Ātrdarbība - Linux vs WinXP

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Ātrdarbība - Linux vs WinXP

Post no ob1 » 12 Aug 2009, 13:11

Tā kā reizi pa reizei esmu sastapies ar apgalvojumiem, ka Linux ir ātrāks par winXP, tad nolēmu izveidot šo topiku. WinXP pārvaldu samērā labi, ar Linux-u man ir švakāk. Kaut kad pamēģināju uz sava kompja uzlikt Ubuntu, bet tas baigi bremzēja. Droši vien tāpēc, ka nemācēju to pareizi uzlikt.

Tātad lūdzu izteikties par tēmu:
Kura sistēma strādās ātrāk priekš parasta lietotāja - Linux vai WinXP?

Kritēriji varētu būt kompja ieslēgšanas ātrums, progu palaišanās ātrums, web pārlūkošanas ātrums, utt.

Lūdzu šeit nespamot ar paziņojumiem tipa "Linux rullē" vai "Win rullē". Mēģināsim apspriest šo tēmu kā kompetentiem inženieriem pienākas.

richX
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 299
Pievienojies: 15 Mai 2009, 18:05

Post no richX » 12 Aug 2009, 13:25

Ja būtu iespējams, vēlētos, lai šeit arī zinātāji padalās ar to, kā nooptimizēt to pašu Ubuntu vai citas linux distras, pastāstiet pēc savas pieredzes, vai arī norādiet uz linkiem, kuros sniegti pareizi padomi, kuriem jūs paši piekrītat. šajā forumā ir pietiekami infas, kā nooptimizēt XP un citas win versijas, bet infas, kā pareizi un efektīvi nooptimizēt to pašu Ubuntu ir gaužām maz. Ä€trdarbību reāli var salīdzināt tikai tad, kad abi OS ir pareizi nooptimizēt, Ar WIn situācija ir vēl pieņemama, bet par Linux gan derētu vairāk info. Vārdu sakot, ja piekrītat vai iebilstat pret kaut ko, tad pamatojiet vai iesakiet kā uzlabot. Ceru ka Uzklausīs manu lūgumu.

Pa tēmai, nezinu vai tikai man tā ir, bet Grub loader man ielādējas ar kāut kādu nokavēšanos, bet galu galā, brīdis no tā, kad parādās darba virsma, līdz brīdim, kad viss ir gatavs darbamuz Ubuntu ir īsāks. nekā uz winXP, lai gan uz abiem tas ir diezgan īss...

Mad182
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 903
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:16
Atrodas: Latvija

Post no Mad182 » 12 Aug 2009, 13:27

Š…emt ubuntu par piemēru linux ātrdarbībai būtu tas pats, kas mērīt windows ātrdarbību pēc pārgruzītas vistas :D
Ja tu gribi mērīties ar savu izlielīti optimizēto windows, tad tur pretī vajag likt vismaz slackware vai gentoo, kas kompilēts tikai ar vajadzīgajām lietām...

LētaisDžonijs

Post no LētaisDžonijs » 12 Aug 2009, 13:34

nav ubuntu ātrs. nogruzīta vista slēdzas iekšā ātrāk nekā unbuntu uz aao.

blackened
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 58
Pievienojies: 31 Okt 2008, 19:16

Post no blackened » 12 Aug 2009, 13:35

ubuntu neko nevajag optimizēt lai ātrāk strādātu, tas vnk strādā ātrāk :) vismaz man

azazul
Vecākais lietotājs
Atbildes: 706
Pievienojies: 24 Mar 2007, 18:18

Post no azazul » 12 Aug 2009, 13:36

Vai varbūt tāpēc ka Ubuntu ir šobrīd drausmīgākais distro ...

Varu derēt ka tūlīt kāds pokemons sāks apzvērēt,
ka ubuntu kodējis ir Buda un kompilējis Muhameds.

Datora boot laikam nav nekāda nozīme.
Kaut cik normālu OS var darbināt nedēļu no vieta, tāpēc tam,
vai PC ieslēdas 10 vai 60 sekundēs nav nekāda nozīme.

Tas pats attiecas arī uz lielāko daļu progu palaišanu.
Un web lapu renderēšanas ātrums ir atkarībs no browseru rakstītāju roku leņ ķa.

Tai pašā laikā nopietnas NIX sistēmas ( nē, ubuntu un mandriva un opensuse nav nopietnas OS )
ir iespējams darbināt vairākus apjomīgus procesus, un tie neietekmē datora reakcijas laiku.

Katrs drošvien ir ievērojis ka atarhivējot failus, vai raksto diskus, vai pārkonvertējot video uz windows,
viss pasākums sāk bremzēt ( nezinu gan kā uz win7 ).
Uz mana vecā portatīvā ( dv6000 sērija ) iekš windas pat skaņ a sāk raustīties, kad kopē kaut ko no dvd.

Kad kāds saka "OS 1 ir lēnāka par OS 2" nav runa par to vai tu torrentus vari novilkt ar 100kbs vai 200kbs.
[font=9]"Begging for a line drawn in the sand to separate the prophets from the men" - Rishloo[/font]

Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 12 Aug 2009, 13:43

azazul a tu neko nesi dzirdējis par dma? palasi un tad spried par bremzēm kopējot no un uz dvd.
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

azazul
Vecākais lietotājs
Atbildes: 706
Pievienojies: 24 Mar 2007, 18:18

Post no azazul » 12 Aug 2009, 13:45

Māci mani.
Un pie reizes paskaidro, kāpēc identiska darbība iekš NIX nerada problēmas.
[font=9]"Begging for a line drawn in the sand to separate the prophets from the men" - Rishloo[/font]

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 12 Aug 2009, 13:51

"Kura sistēma strādās ātrāk priekš parasta lietotāja - Linux vai WinXP?"

Priekš parasta lietotāja, mūsu ģeogrāfiskajā zonā, strādās ātrāk Windows. Jeb, precīzāk sakot, lietotājs ātrāk strādās ar Windows. Ja cilvēks būs no bērna kājas lietojis Linux, tad protams, ka priekš viņa ātrāks būs Linux.

Es ikdienā savām vajadzībām lietoju Linux (pielāgošanās bija garš 2 gadu process.. ar dažādām grūtībām un ne bez mēģinājumiem atmest ar roku tam visam). Tagad Linux man ir ikdiena un galvenā OS mājās. Tomēr bez Windows arī gluži nevaru, jo aparatūras atbsalsts tur ir plašāks. Kas man nereti ir ļoti svarīgi.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 12 Aug 2009, 14:00

Mad182 wrote:Š…emt ubuntu par piemēru linux ātrdarbībai būtu tas pats, kas mērīt windows ātrdarbību pēc pārgruzītas vistas :D
Ja tu gribi mērīties ar savu izlielīti optimizēto windows, tad tur pretī vajag likt vismaz slackware vai gentoo, kas kompilēts tikai ar vajadzīgajām lietām...
Vispār korekti salīdzināt būtu iespējams iespējams tikai tad, ja abas sistēmas būtu aprīkotas ar analogiem softiem, bet tā kā Linux veidīgie joprojām dzelžu ziņā netiek līdzi ar draiveriem, tad tas viss ir baigi nosacīti. Linuxu izmantoju pamatā netam un nenozīmīgām lietām, jo netaisos pirkt jaunus skenerus, printerus un visus citus krāmus, ko tas neatbalsta, xp ir darba mašīna, kuru jebkurā brīdī var viegli un bez galvas sāpēm pavērst vajadzīgajā virzienā.
Nekad neesmu uzskatījis startēšanās laiku par nozīmīgu faktoru, darbu ar softiem gan un te nu man Linuxā ir nācies stipri vilties - līdzvērtīgi tas sāk darboties tikai tad, ja atslēdz visus grafiskos efektus.
viegls rokenrols pa radio

actimel
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 82
Pievienojies: 04 Feb 2009, 11:41
Atrodas: Riga

Post no actimel » 12 Aug 2009, 14:21

1) Linux ir tikai kodols
2) gnu-linux ir jau operētājsistēma
2) Pēc viena kodola kas aplipināts ar gui un softiem, kā arī bling bling nevar spriest, nav tādas paraugversijas. (tas par ubuntu)

Tā kā viņu ir daudz un katrs ir salicis pa savam te iederas tas teiciens "it's about choice"

...Linux veidgie joprojm dzelži netiek līdzi ar draiveriem....
Pieņemsim, ka ar šo tu domāji kādu firmu kas attīsta gnu-linux distru , novell - microsoft arī netaisa visam draiverus un tas, kā konkrētās aparatūras ražotājs attiecas pret draiveru savietojamību ar os ir viņu pašu ziņā.

Gribi ātru gnu-linux distributīvu ? DSLinux vai Archlinux . Ja rokas aug no pareizās vietas un smadzenes arī nav tā kā zapiņam tad to pašu ubuntu ar xfce un tev lidos , grafiskā lietotāja saskarsme , webs pr0n untt.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47

Post no aoma » 12 Aug 2009, 15:00

actimel - ja tādu firmu, kā Canon un HP vecāka izlaiduma printeriem nav draiveru priekš Linux, nu tad sorry, es pats nemāku uzrakstīt.
Bet kopumā par Linux ātrdarbību nesūdzos - tas pats Felicia, kas man patreiz uzlikts, savus uzdevumus: web, bildes, mūzika, filmas, utt. pilda godam. Arī par drošumu nesūdzos.

Tomēr ikdienā man sanāk daudz ar dokumentiem strādāt un bez printera un skenera nu nekādi, tāpat neesmu uz Linux atradis neko līdzvērtīgu ne ABBYY Fine Reader ne Adobe InDesign.
viegls rokenrols pa radio

Genādijs
Reģistrēts lietotājs

Post no Genādijs » 12 Aug 2009, 15:42

gala lietotājam vispār var nebūt roku un visam ir jāšancē.
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

KristoZ
Vecākais lietotājs
Atbildes: 761
Pievienojies: 17 Nov 2008, 15:17

Post no KristoZ » 12 Aug 2009, 15:56

Te ir viens rakstiņš par tēmu: "Kādēļ Linux ir ātrāks par Windows" (kas, manuprāt, arī daudz ko izsaka); bet šeit ir smuki Ubuntu vs Windows benčmārki, tik žēl, ka tajos nav iekļauts arī XP.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 12 Aug 2009, 16:03

KristoZ, tie benčmārki nav nopietni. Neviens normāli salikts win nestartējas apmēram minūti. Parasti ap 30 sekundēm no aukstā starta, bet uz tā dzelža domāju, ka ne vairāk kā sekundes 15-20.

KristoZ
Vecākais lietotājs
Atbildes: 761
Pievienojies: 17 Nov 2008, 15:17

Post no KristoZ » 12 Aug 2009, 16:25

ob1 wrote:KristoZ, tie benčmārki nav nopietni. Neviens normāli salikts win nestartējas apmēram minūti. Parasti ap 30 sekundēm no aukstā starta, bet uz tā dzelža domāju, ka ne vairāk kā sekundes 15-20.
te tad arī ir atbilde:
And, of course, there's the most important proviso of all: it is very, very likely that a few tweaks to any of these operating systems could have made a big difference to these results, but we're not too interested in that - these results reflect what you get you install a plain vanilla OS, like most users do.

Genādijs
Reģistrēts lietotājs

Post no Genādijs » 12 Aug 2009, 16:32

kristoz 1. kas tas par benzhcu kur install time mēra ? :) tas vien jau ir smieklīgi, saliec bubuntam visas pakas un tad arii klikošanas skaits būs tāds ka nu tikai.
2. kad jūs vienreiz sapratīsiet ka nav izmērāma rādītāja lai salīdzinātu win ar linux! tas ir kā salīdzināt zapti ar želeju **dritvai kociņ**!

Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes: 1239
Pievienojies: 09 Jūn 2008, 01:51
Atrodas: Liepāja

Post no Stat1CX » 12 Aug 2009, 16:51

Tur tik tiešām tiem pc uz ko tika veikti tie benchmarki kaut kas ir laists caur dibenu. Man defultā windows instalācija bez nekādas optimizēšanas startējas apmēram 30 sekundēs un shut down tiek veikts apmēram 5 sekundēs. Mans dzelzis ir stipri švakāks par to uz kā tika veikti testi - athlon 64 x2 4800+ uzdzīts uz 2.9 ghz, 4 GB ram un vecs - lēns 250 GB HDD.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Re: Ātrdarbība - Linux vs WinXP

Post no drunk_lizard » 12 Aug 2009, 18:36

ob1 wrote: Kura sistēma strādās ātrāk priekš parasta lietotāja - Linux vai WinXP?
prieksj user vulgaris - viennoziimiigi win
ob1 wrote: Mēģināsim apspriest šo tēmu kā kompetentiem inženieriem pienākas.
linux speeks ir konsole un linuksoiidaas masjiinas bez grafiskaas vides ir IEVEEROJAMI aatraakas, kaa win.
kaa jau teicu - uz parastiem useriem tas neattiecas.

ubunta ar grafiku BUUS bremziigaaka :>

drunk_lizard
Mr. Positivus

Re: Ātrdarbība - Linux vs WinXP

Post no drunk_lizard » 12 Aug 2009, 18:37

BIK APDEITOSJU, LAI ZAJADLIE LINUKSISTI N EKRISTU MAN KRAAGAA :>

linux buus aatraaks, pie kam juutami, ja kerneli kompilees tiesji prieksj attieciigaa dzelzja un izmantos kaadu mazprasiigu gui, piemeeram ikfeisu.
kan kde, gan gnome BUUS leenaaks :>

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55

Post no Aldis » 13 Aug 2009, 01:54

Nu i pareizrakstība tam D_L :D (Sasmējos) Ar mani pat nav tik traģiski! :D Un Protams, Ubuntu būs lēnāks kā Windows XP priekš parasta lietotāja! Atkarībā kādus softus darbina! :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 13 Aug 2009, 02:06

taa ir kjirzaku valoda, un taas buutiibu tev nesaprast :> (ja vien karmas iespaidaa prieksjlaiciigi nereinkarneesies)

d_l, pie krenelja kompileesjanas, mums ir jaasauc paliigaa tikai viens eksperts! the one and only, undefeatable, undestructable, man with woman's name, the unique new genius = QUEENZ!!!! :> (es eju nosjauties)

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 13 Aug 2009, 09:55

Jā - tieši Linux kodola kompilēšana varētu būt ļoti interesanta lieta... bet kaut kur lasīju, ka tam esot arī mīnusi, un ne vienmēr kompilēšana ir labākais variants.
Varbūt kāds to ir darījis un varētu padalīties pieredzē?
Image

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 10:04

Tā kā neesmu linux specs, tad nezinu nianses par kernela kompilēšanu.

Bet zinu, ka C koda kompilēšanu uz noteiktu procesoru var ievērojami paātrināt programmas darbību. Sevišķi tas attiecas uz izvēli Intel/AMD.

actimel
Reģistrēts lietotājs

Post no actimel » 13 Aug 2009, 10:28

Es tikai nesaprotu kādēļ daudzi te salīdzina piem Ubuntu ar 7 gadus vecu win ?
Ubuntu piem 9.04 vai 8.04 ir jāsalīdzina ar vistu.
Tik pat labi var salīdzināt DSLinux ar windows xp :D

Kā arī priekš tiem kas nav parastie useri , its about choice uzliekat kādu darbavirsmas vidi vēlaties un būs ātrums, un izskats.
Priekš tiem kas daudz negrib/nemāk darīties, velkiet xubuntu, kubuntu (kopš kde 4 neieteiktu) vai alternate ubuntu un sēžat terminālī.

Š eit nebūtu jārunā par ātrāks vs lenāks, bet gan par praktiskumu un laika ekonomēšanu uz one-click instalācijām.

Dators kalpo cilvēkam nevis otrādi.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 160
Pievienojies: 12 Mar 2009, 18:47
Atrodas: Rīga

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 14:39

samurajs wrote:Jā - tieši Linux kodola kompilēšana varētu būt ļoti interesanta lieta... bet kaut kur lasīju, ka tam esot arī mīnusi, un ne vienmēr kompilēšana ir labākais variants.
Varbūt kāds to ir darījis un varētu padalīties pieredzē?
Katrs kārtīgs linux lietotājs kompilē savu kerneli. Kapēc? Lai dators darbotos ātrāk.
Pats kompilējot var atslēgt visus liekos draiverus un citas fīčas, kuras nekad nebūs vajadzīgas.
Īpaši izdevīgi tas ir protatīvo datoru lietotājiem, kuriem iekšas gandrīz nevar mainīt.

Cilvēkam, kurš nebaidās no termināļa un māk angļu valodu, Linux kernel kompilēšana nav nekas sarežģīts.

actimel
Reģistrēts lietotājs

Post no actimel » 13 Aug 2009, 15:55

Katrs kārtīgs linux lietotājs kompilē savu kerneli.
Esmu nekārtīgs :D

Pats kompilējot var atslēgt visus liekos draiverus un citas fīčas, kuras nekad nebūs vajadzīgas.
Taisnība.

Un tomēr te ir runa par darbastacijām, nezinu kādus kodolfizikas aprēķinus jūs veicat uz saviem datoriem, ka jums nepietiek resursu un/vai bremzē. Vai tā ir kārtējā paranoja ka viss bremzē :D

Browsēju netu, ofisa programmatūra arī tiek darbināta, gāmes, filmas muzika. 2Ghz amd athlon 1Gb operatīvās cietais disks IDE 80Gb , viss strādā nevainojami. Ja āri kādreiz kautkas ilgāk lādējas netrakoju un pagaidu.

esters
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 45
Pievienojies: 31 Aug 2007, 22:11

Post no esters » 13 Aug 2009, 17:06

@ Samurajs

Kodola kompilēšana ir diezgan vienkāršs process, pats esmu mēģinājis tikai uz viena distributīva - CRUX. Tika izgriests viss iespējamais saprāta robežās, ieguvums bija 4 līdz 4.5 sekunžu boot no GRUB līdz login prompt ( nepieciešamie moduļi bija built-in, pārējie kā module ). Kopā kaste strādāja pietiekoši ātri ( Openbox + GNU Icecat vai Midori + Skype (Static QT build ) + sakura vai urxvt ar irssi un mocp. Vienīgais kas bojāja visu šo bija fakts, ka 3dfx Voodoo 3 kartēm 2D/3D akselerācija ir limitēta pie 1024x768 @ 16bit izšķirtspējas. GCC kompilējās vidēji ~6-7h : )
Ak jā, tehniskie parametri - Intel Pentium 3 (Katmai) 500Mhz, 256Mb SDRAM.

Vienīgais mīnuss tam, ka tu manuāli kompilē ir tas, ka dažkārt kompilējot, piemēram, SAMBA, tas var neizdoties, ja kodolā ir atslēgta smb/cifs failu sistēmas atbalsts, attiecīgi tas ir risks, kas ir jāuzņemās veicot šādas darbības.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40

Post no Eudoxus » 13 Aug 2009, 18:10

Kompilē kerneli tikai tie, kam daudz laika. Ja ieguvums ir par 3. sek ātrāks boot laiks, tad ir skaidrs, ka kompilēšanas apgūšanai un pašai kompilēšanai būs nepieciešams tik daudz laika, ka visā kompja lietošanas laikā ar 3. sek. ieguvumu jūs neko neatgūsiet. Turklāt jāņem vērā, ka pie kerneļa apgreida kernelis atkal būs jāpārkompilē.

Un linuxisitem būtu laiks izbeigt izplatīt mītus par linux. Jā, drošāk ir. Bet vai ātrāks, tas ir jautājums bez noteiktas atbildes.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43

Post no grisha » 13 Aug 2009, 18:36

Saliidzinot XP un OpenSuse uz vienas un taas pashas kastes, vareetu teikt ka XP saakumaa ir aatraaks, toties taa kaa vinjam veel jaakraamee kaudze softu, iipashi prieksh maajas lietotaaja offisi, antiviirusi, video speeleetaaji u.t.t. , tad beigaas shis paliek baigaa bremze. Taa kaa Linuxim tas viss ir, nu VLC vai Mplayer jaapieinstalee, tad sameeraa beigaas ir liidziigi. Neiet runa par piestuteetajiem grafiskajiem AERO (vai kaa tur skaitas) efektiem. Personiigi man vairaak intresee Linux stabilitaate un pieradums. Var arii pa kreisajaam lapaam mieriigi lozhnjaat :) .
Protams, jebkura sisteema ir vismaz nedaudz jaaoptimizee, lai lieki neteereetu resursus.
Domaaju ka viennoziimiigi atbildi nesanjemt, kaa teikt, ljoti intiims jautaajums. Ja speej kompi, vai nu Windows vai Linux, optimizeet tavaam vajadziibaam, tad vienliidz atrs buus gan viens, gan otrs.

P.S. kernilis ir konfigureets, ikdienaa, protams slinkums. Daudzi raud ka tas ir kas shausmiigs, nekaa turbriesmiiga nav, briesmiigaakais ir ka jaagaida, kameer shis kompileejas. Toties jaa, labums no taa ir, var atsleegt liekos moduljus un atstaat tikai to, ko vajag tavai kastei, liidz ar to arii ielaade notiks aatraak, kaut gan es ar neredzu vajadziibu paarstarteet Linux kasti.

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 13 Aug 2009, 18:53

Esmu kompilējis kerneli. :) Vairs neredzu tam jēgu, patiesi. Bet nu, katram individuāli.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 19:00

ob1, ja Tev ir švaka kaste, tad liec vieglāku grafisko vidi. XFCE vai kautkādu fluxbox. (Wikipediā paskaties kādas grafiskās ir un kuras ēd mazāk resursu).
Pats kādreiz (testējot) uz pentium 2 lietoju slackware ar XFCE un strādāja lieliski.

Eudoxus, es nesaprotu kapēc Tev tik svarīgs uzbūtošanās laiks. Tas nepasaka neko par to cik ātri darbosies istēma.
Mūsdienās tāpat ērtāk lietot hybernate. Cik ilgā laikā tas paspēj ierakstīt/nolasīt ir atkarīgs no dzelžīem. Lēnākais posms, laikam, būtu HDD.

Vēl Linux ir draudzīgāks programmētājiem, kas man ir diezgan svarīgi.

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 13 Aug 2009, 19:11

Skatoties, ko programmē :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 19:20

->Janhouse
Hibernate ir drūma bremze, sevišķi pie lielākas atmiņas... A sleep mode ir linuxā un vai strādā normāli? Kaut kur lasīju, ka parasti Linux sleepā negrib iet...

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 13 Aug 2009, 19:25

ob1. Kas man dikti patīk iekš Linux, ja uzkarās kaut kas tā, ka neko padarīt.. nav dators jārestartē. Ualap... un jauna sesija vaļā.. un darbojies kā pēc restarta. :)

Un slīpi arī šis iet tīri labi. Viss atkarīgs no lietotāja. Problēma ir tā, ka daudzi jo daudzi vienkāršī nemāk kaut ko darīt. Ko vaino parasti? Ne jau sevi! :) Tāpēc jau arī Bilu Geitsu daudzi nemīl.
Last edited by WerNeo on 13 Aug 2009, 19:31, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 19:30

Kā? Linuxā kaut kas mēdz uzkārties?!!!!!!

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19

Post no Jaunzems » 13 Aug 2009, 19:34

ob1, a kā savādāk? Nav perfektu OS! :p

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 13 Aug 2009, 19:35

Jocīgs jautājums. :) Ne jau tikai Windowsā mēdz gadīties, ka programma atkārtoti veic darbību (nespējot to izpildīt un piesaistot visu CPU jaudu) tik ilgi, kamēr lietotājam apnīk. :)

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 19:36

Ja lieto unstable programmas, tad tās mēdz uzkārties.
Vēl mēdz uzkārties Windows programmas, kuras laiž caur wine.

ob1, uz jebkura OS var uzrakstīt bezgalīgu, bremzīgu ciklu...

Bet ja dēļ kādas programmas ir paralizēts grafiskais, tad nevajag pārstartēt datoru vai GUI. Pietiek pārslēgties uz termināli, ar top apskatīties, kura programma vainīga pie bremzes un to nokillot.

Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes: 1239
Pievienojies: 09 Jūn 2008, 01:51
Atrodas: Liepāja

Post no Stat1CX » 13 Aug 2009, 19:39

Protams ka linux karās, tieši tā pat kā izslavētais - perfektais maks, kurš nemaz ne tuvu nav tik perfekts kā to daži labi mac fan boys cenšas iestāstīt.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 19:43

Starpība ir tajā, ka ja uz Linux kautkas pakaras, nevajag restartet visu kompi.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 20:07

Tā...

Par stabilitati - diskusijas atzars šeit:
https://notepad.lv/post51757.html#51757

Par ātrdarbību - neliels kopsavilkums - cik varu spriest pēc Jūsu komentāriem, būtiskas atšķirības ātrdarbībā Linuxam un WinXP nav - ja speciālists saķīlē, tad viss lido, ja instalē iesācējs, tad viss bremzē.

Š obrīd rezultāts neizšķirts 1:1

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 20:17

Nē ob1.
Ubuntu uzliekot, defaultā nāk Gnome grafiskā vide, kas iespējams nestrādā tik gludi uz pentium 1 un 2 (bet tādus datorus maz vēl lieto kā desktop pc).

Uz puslīdz jaunas kastes (5 gadi?) tikko uzlikts Linux ar Gnome strādās ātri. Drošvien tāpat, kā uz jaunas kastes uzlikts Windows.
Windows pēc kāda laika paliks lēnāks un lēnāks (Offtopic, bet uz pentium 2, windows xp pēc ~30 dienām vnk sastinga.)
Linux uz tās kastes arī pēc gada darbosies tikpat ātri kā sākumā. Bez kautkādas papildus ķīlēšanas un labošanas.

Neesmu redzējis testus, kur salīdzina grafiskās vides ātrdarbību, bet serveriem noteikti, ka var ko tādu atrast. Pameklē.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 20:30

-> Janhouse

Nē, windows nesāk bremzēt pēc kāda laika, ja ir pareizi uzlikts (un tiek izmantota preventīvā optimizācija).

Š odien atdevu laptopu paziņam pēc pārinstalācijas. Iepriekšējo reizi to instalēju 3 gadus atpakaļ. Pie manis tas tika atnests, jo antivīrusam bija beigusies licence un lietotājs bija mēģinājis likt maksas antivīrusu, bet negribēja maksāt. Kad nonesu to antivīrusu viss gāja tāpat kā 3 gadus atpakaļ. Pārinstalēju, jo esmu iemācījuies jaunas fīčas pa šiem gadiem.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 20:59

Instalējot dažādu softu defaultā, Windowstas sāks bremzēt. Mēs tak tagad runājam par svaigi uzinstalētu, nevis līdz pēdējai vīlītei optimizētu. Nevajag pašam putroties.

Nu varam jau arī parunāt par Tev tik ļoti iecienītajām "maģiskajām optimizācijām".
Linux, tādā gadījumā var optimizēt vēl tālāk. Priekš web browsēšanas vispār var uzlikt tikai vienu no tām taupīgajām grafiskajām vidēm, firefox un skype. Tāda kaste ieslēgtos krietni ātrāk par tikko uzinstalētu Ubuntu, kur ir jau iekšā visādas programmas un dažādi servisi, bez kuriem citi var iztikt, bet citi nē.
Starpcitu, Ubuntu nav tas ātrākais pēc svaigas uzinstalēšanas, salīdzinājumā ar citām distribūcijām, jo tajā jau ir iekšā daudz dažādas programmas. Ir dažādas Linux mini versijas, kuras aizņem zem 100 megabaitiem un var uzinstalēt, piemēram, uz veca flasha.

Ak jā. Liela daļa rūteru darbojas uz Linux. Tie vispār aizņem ap 10mb un spēj ļoti daudz ko, turklāt uzbūtojas krietni ātrāk par tavu "maģisko" XP. :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 21:15

Nē, uzskatu, ka neoptimizēts WinXP nav lietojams. Cik noprotu ar Linux ir tas pats. Tāpēc neoptimizētu OS šeit neapskatu.

Hmm, lai gan daži āksti mani mēģina pievienot savai ģildei, mans mērķis ir noskaidrot vai varu lietot Linux savos projektos vai nē.

Par rūteriem skaidrs - tie uz linuxa strādā gadiem. Bet tas jau ir cits stāsts.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 13 Aug 2009, 21:25

Nē, tikko uzinstalēts Ubuntu ir ļoti lietojams uz moderna datora.
Gribi lietot uz sava pentium 1? Meklē kādu citu mazu distributīvu, kura uz tā būs lietojama uzreiz pēc instalēšanas.
Ja vēlies, izveido savu distributīvu, varbūt pat kādam noderēs.

Ar desktop PC tāpat kā ar rūteriem. Ja ir strāva un dzelži neatdod galus un nav vēlme updeitot kerneli (un pēc kāda laika arī programmas, jo citām programmām vajag jaunāku kerneli), tad kaste var darboties bez restartiem kaut gadiem.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 21:33

Ok, man projektam vajag darboties uz netbūkiem. Netbūkiem ar SSD.
Tā kā proga ir win vidē nāksies laikam izmantot wine.
Hmm, kā ir ar SSD atbaldtu?

Prasības:
1) Stabilitāte;
2) Stabilitāte;
3) Drošums;
4) Ä€trdarbība;
5) Vai es minēju stabilitāti?

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 13 Aug 2009, 21:39

ar wine tev nekaadas stabilitaates nebuus!
it seviskji ja es pareizi nojausju, kaada veida softu tu taisies izmantot ;)
vai tad nebija vienkaarsjaak to api jau pirmsaakumos krossplatformai paredzeet

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 13 Aug 2009, 21:45

Es darbojos ar Visual FoxPro. Ja ir kāds analogs iekš nix, tad iesaki.

Prasības:
1) Valoda ar iebūvētu database engine;
2) Iespēja pieslēgties pie dažādām datubāzēm (Stradiņos lieto M$ SQL, bērnu slimnīcā - MySQL, eiropā - pārsvarā Oracle)
3) Stabilitāte;
4) Laba dokumentācija.

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”