Ob1 un datoru optimizācija

Moderatori:janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija
Ob1 un datoru optimizācija

Post no linx » 01:45 / 1. Aug, 2009

[imgl]https://bildites.lv/images/pc4xa3onvg9mggwq4yu.jpg[/imgl]Tātad sākšu ar to, ka nesen biju izlicis pārdošanā savu laptopu. Bija daži piedāvājumi, tomēr visinteresantākais nāca no mūsu (Notepad) visai aktīvā lietotāja ob1 puses - viņš piedāvāja man optimizēt datoru, lai nebūtu nepieciešamības to pārdot. Lai gan biju Notepadā lasījis par ob1 datoru optimizācijas tehnoloģijām, tomēr komentāros parasti visi šo lietu izsmēja. Tātad arī pašam īstas ticības nebija, ka kaut kas varētu uzlaboties.

Aizvakar bija iedota darbā brīvdiena, tādēļ rītapusē īsti nebija ko darīt pie datora. Izdomāju, ka vajag uzjautrināt sev dienu - parunāties skaipā ar kādu. Skaipā uzrakstīju ob1, ka braukšu pie viņa - vislielāko izbrīnu manī radīja viņa atbilde: "To gan var!"
Pirmais, kas ienāca prātā - tas ir kaut kāds joks un viņš vienkārši grib mani iznest cauri. Tad pajautāju - vai alus daudz būs? Tikai pēc nākošās atbildes es sapratu, ka viņš to nopietni bija domājis. Jau sāku skatīties uz autobusu kustības sarakstu, lai brauktu uz Siguldu. Vispirms gan visus svarīgos datus pārnesu uz ārējo cietni, lai nepazaudētu to, kas man svarīgs.

Kad satiku ob1, es pat nedaudz viņu pārsteidzu, jo viņš bija domājis, ka man ir ap 25-30 gadiem, nevis to, ka esmu tikai 19 gadus vecs/jauns. Tad nu devāmies iepirkt alu un pie ob1 uz mājām. Ja godīgi, tad es nedomāju, ka būs tik jautra šī diena - kamēr formatējās cietnis un gāja testa programmas, spēlējām šahu, dzērām alu un vienkārši jautri parunājāīes. Mans kompītis gan nebija domāts dāvināt vecmāmiņai dzimšanas dienā kā Lētajam Džonijam, bet paša lietošanai. Optimizācija gan negāja tik ātri, kā bija domāts un process nedaudz ievilkās. Kad ieraudzīju ob1 kompīti, man tiešām bija izbrīns - kā var viss tik ātri strādāt, tik tiešām viss atvērās zibenīgi - gan Firefox, Word, un daudzas citas lietojumprogrammas. Izņēmums bija tikai ļoti liela apjoma softi. Arī pie dzelžiem ir savs darbs pielikts, jo dators tiešām strādā tik klusi, ka to praktiski nemaz nedzird.

Tad vēl, protams, apskatīju arī ob1 "dzelžu istabu" (tā viņš to pats sauc), kurā aptuveni seši sistēmbloki stāvēja viens uz otra, un vēl daudz un dažādas komponentes, un datordaļu bija tiešām daudz vienkopus savākts. Tie sistēmbloki jaudas ziņā likās līdzīgi Lētā Džonija tvīkotajam kompītim, jo tie nesen "pa lēto" tikuši iepirkti. Lai gan biju lasījis diezgan daudz informācijas internetā par tēmu XP optimizācija, tomēr ob1 tik tiešām māk to lietu - nekad šis kompītis nav tik ātri strādājis, pat OpenOffice veras vaļā ļoti ātri (parasti tas ir bremzīgāks par Microsoft ofisa programmām). Kāpēc es šo visu rakstu? Ļoti vienkārši - tāpēc, ka cilvēki netic tam, ka ob1 var padarīt vecu kompīti daudz ātrāku. Kamēr pats neredzēju, arī es tam visam neticēju, bet tagad viss ir pavisam savādāk... Tika atslēgti visi liekie Windows servisi, nevajadzīgie vizuālie efekti, Mozillas Firefox kešam atvēlēta speciāla partīcija un vēl daudz kas cits, ko visu jau no galvas neatceros.

Neticat tam, ko es saku? Tad apskatiet paši zemāk esošo video. Jau rakstot rakstu, ir skaidrs, ka atradīsies (un ne viens vien) cilvēki, kuri tam neticēs, pat ja viņa datoram uztaisīs optimizāciju, bet man tas viss, tautiski izsakoties, pie vienas vietas - neticat ja negribat. Man pilnībā mainījušies uzskati par ob1, viņš tik tiešām var Jūsu veco datoru padarīt ievērojami ātrāku. Iesaku visiem, kuriem "velkas" dators, aizvediet pie ob1 un pēc tam būs prieks darboties ar to pašu veco kasti. Jaunākās spēles gan varbūt nevilks, bet visu pārējo bez problēmām izdarīt varēs. Pie tam vienīgais, ko viņš man par šo darbu palūdza - lai uzrakstu taisnību Notepad slejās.

Vēl kas - ob1 man parādīja programmu, kuru viņš programmē slimnīcas datoriem, un tā arī ir taisnība. Kaut arī ķirzaks (drunk_lizard - Red. piez.) vēl prognozēja, ka tādu neviens pie slimnīcas datoriem klāt nelaidīšot :D Kā jau minēju - gaismas zobena arī viņam nav...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2VtqU60pnIk[/youtube]

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 08:43 / 1. Aug, 2009

Paldies, Linx, par rakstu. Dažas piebildes:
1) Nav tā, ka visi var vest pie manus kompjus uz pārinstalāciju/optimizāciju. Tas nav mans darbs, tikai hobijs, ko daru brīvajā laikā, un tā brīvā laika man ir maz.
2) Kādus servisus ieslēgt/izslēgt ir stipri atkarīgs no uzdevumiem, kas tiek veikti uz datora un arī no lietotāja. Nebūtu labi uztvert stāstu par servisu atslēgšanu kā universālu recepti.
3) Kāpēc Tu domā, ka man nav gaismas zobena?

Edit:
Komentārs no ob1 sievas: Zobenu šorīt pārbaudīju, atrodas vietā un funkcionē kā nākas.

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no linx » 09:31 / 1. Aug, 2009

Tas zobens gaismu neizstaro :D

User avatar
AlienZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:58
Pievienojies:12:24 / 19. Apr, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no AlienZ » 11:10 / 1. Aug, 2009

Nu fakts, ka uz vecākām kastēm (un ne tikai) logus var padzenāt ātrāk, aprgaizot startup sarakstu, nogriežot liekos procesus, paņemot nost lieko vizuālu un tādā garā, bet tur nav nekā īpaši sarežģīta - manuprāt katrs advancētāks datorlietotājs savus logus pratīs izķidāt. Varbūt kļūdos, jo ne jau visi vēl pirms gadiem 2-3 sēdēja uz Pentium 3 (450MHz) un 320Mb RAM, tāpēc varbūt citiem šādas problēmas nebija un nav aktuālas, bet nu man kopš tā laika nepatīk liekas lietas. :D

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes:2873
Pievienojies:08:51 / 26. Feb, 2007
Reputācija:0

Post no usins » 11:29 / 1. Aug, 2009

Par atsevišķu partīciju priekš Firefox nebiju dzirdējis, tas ir kas jauns. Bet nu pārējais jau ir standarta tvīkojums. Protams, kā ob1 teica- ir jāzin ko griezt nost tajos servisos utt.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes:5080
Pievienojies:12:33 / 22. Feb, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepāja

Post no foxsk8 » 11:37 / 1. Aug, 2009

Reāli vajadzētu oponēt atrodoties pie ob1 :) kā neatkarīgam ekspertam :)

Video ir ok, tikai nu tā slavināšana bija pārāk par daudz :)

Tas ko ob1 dara, der tādiem kā linx, kas varbūt nav tādi spec advancēti useri, šaubos vai es vestu pie ob1 datoru (visu ko vajag, varu izdarīt pats),bet alu gan neatteiktos iesūkt un kādu šahu uzspēlēt, kaut gan līdz siguldai tāls ceļs mērojams :)


Kā jau teicu, ši optimizācija ir domāta vienam lietotāju slānim, līdz ar to, tas nepadara ob1 kaut kur labāku par kādu citu profu :) bet kā jau vienmēr ir, viens par otru gudrāks :) Vismaz vēl kāds atlicis, kas šajos laikos neprasa neko, kā vien uztaisīt reportu, tas arī ir apsveicami :)

Bet nu darbs ir apsveicams, tā turpināt. :)

P.S. Par to FF partīciju, arī biju izbrīnīts.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

Nejēga
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2
Pievienojies:22:23 / 29. Jūl, 2009
Reputācija:0

Post no Nejēga » 11:47 / 1. Aug, 2009

Ko un kā tieši jūs izdarijāt ar Mozillu?

LētaisDžonijs

Post no LētaisDžonijs » 12:15 / 1. Aug, 2009

Tiešām, gribētos zināt kā FF kešu pārcelt uz citas patrīcijas.


Bet ķirzakam tagad ir sanācis viens, liels, liels, FAIL! :seeker: :p :D :devil:

User avatar
AlienZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:58
Pievienojies:12:24 / 19. Apr, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no AlienZ » 12:35 / 1. Aug, 2009

Tiešām, gribētos zināt kā FF kešu pārcelt uz citas patrīcijas.
Cik noprotu, runa iet par šo te: Fx Tweaking (uzklikšķini)

Precīzāk:
Move the disk cache to a faster or larger location:
Many Windows users like to locate their disk cachefiles on a separate hard drive from Windows. This can improve the performance of Windows or whatever program is using the cache, or it can free up space on a primary partition. (The disk cache should not be confused with the RAM cache described above.) To move Firefox’s disk cache, use about:config to create a new preference. (This is another hidden preference that doesn’t appear until you create it.)

Type browser.cache.disk.parent_directory into the dialog box that appears, then click OK. In the Value dialog box, enter c:\folder, providing the foldername in which you wish the file to be located.

User avatar
rajah
Lietpratējs
Atbildes:730
Pievienojies:14:29 / 27. Apr, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Leišmale

Post no rajah » 12:39 / 1. Aug, 2009

ob1 wrote: Edit:
Komentārs no ob1 sievas: Zobenu šorīt pārbaudīju, atrodas vietā un funkcionē kā nākas.
kad cērt, ta krīt, ka cērt, ta krīt... :p
Step By Step - ImageImage

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 13:04 / 1. Aug, 2009

-> AlienZ, usins, foxsk8
Tas nav "standarta" tvīkojums.

User avatar
izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:1730
Pievienojies:12:22 / 22. Dec, 2007
Reputācija:0

Post no izredzētais » 13:07 / 1. Aug, 2009

drīz visi rindā pie ob1 uz šahu, alu un optimizēšanu stāvēs :D

User avatar
AlienZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:58
Pievienojies:12:24 / 19. Apr, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no AlienZ » 13:07 / 1. Aug, 2009

Nu jā, nekad vēl nebiju redzējis, ka Fx kešu vispār nobāž uz atsevišķas partīcijas, bet kā to panākt, es taču uzrakstīju pareizi, vai ne? Un kas attiecas uz "standarta" - kas nu kuram ir standarts. :D

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 13:15 / 1. Aug, 2009

Vispār jau to FF kešu labāk ir likt uz RamDiska, bet tam kompim ar atmiņu tā pašvaki (tikai 512MB), tāpēc pārnesu uz c:
Jā, par FF kešu pareizi, var skatīties arī šeit:
https://kb.mozillazine.org/Browser.cache ... _directory

Un - NĒ, uzrakstīji nepareizi. Servisi ir tāds sīkums salīdzinot ar visu pārējo. (Startup sarakstu vispār neaiztiku)
Last edited by ob1 on 13:34 / 1. Aug, 2009, edited 1 time in total.

User avatar
AlienZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:58
Pievienojies:12:24 / 19. Apr, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga

Post no AlienZ » 13:34 / 1. Aug, 2009

Hmm, tad varbūt vari izstāstīt, kas un kā? :)

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 13:37 / 1. Aug, 2009

Jūs tak visi te paši gudri... :D

Es jau reizi pa reizei kaut ko pastāstu, bet tad man rej virsū, ka visu stāstu nepareizi.
Ko stāstīt ir ļoti daudz, es jau sāku rakstīt par to rakstus, bet tagad ar laikiem ir tā pašvaki.

User avatar
gangstalv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:194
Pievienojies:07:19 / 18. Jūn, 2009
Reputācija:0

Post no gangstalv » 15:42 / 1. Aug, 2009

Ha, šitas labs :D

Image

ehex
E-žurnālists
Atbildes:421
Pievienojies:21:25 / 6. Feb, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Lauki

Post no ehex » 16:01 / 1. Aug, 2009

Hromam arī varēja ierēkt par tiem paziņojumiem: "Au, knipis! Kaut kas ar šo lapu nav nav kārtībā":D

User avatar
gangstalv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:194
Pievienojies:07:19 / 18. Jūn, 2009
Reputācija:0

Post no gangstalv » 16:08 / 1. Aug, 2009

A uz VHD disk var likt FF kešu?

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 16:14 / 1. Aug, 2009

Domāju, ka var. Pamēģini.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 16:33 / 1. Aug, 2009

Tā, domāju, ka tomēr ir jāiejaucas.

Spriežot pēc komentiem šeit un PM, izskatās, ka tauta ir masveidā sākusi taisīt jaunas partīcijas un pārvietot FF kešu uz tām.

NEDARIET TÄ€!

FF kešas pārvietošanu uz citu partīciju nedos nekādu efektu, ja vien tas nav RamDisks vai arī, ja pārējā sistēma nav atbilstoši sagatavota. Tweaki bieži vien darbojas komplektā pa 2,3 vai pat pa 10 (tāpat kā Heroes kombinētie artifakti). Š im konkrētajam kompim tas bija labs risinājums, ņemot vērā dzelžus un pārējo sistēmas konfigurāciju, bet kompim parastajam tas var radīt arī problēmas. (Hmm, neviens nav pat pajautājis cik lielai tai partīcijai jābūt).
Last edited by ob1 on 16:44 / 1. Aug, 2009, edited 1 time in total.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes:1892
Pievienojies:18:09 / 19. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no drunk_lizard » 16:36 / 1. Aug, 2009

sjon aiz nav ko dariit uzmetu sjancee uz pIII 733, 128mb sdram xpsp3 un veltīju kaadu pusotru stundu optimizacijai :>
atvilkaas klients ar c2d/t7250 2gb raami un ariidzan xpsp3
zeens sametaas zaljsj aiz skaudiibas, redzot, manu win lecam kaa suni pie kaajas :>
logs tika iespiests ieksj 62mb raamja)

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 16:38 / 1. Aug, 2009

Nu re, ķirzak, es tak teicu, ka var!
:D

User avatar
gangstalv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:194
Pievienojies:07:19 / 18. Jūn, 2009
Reputācija:0

Post no gangstalv » 16:40 / 1. Aug, 2009

ob1 es šito gribēju pamēģināt uz sava vecā kopmja kuram uzstutēju win7 :)

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 16:44 / 1. Aug, 2009

labi, gangstalv, mēģini vien, tikai nesaki pēc tam, ka ob1 taisa mēslus, jo tev nekas nesanāca.

Nedaudz papildus infas par to šeit:
https://notepad.lv/viewtopic.php?t=4438

User avatar
gangstalv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:194
Pievienojies:07:19 / 18. Jūn, 2009
Reputācija:0

Post no gangstalv » 16:57 / 1. Aug, 2009

Ja kas sanāca gan.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes:1892
Pievienojies:18:09 / 19. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no drunk_lizard » 17:00 / 1. Aug, 2009

atkaartosjos veelreiz - userim "tupus vulgaris" dajebkaada optimizeesjana ir jaaizmirst un jamam taa pat ir kaitiiga :> taadu useru te ir diezgan, mhhhh
advanceets datorgiiks savu kasti saoptimizeet ir speejiigs pats.
bet visi sjitie "пальцы веером, сопли пузирями" instaleetaaji, kuri uzskata sevi par baigajiem speciem, lai tik optimizee :>
man te no viena speca nesen dells 910 netbooks ienaacaas... viens no optimizeetaajiem bija pamaniijies ne tikai pasju smagaako xp versiju uzstiept, bet izdariijis to neizsakaami greizi...
klienta veeleesjanaas bija ielikt netbukaa jaunas smadzenes, lai buutu aatraaks, jo sjis taaa velkoties...
jaapieziimee, ka specs par instaleesjanu bija 40 ls nopleesis :>

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 17:13 / 1. Aug, 2009

Jā, ar tiem viltus speciem ir bēda...

Par datoriķiem runājot - lielākā daļa programmētāju neko nejēdz no win un strādā uz baisām bremzēm.

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes:5080
Pievienojies:12:33 / 22. Feb, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepāja

Post no foxsk8 » 17:34 / 1. Aug, 2009

Tas RAM disks, noderīga lieta. Saliku visu, iet šņakstēdams, sākumā uzmetu uz citu partīciju, ātrums nedaudz pieauga, uzmetu uz RAM disk, aizgāja kā prieks.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 17:58 / 1. Aug, 2009

Labi, redzu, ka lavīnu apstādināt neizdosies...

Tad nu tā:
1) Tas Ramdisks, ko ieteica fox ir gļukains.
2) Ramdisks ieteicams tikai tad, ja kompim ir vairāk kā 512MB RAM, pretējā gadījumā tas var nobremzēt sistēmu.
3) Ramdisks ir jātaisa 64MB, FF kešai ir jāuzliek limits uz 32MB.

Papildus infa šeit:
https://notepad.lv/viewtopic.php?t=4438

Edit:
Papildinājums no ob1 sievas (biologs): Katrs dators ir kā organisms tas satāv no daudziem orgāniem, kas mijiedarbojas. Kas der vienam, tas neder citam. Nu nevar ķirzakas sirdi pārstādīt cilvēkam, nevar.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes:1892
Pievienojies:18:09 / 19. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no drunk_lizard » 18:56 / 1. Aug, 2009

kaapeec ne? :>

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 19:10 / 1. Aug, 2009

Ķirzak,
Vispārzināna patiesība ir, ka zīdītājiem (mammalia), to skaitā cilvēkam, ir 4-kameru sirds un homoterma jeb siltasiņu termoregulācija, bet rāpuļiem (reptilia), to skaitā ķirzakām, ir - 3-kameru sirds un poikiloterma jeb aukstasiņu termoregulācija. Problēma tā, ka ar 3-kameru sirdi nevar nodrošināt siltasiņu dzīvniekam nepieciešamo termoregulāciju.

Tā, ka aizej, paguli saulītē, pasildies.
:D

User avatar
mildaa
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:271
Pievienojies:09:10 / 17. Sep, 2008
Reputācija:0

Post no mildaa » 22:00 / 1. Aug, 2009

Man FF keš un arī swap atrodas uz ramdisk ;))

waplet
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:162
Pievienojies:13:45 / 4. Sep, 2007
Reputācija:0

Post no waplet » 22:35 / 1. Aug, 2009

EEv. :D Optimizē man arī. :D
Caur teamviewer nevar?

User avatar
Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:108
Pievienojies:09:06 / 30. Mai, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Ogre

Post no Mateus » 22:48 / 1. Aug, 2009

DL: kur ir tādi klienti kas 40Ls par reinstalu maksa? :D Gribu sev taadus :)

Pa lielām šaibām arī bez antivīrusa var samērā labi dzīvot, ja zin ko dara. Vienīgi laikam no sūdiem kas no webiem ieklīst nevar bez antivīrusa izvairīties savādāk ka vien nelietojot netu vispār.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 23:26 / 1. Aug, 2009

ob1: Kāpēc RAMdisks, ko ieteica Fox, ir gļukains? Vai vari ieteikt labāku draiveri?
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 23:30 / 1. Aug, 2009

Foxam pašam sākās gļuki ar to ramdisku. Varbūt uz cita kompja ies.
Pats lietoju šo:
https://members.fortunecity.com/ramdisk/ ... riv001.htm

User avatar
daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes:2343
Pievienojies:19:00 / 6. Feb, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 23:41 / 1. Aug, 2009

Man jau patīk ko ob1 prasa par samaksu... :)

Bet forši, ka ir kāds - tāds aršķirīgs raksts. :) Prieks bija alsīr rakstu un skatīties video, tikai vienā vietā jau izlikās, ka linx gribēja teikt: "Š ādi tādi Grevji...". :D Ha, nedomāju gan, kā jau teica, ka ob1'am patiktu, ja tagad jau stāvētu rindā pie viņa. :D
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

https://twitter.com/#!/daGrevis
https://last.fm/user/daGrevis
https://ask.fm/daGrevis

https://dagrevis.lv/

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no linx » 07:14 / 2. Aug, 2009

Nākamreiz tā arī darīšu :D
Last edited by linx on 09:10 / 2. Aug, 2009, edited 2 times in total.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 09:02 / 2. Aug, 2009

ob1: paldies! Diemžēl tas gan ir maksas produkts, kura trial 1.janvārī nosprāgs :p
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 09:23 / 2. Aug, 2009

To QSoft RamDisku savulaik nopirku. Licence ir uz lietotāju nevis kompi, tā ka varu izmantot to visos savos kompjos.

Citi RamDisk, kas izskatās sakarīgi:
https://www.superspeed.com/desktop/ramdisk.php
https://www.romexsoftware.com/main/products/vsuite.html

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no linx » 09:37 / 2. Aug, 2009

Nelieli labojumi rakstam un video: .. īstenībā ar šo mazo podkāstu tā netieši gribu norādīt notepad adminiem, lai padomā par notepad.lv audio podkāstu veidošanu, jo tas taču ir tik vienkārši, toties interesanti klausīties.. kādreiz bija IT ziņas LIRā, tagad nekā nav :wink:

[stream]https://www.hotlinkfiles.com/files/2713630_n8vjc/123.mp3[/stream]
Last edited by linx on 11:05 / 2. Aug, 2009, edited 2 times in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 10:45 / 2. Aug, 2009

Saprotu, ka lasot šo rakstu, tas ļoti velk uz reklāmu. Patiesībā veicot šo un iepriekšējo akciju mans mērķis nebija reklamēt savus pakalpojumus, mērķis bija pavisam cits, mēģināšu to šeit paskaidrot.

Es ilgu laiku nevarēju saprast (un vēl tagad tā īsti nesaprotu), kāpēc firmas (arī brendi) pārdod kompjus, kas strādā nejēdzīgi lēni. Kādu gadu atpakaļ mēģināju palīdzēt vienai firmai ieiet tirgū ar normāliem kompjiem, bet liels bija mans pārsteigums, ka forumos tauta mūs norej. Sākumā domāju, ka tas aiz iedzimtās latviešu pieklājības, bet pēc kāda laika sapratu, ka tauta pārsvarā nav redzējusi normāli strādājošu kompi, tāpēc maniem apgalvojumiem par kompja ātrumu vienkārši netic. Mēģināju iepostēt video, bet tas nedod īstu priekšstatu par kompja darbību un daži pat domāja, ka video ir samontēts. Tā arī radās doma par šādām „akcijām”.

Lai gan nepiedāvāju plašai publikai kompju ķīlēšanas pakalpojumus, viena interese man šajā lietā tomēr ir. Tā kā esmu programmētājs, tad manu programmu pircēji parasti prasa – kādu datoru pirkt, lai progas ietu normāli. Uz šo jautājumu man ir ļoti grūti atbildēt – zinu, ka nekas vairāk kā 1GHz un 1GB RAM nav vajadzīgs, bet redzot kā datorfirmas uzliek win, baidos, ka vajag vismaz 4-kodolu procesoru un 4GB RAM un tad vēl ir jautājums vai pavilks.

Tātad mana interese ir sekojoša – pieradināt tautu, ka kompja normāla saķīlēšana ir vajadzīga, kā arī dot tautai priekšstatu – kā ir jāstrādā normālam kompim.

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes:5080
Pievienojies:12:33 / 22. Feb, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepāja

Post no foxsk8 » 11:08 / 2. Aug, 2009

linx: Par notepad podkāsistu, labi sanāk, tikai tos uzbraucienus varēj jau ķirzakam pa PM.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no linx » 11:19 / 2. Aug, 2009

Tu pārprati - man nekas pret ķirzaku, patīk man viņa komentus palasīt, tas vnk bija kā atbilde uz to viņa komentu pāris rindas augstāk :)

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes:1892
Pievienojies:18:09 / 19. Mar, 2007
Reputācija:0

Post no drunk_lizard » 11:26 / 2. Aug, 2009

ob1 wrote: Kādu gadu atpakaļ mēģināju palīdzēt vienai firmai ieiet tirgū ar normāliem kompjiem, bet liels bija mans pārsteigums, ka forumos tauta mūs norej.
atgaadinaasju, ka datorpasaules saakotneejaa versija bija daudz reiz labaaka par bash.org :>
juus apreeja ne jau par optimizeesjanu, bet gan par veidu kaa tas tika pasniegts :>
par to vilku, lapsu un spuldziiti veel jo projaam reeka naak :>

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes:2959
Pievienojies:22:01 / 23. Mar, 2009
Reputācija:0
Atrodas:Sigulda

Post no ob1 » 12:10 / 2. Aug, 2009

Tā lapa nebija domāta speciem, bet plašai publikai. Jā, zinu, speca skatījumā tiešām bija rēcīgi, bet useriem ļoti patika. Tagad tas saits ir aizlaists, džekam tik daudz darba, ka nav laika saitu pieķīlēt.
:)

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes:14988
Pievienojies:15:04 / 6. Mar, 2007
Reputācija:0
Atrodas:Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 12:29 / 2. Aug, 2009

linx: samurajs pie off-topica nesienas, tam mums ir Politbirojs ar tautu vadoni Staļinu priekšgalā :). Bet pie mums tradicionāli neapkaro off-topikus kā tādus, bet gan tikai tad, ja tik aizskarti citi lietotāji, vai arī ja aiziet pār mēru.
Vajadzētu parūpēties par podkāsta kvalitāti - man nācās tumbas griezt pilnā skaļumā, lai kaut ko dzirdētu :( Un tev derētu parūpēties arī par pasniegšanas stilu un dikciju (ņem piemēru no SWH Bē-Bē Brokastīm :D )

Par LIR - diemžēl nebija neviena, kas ar to noņemtos nopietnā līmenī, tāpēc arī aizgāja pa pieskari + nesaskaņas ar Morpheus jeb DJ Roberts... Skumji...
Image

User avatar
linx
E-žurnālists
Atbildes:624
Pievienojies:12:10 / 27. Jūn, 2008
Reputācija:0
Atrodas:Latvija

Post no linx » 12:32 / 2. Aug, 2009

Samuraj, toties kāds efekts pēc tam, kad tev tumbas uz skaļāko uzgrieztas un skaipā kāds uzraksta :D

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes:4340
Pievienojies:15:13 / 11. Feb, 2009
Reputācija:0

Post no Evers » 13:05 / 2. Aug, 2009

linx wrote:Samuraj, toties kāds efekts pēc tam, kad tev tumbas uz skaļāko uzgrieztas un skaipā kāds uzraksta :D
Pirmā lieta ko es izdaru pēc Skype uzinstallēšanas ir - izslēdzu opcijās Skype skaņas :)

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”