Microsoft vs. pirāti = 1:1

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Slēgts
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Microsoft vs. pirāti = 1:1

Post no samurajs » 02 Aug 2009, 00:06

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_hackedbox_1.jpg[/imgl] Microsoft devis atbildes triecienu pirātiem, kuri pirms pāris dienām bija nozaguši kompānijai Lenovo izsniegto Windows 7 OEM master-key, un jau bija paguvuši izplatīt jaunu aktivatora versiju ar šo atslēgu. Kā paziņoja Microsoft speciālists Alex Kochis, nozagtā atslēga ir anulēta, un Lenovo acīmredzot saņems jaunu. Kopā ar ražotājiem tiek veikts darbs, lai nebūtu jācieš legāliem OEM versijas pircējiem, bet no otras puses - lai master-key turpmāk nevarētu izmantot ļaunprātīgi.

Kochis arī atzīmēja, ka Windows 7 iebūvētās pretpirātisma tehnoloģijas spēšot atpazīt dažādus viltojumus, un to lietotājiem nervus pamatīgi pabendēšot melnais ekrāns ar tradicionālo tekstu "Iespējams, ka Jūs esat kļuvis par viltojuma upuri".

Otrs jaunums - tomēr Eiropā Windows 7 bez interneta pārlūka nenonāks. Eiropas komisija tagad ir piekāpusies, un tomēr atļāvusi iekļaut Internet Explorer Windows 7 sastāvā. Pieņemts kompromiss E versijām atstāt IE8, bet tā noklusētā mājaslapa būs "Pārlūku izvēle", no kuras ērti varēs uzinstalēt jebkuru pārlūku. Pagaidām zināmi IE8, Mozilla Firefox 3, Safari 4, Google Chrome, Opera, bet pāris ailes vēl ir tukšas. Priekš Microsoft tā ir ļoti laba ziņa, jo slinkākie vai nezinošākie lietotāji paliks pie Internet Explorer. Bet ir skaidrs, ka Internet Explorer pārlūka popularitāte strauji saruks.

Image

Avots 1, 2, 3.
Last edited by samurajs on 03 Aug 2009, 22:31, edited 1 time in total.
Image

richX
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 299
Pievienojies: 15 Mai 2009, 18:05

Post no richX » 02 Aug 2009, 01:01

nu labi, 1:1, gaidu atbildes sitienu no pirātu puses. Būtībā labums ir arī pašam microsoft no šādas cīņas... viņu produkts tādējādi kļūst kaut cik drošāks ar katru atjauninājumu.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 02 Aug 2009, 01:08

Impērija dod atbildes triecienu - arī šāds raksta nosaukums būtu īsti vietā :devil:
viegls rokenrols pa radio

lilmoder
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 30 Sep 2008, 14:38

Post no lilmoder » 02 Aug 2009, 02:04

A man jau uz virtuālās mašīnas stāv E versija bez IE (ar oficiālajām čeksummām). Blakus uzrakstam Ultimate ir tāds E burtiņš ar strīpiņu pa virsu. Un nav tur pārlūks. Vienkārši NAV. Nākas vērt vaļā cmd un "ftp", "open ftp.opera.com", "anonymous", "a@a", "ls", "cd pub", "cd.. .."mget Opera_964_Classic_Setup.exe", "y".

Un pēctam atklāju, ka Windows Explorer arī ir ftp klients.. curvehands.

Esmu par nabadzīgu lai nopirktu Windu, tāpēc atšķiršos no citiem un lietošu neoficiālu, uzlauztu RTM bez IE.
Interesanti kā tas nākotnē strādās kopā ar updeitiem (nu itkā normāla "geniue" OS, tikai bez IE).

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40

Post no Eudoxus » 02 Aug 2009, 03:52

lilmoder wrote:A man jau uz virtuālās mašīnas stāv E versija bez IE (ar oficiālajām čeksummām). Blakus uzrakstam Ultimate ir tāds E burtiņš ar strīpiņu pa virsu. Un nav tur pārlūks. Vienkārši NAV. Nākas vērt vaļā cmd un "ftp", "open ftp.opera.com", "anonymous", "a@a", "ls", "cd pub", "cd.. .."mget Opera_964_Classic_Setup.exe", "y".

Un pēctam atklāju, ka Windows Explorer arī ir ftp klients.. curvehands.

Esmu par nabadzīgu lai nopirktu Windu, tāpēc atšķiršos no citiem un lietošu neoficiālu, uzlauztu RTM bez IE.
Interesanti kā tas nākotnē strādās kopā ar updeitiem (nu itkā normāla "geniue" OS, tikai bez IE).
Ja esi par nabadzīgu, lai pirktu windu, tad lieto linux, nevis te stāsti par to, kā lieto kaut kādus krekus un citas drazas.
Piebildīšu, ka neesmu nekāds MS fans. Daudz kas krīt uz nerviem, bet zagšano tas tomēr neattaisno. Muldēt par nabadzību ir nevietā. Un būtu vēl tā, ka nav citas alternatīvas, kā kompi darbināt, bet ir taču cik uziet.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 02 Aug 2009, 08:15

Diemžēl tās daudzās bezmaksas alternatīvas ļoti daudzu Windows lietotāju vēlmes ne tuvu neapmierina. Ar neesmu baigais Windows fans, kā tāds labāk patīk Ubuntu, bet tomēr bez Windows nemāku dzīvot un netaisos. MS varētu piestrādāt pie savas cenu politikas - lai kautvai tā pati Home Premium būtu nopērkama par 30-50Ls - 100punkt, ka viņi nopelnītu vairāk, kā pārdodot par cenām par kurām jau datoru iespējams nopirkt (piem tas pats Vistas home Premium 220 Ls) . Es ar atrastu iespēju nopirkt ja būtu saprātīga cena, bet nu sorry, ar tām cenām kādas viņiem līdz šim ir bijušas viņi var ieskrieties - es zagšu! :P

P.S. Edoxus avatars ir ļoti atbilstošs - "Tev nebūs zagt (tēvoča Bila operētājsistēmas)!" :D
Last edited by Evers on 02 Aug 2009, 10:21, edited 1 time in total.

ehex
E-žurnālists
Atbildes: 421
Pievienojies: 06 Feb 2009, 21:25
Atrodas: Lauki

Post no ehex » 02 Aug 2009, 10:01

Es drīzāk piekrītu Everam, jo tās cenas ir taisītas balstoties uz rietumu valstīm un to, kas notiek šeit pilnībā nav bijusi interese ņemt vērā. Nu nez, ja būs Latvijā kaut kāda baigā akcija, tad varbūt arī paņemšu, bet pašlaik šajos laikos domāju, ka viņi var necerēt no Latvijas saņemt baigo naudu, kaut gan neiskatās, ka viņiem tas baigi interesētu...

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 02 Aug 2009, 12:19

Evers wrote:Diemžēl tās daudzās bezmaksas alternatīvas ļoti daudzu Windows lietotāju vēlmes ne tuvu neapmierina. Ar neesmu baigais Windows fans, kā tāds labāk patīk Ubuntu, bet tomēr bez Windows nemāku dzīvot un netaisos. MS varētu piestrādāt pie savas cenu politikas - lai kautvai tā pati Home Premium būtu nopērkama par 30-50Ls - 100punkt, ka viņi nopelnītu vairāk, kā pārdodot par cenām par kurām jau datoru iespējams nopirkt (piem tas pats Vistas home Premium 220 Ls) . Es ar atrastu iespēju nopirkt ja būtu saprātīga cena, bet nu sorry, ar tām cenām kādas viņiem līdz šim ir bijušas viņi var ieskrieties - es zagšu! :P

P.S. Edoxus avatars ir ļoti atbilstošs - "Tev nebūs zagt (tēvoča Bila operētājsistēmas)!" :D
Ja linux neapmierina tavas vēlmes, tad vajadzētu strādāt ar tām, nevis tādā jocīgā veidā attaisnot savu zagšanu. Ja nevari nopirkt jauno win, bet esi gatavs maksāt kādu mazāku naudiņu, tad, ja nemaldos, par kādiem 60Ls vēl šur tur var nopirkt XP. Vai tas arī tavas vēlmes neapmierina? Bet ja baigi vajag to win 7, tad jau var kaut kur sakasīt to summu.

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 02 Aug 2009, 13:05

Eudoxus wrote:Ja linux neapmierina tavas vēlmes, tad vajadzētu strādāt ar tām, nevis tādā jocīgā veidā attaisnot savu zagšanu.
a to tu varētu uzdirst visam valsts aparātam, nevis parastam lietotājam - kāpēc gan skolās gan iestādēs ir tikai MS programmas? nu un ka viņš lietos to linuksu un Openofisu? a par nesaderībām padomāji?

tu tik pat jocīgs esi kā tas vecis avatarā?
Step By Step - ImageImage

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 02 Aug 2009, 13:16

Par XP doma bija, bet tomēr negribu pirkt jau novecojušu operētājsistēmu, kura teju teju tiks noņemta no supporta - mazāk labos kļūdas, mazāk updeitu, kamēr beigās vispār nekā (Ar 64bit versiju vispār jau tagad ir vāks-pat SP3 nav). Jāpērk ar domu par priekšdienām, tā lai vismaz 4-5 gadus var iztikt labi.

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55

Post no Aldis » 02 Aug 2009, 14:15

Man ir legāls tas pats XP, kā arī pārējās programmas ko lietoj ir brīvās, ja kautkas man ir jākreko, tad pats diezgan ilgi čakarējos, jo neēsmu to pieradis darīt, vairāk ļaunumu no krekiem esmu dabūjis kā labumu..

Labi, ir klienti kam esmu instalējis arī nelegālu windu, ievadot kkādu Cd-Key, un viss strādā, noslēdzot nost automatic updates - un klientam ieskaidrojot, ka tās labāk neslēgt iekšā! :D Protams, ja klienti būtu maksāt spējīgi par licenzēm, tad instalētu arī viņiem orģinālu windu! :) Pat par to katram esmu ieminējies, pretī saņemu skatienu kā uz stulbu cilvēku :D

Un par to skolu būšanu, vnm. tas ir kritis uz nerviem ka skolās māca visu uz MS, Adobes, e.t.c... maksas programmatūras, kuras reāli pat manā laikā skolās bija krekotas un sazin kas tik ne! :D

Pats par pāreju uz Windows 7 domāju ka būšu viens no vēlajiem kas to izdarīs, kamēr man būs labi uz Windows XP tamēr dzīvošu, pie reizes pagaidīšu kādu servisa paku.. un tad, iespējams pirkšu Windows 7!
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 02 Aug 2009, 14:25

rajah wrote:
Eudoxus wrote:Ja linux neapmierina tavas vēlmes, tad vajadzētu strādāt ar tām, nevis tādā jocīgā veidā attaisnot savu zagšanu.
a to tu varētu uzdirst visam valsts aparātam, nevis parastam lietotājam - kāpēc gan skolās gan iestādēs ir tikai MS programmas? nu un ka viņš lietos to linuksu un Openofisu? a par nesaderībām padomāji?

tu tik pat jocīgs esi kā tas vecis avatarā?
Nevajag jaukt visu vienā putrā. Kāds te sakars ar valsts aparātu? Vai tad viņi zog to softu? Nē. Vai viņiem vajadzētu lietot lētāku linux? Iespējams, bet ne jau par to šoreiz ir runa. Ar savietojamību nav nekādu lielu problēmu un visu var sariktēt, ja rokas nav līkas (pat esmu gadu lieotjis linux tāpēc zinu, ko runāju).
Tā ka tevis rakstītais ir garām kasei. Es runāju par to, ka ja nevar atļauties nopirkt windu, tad liec to, ko vari atļauties un nevis tādā veidā attaisno savu zagšanu. Citādi ar ko tad tas atšķiras no situācijas, kad man sanāktu nauda tikai opelītim, bet gribas mersi, tāpēc vienkārši ņemtu un nospertu. Bet ka gāds piesietos, tad es gaudotu par to, ka, sorry, nekādu ļaunu nodomu. Vienkārši baigi dārgie tie merši, bet opelīti manas vajadzības neapmierina.

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 02 Aug 2009, 14:39

richX wrote:nu labi, 1:1, gaidu atbildes sitienu no pirātu puses. Būtībā labums ir arī pašam microsoft no šādas cīņas... viņu produkts tādējādi kļūst kaut cik drošāks ar katru atjauninājumu.
+1 :)
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 02 Aug 2009, 15:13

Gluži par īstu zagšanu gan es to nesaucu, Microsoftam nav reālu zaudējumu no tā ka es nelegāli lietoju viņu Windowsu, MS viekārši neiegūst potenciālo peļņu - tieši tāpat, ja es lietotu Linux. Turklāt ražošanai un citiem peļņas nolūkiem to neizmantoju. Īsta zagšana būtu nozagt veikalā Windows disku.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 02 Aug 2009, 15:31

Tema sarežģīta. No vienas puses zagt nav labi. No otras puses - M$ izmanto nejaukas (bieži vien nelikumīgas) metodes, lai piespiestu userus pirkt savus produktus. Ja jau salīdzinājums ar auto, tad lai iet:

1) Es nopērku opeli komplektā ar piekabi. Pēc kāda laika sadomāju, ka piekabe man vairs nav vajadzīga un pārdodu to. Tikai ne M$ izpildījumā. OEM licences noteikumi to nepieļauj. Tas ir pretrunā ar LR civillikumu, bet tā nu tas ir, neviens neies tiesāties LR tiesās nieka 60Ls dēļ.

2) Nopērku to pašu opeli. Pēc mēneša opelis salūzt. servisā man paziņo, ka sataisīt var (garantija taču), bet ar to auto vairs nevarēs veikt kreisos pagriezienus, t.i., var braukt tikai pa labi vai taisni. Jā, jā, M$ tā rīkojas kad XP izlaida SP2 - tā servisa paka uzliek pamatīgus ierobežojumus (ne vairāk kā 20 remote konekcijas). Tad kā - samierināties ar to, ka kreisā pagrieziena nebūs vai autiņu nelabot?

3) Lietoju opeli pāris gadus, pēkšņi vienā dienā nevaru piešķilt. Servisā man pasaka, ka atslēga ir novecojusi. Dusmojos, bet saku, ok, gribu jaunu atslēgu. Š ie atbild - mēs atslēgas netirgojam, meklē kur gribi. Savukārt citas firmas šādas opeļa atslēgas vispār nedrīkst tirgot pēc līguma nosacījumiem. Stulbi, nē. Man stāv plauktā viens kompis, kuram XP Tablet PC instalācijai ir beidzies termiņš un tas neiet. Licence ir pirkta, M$ suports pat palūdza, lai nofočēju uzlīmi un aizsūtu, atzina, ka uzlīme ir ok, drīkstu lietot to Tablet win, tikai instalācijas pakai beidzies termiņš. Kur nopirkt jaunu instalāciju (!) viņi nezina, vairumtirgotāji tādu produktu vispār nav redzējuši, jo tas tika izplatīts tikai kā OEM. Tad nu esmu cietis zaudējumus ap 500Ls apmērā + kaudze zaudēta laika + neiegūtā peļņa. Bet neko nevaru padarīt.

Tā varētu turpināt vēl un vēl...

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 02 Aug 2009, 16:42

Evers wrote:Gluži par īstu zagšanu gan es to nesaucu, Microsoftam nav reālu zaudējumu no tā ka es nelegāli lietoju viņu Windowsu, MS viekārši neiegūst potenciālo peļņu - tieši tāpat, ja es lietotu Linux. Turklāt ražošanai un citiem peļņas nolūkiem to neizmantoju. Īsta zagšana būtu nozagt veikalā Windows disku.
Mjā, kādu nu katrs attaisnojumu izdomā. Izrādās, nozagt var tikai disku, bet OS nevar. Inčīgi.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 02 Aug 2009, 16:46

Eudoxus, paskaidro - kā ir - vai apzagt zagli ir labi vai ļauni?

brainwash
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 26
Pievienojies: 30 Mar 2009, 18:48

Post no brainwash » 02 Aug 2009, 16:58

Eudoxus, lūdzu, paskaidro ZAGT definīciju. Man zagšana asociējas ar to, ka kādam citam piederošu mantu, es paņemu un viņam tā manta vairs nav. Nelegālas OS izmantošanas gadījumā, es otram neko neatņemu - viņam OS paliek. Variantā par XP pirkšanu, varbūt uzreiz iesaki izmantot Windows 98, tas taču vispār ir bezmaksas. Linux nesniedz 1:1 alternatīvas visām programmām, ja visi būtu tik ļoti godīgi, tad Latvijā nebūtu gandīz neviens Photshop, 3D utt. speciālists. Ne vienmēr var/vajag sekot visiem likumiem kā pēc grāmatas, vajag domāt ar galvu.
P.S No offence, bet ja Tavs avatars patiešām ir domāts nopietni, tad Tev vēl jo mazāk vajadzētu runāt par to, kas ir pareizi un kas nav. Pasaulē pārāk daudz problēmu ir tieši reliģijas augļi.

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 02 Aug 2009, 17:19

Pēc matemātiska aprēķina "(-1)*(-1)=+1" . Tātad zaglis, apzogot zagli, kļūst labs :D.

Ja nelicenzētas OS lietošana ir zagšana, tad jau arī tie latviešu zemnieki, kuriem tagad pienu no entajām govīm nav kur pārdot un viņi ir spiesti pilsētu dzīvojamajos kvartālos no busiņa nelegāli pa tiešo tirgot, arī ir vistīrākie zagļi, jo no viņiem neienāk tikai un vienīgi "potenciālie" nodokļi, kuri legālā veidā šobrīd nemaz nevar ienākt valsts kasē. Viņi ir zagļi tikai mērkaķu paviljona priekšā.

Ar to naudu, ko alkatīgais MS ievāra, viņi varēja mierīgi to savu produktu izstrādāt tādu, ka viņu neviens nespētu nelegāli lietot.

Ja kaimiņa sienas kalendāru, ko viņš pircis Zvaigzne ABC nokopēšu un izprintēšu , un lietošu savām vajadzībām, piezīmēšu savus iekdienas plānus u.c atzīmes. Vai tad es arī būšu zaglis? :D

P.S Exodus, pēc avatara redzu, ka esi dieva fans :D (varbūt kļūdos), domājams , ka dievs mani neuzskatītu par zagli, ja es, bomzīc ar lapsi :D , lietoju bagātu sīkstuļu veidojumu, viņiem neko reāli neatņemot.
Last edited by Evers on 02 Aug 2009, 17:31, edited 1 time in total.

McAnder
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 211
Pievienojies: 13 Apr 2008, 22:11
Atrodas: Bauska

Post no McAnder » 02 Aug 2009, 17:28

Image :D

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 02 Aug 2009, 17:41

McAnder, šis ar labs :D :
Image

Piracy is stealing shit on high seas :D

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 02 Aug 2009, 18:00

Pieredze liecina - vislielākie bļāvēji, ka zagt ir slikti, parasti paši arī ir tie lielākie zagļi, it sevišķi, ja nav pie rokas pieķerti...
Tas attiecas arī uz alkohola, tabakas un citu ne visai labu lietu apkarotājiem - aknas, kuņģis, plaušas pagalam, dakters stingri visu noliedzis, bet, ai, kā gribas, un pats galvenais, citi ta dzer un pīpē, tur jau zaļš no dusmām var palikt! :D

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 02 Aug 2009, 19:34

Evers wrote:McAnder, šis ar labs :D :
Image

Piracy is stealing shit on high seas :D
Š itas labs. :D
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

Professor35
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 398
Pievienojies: 01 Mai 2009, 14:04

Post no Professor35 » 02 Aug 2009, 19:37

piekrītu augstāk rakstītajam MS nerīkojas labi pārdodot dārgas OS (XP, VISTU, WIN7) kurās sabāzta kaudze nevajadzīgu programu kuras nekad nelietoju un nelietošu, tas mums dod morālas tiesības viņu čakarēt

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 00:59

brainwash wrote:Eudoxus, lūdzu, paskaidro ZAGT definīciju. Man zagšana asociējas ar to, ka kādam citam piederošu mantu, es paņemu un viņam tā manta vairs nav. Nelegālas OS izmantošanas gadījumā, es otram neko neatņemu - viņam OS paliek. Variantā par XP pirkšanu, varbūt uzreiz iesaki izmantot Windows 98, tas taču vispār ir bezmaksas. Linux nesniedz 1:1 alternatīvas visām programmām, ja visi būtu tik ļoti godīgi, tad Latvijā nebūtu gandīz neviens Photshop, 3D utt. speciālists. Ne vienmēr var/vajag sekot visiem likumiem kā pēc grāmatas, vajag domāt ar galvu.
P.S No offence, bet ja Tavs avatars patiešām ir domāts nopietni, tad Tev vēl jo mazāk vajadzētu runāt par to, kas ir pareizi un kas nav. Pasaulē pārāk daudz problēmu ir tieši reliģijas augļi.
Pirmkārt, sarunāsim, ka liksim mierā reliģiju. Kas attiecas uz avataru, tad just for the record, vajag tomēr saprast jokus.
Otrkārt, par lietu. Nevajag tēlot pamuļķi un sadomāt savu privāto zagšanas izpratni. Lai nozagtu kaut ko, tad nav obligāti paņemt kādam materiāli objektu. Neskaldīsim matus. Tā vietā izlasi Windows licenci - tur ir skaidri paskaidrots pie kādiem noteikumiem drīskti lietot produktu. Ja tu kaut kor to nokačā, uzlauz un lieto, tad esi pārkāpis licences noteikumus un lieto produktu nelegāli. Sauc to kā gribi - par zagšanu, likam pārkāpšanu, man vienalga. Tikai nevajag stāstīt, ka viss ir OK. Gribētu redzētu ko darītu tu, ja tu ieguldītu naudu kādas progas izstrādē ar domu, ka atgūsi līdzekļus šo progu tirgojot, bet pēc tam atklāj, ka liela daļa tava darba augļus lieto na haļavu. Tā ir tava potenciālā peļņa, nauda, kuru tu maksā saviem darbiniekiem, nauda ar kuru tu samaksā savus kredītus utt. Un visa runāšana par negodīgo maikrosoftu ir pupu mizas. Ja jau ir tik negodīgs, tad nelieto to produktu. Boikotē tādus neliešus. Bet nē. Nosper un tad vēl to pasniedz turpat vai kā protesta akciju. Jocīgi jūs cilvēki esat. Gribat braukt ar mersi, bet nevarat atļauties. Nosperat, un tad stāstat, ka patiesībā tiem meršiem cenas saskrūvētas un meršu ražotāji nav nemaz tik labi cilvēki.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 01:00

aoma wrote:Pieredze liecina - vislielākie bļāvēji, ka zagt ir slikti, parasti paši arī ir tie lielākie zagļi, it sevišķi, ja nav pie rokas pieķerti...
Tas attiecas arī uz alkohola, tabakas un citu ne visai labu lietu apkarotājiem - aknas, kuņģis, plaušas pagalam, dakters stingri visu noliedzis, bet, ai, kā gribas, un pats galvenais, citi ta dzer un pīpē, tur jau zaļš no dusmām var palikt! :D
Kas tā par pieredzi! Lūdzu, liec galdā kādus datus, nevis runā kā tāda veca tantiņa.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 01:02

Professor35 wrote:piekrītu augstāk rakstītajam MS nerīkojas labi pārdodot dārgas OS (XP, VISTU, WIN7) kurās sabāzta kaudze nevajadzīgu programu kuras nekad nelietoju un nelietošu, tas mums dod morālas tiesības viņu čakarēt
Ja jau tāds sūds, tad nelieto! Visprastākā aizbildināšanās. Kurš tad tev ir devis tās morālās tiesības? Patiesībā šeit trūks dažu precedentu, kad no tādiem kā tu paņem un pietiesā septiņas ādas par tavu nelegālo XP. Tad arī tur redzēsi, kur ir tavas morālās tiesības.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 03 Aug 2009, 01:06

Eudoxus, esi konsekvents, ja M$ rupji pārkāpj Latvijas likumdošanu, tad tas ir ok, bet, ja users lieto win, ko M$ ir uzspiedis, tad tā ir zagšana? Varbūt sāksim no otras puses? Ar to, ka M$ apzog Latvijas tautu? Ar to, ka pieprasa naudu par nelikumīgu produktu?

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 01:07

Evers wrote:Pēc matemātiska aprēķina "(-1)*(-1)=+1" . Tātad zaglis, apzogot zagli, kļūst labs :D.

Ja nelicenzētas OS lietošana ir zagšana, tad jau arī tie latviešu zemnieki, kuriem tagad pienu no entajām govīm nav kur pārdot un viņi ir spiesti pilsētu dzīvojamajos kvartālos no busiņa nelegāli pa tiešo tirgot, arī ir vistīrākie zagļi, jo no viņiem neienāk tikai un vienīgi "potenciālie" nodokļi, kuri legālā veidā šobrīd nemaz nevar ienākt valsts kasē. Viņi ir zagļi tikai mērkaķu paviljona priekšā.

Ar to naudu, ko alkatīgais MS ievāra, viņi varēja mierīgi to savu produktu izstrādāt tādu, ka viņu neviens nespētu nelegāli lietot.

Ja kaimiņa sienas kalendāru, ko viņš pircis Zvaigzne ABC nokopēšu un izprintēšu , un lietošu savām vajadzībām, piezīmēšu savus iekdienas plānus u.c atzīmes. Vai tad es arī būšu zaglis? :D

P.S Exodus, pēc avatara redzu, ka esi dieva fans :D (varbūt kļūdos), domājams , ka dievs mani neuzskatītu par zagli, ja es, bomzīc ar lapsi :D , lietoju bagātu sīkstuļu veidojumu, viņiem neko reāli neatņemot.
Iesākumam iemācies lasīt. Mans niks nav Exodus. Otrkārt, nevajag te jaukt iekšā zemniekus un kopētus kalendārus. Kaut gan ir skaidrs, ja nokopēsi grāmatu, kuras pavairošanas tiesības ir aizsargātas, tad no likuma viedokļa būsi zaglis arī tad, ja to izmantosi tikai mazmājiņā. Un, treškārt, man jau ir apnicis atkārtot, bet tomēt - ja jau tādus sūdus tas MS taisa, tad ko lietojiet. Ir taču alternatīvas. Jā, dažos gadījumos nav ērti, bet nu tomēr varēs izvairītiies no windas lietošanas un ar tīru sirdsapziņu aplikt ms produktu. Tā būsu skaista un šķīsta dzīve tādam prātniekam kā tu.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 01:09

ob1 wrote:Eudoxus, esi konsekvents, ja M$ rupji pārkāpj Latvijas likumdošanu, tad tas ir ok, bet, ja users lieto win, ko M$ ir uzspiedis, tad tā ir zagšana? Varbūt sāksim no otras puses? Ar to, ka M$ apzog Latvijas tautu? Ar to, ka pieprasa naudu par nelikumīgu produktu?
Ja tev ir tādas ziņas, tad tev vajadzētu doties uz tiesu. Pagaidām te ir tikai tava subjektīvā izpratne par zagšanu un likumu. Proti, tieši kurus likumus pārkāpj MS? Kāpēc MS vēl nav iesūdzēts par to tiesā? Sāksim no šī gala.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 03 Aug 2009, 01:09

1) Pārkāpti tiek - civillikums un valodu likums.
2) Pie Latvijas tiesu sistēmas kaut ko izcīnīt? Cik gadi tev ir, nezini, ka Latvijas tiesās vajag ļoti lielu naudu, lai ko panāktu?

Ak jā, M$ nav Latvijas firma, viņiem uz Latvijas likumdošanu nospļauties. Ar ko tiesāties? Ar to datorfirmu, kas pārdeva HP/Dell/Acer notebuku, kam ir preinstalēts win? Tās datorfirmas tāpat ir uz bankrota sliekšņa.

tox3
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 265
Pievienojies: 25 Mar 2008, 13:37

Post no tox3 » 03 Aug 2009, 01:27

Eudoxus, kāpēc visu nespēj izteikt vienā postā?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 03 Aug 2009, 01:31

Eudoxus, pastāsti lūdzu, kādas ir alternatīvas windows sistēmai un ofisam 2007, lai atvērtu docx failus, ko man regulāri piesūta valsts iestādes. Tiešām pastāsti, būšu ļoti pateicīgs.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 02:42

ob1 wrote:1) Pārkāpti tiek - civillikums un valodu likums.
2) Pie Latvijas tiesu sistēmas kaut ko izcīnīt? Cik gadi tev ir, nezini, ka Latvijas tiesās vajag ļoti lielu naudu, lai ko panāktu?

Ak jā, M$ nav Latvijas firma, viņiem uz Latvijas likumdošanu nospļauties. Ar ko tiesāties? Ar to datorfirmu, kas pārdeva HP/Dell/Acer notebuku, kam ir preinstalēts win? Tās datorfirmas tāpat ir uz bankrota sliekšņa.
Varbūt precīzāk. Tiešu kuri panti ir pārkāpti.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 02:46

ob1 wrote:Eudoxus, pastāsti lūdzu, kādas ir alternatīvas windows sistēmai un ofisam 2007, lai atvērtu docx failus, ko man regulāri piesūta valsts iestādes. Tiešām pastāsti, būšu ļoti pateicīgs.
Ir cilvēki, kas darbina MS Office uz linux izmantojot wine. Office 2007 studentu versija maksā 25Ls.
Pats neesmu pārbaudījis, jo jau vairāk kā gadu linux nelietoju.
Vēl var palūgt, lai sūta failus odf formātā. ISO standarts kā nekā.

Man tomēr liekas jocīgi, ka neesmu paudis neko pretlikumīgu, bet šeit visi uzvedas tā it kā es būtu skudru pūznī iečurājis vai liftā balodīti palaidis. Likums škiet pie mums nav cieņā. No citiem labprāt pieprasām, lai tas tiek ievētots, bet pašiem tā ir kā ir.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 02:57

Starp citu, ob1, vai Apple nepārkāpj tos pašus likumus, ko MS? Un vai nav dīvaini, ka neviens vēl nav papūlējies šos neliešus saukt pie atbildības un iekāst par to pamatīgas naudiņas?
Bet par 'latviešu tautas aplaupīšanu' gan pārsmējos. Offtopic, bet ja nu kāds te aplaupa latviešu tautu, tad tā ir pati latviešu tauta. Galug galā, kurš ted te sūdus ir savārījis, visu izlaupījis, ņēmis kukuļus, pieņēmis **dritvai kociņ** likumus utt. Tak ne jau MS, Zviedru bankas vai vēl kādi citi potenciālie ļaunie spēki.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 02:58

tox3 wrote:Eudoxus, kāpēc visu nespēj izteikt vienā postā?
Tāpēc, ka man ir individuāla pieeja.

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 03 Aug 2009, 10:36

Eudoxus, vai tik nestrāda kādā oficiālā kantorī, ka tā iededzies, ar putām uz lūpām? Kādus vēl datus, ja 99% win noliedzēji paši to lieto? Tas pats attiecas uz pirātiskajiem produktiem. Ir nācies ieskatīties šitādu "pareizo" aizstāvju datoros - i winda, i softs nelegāls, par mp3 un filmu kolekcijām nemaz nerunājot. Bet ja šādam tipiņam izdodas tikt pie legālas windas, respektīvi, bieži vien darbā nočiepjot oriģinālo disku, tad uzreiz sākas citu kaunināšana - nu kā tā var!
P.S. ar tādām lietām kā reliģija un Tavs pamuļķīgais avatars, nevajag jokot. Man personīgi po..., bet aizskart citu cilvēku pārliecību speciāli nevajag.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 13:28

aoma wrote:Eudoxus, vai tik nestrāda kādā oficiālā kantorī, ka tā iededzies, ar putām uz lūpām? Kādus vēl datus, ja 99% win noliedzēji paši to lieto? Tas pats attiecas uz pirātiskajiem produktiem. Ir nācies ieskatīties šitādu "pareizo" aizstāvju datoros - i winda, i softs nelegāls, par mp3 un filmu kolekcijām nemaz nerunājot. Bet ja šādam tipiņam izdodas tikt pie legālas windas, respektīvi, bieži vien darbā nočiepjot oriģinālo disku, tad uzreiz sākas citu kaunināšana - nu kā tā var!
P.S. ar tādām lietām kā reliģija un Tavs pamuļķīgais avatars, nevajag jokot. Man personīgi po..., bet aizskart citu cilvēku pārliecību speciāli nevajag.
Iedegušies te ir visi cit, kas man ar putām uz lūpām metas virsū. Un ja kādu aizskar mans jocīgais avatars, tad tā nu gan ir viņa problēma. Turklāt, neredzu, kāds manam avataram sakars ar reliģiju un kāds šim topikam ir sakars ar manu avataru. Nevajag novirzīties no tēmas un sākt runāt par lietām, kurās neesi kompetents.
Just for the record. Mana winda man nāca līdzi manam kompim. Nekādā kantorī arī nestrādāju. Bet arī tam visam nav nekāda sakara ar tēmu.

Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 03 Aug 2009, 14:27

Es ari esmu pret zagshanu. Pats lietoju shobriid Win7 BETA, bet plaanoju iegaadaat reliizi tikliidz taa buus. Dokumentiem lietoju Open office org. Epastiem RoundCube webmailu (tur apakshaa Gentoo). Diskus rakstu ar DeepBurner, filmas skatos ar VLC, foto apstraadaaju ar Gimp, 3D vizualizaacijas Google Sketchup un Blender. Deelj klientiem naacaas nopirkt Outlook 2007+BCM pa ~60Ls uz laikam 5 gadiem... nu iire respektiivi.

lilmoder
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 30 Sep 2008, 14:38

Post no lilmoder » 03 Aug 2009, 15:43

Starp citu, es nemuldēju par savu naudas trūkumu.
Fakts: Es nodarbojos ar pirātismu, taču izstrādātājs no manis marketšāri un naudu ne zaudē, ne iegūst.
Kāpēc?
Es to produktu nekad nenopirktu, jo man nav naudas (ja būtu, tad pirktu).
Es negūstu nekādu finansiālo labumu uz izstrādātāja rēķina.
Es nesamazinu izstrādātāja peļņu, ja es neko no viņa vienkārši nepērku.

Tātad es neko neietekmēju ar pirātismu, ne labā, ne sliktā nozīmē.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 03 Aug 2009, 19:49

lilmoder wrote:Starp citu, es nemuldēju par savu naudas trūkumu.
Fakts: Es nodarbojos ar pirātismu, taču izstrādātājs no manis marketšāri un naudu ne zaudē, ne iegūst.
Kāpēc?
Es to produktu nekad nenopirktu, jo man nav naudas (ja būtu, tad pirktu).
Es negūstu nekādu finansiālo labumu uz izstrādātāja rēķina.
Es nesamazinu izstrādātāja peļņu, ja es neko no viņa vienkārši nepērku.

Tātad es neko neietekmēju ar pirātismu, ne labā, ne sliktā nozīmē.
Dīvaina loģika. Bet tagad padomā šādi. Tu uztaisi softu, t.i., ieguldi naudu un laiku kāds progas izstrādē. Tu progu gribi pārdot, lai atpelnītu ieguldīto naudu. Man tava proga patīk, bet man tā šķiet par dārgu, tāpēc es nokačāju to tīklā un lietoju krekotu versiju. Līdzīgi dara daudzu citi. Jautājums - ko par to domā tu? Vai tiešām mana un citu cilvēku rīcība nemazina tavu peļņu, jo mēs no tevis "vienkārši neko nepērkam"?
Un ar to naudas neesamību arī ir tā jocīgi. Tu taču nedzīco zem tilta. Galu galā, tev noteikti pieder dators. Vai tad to arī kaut kur esi nočiepis. Gan jau taču pirki. Tātad kaut kāda nauda ir, vai ne? Tad kāpēc nevar sagrabināt kādai os? Un ja nevar sagrabināt, tad kāpēc nelietot kādu no bezmaksas linux versijām?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 03 Aug 2009, 20:09

Eudoxus, kāpēc tu visu laiku ignorē argumentus uz kuriem nevari atbildēt? Varbūt pamēģini restartēt samdzenes, izskatās, ka kaut kas ir uzkāries.

Staļin, sorry, par off-topic. ZB jau šitā demagoģija ar svēto feisu.

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 03 Aug 2009, 20:22

Labi, šī tēma tāpat aiziet sviestā :) domāju, ka neviens neapvainosies, ja tā tiks slēgta...

Slēgts

Return to “IT ziņas”