Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Post no foxsk8 » 20 Aug 2009, 17:12

Latvijas galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs uzskata, ka krievu valodai jābūt oficiālai, nevis valsts valodai. To viņš paudis intervijā portālam Lenta.ru. Pēc viņa domām, ja krievu valoda iegūs valsts valodas statusu, tad tā izstums latviešu valodu, vēsta portāls novonews.lv.

“Latviešu valoda izzudīs pēc pāris paaudzēm. Krievu valoda to vienkārši izstums, tāpat kā krievu valoda izstūma baltkrievu valodu Baltkrievijā,” uzskata mērs.

Oficiālā valoda, skaidro mērs, ļaus pasē papildus rakstīt vārdu un uzvārdu oriģinālajā kirilicas rakstībā, tas radīs ne tikai psiholoģisku komfortu, bet atvieglos arī īpašumu lietas, ziņo Zarusskiy.org

“Mēs uzskatam, ka oficiālā valoda nepieciešama, lai to varētu izmantot pašpārvalžu un iedzīvotāju savstarpējā komunikācijā. Jābūt lielākai brīvībai valodas izmantošanai izglītības sistēmā. Tie ir galvenie punkti, kas raksturo jēdzienu “oficiālā valoda”,” paskaidroja Ušakovs.

33 gadus vecais Nils Ušakovs kļuvis par pirmo etniski krievisko Rīgas mēru Latvijas neatkarības gadu laikā. Viņa partija - “Saskaņas centrs”, kas pārstāv valsts krievvalodīgo iedzīvotāju intereses, uzvarēja vēlēšanās jūlijā. Labējās partijas baidās, ka Ušakovs un viņa politiskais spēks var atkārtot panākumus parlamenta vēlēšanās 2010.gadā un pārskatīt valsts valodas un pilsonības likumu.

"Kā tas izriet no Ušakova kunga intervijas, pēc viņa domām latviešu valoda varētu izzust gadījumā, ja krievu valoda Latvijā iegūtu valsts valodas statusu," Rīgas mēra izteikumus interneta portālam TVNET komentē viņa preses sekretāre Anna Kononova. "Līdzīga situācija ir izveidojusies Baltkrievijā. Uz šādu varbūtību ir norādījuši arī zinātnieki, latviešu valodas speciālisti."
Avots: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/artic ... 5241&okr=1
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 20 Aug 2009, 17:18

Taisnība. Latviešu valoda izzūd jau tagad. Jautājums vienīgi uz kuru valodu pāriet - krievu/angļu/ķīniešu.

Hmm, kā būtu ar C++?
:D
Last edited by ob1 on 20 Aug 2009, 17:23, edited 1 time in total.

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Atrodas: Valka

Post no richijs » 20 Aug 2009, 17:21

nju ko lai saka taisnība ir Ušakovam :mod:
Un ja tā notiks tad pašu latviešu "**dritvai kociņ** līšanas sindroma" vainas dēļ :mod:

Pat Igaunijā (veikalos u.c) kas ir mazāka valsts neviens necenšas saprast ko tu murmulē a te iekš lv pat jājūtās vainīgam ka nesaprati... :D
Kas tam muļķim prātu dos...

kuukums
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 41
Pievienojies: 22 Mai 2008, 13:39
Atrodas: 1. kojas

Post no kuukums » 20 Aug 2009, 17:24

Ja Daugavpilī atnāk cilvēks apmainīt savu pilsoņa pasi un pie sava kārtas numura saņemšanas ilgi un dikti zīlē, kura poga tad viņam īsti jāspiež automātam, ja viss skaidri un gaiši priekšā uzrakstīts valsts valodā, tad īsti kaut kas vairs nav kārtībā un laikam arī nekad nav bijis...
..., bet patīk!!

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 20 Aug 2009, 17:32

Mēs atkal visi pāriesim uz krievu valodu, un tas notiks ļoti drīz. Notikumi Rīgā "Kalpaka piemineklis vs. Puškina piemineklis" to apstiprina.

Resp. latviešu valodas "pēdējās gaitas" sākums jau būs nākamgad uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām, kad paredzu spīdošu uzvaru Ušakova-astoņkāja blokam (piedaloties pamatīgām Brūnā Lāča $$$ injekcijām).
Par Ļauno laiku un oranžajiem neviens vairs nebalsos, tas nu skaidrs.
Image

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 20 Aug 2009, 17:32

Manas domas ir tādas, ka ja mainītos valoda, daudzi jauni cilvēki un vidusmēra masa pamestu LV, gan dēļ visas šīs ilggadējās mokošās ekonomiskās situācijas, gan arī valodas ziņā, latviešu tautai kā tādai tiktu iedragāts morāls sabrukums par patriotismu, līdz ar to viņš vairs nejutīsies piederīgs savai tautai.

Daudzi cilvēki pametīs valsti, sāktos masu nemieri, uttt... pa ķēdi. Otrs, mēs visi esam mācijušies LV valodu, visus specifiskos vārdus, mainās valoda, kādā velnā es tagad zināšu RU valodā kā saucās tur kvadrātvienādojums, vai vēl kaut kāda cita lieta, kas piemēram būtu jāzin gan veicot darba pienākumus, gan arī vienkārši dzīvojot, otrs, sāktos citu tautiešu ieplūšana LV zonā, līdz ar to palicējiem būtu piespiedu kārtā jāmācas krievu valoda, a kāpēc tas nevarētu būt otrādi? Ar ko viņi ir labāki par mums.

Par krieviem neko sliktu nevarētu teikt, protams, kaut ko jau varētu veltīt urļaku pusi, bet tas tā.

Kā arī padomājot par ekonomiku, sabrauc krievi no visām malām, kur naudu sūtīs uz savām valstīm. Š is jautājums ir diskutējams mūžīgi :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Aug 2009, 17:48

function translate_computer_term_to_latvian(char* word, int force)

if force==0
return "No such word"
else
return "WTF, I said - no such term in Latvian"
endif

P.S.
Palabojiet, C++ sāk aizmirsties...

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 20 Aug 2009, 18:12

Ik 50 gados izzūdot ne vien ap 100 valodām, bet pat veselām tautām. Kas tur ko brīnīties, neesam nekāda lielvalsts. Ar patriotismu paēdis nebūsi un diez vai visi tā metīsies kaut kur braukt laimi meklēt, tāpat ar medus maizi neviens nesagaidīs.
viegls rokenrols pa radio

Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 20 Aug 2009, 18:42

Letiņi ir degradēta vergu tautele kura nespēj eksistēt bez saimnieka. Paskatās kas notiek pēc neatkarības atgūšanas. Viss izpizģīts uz visām pusēm - latvietis latvietim labākais ēdamais un tā tālāk. Nav jēgas glābt slimu un **dritvai kociņ** tautu ar visu viņas nožēlojamo valodu. Skumji bet FAKTS!
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 20 Aug 2009, 18:47

Īdēt nav apnicis?Latviešu valoda iznīks tikai tad,kad paši latvieši BRĪVPRÄ€TĪGI tajā vairs nerunās.Politiskajai sistēmai,vēlēšanu rezultātiem un pat cittautiešu īpatsvaram nav nekādas nozīmes.Ir bijuši daudz smagāki laiki,apstākļi un atklāti mēģinājumi iznīdēt latviešu valodu no aprites.Nekas nav sanācis.
Reālas briesmas ir,kā jau samurajs pieminēja,neatkarības pilnīga iznīcināšāna ar pašu latviešu rokām vēlēšānu ceļā.Pie tā tiek masīvi un intensīvi strādāts.To jūt visur.Nekādus tankus un lidmašīnas pat iedarbināt nevajadzēs.Š…emot vērā pieaugošo vispārējo politisko debilizāciju,plāns var spīdoši izdoties.
Last edited by jazzer on 20 Aug 2009, 19:18, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Aug 2009, 18:54

jazzer, Latvijas neatkaība sen jau kā ir iznīcināta - sākumā Eiropas savienība, pēc tam līgums ar SVF.

Un ja tā padomā - kāda var būt neatkarība tik mazai valstij tik izdevīgā vietā...

jazzer
Reģistrēts lietotājs

Post no jazzer » 20 Aug 2009, 19:16

ob 1
Dalība ES nav neatkarības zaudēšāna.Mistisku iemeslu dēļ tā netraucē ne somiem,ne itāļiem,ne maltiešiem u.t.t.
Mums tikai traucē,kā jau parasts.Te der vecais teiciens par dejotāju un olām.
Visas darīšanas ar SVF un ekonomikas problēmas ir jau pieminetās politiskās debilizācijas sekas.(sk.vēlēšānu rezultātus)Rullētāji norullējuši un nodarījuši visu pa tīro.
Jā,mēs nevaram būt pilnīgi nearkarīgi šajā laikā un vietā,bet ja man jaizvēlas,kurā laivā labāk atrasties-rietumnieku,vai austrumnieku,tad izvēlos pirmo.Kaut vai vēsturiskās pieredzes dēļ.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Aug 2009, 19:21

Mani vecāki bija latvieši. Ä¢imenē runājām latviešu valodā. Mācījos latviešu skolā. Augstskolā gāju latviešu plūsmā (padomju laikos).

Bet es sevi par latvieti neuzskatu. Patiesībā man vispār nav tautības. Tautības ir izdomājuši politiķi, lai varētu piemērot principu "skaldi un valdi". Latvieši pret krieviem. Palestīnieši pret žīdiem. Arābi pret amerikāņiem (hmm, tagad jau amerikānis arī ir tautība). A šie nacismu sludinošie politiķi tik berzē rokas un "saņem dividendes". Zagļu banda saeimā izlaupa Latviju un kā attaisnojumu savām darbībām sludina "krievi nāk!".

Tautība ir vajadzīga vājiem cilvēkiem, kas jūtas nedroši. Spēlējas divi sīkie smilšu kastē un sastrīdas - viens saka - mans brālis var piekaut tavu brāli. Tas pats ar tautībām - cilvēks asociē sevi ar kādu tautību, lai justos drošāks, jo tad būs bara sastāvdaļa. Politiķi to izmanto - uzkurina, lai tiktu pie naudas dalīšanas.

rihardsss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 294
Pievienojies: 22 Feb 2009, 23:51
Atrodas: Rīga

Post no rihardsss » 20 Aug 2009, 19:43

Es gan būšu viens no tiem, kas ātri vien pametīs Latviju šādā gadījumā. Ja esmu visus savus gadus nodzīvojis Latvijā, runājis latviešu valodā - kāda velna pēc man jāmācas kkādu okupētāju valoda?! Es labāk labprātīgi došos projām un iemācīšos kārtīgāk angļu valodu, lai dzīvotu kādā mazāk korumpētā sabiedrībā...

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Aug 2009, 19:55

rihardsss, a kas tev teica, ka cita valoda būs jāmācās? Runa iet par to, ka krievu valodā runājošiem būs iespēja komunicēt ar valsti dzimtajā valodā. Latviešu valoda neizzudīs tavas dzīves laikā, ir jāpaiet "pāris paaudzēm".

Ja ierēdņos ņemtu cilvēkus, kas prot vismaz 2 valodas (ne obligāti krievu, varbūt angļu?), tad ierēniecībā strādājošo vidējais IQ varbūt nedaudz pieaugtu? Tas būtu pozitīvi.

richX
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 299
Pievienojies: 15 Mai 2009, 18:05

Post no richX » 20 Aug 2009, 19:59

Mhh... apnicis šis bardaks, kas tagad darās apkārtnē...
Nepārprotiet, es esmu tikai un vienīgi par brīvu Latviju un latvieti, tomēr ir skumjām sejā jāsaprot, ka iedot Latvijai brīvību ir tas pats, kas pērtiķim iedot datoru, un prasīt, lai šis uzprogrammē kaut ko. Izskatās, ka tomēr taisnība bija tiem, kas 90tajos gados teica, ka latvija nav pelnījusi brīvību kaut vai tāpēc, ka tā nemācētu būt brīva. Un paskat, šķiet ka viņiem tomēr bija taisnība. Manuprāt, lielākā problēma ir tā, ka mēs nespējam vai negribam pieņemt, ka šajā visā bardakā esam kaut nedaudz vainīgs. Nekā nedarīšana lietas labā arī ir līdzvērtīga kaut kā samaitāšanai.
Būtība esmu sapratis, ka tuvākajā laikā būs pilnīgi un galīgi jānošķir jēdzieni brīva Latvija un brīvs latvietis...
Būs vien jābūt brīvam latvietim, un kā gļēvulim jābēg no šīs valsts... kā nekā tāda ir cilvēka daba... Galu gala vieglāk ir sākt visu no jauna, nekā mēģināt kaut ko vēl salabot. Nevajag aizmirst, ka būt gļēvam vēl nenozīmē būt muļķim. Varbūt, ja tā padomā, muļķi ir tie, kuri te vēlas palikt... Ļaudis, nekā personīga, vienkārši tāds mans viedoklis, pieņemiet vai atgrūdiet, jūsu darīšana, tās ir jūsu tiesības kā brīvam latvietim brīvā Latvijā... Nu tas skan gandrīz vai līdzvērtīgi apvainojumam nevis pagodinājumam...

Nu bet tas jau ir off-topic, par kuru es atkal dziļi atvainojos...

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 20 Aug 2009, 20:09

Ušakovu ar visu viņa brandžu tikai ar sūdainu mietu klopēt!

rihardsss un richX, +1

Ja nu galīgi te vairs nevarēs, tad es pazudīšu no šitejienes ka gailis pakaļ nedziedēs, un nemazām gļēvulis nejutīšos.
Last edited by Evers on 20 Aug 2009, 20:19, edited 1 time in total.

Kefīrs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 533
Pievienojies: 13 Apr 2009, 21:23

Post no Kefīrs » 20 Aug 2009, 20:14

Nekad nerunāšu Krievu valodā, kā oficiālajā. Nu nez kas man pret krieviem ir, bet man viņi vienkārši nepatīk :\

P.S. Neesmu ne rasists, ne klasists, ne fašists...

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Aug 2009, 20:25

-> Evers
Kad to pašu infu teica latvieši, tad neviens neiebilda.

-> Kefīrs
Tas ir līdzvērtīgs apgalvojumam - "es nekad nerakstīšu C++". Tava izvēle, gribi būt aprobežots - esi, tās ir tavas tiesības.

Mans kaimiņš ir krievs. Viņš ar mani runā latviski es ar viņu - krieviski. Daļēji tā ir pieklājība, daļēji valodas treniņš.

Es vairs nepērku grāmatas latviešu valodā. Krievu valodā ir lētāk un tulkojums labāks. Un izvēle lielāka arī.

Es skatos televīzijas pārraides vai nu angliski vai krieviski. Latviešu kanālos vairs nav ko redzēt.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 20 Aug 2009, 20:29

Kefīrs: zini, parastie krievi Krievijā ir forši cilvēki, ļoti atsaucīgi un devīgi, tomēr kad šie tiek pie reālas varas vai arī nonāk svešā valstī, viņi mainās par visiem 180 gradiem, un svešā zemē cenšas radīt māju sajūtu, apspiežot citus (domāts vietējos). Tas nav attiecināms uz visiem (pats personīgi pazīstu diezgan krievu, kas ir arī labi cilvēki), tomēr visā visumā tā ir...
Last edited by richX on 20 Aug 2009, 20:55, edited 1 time in total.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 20 Aug 2009, 20:29

ja tā padomā, ar latviešiem, ja tie tiek pie reālas varas, arī ir līdzīgi...
Last edited by richX on 20 Aug 2009, 20:31, edited 1 time in total.

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 20 Aug 2009, 20:30

ar krieviem ir tā, ka daudzu Latvijas krievu senči ir zemas kultūras cilvēki kas sabrauca Latvijā uz sasolītajiem labajiem darbiem un dzīvokļiem, tā ka, bērni daudz neatpaliek. Protams pazīstu arī ne vienu vien sakarīgu krievu tautības cilvēku, par kuru var teikt tikai to labāko.

Krieviski nerunāju nekur un nekad (ja nu vienīgi kādreiz kāds lamuvārds) , ja krievs kautko prasa - atbildu latviski, nesaprot? --- viņa paša problēma, lai iet skrien sienā. Nekaunos, ka slikti saprotu krieviski, vēl sliktāk runāju, un rakstīt vispār neprotu - nav man tā krievu valoda vajadzīga. Nenožēloju arī ka tādēļ nedabūju vienu darbu - pirms gada izgāzos 1188 intervijā, jo nepratu krieviski, bet viņiem vajag konkurētspēju lai varētu gūt ienākumus spējot apkalpot lielo procentu Latvijas krievu. Domās nospļāvos un aizgāju, tagad esot bezdarbnieks, nenožēloju ka tādeļ tur netiku.
Par filmām u.c. runājot, tikai un vienīgi angliski vai latviski :)

izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22

Post no izredzētais » 20 Aug 2009, 20:57

Tas jau bija paredzams tam mērglim tiekot pie varas. izdomājis te Latvijā radīt mājas krieviem. un visiem latviešiem kas par tiem okupantiem balsoja - ejiet nošaujieties. nopietni. sūdi jūs esat.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 20 Aug 2009, 21:04

Izredzētais: Ušakovs tika pie varas, jo atkal nostrādāja vidēja latvieša raksturīga īpašība - vispirms dara, tikai pēc tam domā, vai arī domā, bet nedara neko...

richijs
Reģistrēts lietotājs

Post no richijs » 20 Aug 2009, 22:27

okey saprotu diskriminē u.c tos krivvalodīgos, bet paskatīsimies no otras puses...

Rekā kā jau biedrs "Evers" teica ka viņam darbs gar degunu tikai tāpēc, ka nezināja krievu valodu tā tak ar ir diskriminācija tikai valodas zināšanu trūkuma dēļ nepieņēma. Kad par valsts valodas nezināšanu "klaigā" kāds no krievvalodīgajiem tad uzreiz atrod dzirdīgas ausis kādā no tām saucajamām krievvalodīgo partijām un sākas auzas par to kā mēs latvieši viņu Krievu tā diskriminējam un radam sociālo diskonfortu.
Pasē un citos dokumentos neraksta kirlicā, nesniedzam info krievu val (Cik atceros pasaulē ir arī tādā profesija kā tulks) :D

Bez valsts valodas zināšanu trūkumu neredzu nevienu iemeslu, kāpēc cilvēks nevarētu naturalizēties un baudīt visas pilsoņa priekšrocības (vēlēt, ceļot u.c) lai gan tagad nepilsoņiem pat dzīve saldāka pat uz Krieviju vīzas nevajag :D
Tākā neredzu nekādu pamatojumu ieviest krievu valodu par valsts valodu...

P.S Nju realitātē ļoti daudzi jaunieši tagad nezin krievu valodu un domāju ka viņiem nebūtu pienākuma zināt.

Realitātē tas nozīmēs ka latvietim būs nereāli bez krievu valodas zināšanām tikt pieņemtam darbā. Krievvalodīgajam būs visas durvis vaļā, jo tā tak valsts valoda arī bez latviešu valodas zināšanām. Vismaz tā es spriežu pēc pašreizējām darba tirgus tendencēm un diezi vai darba devēji mainīs savu attieksmi...
Nju un tad pienākam pie skumjākās nākotnes "realitātes" daudzi vienkārši pametīs Latviju. (kā jau te izteicās daži biedri)

Piedodied par garo penteri pašam jau apnika :D

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 20 Aug 2009, 23:19

Cik jauki , ka es pateicoties saviem pagalma pacaniem , zinu abas Latvijā topā esošās valodas un man nav jāčīkst , ka sliktais darbadevējs nepaņēma mani darbā :)

Maris77
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 249
Pievienojies: 10 Dec 2007, 21:04

Post no Maris77 » 20 Aug 2009, 23:23

Latvieši jau paši dara visu lai latviešu valoda izzustu, runā krieviski, skatās filmas angliski krieviski un neprasa lai tās tiktu tulkotas latviešu valodā, spēlē datorspēles angļu-krievu valodā un arī nepieprasa lai būtu iztulkotas latviski, lieto datorprogrammas angliski-krieviski arī nepieprasa lai tās tiktu iztulkotas dzimtajā valodā, ir ļoti daudz tādu indivīdu kas pasaka, ka viņš angliski-krieiviski saprotot labāk kā dzimtajā valodā. Jūs tādus murgus esat dzirdējuši, ka krievi saka, es nē un arī nedomāju ka dzirdēšu. Te nevajag vainot SC un Ušakovu bet ir jāskatās pašiem uz sevi. Tāpat arī par krīzi, vajag skatīties ko mēs dodam valstij, nevis ko valsts dod mums.
Tagad jau ir pieņemts saņemt bezmaksas izglītību Latvijā un pēc tam aizbraukt uz ārzemēm. Ko šis jaunais cilvēks ir devis savai valstij? Neko tikai zaudējumi.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 20 Aug 2009, 23:29

Maris77: Runājot par izglītību. Atšķirībā no Latvijas, citās valstīs arī tālākā izglītība tiek piedāvāta bez maksas, kur pretēji, Latvijā tiek čardžots money.

Kādu laiku atpakāļ, kad mani draugi, vienaudži beidza vidusskolu, gribēja iet mācīties tālāk, kaut vai atdotu visu, lai tiktu augstskolā, bet figu, gribi - maksā, nu ko tad vidējām cilvēku slānim darīt? Š…emt no bankām kredīt, tas ir savā ziņā no pašas valsts. Un tad padomā, vai tiešām mēs esam vēl kaut ko parādā. :) Nav naudas, nav izglītibas, nav izglītības, nav darbs, nav darbs - Ä€RZEMES. Ķēde ir pavisam vienkārša.

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 21 Aug 2009, 00:25

Lielākā daļa šeit postētāju ir stulbeņi, ar to es domāju mazgadīgos "patriotus", kas iedomājas, ka krievu valoda varētu kaitēt viņu neesošajām smadzenēm, bet angļu valoda ir nākotne, lai gan pārsvarā tās "angļu" valodas zināšanas beidzas ar dažiem populārākajiem mātes vārdiņiem.
Tak mācieties, puikas, dzīvē noderēs!

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 21 Aug 2009, 00:31

foxsk8 mēs vienmēr meklējām vainu citos, tā ir mūsu nelaime. Tiem pašiem taviem draugiem noteikti vecāki vai paziņas nemaksāja nodokļus krāpa valsti , lūk arī rezultāts valstij nav naudas izglītībai. Ļoti labi un ērti ir visās problēmas vainot valdību, bet vainīgi jau mēs esam tikai paši. Diemžēl.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 21 Aug 2009, 01:51

ob1 wrote:Mani vecāki bija latvieši. Ä¢imenē runājām latviešu valodā. Mācījos latviešu skolā. Augstskolā gāju latviešu plūsmā (padomju laikos).

Bet es sevi par latvieti neuzskatu. Patiesībā man vispār nav tautības. Tautības ir izdomājuši politiķi, lai varētu piemērot principu "skaldi un valdi". Latvieši pret krieviem. Palestīnieši pret žīdiem. Arābi pret amerikāņiem (hmm, tagad jau amerikānis arī ir tautība). A šie nacismu sludinošie politiķi tik berzē rokas un "saņem dividendes". Zagļu banda saeimā izlaupa Latviju un kā attaisnojumu savām darbībām sludina "krievi nāk!".

Tautība ir vajadzīga vājiem cilvēkiem, kas jūtas nedroši. Spēlējas divi sīkie smilšu kastē un sastrīdas - viens saka - mans brālis var piekaut tavu brāli. Tas pats ar tautībām - cilvēks asociē sevi ar kādu tautību, lai justos drošāks, jo tad būs bara sastāvdaļa. Politiķi to izmanto - uzkurina, lai tiktu pie naudas dalīšanas.
taa
valoda nemirst, kameer tajaa runaa kaut viens cilveeks.
augstaak mineetajaa citaataa kosmopoliits aldis slaidi uzcjuraa nacionaalajaam juutaam(nejaukt ar nacionaalismu) un pasludina savas identitaates truukumu, mhhhhh
par cik aldis nejuutas drosjs dzimtajaa ganaampulkaa, tad kaa sjakaalis meklee vareno tiigjeru aizstaaviibu (kiplinga maugli lasaam :> )
daargum, liidz sjim postam muusu domas skjiiraas, krustojaas, daliijaas un refrakteejaas, bet peec tava sjii posta taa vairs nebuus.
jebkursj psihoterapeits pastaastiis, ka identitaates truukums graujosji ietekmee psihi, mhhhh
es to nojautu no pirmaas tavas paraadiisjanaas latvijas interneta dobiitee :>
zini ko? man tiesjaam tevis zjeel... pat utains urla sevi asociee ar krievu tautu. nedaudzie atlikusjie grenlandes vai lapzemes iedziivotaaji lepojas ar savu izcelsjanos un to, ka naakusji no senaam tautaam. vikingu peectecji kaut vai tajaa pasjaa islandee manto no teevuteeviem iesaukas uzvaardu formaa.
dajebkuraa nacionaalaa valstii taas iedziivotaaji savu NACIONAALO identitaati uzskata par pamatveertiibu!

tiesji deelj taadiem miizaliem, kaa tu, mees esam tur, kur mees esam!!!
aamen!

un veel, ja liidz sjim postam mana attieksme pret tevi bija saliidzinosji neitraala, tad tagad tu man riebies.
tu esi kaa ceerme, kurai vienalga vai dziivot karpas vai peertikja zarnaa, ka tik ir ko riit...
nozjeelojami...

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 21 Aug 2009, 02:30

Nekad nedomāju, ka piekritīšu drunk_lizard un vēl to publiski atzīšu. Bet šoreiz, ķirzaka, Tev ir 100% taisnība, pilnīgi piekrītu tavam viedoklim.

Latviet's biju, latviet's būšu, latviet's mūžam palikšu un par savu Tēvuzemi savu galvu nolikšu.

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 21 Aug 2009, 06:56

SJO ZA NA*UJ? lai tik krievu preteklis pameegjina sjeit ieviest krievu par dzimto valodu! es goda vaards buusju viens no tiem cilveekiem, kas organizees, lai vinju nosjauj! latvijaa ir jaarunaa latviesju valodaa - taapeec ka mees esam tauta - latviesji! Ja tie auni pasludinaas krievu val. par dzimto, te visu paarnjems krievi, un nevienam vairs nebuus intereses runaat muusu valodaa - buusim kaa cjigaani, kas maldiisies pa pasauli, un kuriem nebuus savas vietas. Taadas veertiibas kaa Cjikaagas pieciisju ieraksti, latviesju slavenaas maakslas filmas, meetaasies vairs tikai "izbijusjajiem latviesjiem" beeninjos, iecepti kaut kaadaa noputeejusjaa matricaa, un atstaati tikai deelj taa, ka reiz bija taada tauta. man personiigi gibaas dziivot ar domu, ka dziivoju tik tiesjaam savaa valstii. man ir prieks par to, ka mums ir kas savs. tos, kas aizbraukusji uz aarzemeem straadaat, joprojaam silda doma, ka mums ir sava valsts, un vinji ar lielaako prieku straadaatu un paliktu sjeit, ja politika nebuutu novedusi valsti liidz taadam pagrimumam, ka sjeit dazjs labs suutot 50 cv ar augstaako izgliitiibu uz visaam puseem, nedabuu darbu, un veel saak iedziivoties paraados. labi, par politiku, veel var pieciest - cilveeki izkjepurosies pa to laiku, kameer valdiibaa izniidees paraziitus, bet vajag tikai dariit! protams, es ar sjo komentu, nedomaaju, ka krievi ir par ko sliktaaki, vai censjos izvairiities no krievu valodas apguusjanas. katras valodas zinaasjanas ir veertiiba, un arii vairums krievu ir ljoti kulturaali un cieniijami cilveeki, bet tas, ka dazjs no vinjiem saak liist citu iipasjumaa un pasludinaat to par savu, jau ir augstaakaa bezkauniiba.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 21 Aug 2009, 09:52

Es te lasīju tādu interesantu domu: iegūst LV bezmaksas izglītību un mūk dzīvot uz ārzemēm. Kur tad ir tā atdeve no izglītības, ja jamie UK galvenokārt lasa shit-aki sēnes un šrubī viesnīcu istabas? Nav dzirdēts, ka kāds no mūsu izcilajiem programmētājiem būtu pieņemts darbā kaut pie mazmīkstā :D
Protams, ka tā būs, jo bezvārda ateju mazgātājs ārzemēs nopelna vairāk nekā diplomēts speciālists LV (izņēmums varētu būt nedaudzi ar vareniem jumtiem).

Protams, brutāli latviešu valodu neviens izskaust te netaisās. Tā lēnām atmirs pati, jaunajām paaudzēm pārangļojoties un pārkrievojoties. Bija viens periods, kad nacionāli noskaņotām partijām bija reāla teikšana. Tad darbojās valsts valodas komisijas, nelatvieši bija spiesti mācīties valsts valodu. Bet kā vilku baro - tas uz mežu vien skatās. Rezultātā sadzīvē latviski runā vien neliels procents nelatviešu (un es cienu šos cilvēkus).
Tagad atkal ir pilnīga bezkontrole. Ir darba kolektīvi, kuros krievu valodas nepratējs vienkārši nevar normāli strādāt, jo priekšnieks neprot latviski. Un ja arī kaut kā prot - tad nemaz netaisās latviski runāt.

Iespējamais nākotnes scenārijs: Saeimas vēlēšanās tāpat kā Rīgā uzvar SC. Maskava tūlīt kopā ar Rīgu svinīgi ieviesīs vispārējo bezvīzu režīmu. Un tad kā prusaki sāks plūst straumēm vien pār robežu labākas dzīves meklējumos. Starp citu - Jūrmalas kūrorti viņus joprojām kā magnēts pievelk. Un tad būs Rīga nevis 50% krieviska, bet 70-80%. Un tad būs pipec, latviski runās tikai attālos pagastos...

To, ko Mr.Death te pauda: nošaut, pakārt - to latviešu valodā sauc par urrāpatriotismu :D
Image

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 21 Aug 2009, 10:53

Staļins wrote:
E!? I nevaig! Aizbrauc uz Jūrmalu un apskaties, kur ir tā nauda, kura pietrūkst izglītībai!
Ne tikai , es strādāju valsts iestādē, tur vismaz 90% domā par to kā neko nedarīt un kā kaut ko nozagt. Un kā kāpj pa karjeras kāpnēm tā turpina zagt vairāk jo pēc amata tā pienākas. :) Strādāju privātfirmā tur ir tas pats , viesiem interesē tikai slinkot un kaut ko nozagt, kaut vai tualetes papīra rulli, bet tomēr nahaļavu. Un to dara visi no apakšas līdz augšai. Tāda ir mūsu morāle. Tāpēc arī nav brīnums, ka daži var atļauties pateikt ka viņš nav latvietis un viņam latviešu valoda nav vajadzīga.

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 21 Aug 2009, 11:04

Samurajs, es neteiktu, ka esmu baigaakais patriots Latvijai kaa taadai, un ka meemi fanotu, meeli izkaaris, par visiem hokejiem, saciiksteem u.t.t., kaa arii sjausmiigi iesaistiitos politikaa, bet visam ir robezjas.

Professor35
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 398
Pievienojies: 01 Mai 2009, 14:04

Post no Professor35 » 21 Aug 2009, 12:14

Un man 2/3 vai pat vairāk no darba dienas nākas runāt krieviski, jo lielākā daļa no kolēģiem un klientiem ir krievalodīgie, jo klienti citādi nesaprot, bet kolēģi saprot
un runā tik lēni ka nesanāk normāla saruna. Datorā man viss rusificēts, filmas skatos krieviski jo plašāka izvēle, grāmatas arī lasu krieviski. Nu vismaz domāju latviski.

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 21 Aug 2009, 13:33

Maris77 wrote:Latvieši jau paši dara visu lai latviešu valoda izzustu, runā krieviski, skatās filmas angliski krieviski un neprasa lai tās tiktu tulkotas latviešu valodā, spēlē datorspēles angļu-krievu valodā un arī nepieprasa lai būtu iztulkotas latviski, lieto datorprogrammas angliski-krieviski arī nepieprasa lai tās tiktu iztulkotas dzimtajā valodā,
Tā ar tas ir. Š iem brēcējiem, lai paši kaut ko iztulkotu, ir par švaku valodas zināšanas. Lai gan viņi lielās, ka angliski labi prot, bet dzimtās valodas zināšanas viņiem ir gaužām maz.
Step By Step - ImageImage

izredzētais
Reģistrēts lietotājs

Post no izredzētais » 21 Aug 2009, 16:35

http://www.diena.lv/lat/politics/riga/u ... mta-valoda
diez kas tam okupantam divu mēnešu laikā ir licis mainīt domas par latviešu valodu kā tādu un tās apdraudēšanu?

richijs
Reģistrēts lietotājs

Post no richijs » 21 Aug 2009, 18:51

Dažas lietas bija labas piem bezmaksas medicīna, bezmaksas izglītība (pat ēdināja par brīvu), sakārtota infrastruktūra un visiem darbs, Lauksaimniecība plauka (kolhozi). Bezdarbniekus, bomžus un dzērājus trenkāja miliči :D un sūtīja ārstēties :D
Nebija miljonāru :)

A kas tagad ira maksas medicīna, maksas izglītība, novecojusi infrastruktūra (berdres ceļiem) un bezdarbs visiem, lauksaimniecība sagrauta, bomži, dzērāji visur un nevienam nerausta :D

Lab neviens neapvainojas tas tāds pozitīvā un negatīvā galejības abās sistēmās :D

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 21 Aug 2009, 19:14

jā, padomju laiku utopijai tomēr bija savas pozitīvās puses. Tolaik izmācoties kādu profesiju, cilvēkam uzreiz pēc tam tika garantēts darbs. Tolaik neviens nebij bagātnieks, bet arī nabagu tā nebija.

izredzētais
Reģistrēts lietotājs

Post no izredzētais » 21 Aug 2009, 19:38

vaine, visiem darbs, bet ar to arī viss beidzās. mašīnām pat riebas un degvielu nevarēja dabūt. nemaz nerunāsim par elektrotehniku. arī ēdienu tev pa devām deva. ja tiki pie desas bija svētki. ne trennēties kaujas mākslās, ne būt gudrāks par vidusmēru nedrīkstēji, pretējajā gadījumā tevi sagaidija sankcijas un bezvēsts pazušana. nedoddievs tev mājās bij' kāda deficīt prece, uzreiz no desmit pusēm tiki nosūdzēts KGB'šņ ikiem. Tie kā prusaki pa visurieni vazājās, ložņ āja un piedrazoja pasauli tik ar pastāvēšanu uz zemes virsas. ne dziesmas, ne dzeja par Latviju un tās slavināšanu netika atļauta, sibīrija tiem, kas svinēja Latvijas valsts sētkus.

gudrīši, te okupantus slavināt :D

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 21 Aug 2009, 20:02

Evers wrote: Tolaik neviens nebij bagātnieks,
oi to nu gan te nestāsti kā muļķības. bija un kā vēl bija. bija kas stāvēja rindās pēc apelsīniem ko "izmeta" kā parādību, a citi pa to laiku tādus svieda miskastēs.

es to pats vēl pieredzēju sīks būdams, muterīte strādāja un knapi varēja izrauties lai aizskrietu pēc desas ko reizēm arī nedabūja, jo resnās madamas jau pa blatu tās bija izpirkušas. un bieži vien redzams bija ka tās desas miskastēs bija izsviestas sapelējušas, jo viņām tās desas jau bija pietiekoši

lai nu ko, bet tagadējie tīņi jau ne vella nejēgs kā ir tajos laikos bijis.
Step By Step - ImageImage

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 21 Aug 2009, 21:42

richijs wrote:Dažas lietas bija labas piem bezmaksas medicīna, bezmaksas izglītība (pat ēdināja par brīvu), sakārtota infrastruktūra un visiem darbs, Lauksaimniecība plauka (kolhozi). Bezdarbniekus, bomžus un dzērājus trenkāja miliči :D un sūtīja ārstēties :D
Nebija miljonāru :)
muahahahaha

-aarsti paartika no kukuljiem... pie kam jo labaaks specs, jo lielaaks kukulis bija jaadod.
man skolas laikaa izgrieza akuutu apendiciitu un peec kukulja pirms operaacijas 250 (tajaa laikaa 2 inziniera meenesjalgu apmeers!) rublju apmeeraa man par pieminju ir palikusi centimetru gara(!) tikko pamanaama reetinja. domaaju, ka nav jaastaasta, ka bez kukulja buutu paargriezts pusveeders :>
- eedinaasjana bez maksas nebija.
- sakaartota infrastruktuura? O_O pat zirgam jaazviedz! ko tu saproti ar infrastruktuuru? vai bezgaliigo blatsblatagalaa sisteemu? :>
- kolhozos lauksaimnieciiba plauka? O_O puiseens laikam vecas propogandas filmas saskatiijies...

man patiik, ka puikas sjitaa spriezj par lietaam, no kuraam nav NEKAADAS sajeegas....

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 21 Aug 2009, 21:44

nu labi, neesmu dzīvojis tajos laikos, tāpēc nezinu, viens stāst tā, viens tā, bet par darba garantiju pēc profesijas apgūšanas gan ceru ka nekļūdos.

E.J.
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 33
Pievienojies: 19 Aug 2009, 22:40

Post no E.J. » 21 Aug 2009, 22:00

Staļins wrote:p.s. pats tajā laikā neesmu dzīvojis un dziļākus komentārus sniegt negrasos.
tas visu izsaka... Tev labāk piestāvētu niks "žirinovskis"... :D

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 21 Aug 2009, 22:01

drunk_lizard wrote: muahahahaha

-aarsti paartika no kukuljiem... pie kam jo labaaks specs, jo lielaaks kukulis bija jaadod.
man skolas laikaa izgrieza akuutu apendiciitu un peec kukulja pirms operaacijas 250 (tajaa laikaa 2 inziniera meenesjalgu apmeers!) rublju apmeeraa man par pieminju ir palikusi centimetru gara(!) tikko pamanaama reetinja. domaaju, ka nav jaastaasta, ka bez kukulja buutu paargriezts pusveeders :>
- eedinaasjana bez maksas nebija.
- sakaartota infrastruktuura? O_O pat zirgam jaazviedz! ko tu saproti ar infrastruktuuru? vai bezgaliigo blatsblatagalaa sisteemu? :>
- kolhozos lauksaimnieciiba plauka? O_O puiseens laikam vecas propogandas filmas saskatiijies...

man patiik, ka puikas sjitaa spriezj par lietaam, no kuraam nav NEKAADAS sajeegas....
vismaz viens cilvēks kam rožainā soc. nākotne nebija nemaz tik rožaina.
Vēl varētu piebilst, ka es biju liecinieks tam momentam, kad naudu mērīja kubikmetros...

jazzer
Reģistrēts lietotājs

Post no jazzer » 21 Aug 2009, 22:20

Negribas garos palagus rakstīt,bet pamata princips psrs bija-tauta izlikās,ka citīgi strādā,bet valsts-ka par to maksā.
Ja kāds sencis saka,ka bija labāk,tad parasti aizmirst,ka VISI bija jaunāki,veselāki un tāpēc pat dzīve mēslos līdz acīm likās vieglāka.
psrs slavinātājiem parasti jautāju-ja jau sistēma tāda lieliska,tad kur tā valsts palika ? Cietums- trakonams aiz dzeloņdrāšu žoga ar stingru apsardzi nevarēja ilgi pastāvēt.Es to valsti parasti saucu par sarūsējušo bleķu zemi,jo tie bija visur..Mljadj,un tie mūžīgie deficīti,krievu ofiņu purni,nacionālais pazemojums.... Vispār varētu vēl rakstīt un rakstīt par sociālisma "sasniegumiem",bet tie ,kas tur bija,paši jau zina...

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 21 Aug 2009, 22:52

Mazs citātiņš no apollo.lv:

Tāpat SC kritizē PS «nekaunīgo» apgalvojumu, ka Ušakovs ir paudis viedokli, ka latviešu valoda izzudīs pēc dažām paaudzēm.
«Godājamie politiķi, aci nepamirkšķinot, ir izrāvuši no konteksta vārdus un pagriezuši sev vēlamajā rakursā, «piemirstot» norādīt, ka Nils Ušakovs šos vārdus ir teicis, runājot par to, ka, ja krievu valodai tiks piešķirts valsts valodas statuss, tā varētu izstumt latviešu valodu, kā tas ir noticis, piemēram, Baltkrievijā. Turklāt PS pārstāvji ir «aizmirsuši», ka tādas pašas bažas par latviešu valodas izzušanu gadījumā, ja krievu valodai tiktu piešķirts oficiālās valodas statuss, ir pauduši latviešu valodas speciālisti, kas iestājas par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā,» uzsver SC.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 21 Aug 2009, 23:55

Ja runājam par padomijas gadiem, tad var pastāstīt sekojošo: bija mīnusi, bet netrūka arī plusu. Pirmkārt - darbs bija visiem, tāpat arī tīri simboliskas maksas par dzīvokli un komunālajiem. Pēc desas nereti nācās stāvēt garā rindā, bet par to tā arī bija īsta desa, nevis ar dažādiem E un soju piebāzta plastikāta zarna kā tagad. Nedabūji desu - ēd zivis; tās maksāja kapeikas un bija vienmēr lielā izvēlē. Svaigas, lielas mencas par 32 kap./kg, par ko tagad var tikai sapņot. Jebkurā gadījumā neviens izsalcis nebija. Bija arī strādnieku ēdnīcas, kur vienmēr varēja paēst par simbolisku cenu.

Par kukuļiem, kā d_l minēja, bija apmēram tāpat kā tagad. Bija ārsti, kas pie tiem tika, bija, kas nē, bet 250 rubļu par aklo zarnu - tas varēja būt tikai Rīgā, un tiešām tikai pie kāda profesora. Tad naudai bija daudz lielāka vērtība.

Kā kuriozu varu minēt apģērbus: parastie zilie džinsi (un nekādi tur krutie) maksāja veselu mēnešalgu, jo tādus varēja nopirkt tikai no jūrniekiem "no rokas". Par to naudu sanāca kādi 4 pāri labu ādas kurpju veikalā. Bet nu meitenes bija tikpat skaistas kā tagad, jo daudzas prata šūt, un tērpus šuva pašas :) .

Zagšana tais laikos patiesībā neskaitījās zagšana, jo viss piederēja tautai. Vajadzēja būvēt vasarnīcu - pēc ķieģeļu kravas nācās iet ar pudeli uz tuvējo jaunceltni. Tāpat no rūpnīcām katrs stiepa laukā visu, ko vien vēlējās. Protams, represīvais milicijas orgāns (OBHSS) rīkoja reidus un tvarstīšanas, bet tām bija kampaņu raksturs - kurš uzmanījās, nekad neiekrita.
Image

Slēgts

Return to “Cilvēks un Sabiedrība ”