Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Reputācija: 0
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 22 Aug 2009, 00:50

samurajs
Jā,bija arī labas,lietas tomēr gribas tavu pozitīvo bildi nedaudz pabojāt.Atvaino.
1) Darbs bija visiem ,tikai tā rezultāti bieži vien izrādījās nelietojami un nevienam nevajadzīgi.
2)Zemie komunālie maksājumi bija tikai ilūzija,jo tos vienalga apmaksāja tauta,pilnībā neizmaksātās,ieturētās algas veidā,kuru grūda arī šaujamo ražošanai.Nekas šjā pasaulē nenāk par velti.Tāpat arī ar visiem pārējiem "bezmaksas"un lētajiem pasākumiem,ēdnīcas ieskaitot.Tās gan bija labas-tur var piekrist.Ne visas,bet tiešām bija.
3)Labu desu var arī tagad nopirkt.Ne jau pašu lētāko,protams.Pie tam izvēlē ir neslīdzināma.
4)Briesmīgi plašo zivju izvēli veikalos kaut kā nearceros.Ja nu kādu sālītu siļķi vienīgi.Vismaz Rīgā.No zvejniekiem gan šo,to varēja dabūt,bet tas nebija sistēmas nopelns.Gluži otrādi-kapitālisma aizmetņi un privātā iniciatīva.Nemaz nerunājot par to,ka zivju jūrā bija nesalīdzinami vairāk.
5)Par medicīnu neesmu specs,bet,ja gribēji daudzmaz cilvēcīgu attieksmi-smērēt vajadzēja.Pašam nācās.Vēl tagad riebjas atcerēties.
6)Par džinsām un meitenēm - taisnība,tikai kur tu tajos laikos veikalā redzēji labas ādas kurpes.pie tam vēl četrus(!)dažādus pārus? Tās šausmas,kas putēja plauktos par apaviem var tikai ar grūtībām nosaukt.
7) Zagšana-no comment.Zaga,zaga,kamēr izzaga.Nav vairs tās valsts.Par ko esmu neizsakāmi gandarīts.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 22 Aug 2009, 02:15

samurajs +1
īsumā jau tā arī bija, bet ja man vajadzētu izvēlēties, nu negribētos atgriezties pie tām lētajām mencām...
viegls rokenrols pa radio

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 22 Aug 2009, 08:25

Staļins wrote:
-aarsti paartika no kukuljiem... pie kam jo labaaks specs, jo lielaaks kukulis bija jaadod.
Tu esi stulbs, lai neteiku vairāk. Žēl, protams, ka Tev bija slikta pieredze, kas tam ir par cēloni.

p.s. pats tajā laikā neesmu dzīvojis un dziļākus komentārus sniegt negrasos.
izcili!
un tagad jautaajums publikai - kursj no mums abiem ir stulbs?

ps. esmu dziivojis tajos laikos un par atminju nesuudzos...

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 22 Aug 2009, 09:06

Jazzer: par zivju izvēli padomijas laikos - Liepājā blakus 3-vienības katedrālei bija tāds spec. zivju veikals "Loms". Nezinu kam par godu, bet tur vienmēr bija izvēle. Protams, tikai jūras un okeāna zivis. Mencas, reņģes, butes, siļķes, sardīnes, stavridas, skumbrijas, jūras asari, kalmāri bija vienmēr par smiekla cenām. Arī kūpinātā veidā (mencas - 65 kap/kg, jūras asari ap 90). Un tad vēl vesela rinda visādu saldētu ar krutiem nosaukumiem... pelamīdas, nototēnijas utml.
Bija arī "sīkās zivis" - pamatā neizaugušas skumbrijas par 20 kap/kg (vai nav noziegums tādas vispār ķert?). Tās daudzi pirka kaķu barībai.

Par kukuļiem medicīnā - man nez kā vairāk atmiņā sanitāru/medmāsu rekets. Ja nemaksāja rubli dienā, tad slimnieks varēja noslīkt sūdos, neviens pīli ārā nenesa. Varēja saprast, jo tad sētnieks pelnīja vairāk par medmāsu. Spējīgi ārsti vienmēr pelnījuši labi, kukuļus ņemt visiem nebija vajadzības.

Un nevajag domāt, ka es aizstāvu to sistēmu. Nebūt ne, vēl neesu aprakstījis to no negatīvās puses :D Ja tā labi padomā, ja pie varas nebūtu tikuši tie prātu izkūkojušie veči + militāristi/pasaules iekarotāji, no sociālisma varēja sanākt tīri laba sistēma. Markss jau bija iecerējis tīri labi :)
Image

jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 22 Aug 2009, 14:13

Jā,Markss bija izcils teorētiķis,bet kā zināms ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem.
Ekonomikas pamatlikumus praksē piečakarēt nevar.Kādam ir jāmirst-vai nu piečakarētājam,vai visiem pārējiem.Vēsture pierādija,ka pareizs ir 1.variants.
Samuraj,nav ne mazāko šaubu,ka tu neaizstāvi to režīmu.To var rerdzēt pēc citiem taviem komentāriem.To gan nevar teikt par dažiem Staļina un Brežņeva laiku vēstures grāmatu upuriem.
Kā jau raksīju,man ir bažas par savas tautas veselo saprātu un par sekām,kas no tā izriet.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 22 Aug 2009, 16:06

nu tad taa.
saaksim ar to, ka notepads bez samuraja buutu kaa **dritvai kociņ** bez olaam - t.i. pilniigi neaugliigs pasaakums!
un lieki var meegjinaat spr5eegaat fox vai sid veidiigie!
seviskji man patiik iepriekseejais sid posts - "книгу не читал, но мнение имею"
pie kam, ja no saakuma es josifa bildi avataraa meegjinaaju uztvert ar kaadu zemtekstu vai melno humoru, tad peec iepriekseejaa posta ir skaidrs, ka to ir jaauztver kaa smagu psihisku saslimsjanu.

sid, cik nopratu, tu arii no liepaajas... panjem paara alinjus un aizej ciemos pie samuraja :>
izskataas, ka jams nemaz nav suudiigs psihoterapeits :>

TokRa
Mrs. Positivus
Atbildes: 893
Pievienojies: 22 Feb 2009, 09:42
Atrodas: Rīga

Post no TokRa » 22 Aug 2009, 16:10

Manis pēc, lai zūd. Kā tik dzīve un sadzīve laba.
Jautājumi? Komentāri? Sazinies: +371 22077022
Kvalitatīvs hostings par saprātīgu cenu: Valsts.Lv
Bezmaksas e-pasts visiem: GW.Lv

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 22 Aug 2009, 19:15

Ja tas notiks tad, piedodiet, bet LV vairs nebūs, pēc mana skatījuma, valsts! Tas nedrīkst notikt!
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

E.J.
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 33
Pievienojies: 19 Aug 2009, 22:40

Post no E.J. » 22 Aug 2009, 19:27

daGrevis wrote:Ja tas notiks tad, piedodiet, bet LV vairs nebūs, pēc mana skatījuma, valsts! Tas nedrīkst notikt!
Piedod, bet... Baltkrievijā viņu valodu "izspieda" krievu valoda. Tavā skatījumā BY vairs nav valsts?

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 22 Aug 2009, 19:42

tas ir savādāk, E.J.... Negribu iesaistīties pārāk šajā diskusijā, vēl aizskaršu ar saviem uzskatiem kādu un negribu lai mani te medī un grib atsist... :D
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22

Post no izredzētais » 22 Aug 2009, 20:00

daGrevis, nesprēgā, ja kāds sola pa muti - apsoli banu ... notepadiešiem paliks stīvas kājas :D

Maris77
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 249
Pievienojies: 10 Dec 2007, 21:04

Post no Maris77 » 22 Aug 2009, 23:35

TokRa wrote:Manis pēc, lai zūd. Kā tik dzīve un sadzīve laba.
Lielāku murgu es neesmu dzirdējis. :lala: Tādu cilvēku dēl arī nekāda labklājība mūsu valstī nebūs.

PSRS laikus drusku atceros, protams man toreiz bija citas vērtības. Dzīvoju mazpilsētā saldējumu mums veda divreiz gadā, iebiezināto pienu ar cukuru varēja dabūt tikai pa blatu. Pēc košlenēm bija jābrauc uz Igauniju. Senči pēc desas brauca uz Igauniju vai Rīgu. Banānu nebija kā tādu, arbūzu arī laikam nebija, veda no Rīgas (kas atrodas 200km attālumā) Kečupu redzēju tikai vienreiz, to mamma no Maskavas atveda. Lai nopirktu man mopēdu Delta ( Latvijas ražojums) senčiem visu nakti nācās stāvēt dzīvajā rindā. Plusi tā kā dzīvojām pie Igaunijas robežas, ēdnīcā gandrīz vienmēr bija Pepsi. Protams senčiem bija vairāk naudas kā man tagad, bet tas viss ir relatīvi, nebija jau kur tērēt. Vispār grūti salīdzināt tos un šos laikus, tagad ir pavisam citi dzīves standarti.

linx
E-žurnālists
Atbildes: 624
Pievienojies: 27 Jūn 2008, 12:10
Atrodas: Latvija

Post no linx » 23 Aug 2009, 02:46

Ķirzaks laikam pie paša Stradiņa par 250 rubļiem sevi ļāvis operēt.. :D par tiem "labajiem laikiem", kuros nju bija tik labi un jauki - labi un jauki bija tikai tiem, kuri bija kolhozu un pagastu deputāti, pārējie pat kafiju tikai svētku reizēs uz galda varēja uzlikt, kamēr citi varēja pustukšu bundželi izmest ārā un par to nepārdzīvot. Tagadējos laikos īstu desu nevarot dabūt? Protams, ka būs reizes divas dārgāka par parasto, bet tikai nevajag te sākt teikt, ka nevarot dabūt - var un kā vēl var! Par krievu valodas ieviešanu kā oficiālo - ko vēlējāt, to dabūjāt un tagad nesūdzaties, ka ir slikti. Kaut reizi pirms vēlēšanām nepaklausiet reklāmai, bet savai sirdij - nevēliet to, kurš skaistāk runā, bet gan to, kurš vairāk dara! Tas ir tāpat kā pirms eirovīzijas - atgādina 100 reizes, lai domā par ko balsot, bet kā skries ar pieri sienā, tā skries...

Andress
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 567
Pievienojies: 13 Jūl 2009, 15:31

Post no Andress » 23 Aug 2009, 04:13

Atļaušos teikt - pensionāriem apgriežam pensijas, valstij strādājošiem apgriežam algas (reālā situācija šajā jomā ir mazliet skarbāka kā plašsaziņas līdzekļi informē, -40-60% teikto 20% vietā), slēdzam slimnīcas, likvidējam skolas, likvidējam visas lielās, valstij vitālās ražotnes, t.sk. cukura fabriku un daudzas citas, cilvēki drīz uz ielām sāks masveidā izmirt un tad jau vienkārši visiem būs pajāt uz to, kādas etniskās vai tautības pārstāvis esi. Man? No manis šī valsts, kura manis pēc varētu kļūt kaut vai par zemūdens pasauli, ir tikai ņēmusi bezgalīgos nodokļu un maksu kalnos, dzenājusi mani caur neskaitāmiem birokrātijas un likumdošanas nesakārtotības gaiteņiem, kas manu unikālo un konkurēt spējīgo nodarbi iedzina bankrotā un iznīcināja līdz ar sakni, liegusi vitāli svarīgu ārstēšanu maniem vecākiem, šajā gadiumā, LR cienijamo ārstu nekompetences dēļ cilvēks uz mūžu padarīts smagi slims un narkomāns, atkarīgs no zālēm, pie tam, bez pensijas iztikas līmenī un jebkādām jēl sociālām garantijām, kaut vai nepieciešamo zāļu iegādei. Kas vēl? Eiropas līmenis? BL@#$#@$#$#@ JŠªS @$%#$^$%^$% AUNI! Kāds vēl Eiropas līmenis valstī ar tādu IKP un ražošanas apjomiem? Mūsu valsts nav spējīga pabarot pati savus pilsoņu, un kā vaina tā ir? Mūsu pašu, cienijamie kungi un dāmas, mūsu pašu! Paši vien katrās vēlešānās ievēlam mūsu mīļotajā un gādigajā valdībā vienus un tos pašus vēžus citās kulītēs. Mēs taču esam labākā valsts pasaulē, jo algas apgriež pilnīgi visiem, izņemot mūsu valsts pārvaldi, t.sk. mēra kungam, kuram nu patiešām vajadzētu šo to atgriezt, par mūsu neskaitāmajiem ministriem nemaz nerunājot. Jau tagad cilvēki no ārzemēm, jebkādi saistīti ar LR brīnās, kā mēs kā valsts neesam bankrotējuši. Ziniet kas mēs esam ? 3. pasaules valsts, pārbāzta ar parazītiem, mobilajiem geju čatiem, pedorastiem (rupji rēkinot pa 5 uz 1000 bērniem, cietušie mums acim redzami, mūsu trio visiem zināms), 60% mūsu valsts iedzīvotāju ir galvā tērēti auni, un tikai pie mums darbojas tādi ekonomiski triki uz kuriem jēlkādas citas kaut daudz maz attīstītas valsts iedzīvotāji uzliek miksto. Ko es vēl gribēju teikt. Ä€, tas ka mūsu DNS jau ierakstīts ka kā indivīdi esam jampampiņi? Bezdarbs jūs man sakāt? Dibenā jums bezdarbs, sliņķi un muļķi, un paši vainīgi, ja visu to pašu naudu ko valsts tagad maksā bezdarbnieku pabalstos maksātu kā darba algas, dibinātu lielus, konkurētspējīgus uzņēmumus, eksportētu un grūztu visu ko vien iespējams milzīgos apjomos uz dies zin kurieni, to pašu krieviju, visi būtu apmierināti un nebūtu sūdos līdz ausīm. Bet par ko jūs te satraucaties? Valodu, mljin! Nebūs taču kas to valodu runā, ja visi tagad pakārsimies ledusskapī! Tieš piemērs par attieksmi, tā vietā lai te kautko gudri dirstu sen bija laiks darīt. Kapēc es nedaru? Tapēc ka nu jau pat man ir po#$%#$ kādā valodā runāt, man uz doto momentu svarīgāk ir nopelnīt to, ko vakarā uz galda likt un lai būtu kam un kur likt. Gudri **dritvai kociņ** nav malku cirst, ne gvelzuši te, labāk gājuši un šito visu pateikuši susljikovam sejā, aizgājuši iedevuši pāris ministriem bietē, iztīrijuši šamējo banku kontus no pāris miljardiem (!!!) tautai izzagtās naudas (jaatzīst, neba bez mūsu pašu ziņas) un varbūt kautko noderīgāku darijuši, kā uztraukušies par to, ko galīgi nav jauztraucas. LPSR jums bija slikti? Es kautkā neatminu, ka tad kādam nebūtu darbs bijis, valsts mirtu bada nāvē, un būtu priecājušies, ka caur mūsu ostām transportē resursus KARA ATBALSTAM!

P.S Ikdienā strādāju krievvalodīgo kolektīvā, jaatzīst, lielisku cilvēku, gan kā darbinieki, gan kā priekšnieki. Un ja man jaizvēlas, es labāk strādāju krievam, kā latvietim, vismaz zinu ka mēneša beigās nepalikšu pie sasistas siles. Piedrāzt man jūsu nacionālās jūtas. Arī es kā džedajs, pasutu visus pie velna un pasludinu ka man vairs nav ne valts, ne nacionalitātes, bet atšķirībā no Kenobi, man ir priekšrocība, manās dzīslās rit gan krievu, gan latviešu un vēl dazu citu tautu asinis, laikam tāpēc neraudu, ja mani apbižo kaimiņu meitene, un neizrādu pilnīgi nekādu satraukumu, par lietām , par kuram nav jauztraucas, brīvi pārvaldu 4 valodas, rakstu, runāju un pat domaju visās, mani neinteresē kādā valodā sazināties ar labu cilveku, mani nepiš arī viņa matu, nagu, ausu un ānusa krāsa , mani vairak interesē vai viņš ir vai nav aptaurēts idiots, spēj domāt un vai ar viņu ir iespējams racionāli komunicēt. Un ja godīgi, man drīzak sāk nepatikt latvieši, nekā krievi. Lai gan katrā tautā ir savi idioti, bet pareizāk, idiots vari būt neatkarīgi no tā esi tu krievs, latvietis vai ebrejs. Tā kā beidzot būtu laiks beigt **dritvai kociņ** un sākt domāt par citam, mazliet nopietnākām problēmām.
Diemžēl Latvijas IT industrija no ārpasaules atpaliek par vismaz 10+ gadiem. Mentalitāte?

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 23 Aug 2009, 11:05

Andress wrote:LPSR jums bija slikti? Es kautkā neatminu, ka tad kādam nebūtu darbs bijis, valsts mirtu bada nāvē, un būtu priecājušies, ka caur mūsu ostām transportē resursus KARA ATBALSTAM!
jā bija jau labi, tikai dažreiz vienu otru uz tālām vietām pie lāčiem aizsūtīja - nepelnīti. to tu aizmirsi.

esmu gan vienmēr ar teicis ka bija gan šis tas labs tad un tagad, kā arī sliktais.
es protams daudz ko foršu no tā laika atceros....
Step By Step - ImageImage

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Aug 2009, 11:10

rajah wrote: jā bija jau labi, tikai dažreiz vienu otru uz tālām vietām pie lāčiem aizsūtīja - nepelnīti. to tu aizmirsi.
Kad tas bija? 45. gadā? Cmoon :)
Diemžēl Latvijas IT industrija no ārpasaules atpaliek par vismaz 10+ gadiem. Mentalitāte?

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 23 Aug 2009, 11:20

Andress wrote:... šī valsts, kas manu unikālo un konkurēt spējīgo nodarbi iedzina bankrotā un iznīcināja līdz ar sakni... LR cienijamo ārstu nekompetences dēļ cilvēks uz mūžu padarīts smagi slims un narkomāns... Ziniet kas mēs esam ? 3. pasaules valsts, pārbāzta ar parazītiem, mobilajiem geju čatiem, pedorastiem (rupji rēkinot pa 5 uz 1000 bērniem, cietušie mums acim redzami, mūsu trio visiem zināms), 60% mūsu valsts iedzīvotāju ir galvā tērēti auni... mūsu DNS jau ierakstīts ka kā indivīdi esam jampampiņi? ... dibinātu lielus, konkurētspējīgus uzņēmumus, eksportētu un grūztu visu ko vien iespējams milzīgos apjomos uz dies zin kurieni...Kapēc es nedaru? Tapēc ka nu jau pat man ir po#$%#$ kādā valodā runāt...labāk gājuši un šito visu pateikuši susljikovam sejā, aizgājuši iedevuši pāris ministriem bietē...LPSR jums bija slikti? Es kautkā neatminu, ka tad kādam nebūtu darbs bijis, valsts mirtu bada nāvē, un būtu priecājušies, ka caur mūsu ostām transportē resursus KARA ATBALSTAM!...ja man jaizvēlas, es labāk strādāju krievam, kā latvietim... mani nepiš arī viņa matu, nagu, ausu un ānusa krāsa...Tā kā beidzot būtu laiks beigt **dritvai kociņ** un sākt domāt par citam, mazliet nopietnākām problēmām.
iiss konspekts tiem, kam slinkums visu persju lasiit :>

ps. tikai viens jautaajums. vai abi divi kosmopoliiti zina etniskaa sastaava procentuaalaas attieciibas LR ieslodziijuma vietaas? :>

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 23 Aug 2009, 11:33

drunk_lizard Ieslodzijuma vietās ir 50% uz 50% varbūt 55% krievu. :D Protams latvieši vairākums tur ir neizglītoti no lauku rajoniem ar 2-5 klašu izglītību un sēž gaiļu kamerās. (Piemēram Repšes brālēns)

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Aug 2009, 12:22

drunk_lizard wrote:ps. tikai viens jautaajums. vai abi divi kosmopoliiti zina etniskaa sastaava procentuaalaas attieciibas LR ieslodziijuma vietaas? :>
Vai Lizarda kungs zin etniskā sastāva procentuālās attiecības bezdarbnieku tirgū? :)

E.J.
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 33
Pievienojies: 19 Aug 2009, 22:40

Post no E.J. » 23 Aug 2009, 12:27

Vai Andresa kungs zin etniskā sastāva procentuālās attiecības Notepadā?

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Aug 2009, 13:06

E.J. wrote:Vai Andresa kungs zin etniskā sastāva procentuālās attiecības Notepadā?
Vai E.J kungs vispār saprot par ko ir runa? :)

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 23 Aug 2009, 13:54

Š ī tēma nav tik vienkārša, ka visu varētu izskaidrot ar "melns un balts". Daudz ko ietekmē mēdiji un grāmatas. Uzskatiem jāveidojas no pieredzes, nevis no tā, ko mums "iepotē".

Un ir interesanti, ka čaļi, kuri par PSRS dzirdējuši tikai vēstures stundās vai Streipa raidījumos (kurš pats par PSRS zināja tikai no malas), tagad gudri oponē cilvēkiem, kas paši ir dzīvojuši iekš tās sistēmas. :)

PSRS laikos "potēja" vienu patiesību, tagad "potē" citu.. un viss. Un nav te jāmeklē vainīgie, ka viss tā izvērties.

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 23 Aug 2009, 14:06

Daudzi slavinātāji aizmirst, ka tā sistēma varbūt arī nebija slikta, bet viņa sabruka , jo nebija spējīga dzīvot. Darba ražīgums bija nekāds, kaut vai ar tuberkolozi slimu govju turēšana, tas nav absurds? Tā govs ēd tāpat izslaukums ir daudz mazāks, pienu nevārītu dzert nevar, bet viņas tur nevis audzē jaunu ganāmpulku. Graudi bija jāiepērk no Kanādas. Zinot cik ražīga ir Ukraina, tas nav absurds? Par ukraiņu mērdēšanu badā pat nav vērts runāt. Toreiz vajadzēja iznīcināt nacionālo pretošanās kustību un tā darīja visās valstīs. Tas bija tāds laiks.

Tālāk privātās saimniecības, toreiz pārtikas cenas bija subsidētas, tātad maize nemaksāja tik cik ir viņas pašizmaksa, bet daudz lētāk. Cilvēki pirka šo lēto maizi un baroja cūkas, vistas, govis, teļus un gaļu jau pārdeva par tirgus cenām. Protams vēl kam bija iespēja tas zaga kombikormu fermās, tādas tās gaļas un piena pašizmaksa ir tuva 0 , Nu savu darbu tikai var rēķināt. Protams tāda leiputrija bija laba, kas nekaitēja biznesu kruķīt. Tāpēc arī tagad ir jāčīkst, ka visi vainīgi pie izputēšanas , jo viss maksā tik cik maksā, ir jābūt talantam un zināšanām lai šajos laikos veidotu uzņēmumus.

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 23 Aug 2009, 16:27

Andress wrote:
rajah wrote: jā bija jau labi, tikai dažreiz vienu otru uz tālām vietām pie lāčiem aizsūtīja - nepelnīti. to tu aizmirsi.
Kad tas bija? 45. gadā? Cmoon :)
kāpēc tikai 45. gadā, tu ko?
vakar pa TV tieši par šo te veci http://www.atena.lv/index.php?zoomid=173
rādīja kā viņa laikā cilvēkus slepkavoja.
Step By Step - ImageImage

krisis32
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 568
Pievienojies: 11 Okt 2008, 10:24
Atrodas: jurmala

Post no krisis32 » 23 Aug 2009, 20:46

Da jamauc prom no sejienes :lala: !

izredzētais
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1730
Pievienojies: 22 Dec 2007, 12:22

Post no izredzētais » 23 Aug 2009, 21:21

Da jamauc prom no sejienes !
kādēļ? aizbraucot savu valodu un valsti nenosargāsim..

linx
E-žurnālists
Atbildes: 624
Pievienojies: 27 Jūn 2008, 12:10
Atrodas: Latvija

Post no linx » 23 Aug 2009, 22:07

Da nekur viņš nebrauks, kamēr mamma viņam to neatļaus :p

Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32

Post no Wuu » 24 Aug 2009, 11:31

Katru mīļu dienu domāju kā tik prom, viens lielāks iemesls un manis te vairs nebūs! Kaut arī darbs nav slikts, alga arī ap ~450. Bet kas ir dzīvojis ārzemēs vismaz gadu, tas zinās ka mūsu kultūras līmenis ir salīdzināms ar aborigēniem. Dzīvoju ārzemēs vispār bez stresa, nezināju ko lai nopērk, mīlēju pa veikaliem staigāt stumdām ilgi :D Esmu bijis Skotijā, Anglijā, biki Vācijā! Tagad uz Ameriku tik!

Kāds nav domājis ielikt LAPASPUSES ?
Lapa 1 no 1 <-- Cik vajag lai pārlektu otrā :D
Image

TokRa
Mrs. Positivus

Post no TokRa » 24 Aug 2009, 11:49

Maris77 wrote:
TokRa wrote:Manis pēc, lai zūd. Kā tik dzīve un sadzīve laba.
Lielāku murgu es neesmu dzirdējis. :lala: Tādu cilvēku dēl arī nekāda labklājība mūsu valstī nebūs.
Paskaidro, lūdzu, kāds sakars labklājībai ir ar valodu? Dažādas valodas tikai šķeļ cilvēci. Esmu kosmopolīte pēc pārliecības.

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 24 Aug 2009, 11:49

Wuu: Sakarā ar SEO modifikācijām, ir aizgājis ciet lapas numerācija
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32

Post no Wuu » 24 Aug 2009, 11:55

Nu tad jau nav tik traki kaut kur redzēju notepad.lv google ranks bija 4/10 :)
Image

Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 487
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41

Post no Nitro » 24 Aug 2009, 21:20

Bezmaksas izgliitiiba? Kur taa rodas ja eksistee nodoklji kurus maksaa beerna vecaaki? Tas ka nemaksaa skolai pa tiesho bet caur nodokljiem nemaina faktu ka taa ir maksas..
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 24 Aug 2009, 21:34

Ko jūs tur varat cepties par padomju laikiem. Topiks ir par latviešu valodu.

Ja gribat spries par latviešu valodu, tad atbildiet uz sekojošiem jautājumiem:
1. Vai latviešu valodu vajag glābt?
1.1. Ja jā, tad varbūt sākt ar līvu valodas reanimēšanu?
1.2. Ja jā, tad varbūt beigt apsmiet latgaliešu dialektu?
1.3. Ja jā, tad kā to darīt? Reāli, nevis emocionāli.

P.S. Ķirzak, beidz murgot. Ja esi apdzēries vai appīpējies, tad postu sāc ar brīdinājumu vai vismaz uzliec parakstu kā WerNeo to dara, lai visi saprot, ka esi autā.
Last edited by ob1 on 24 Aug 2009, 22:32, edited 1 time in total.

KaNeiet
Lietpratējs
Atbildes: 234
Pievienojies: 01 Nov 2007, 00:50
Atrodas: Talsi

Post no KaNeiet » 24 Aug 2009, 22:27

Hmm?
"1.3. ... Reāli, nevis emacionāli."
Izcils formulējums tēmā par valodu.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 24 Aug 2009, 22:33

Kā neiet... atkal piekasās pie pareizrakstības kļūdām tie, kam nav ko teikt...

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 24 Aug 2009, 22:42

ob1 wrote:Ko jūs tur varat cepties par padomju laikiem. Topiks ir par latviešu valodu.

Ja gribat spries par latviešu valodu, tad atbildiet uz sekojošiem jautājumiem:
1. Vai latviešu valodu vajag glābt?
1.1. Ja jā, tad varbūt sākt ar līvu valodas reanimēšanu?
1.2. Ja jā, tad varbūt beigt apsmiet latgaliešu dialektu?
1.3. Ja jā, tad kā to darīt? Reāli, nevis emocionāli.
1. Jā (bet ne tādām metodēm, kā to iedomājas vairākums latviešu)
1.1. Jā. Ar to jau nodarbojas.
1.2. Te vēl jāstrīdās, vai tas ir dialekts.
1.3. "Negruzīt" virsū tam, kas kartē ir pa labi.. un nelīst pakaļā tiem (otrpus dīķim).. un otrādi.. Būt pašiem sev! Būt iekš ES (no valodas sargāšanas viedokļa).

Maris77
Reģistrēts lietotājs

Post no Maris77 » 25 Aug 2009, 00:07

TokRa wrote:
Paskaidro, lūdzu, kāds sakars labklājībai ir ar valodu? Dažādas valodas tikai šķeļ cilvēci. Esmu kosmopolīte pēc pārliecības.
Ja cilvēki būs kosmopolīti, tad Latvijai ir jāiznīkst, šeit būs tikai meži, jo nav nekāda ekonomiska pamata šeit nodarboties ar rūpniecību, lauksaimnīcību un vispār šajā reģionā dzīvot. Visi dzīvos kur ir resursi, kur ir ko paēst un kur ir silts. Apmēram kā nēģeri - sēdēs palmā un ēdiš banānu. Tagad vismaz ir valstis un valoda, kas liek cilvēkiem apdzīvot arī citas teritorijas, liek izdzīvot un neļauj degradēties.

P.S. Kādreiz smējāmies par krieviem, ka tie sēž uz koferiem un braukā - kur ir pilns veikals. Bet izrādās latvieši ir pat daudz sliktāki. Viņiem pat veikalu nevajag, ka tik kaut kur klejot. Varbūt vajag atjaunot cigānu tabūru tradīcijas. :D

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 25 Aug 2009, 00:27

DL: Labāk būtu paklusējis. Dažreiz uz taviem izteikumiem man ir dziļi "uzmī***st" un neņemu nemaz to par pilnu, to ko tu pateici, tas visiem sen jau tā ka zināms un spec atkartojums šeit gan bija lieks, kaut gan atgādinājumi vai tavs bazars ir noderīgs. Teikšu tāds naturāls Fiftī - Fiftī. :)
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

TokRa
Mrs. Positivus

Post no TokRa » 25 Aug 2009, 06:29

Maris77
Jāstrādā ir visur. Bez strādāšanas nebūs nekā un nekur, taču valoda tikai saziņas veids vien ir. Ciktāl runājam par valstiskumu, valoda nav valsts pastāvēšanas priekšnosacījums. Globalizācijas apstākļos sīkām valodām būtu jāizzūd, citādi tāds kā Bābeles tornis sanāk.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 25 Aug 2009, 08:18

TokRa wrote:Maris77
Ciktāl runājam par valstiskumu, valoda nav valsts pastāvēšanas priekšnosacījums.
palabosju - valoda nav impeerijas pastaaveesjanas prieksjnosaciijums :>
nelielaam nacionaalaam (kaarteejo reizi nejaukt ar nacionaalistiskaam) valstiim valoda IR viens no galvenajiem to izveidosjanas prieksjnosaciijumiem!

ps. atklaati sakot nesaskatu vajadziibu komenteet "dizjaas" ob1 domas(kjiiseli)...

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 25 Aug 2009, 09:28

No konstruktīvas tēmas aizgājām uz spamu un kasīšanos. Tā ir zīme, ka pietiek. Tēma slēgta.
Image

Slēgts

Return to “Cilvēks un Sabiedrība ”