LATA no valsts saņemusi 5 miljonus.

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Maris77
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 249
Pievienojies: 10 Dec 2007, 21:04
Reputācija: 0

LATA no valsts saņemusi 5 miljonus.

Post no Maris77 » 10 Aug 2009, 00:54

Bezmaksas programmatūras sludinātāji no valsts saņēmuši 5 miljonus

Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) biedriem, kuri aktīvi aicina valsti izmantot viņu pakalpojumus, solot faktiski bezmaksas programmatūru, pērn valsts un pašvaldību iestādes, organizācijas un uzņēmumi samaksājuši vairāk nekā piecus miljonus latu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Kā zināms, pēdējā laikā LATA sākusi aktīvi aicināt valsti atteikties no patentēto datorprogrammu lietošanas, tā vietā izvēlēties organizācijas biedru piedāvātās bezmaksas programmas, solot, ka tādā veidā valsts varētu ik gadu ietaupīt piecus līdz 30 miljonus latu.

Tomēr oficiāli pieejamā informācija par valsts un pašvaldību iepirkumiem liecina, ka LATA biedri pērn ar valsti slēguši līgumus par vairāk nekā 5,3 miljoniem latu.

Lauvas tiesu no šīs summas saņēmusi «Oracle East Central Europe Limited Filiāle Latvija», kura lielākoties sarunu procedūrās ieguvusi valsts pasūtījumus par 3,712 miljoniem latu. Lielākie līgumi slēgti ar VAS «Latvenergo» – par 1,61 miljonu latu, kā arī Iekšlietu ministriju, Zemkopības ministriju un Valsts ieņēmumu dienestu, kur iepirkumu summas ir ap pusmiljonu latu. Iespaidīgus pasūtījumus saņēmusi arī «IBM Latvija» – kopā par 1,3 miljoniem latu.

Savukārt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), kas arī ir LATA biedrs un tiek izmantota kā pozitīvais piemērs, kas izvēlas nosacīti bezmaksas programmas, pagājušā gadā iegādājusies programmatūru, informācijas sistēmas un risinājumus vismaz par 1,75 miljoniem latu. Lielākais līgums slēgts ar apvienību SIA «Data Pro» un AS «Exigen Services Dati» par 1,24 miljoniem latu.

Tiesa, pagaidām nezināmu iemeslu dēļ šā gada sākumā VSAA izsludinājusi publisko iepirkumu par... «Microsoft Visio» licenču iegādi.

www.apollo.lv

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 10 Aug 2009, 01:06

ja nav kopēts, tad tik uz ziņu sadaļu :)

LētaisDžonijs

Post no LētaisDžonijs » 10 Aug 2009, 01:35

redzi, apakšā rakstīts apollo.lv

User avatar
azazul
Vecākais lietotājs
Atbildes: 706
Pievienojies: 24 Mar 2007, 18:18
Reputācija: 0

Re: LATA no valsts saņemusi 5 miljonus.

Post no azazul » 10 Aug 2009, 13:21

Maris77 wrote:Tiesa, pagaidām nezināmu iemeslu dēļ šā gada sākumā VSAA izsludinājusi publisko iepirkumu par... «Microsoft Visio» licenāu iegādi.
Tam varētu būt kaut kāds sakars ar to, ka Visio ir viens no attiecīgās nozares labākajiem produktiem.
[font=9]"Begging for a line drawn in the sand to separate the prophets from the men" - Rishloo[/font]

Pievienot atbildi

Return to “Linux/BSD”