jūsu tekstiem varētu smieties vēderu turēdams, ja vien nenāktu raudiens par to cik tomēr letiņi ir **dritvai kociņ** :)
Pačukstēšu ka man ar varas gaiteņiem nav nekāda sakara un nevienam neko neesmu parādā, arī zadzis kā izrādās neesmu :)
Bet ko nu te skaidrot, jums takš to par grūtu būs sagremot :)
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 18 Jūn 2009, 22:20

marr - index lapā pie IT ziņām tēma ir tikai pagaidām - kā īpaši aktuāla. Rīt tā pārceļos uz "Cilvēks un Sabiedrība".
Image

User avatar
marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no marr » 18 Jūn 2009, 22:38

Genādijs wrote: Bet ko nu te skaidrot, jums takš to par grūtu būs sagremot :)
try me!
uzskatu, ka man ir pamats domāt, ka intelekts man ir krietni virs vidējā - tie, kas mani zin neapšauba manu sacīto, jo zin, ka tukšu runāt pārlieku nemēdzu un ka sacīto ne tikai varu bet arī mēdzu pamatot.

Pat ja lielākā daļa nesapratīs, kāds sapratīs, un tas kāds to varēs arī novērtēt - nevar vienmēr visiem izdabāt un nolaisties līdz viņu līmenim.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 18 Jūn 2009, 22:48

Es piedāvātu variantu izejai no dižmēsliem - sakārtot pilnīgi no nulles nodokļu politiku. Neaplikt vispār mazos uzņēmējus, kas knapi elpo, bet plēst 9 ādas no superpelnošajiem.
Progresīvais ienākumu nodoklis - pats par sevi.
Ieviest drakoniskus likumus pret nodokļu nemaksātājiem, cietumsodus un mantas konfiskāciju ieskaitot.

Ja parēķina, cik aiziet garām valstij aplokšņu algās un visādās mahinācijās - droši, ka bez pēdējām algu/pabalstu/pensiju apcirpšanām varētu iztikt.
Image

Maris77
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 249
Pievienojies: 10 Dec 2007, 21:04
Reputācija: 0

Post no Maris77 » 18 Jūn 2009, 23:47

Nekas mūsu valstī nemainīsies kamēr pašreizēja elite netiks pilnīgi iznīcināta. Viņi paši nekādas reformas neveiks un no brīva prāta sazagto atpakaļ neatdos. Starp citu, ja viņu vietā būtu jebkurš no mums, viņš darītu visu tieši tāpat, jo tauta ir muļķi un viņus vajag pastāvīgi jāt.

User avatar
APOC
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 525
Pievienojies: 05 Feb 2009, 02:51
Reputācija: 0

Post no APOC » 18 Jūn 2009, 23:56

Bedre kurā dzīvojam bankrotēs.

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 19 Jūn 2009, 00:17

Genādijs wrote:Skatos jums puikas nav nemazākās sajēgas par ko runājat :)
Patiesībā par tiem jūsu tekstiem varētu smieties vēderu turēdams, ja vien nenāktu raudiens par to cik tomēr letiņi ir **dritvai kociņ** :)
Sasmējos par pirmo rindkopu! Man nav sveša šī padarīšana. Nav nepieciešamības šeit ņemt deputātus. Visa nejēdzība sākas jau tajās pašās skolās, kur naudu tērē pa labi pa kreisi, redz lai nākošgad atvēlētu tādu pašu vai lielāku budžetu. Jā, Latvijā dzīvojošie cilvēki kaut kā dīvaini balso, un nākošajā dienā par sevis ievēlētajiem sūdzas. Kaut kā interesanti sanāk. Latviešu šai valstī ir daudz vairāk kā nepilsoņu (balstiesīgo), tad jau sen varēja sabalsot tā, lai kreisie spēki netiek pat opozīcijā. kaut vai lai tiek tik 1 cilvēks no viņiem. Bet nē, cik letiņu tik viedokļu, jo katrs grib būt gudrāks par otru. Nekad nebūs vienotības, ja nebūs viena līdera, kad tiešām būs cilvēkam izvēle teikt jā vai nē, nevis aizbildināties ar 10 teikumu monologiem. Politikā vajag tādus cilvēkus, kuri saka kā ir, nevis atbild 5 minūšu garā runā, kur nekas netiek pateikts. Tā pat arī dara dažādos servisos, kur meistars neko nav izdarījis un uz jautājumus- nu procentuāli pasaki, cik tālu esi ticis? atbild- nu tur tas un tas jādara, grūti, lēni utt. bet tā ar nepasaka cik tālu ticis. Manuprāt ar šiem varasvīriem un naudasmaisiem, kuri groza valsts galvu (valdību) nekas labs nespīd. Zviedrija jau samērā ilgi gaavojas LVL devalvācijai, jau ir sākuši veikt dažādas darbības, lai mīkstināt sekas. Bet mūsu valstsvīri tikai noliedz faktu, kurš ir neizbēgams līdz šī gada ziemai. iesak iekrāt eiro. Ne velti Rīgas lidostā galvenā valūta nu jau ir euro nevis LVL. Skarbā realitāte ir tāda, ka esam pārdevušies, precīzāk, lielāko daļu ir pārdevuši, un citi pat vēl nenojauš, ka dzīvo uz ārvalstnieku zemes. Drīz Latvieši kļūs par tādu pašu nāciju kā ebreji, kuriem nav savas zemes.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 19 Jūn 2009, 00:18

Maris77 wrote:Nekas mūsu valstī nemainīsies kamēr pašreizēja elite netiks pilnīgi iznīcināta. Viņi paši nekādas reformas neveiks un no brīva prāta sazagto atpakaļ neatdos. Starp citu, ja viņu vietā būtu jebkurš no mums, viņš darītu visu tieši tāpat, jo tauta ir muļķi un viņus vajag pastāvīgi jāt.
Un no kurām debesīm tad nokritīs tie godīgie un zinošie politiķi. Politiķus nepiespiedīs strādāt godīgi, tad viņi paši no sevis tādi nekļūs. Bet nevajag jau tikai visu velt uz politiķiem - cik no jums ir tādu, kas vienmēr ir maksājuši nodokļus, piedalījušies visās vēlēšanās pirms tam rūpīgi izpētot partiju programmas, partiju politiķu iepriekšējos darbus un nedarbus? Kapēc tad jābrīnās, ka mums ir **dritvai kociņ** politiķi. Ja paši pat nevaram pirkstu pakustināt, lai ievēlētu labākus, tad būs tādi kādi ir.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 19 Jūn 2009, 00:21

samurajs wrote:Es piedāvātu variantu izejai no dižmēsliem - sakārtot pilnīgi no nulles nodokļu politiku. Neaplikt vispār mazos uzņēmējus, kas knapi elpo, bet plēst 9 ādas no superpelnošajiem.
Progresīvais ienākumu nodoklis - pats par sevi.
Ieviest drakoniskus likumus pret nodokļu nemaksātājiem, cietumsodus un mantas konfiskāciju ieskaitot.

Ja parēķina, cik aiziet garām valstij aplokšņu algās un visādās mahinācijās - droši, ka bez pēdējām algu/pabalstu/pensiju apcirpšanām varētu iztikt.
Nu ja plēsīsi 9 ādas no superpelnošajiem, tad neviens daudz negribēs pelnīt.
Starp citu - nevajag arī aizmirst korupciju. Bizess lelā mērā nīkuļo dēļ korupcijas. Jebkurš biznesmenis pateiks, ka tieši korupcija ir iemesls tam, kāpēc biznesu uzsākt ir grūti. Tieši korupcija iznīcina konkurenci, jo uzpērkot ierēdņus un politiķus daudzas firmas sēž uz valsts pasūtījumiem neatkarīgi no darba kvalitātes, izmaksām utt.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20
Reputācija: 0

Post no Sid » 19 Jūn 2009, 00:57

Eudoxus wrote:
damncrow wrote:Vēsture rāda, ka valstīs ar totalitāru (vai tuvu tam) režīmu cilvēki dzīvojuši/aizvien dzīvo labāk. Pat ja paši pilsoņi spītīgi atsakās tam ticēt :D

Indivīdi var būt ir gudrs, bet tauta kopumā ir dumja.

Kas attiecas uz apgalvojumiem par valsts kasi - hren ar to aizdevumu. Tās jau ir neizdarības sekas, nevis neizdarība.

Ja tā un cita nauda netiktu iebāzta Parex bankas naturālajā mahinācijā, tad valsts, iespējams, izvilktu ilgāk.
Nu nosauc tās diktatoru pārvaldītās leiputrijas, kur visi vai lielākā daļa cilvēku (nevis tirān un viņam pietuvinātie) dzīvo labklājībā. Baltkrievija? Krievija? Lībija?
Es nez.. Man jau neizskatās, ka tiem krieviem iet tik slikti: http://www.russiablog.org/2007/01/night ... _whe_1.php + bezmaksas medicīna & izglītība + http://www.apollo.lv/portal/life/articles/140401 Par Lībiju un Baltkrieviju nez. Bet vispār Krievijā ir tautas ievēlēts prezidents, nevis diktatūra.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 19 Jūn 2009, 07:09

Sid wrote:
Eudoxus wrote:
damncrow wrote:Vēsture rāda, ka valstīs ar totalitāru (vai tuvu tam) režīmu cilvēki dzīvojuši/aizvien dzīvo labāk. Pat ja paši pilsoņi spītīgi atsakās tam ticēt :D

Indivīdi var būt ir gudrs, bet tauta kopumā ir dumja.

Kas attiecas uz apgalvojumiem par valsts kasi - hren ar to aizdevumu. Tās jau ir neizdarības sekas, nevis neizdarība.

Ja tā un cita nauda netiktu iebāzta Parex bankas naturālajā mahinācijā, tad valsts, iespējams, izvilktu ilgāk.
Nu nosauc tās diktatoru pārvaldītās leiputrijas, kur visi vai lielākā daļa cilvēku (nevis tirān un viņam pietuvinātie) dzīvo labklājībā. Baltkrievija? Krievija? Lībija?
Es nez.. Man jau neizskatās, ka tiem krieviem iet tik slikti: http://www.russiablog.org/2007/01/night ... _whe_1.php + bezmaksas medicīna & izglītība + http://www.apollo.lv/portal/life/articles/140401 Par Lībiju un Baltkrieviju nez. Bet vispār Krievijā ir tautas ievēlēts prezidents, nevis diktatūra.
Nesmīdini mani ar krievijas labklājību un tautas vēlēto prezidentu. Labklājību parasti mēra kaut kādos skaitļos, tipa, ienākumi uz cilvēku, izdevumi veselības aprūpei utt, nevis balsta kādā subjektīvā izpratnē.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Reputācija: 0
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 19 Jūn 2009, 12:00

Cilvēks ir un paliek dzīvnieks, grozies kā gribi visu laiku darbojās dabas likumi. Lai tiktu pie teikšanas ir jāsasmērējās vai arī jābūt nenormālai veiksmei un apstākļu sakritībai.
Ir grūti pieņemt faktu ka iedzīvotāji po boļšemu ir tupi auni, bet fakts paliek fakts un diemžēl šajā situācijā ir grūti kaut ko izmainīt.
Viens veids būtu varas gāzšana un diktatūras ieviešana, bet par tādām runām vien var būrī iestumt, lai arī tas atrisinātu deķa raustīšanu visos virzienos.
Kas attiecās uz ierēdniecību un valsts pārvaldi kopumā, tad sapuvusi ir ne tikai sistēma vadības līmeņos, bet arī cilvēku domāšana.
Skaists gājiens būtu ar likumu aizliegt strādāt vairāk kā vienā darbavietā vienlaicīgi. Jo lai cik gudrs un talantīgs būtu indivīds, cilvēks spēj normāli un kvalitatīvi darīt kaut ko vienu. Tā mēs atrisinātu piemēram problēmu, ka ministrijā direktoriņš pusi dienas sēž uz vietas bet otru pusi dienas pazūd un padotajiem vairs nav pie kā vērsties, ne pēc paraksta ne darba jautājumos. Arī tas ir fakts!
Kamēr tie puvekļi neatmetīs šos niķus, kas nozīmē nerēķināšanos ar citiem, kas savukārt robežojas ar klaju necieņu, tikmēr visi tie bļauri piketētāji var šķilt [Censored] Jo augstākā vadība vienkārši nespēj to izmainīt vairāku iemeslu dēļ. Jā iespējams arī nemaz nevēlas, bet pat ja ļoti gribētu tas nebūtu atrisināms vienā dienā.
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 19 Jūn 2009, 12:39

Genādijs: itkā nav nemaz tik sarežģīti: vajag tikai pieņemt likumu, ka strādāt drīkst max 8 stundas dienā. Atcelt amatalgas un visu maksāt pēc pēc stundu likmēm. Lai tad strādā 17 amatos kā Liepājas mērs Sesks, un tad lai saņem algu par 30 minūtēm katrā darbavietā!
Image

User avatar
Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Reputācija: 0
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 19 Jūn 2009, 12:45

Problēma nav tajā cik tas lops saņem, bet gan tajā faktā, ka jams tolkom neko nepadara "strādājot" 100 vietās. Vienkārši tas izklausās jo ir tīri teorētisks spriedelējums.
PS. Un to pašu sesku kurš kā saki strādā n amatos, kāpēc tad tupā masa ievēlēja?
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 19 Jūn 2009, 12:52

Tāpēc, ka viņa ir tupā masa! Manis tur nebija! (tobiš par šito nebalsoju) :p
Image

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27
Reputācija: 0

Post no WerNeo » 19 Jūn 2009, 17:57

Es gan esmu no tiem, kas uzskata, ka tauta pati izzaga savu valsti. Un deputātu kļūda bija tā, ka laicīgi nerisināja tautas zaglīgumu ar radikālām metodēm! Protams, nesaku, ka 100 gudrie neko sev neņēma un "nebīdīja" savas lietas. Bet tie lielie miljoni no valsts budžeta pazuda ar lielu jo lielu tautas zagšanas māku.

1) Cik daudzi celtnieki 2006. gadā saņēma uz rokas 1000 un vairāk Ls? Un kāpēc uz papīra bija minimālā?

2) Cik daudzas bankas (pašas vainīgas) deva patēriņa kredītus tūkstošiem nepārbaudītiem ļaudīm, kuri sameloja savas darba vietas, lai tikai dabūtu kredītu dzertiņam, ap 1000ls? Protams, uz neatdošanu.

3) Cik pašnodarbinātās personas pavadzīmēs uzrādīja nepatieso preci, lai dabūtu "atpakaļ" no valsts naudu (nofenderētu)? Nopirka krutu baseinu pie mājas, bet pārdevējiem palūdza, lai pavadzīmē ieraksta, ka iegādājās piemēram traktoru, bez kura viņa saimniecība nevar iztikt.

4) Cik pašnodarbinātie "lasīja" čekus benzīntankos un citās vietās, lai nozagtu valsts naudu, uzrādot šos čekus kā "darba vajadzībām" iegādātās lietas, par kurām valsts atmaksātu naudiņu?

5) Cik pašnodarbinātie deklarēja savus patiesos ienākumus? Ienākumi gadā 15000Ls, bet deklarē piemēram 1200Ls... Plus valsts daļēji atmaksā "darbam vajadzīgos izdevumus". Un nodokļos finālā tiek samaksāti 0Ls.

6) Cik cilvēki strādāja vispār nelegāli, nemaksājot nodokļos ne santīma?

un šo sarakstu varētu turpināt un turpināt...

Zagļi ir pati tauta (protams, ne jau visi 100%, bet kādi 90% noteikti)!!! Un tie 100 deputāti, ir tikai labākie zaģļu paraugi. Nav nozīmes tam, kāda partija nāks vietā... latviešiem patīk fenderēt. Un viss, kas attiecas uz nodokļiem "gudrākie" vēl piemetina: "Nafig man jāmaksā nodokļi, ja valsts man nepalīdz?"

A no kā lai palīdz, ja no alkohola tirdzniecības ir gandrīz vai lielāki nodokļu ieņēmumi nekā no darbspējīgajiem iedzīvotājiem...

Te ir galvas jālabo, nevis sistēma. Katram jāsāk ar sevi! Pieraduši savā ģimenes dzīvē vainot citus.

P.S. Un ja jau IT forums... Cik datoriķi "lika" pa 10-40Ls nelegālo programmatūru? Pie tam, ne santīma nemaksājot VIDā?(dubultzagļi) Cik web lapas "uzceptas" uz open sources, noplēšot lielo piķi no firmām, protams, nemaksājot ne santīma VIDā? Un arī te var sarakstu turpināt un turpināt...

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 19 Jūn 2009, 18:33

WerNeo: zog visur, ne tikai te. Katrs atbilstoši savām iespējām. Ja zog augšas, tad apakšas to uzskata gandrīz par goda lietu. Kāpēc nezagt, jo to var darīt nesodīti? Jo tādi ir spēles noteikumi. Pareizi vakar deputātiem teica Zatlers: "mēs slikti esam pārvaldījuši šo valsti".
Jā, sliktāk vairs nav kur...
Image

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27
Reputācija: 0

Post no WerNeo » 19 Jūn 2009, 18:43

Nu pasaki man, ja tur nebūtu Kalvītis pie varas, bet būtu piemēram Kreituse.. Domā, ka viss tagad būtu savādāk? Nāniks tur būtu. Un šīs valsts zaglīgās tautas dēļ cieš pensionāri. Kāpēc tad pensionāri neiet pie saviem bērniem un mazbērniem ar plakātiem: "Nezodz manu naudu"? Nē taču, viņi priecājas par savām atvasēm.
samurajs wrote:zog visur, ne tikai te
..un tas ir Tavs atspēkojums tautas zaglīgumam?

P.S. Mācīt un spriedelēt mēs visi mākam par lietām. Sevišķi, ja tālāk no tām stāvam. :)

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2011
Pievienojies: 14 Mar 2007, 13:45
Reputācija: 0

Post no deivs001 » 19 Jūn 2009, 19:41

WerNeo, cik zinu attiecīgajām institūcijām ir/bija jāuzrauga, lai tādas lietas nenotiek. Bet, manuprāt, tas netika darīts. Auga tikai kantoru skaits, kas bija jāizstaigā, lai, piemēram, pārmērītu zemi.
Varbūt nepareizi salīdzināts, bet neeuzskatu, ka augsto amatu īpašnieki ir pildījuši savus pienākumus kā nākas. Un kā lai tas būtu iespējams strādājot 10 darba vietās. Traki darbaholiķi, ārstēt tādus vajag!
Kā arī uzskatu, ka daudzi savus amatus ir dabūjuši ar blata palīdzību, lai gan no amata pienākumiem maz ko jēdz. Tikai muldēt presei, lai nekas nebūtu pateikts, bet laiks pagājis.
"You can't expect to hit the jackpot if you don't put a few nickels in the machine" / Flip Wilson
Image

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27
Reputācija: 0

Post no WerNeo » 19 Jūn 2009, 19:58

deivs001. Un kas tad tajās instansēs sēdēja? Precīzie vācieši jeb pedantie zviedri? Nē... :) Trūkst cilvēku lietu izpratnes. Ja visi domās par vienu lietu, kopīgam mērķim, valsti arī pacels :)

P.S. ES taču negaidīja, ka pie mums tauta spēs "uztaisīt" tādu krīzi, ka pat ASV GE jābankrotē. :D Globāla ķibele pasaulē. :D
Last edited by WerNeo on 19 Jūn 2009, 19:59, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 19 Jūn 2009, 19:59

-> WerNeo
Daļēja taisnība Tev ir, bet tikai daļēja. Jā, zog 90%. Kas var - lielos apmēros, kas nevar - pa sīkumiem.

Kāpēc zog? Tāpēc, ka savādāk nevar. Piemērs no manas pieredzes:
Sensenos laikos man bija datorfirma. Nodokļus maksāju tik maz cik varēju. Tāpēc, ka citas datorfirmas darīja tāpat. Ja es samaksātu visus nodokļus, tad man būtu jāpaceļ cenas par kādiem 30% - līdz tādam līmenim, ka nespētu konkurēt ar tiem, kas nemaksā.

Ja valsts vara skaidri pateiktu, ka zagt turpmāk nedrīkstēs un sāktu likt aiz restēm zagļus, tad zagšana kļutu par izņēmumu, nevis normu.

User avatar
WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27
Reputācija: 0

Post no WerNeo » 19 Jūn 2009, 20:08

Lūk to es arī gribu pateikt, ka 100 gudrie nemācēja/negribēja pieņemt likumus, kas zagļiem "apcirstu pirkstus". Tajā viņus var vainot. Bet viņus vainot valsts izzagšanā, nu nē. Par šerpu!


P.S. Labāk pat, ka katrs no tiem 100 nozog katrs miljonu gadā (protams, es nesaku, ka tā vajag), nekā ka katrs valsts iedzīvotājs nozagtu pa 100ls mēnesī.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 19 Jūn 2009, 20:15

Tie likumi netika pieņemti, jo vislabāk zagt varēja varai pietuvināti cilvēki. Uzskatu, ka šamējie tomēr ir vainīgi valsts izzagšanā (atļāva zagt arī citiem, lai piesegtu savus grēkus).

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”