Dzīve pēc nāves. Un pēc tam?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 29 Aug 2009, 22:25

esmu pārsteigts, ka ob1 ir izvēlējies 3. variantu .

jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 29 Aug 2009, 22:25

ob 1-līdzjūtība.Bez ironijas.
Kefīr,super ! Š itais plakāts varētu bērnudārzā labi nostrādāt.Tev vajadzētu kaut kā ar Lēto ciešāk sadraudzēties.Noteikti būs par ko parunāt. :)

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 29 Aug 2009, 22:49

Diemžēl, galvenākais un loģiskākais izskaidrojums, kas man nāk prātā... Game over.

Pārējais ir viss smadzeņu izdomu radījums.. Arī pats esmu "lidojis pa pļavām", kas nāk īsi pirms tukšuma (vai vēl sazin kā). Esmu ar uzskatu, ka tā vēl ir ar saprātu (zemapziņu) radīta ilūzija. :)

Neticu, ka ir TUR TAS, kas visu glābs... vai tur tas, par kuru kāds piedzims. Drīzāk, ka tas ir tikai mūsu pašu mierinājumam. Mēs negribam pieņemt patiesību tādu, kāda tā ir... un štukojam dievus un vēl sazin ko... pie tam, kāds no tā arī nopelna :)

Gara saruna. :) Te nav tikai runa par melnu vai baltu (dievs ir vai nav). :)

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 30 Aug 2009, 00:38

samurajs wrote:aoma: Diez kādas firmas PC es esmu? Un kāda man videokarte? Un kur dabūt lielāku RAM, lai palielinātu savu veiktspēju? :D Tagad vismaz par slimībām viss skaidrs, un tas, ka antivīrusus tirgo aptiekās :)
Eh jauns temats pašapcerei... :D
firma nav svarīga, ja vien var veikt apgreidus. (ceru, ka iekostā augļa lietotāji mani tagad nemēģinās nolīdzināt zemāk par zemi :D)

veiktspēju vari palielināt izlasot vēl kādu gudru grāmatu, pie tam, ja tā ir bībele, vai kas tamlīdzīgs, tad ar zināmu skepses sajūtu, vienīgi nevajag piebāzt bēniņus ar nevajadzīgām blēņām. ja esi Artūru Konan-Doilu un Aleksandru Dimā lasījis, tad sapratīsi zemtekstu :)

WerNeo +1 par to avju ganu pelnīšanu - kad savulaik biju ekskursijā vienā vecā klosteri, beidzās dievkalpojums un sākās ziedojumu vākšana, viens vecs mūks man gandrīz ribas ielauza ar savu ziedojumu šķīvi, jo izlikos viņu neredzam :D
viegls rokenrols pa radio

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 30 Aug 2009, 09:09

Hmm, laikam jāpaskaidro savs viedoklis par "game over".

1) Manā rīcībā nav nekādas uzticamas informācijas, ka varētu būt savādāk.

2) Reliģiskie teksti - te jau izskanēja informācija, ka bībeli (u.c.) vajagot lasīt "starp rindām".
Š ādā veidā:
2.1) Kristietība - paradīze/elle - interpretācija - ja cilvēks dara labus darbus, tad jūtas labi un dzīvo paradīzē, ja dara sliktus darbus - jūtas slikti un dzīvo ellē. Nu jā, te varētu daudz diskutēt par "labs" un "slikts" ...
2.2) Hinduisms, Budisms un citas reinkarnācijas "teorijas" - cilvēka dzīve ir piedalīšanās daudzlietotāju spēlē ar nepilno informāciju ( http://en.wikipedia.org/wiki/Game_theory ). Tīri matemātiski - veicot kādas darbības (vai bezdarbības) spēlētājs ietekmē citu spēlētāju pieņemtos lēmumus. Pārējie spēlētāji rīkojas izejot no jaunās situācijas savukārt ietekmē citus spēlētājus. Līdz ar to cilvēka rīcība lielākā vai mazākā mērā atbalsojas visas pārējās pasaules rīcībā.
Visvairāk cilvēks ietekmē savus bērnus, līdz ar to tie uzvedības modeļi, ko esam ielikuši bērnos, dzīvos arī pēc mums. Un tā kā cilvēka būtība ir informācija, tad šī informācija nepazudīs pavisam, bet tiks padota tālāk ar bērnu palīdzību (arī ar citu cilvēku palīdzību, bet parasti mazākā mērā).

Ne velti ir teiciens - "ja uz ļaunumu atbildēt ar ļaunumu, tad ļaunums pasaulē nekad neizzudīs". Tas nāk no hinduisma, bet kristietība to ir pagriezusi mazliek savādāk - "ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez otru". Un tas ir arī izskaidrojums tēzei par darbiem, kas paliek pēc mums.

Hmm, iznāca pārlekt no vienas domas uz otru samērā lieliem soļiem... Bet visu sagremot sīki - tad romāns jāraksta...

P.S. Te izskanēja jautājums kāpēc tādas tēmas tiek apspriestas IT portālā. Manuprāt atbilde ir tajā, ka šeit var tādas tēmas apspriest izmantojot matemātiskas metodes, jo IT tauta parasti orientējas matemātikā. Portālā, kas veltīts reliģijai šo apspriest nevar - tur valda dogmatisms, nespēja saprast/analizēt, zināšanu trūkums.

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 30 Aug 2009, 10:29

obivan! tad jau tu atceries arii kaa tu piedzimi? tad ja game over. paskaidro man kaapeec es sapnii pats personiigi esmu redzeejis tiiru naakotni, kas notiks pusstundu uz prieksju! to var pat apliecinaat cilveeki un taa nav nekaada anomaalija. paskaidro veel, kaapeec ir tas deja vu efekts? nu nemuldiet te zinaataaji, ka taa ir kaut kaada smadzenju malfunkcjineesjana. :> man ir bijusji dazji izteikti briizji, kad pat esmu arii peec deja vu paredzeejis to kas notiks paaris min uz prieksju. budismu tu liec mieraa! ne jau pa velti tajaa ir teiciens "Tas viss ir saistiits! (It's all connected.)". manaa muuzjaa ir bijusji pietiekosji daudz gadiijumu, kas apliecina to, ka mees nedziivojam vienu dziivi. parunaa arii ar tiem kas ir izbaudiijusji kliinisko naavi. tu uzzinaasi daudz ko interesantu, ko veel liidz sjiim dienaam neviens gudrs pudeljbrillis nemaak izskaidrot.

taas teorijas ko juus te maljat par de javu ir njeemusjas par pamatu citus noteiktus uzskatus, un noliedz paaareejo variantu eksistenci. tas ir aprobezjoti, lai neteiktu vairaak.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 30 Aug 2009, 11:02

-> Mr.Death
Nākotnes paredzēšana nav nekas pārdabisks. Paskaties to linku par spēļu teoriju un padomā līdzi. Ja ir pietiekoši daudz informācijas, tad nākotni paredzēt nav grūti. (Kad spēlēju šahu, tad arī paredzu pretinieka gājienus un bieži vien ļoti precīzi).

Kas attiecas uz deja vu - tas pats izskaidrojums - smadzenes jau ir paredzējušas notikumu (neapzināti), tad notikums notiek un rodas tā sajūta. Ļoti daudz procesu smadzenēs notiek neapzināti (pēc dažiem avotiem ap 90%). Parasti informāciju uz apziņu bloķē uzskati, audzināšana, utt. tāpēc šī informācija nonāk līdz apziņai šifrētā veidā, lai apietu filtrus (sapņu veidā arī). Ja iemācās šo infu atšifrēt, tad var uzzināt daudz jauna... un var arī risināt problēmas (arī tehniskas).

richX
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 299
Pievienojies: 15 Mai 2009, 18:05

Post no richX » 30 Aug 2009, 11:36

mr.Death: kāpēc tev tik ļoti gribas strīdēties ar citādi domājošajiem un kāpēc tu centie uzspierst savu viedokli? Ja nebūtu izdzēsis tad savus izteikumus iepriekšējā filozofiskajā topikā, tad tur arī varētu to diezgan spēcīgi just... Tev ir jāpieņem, ka diezgan daudzi uzskata Game Over teoriju par pašu par sevi saprotamu un pieņemamu... kāpēc tev tik ļoti gribas ticēt ka cilvēks ir pelnījis dvēseli, kas varētu pārdzimt?
Galu galā, kam nav spārnu, tas nav radīts lidošanai...

Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32

Post no Wuu » 30 Aug 2009, 12:05

Skatos dažiem patīk niekoties ar amfetamīni, alarmu un citiem labumiem :D
Image

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 30 Aug 2009, 13:19

Es jau nezinu, varbūt ir cilvēki bez dvēseles - sevis apziņas, un ta viņiem nekas cits kā game over nebūs. Vai maz "game over" piekritēji saprot ko nozīmē apzināties sevi? :D - pirmā un otrā varianta piekritējiem(reliģiskajiem un pārdzimējiem) ir kas kopīgs - viņiem ir dvēseles, trešā laikam kā attīstītas gudras skudras(augstāk par skudrām rakstīju) - apdalīti un palikuši bez dvēseles, jeb ieķīlājuši tajā dvēseļu kredītfirmā. :D

Kā arī, ja būtu "game over" tad sistēma būtu pavisam savādāk iekārtota, dzīve būtu savādāka - vairāk līdzsvarotāka, citādi ir briesmīgs disbalans, ka daudziem tā viņu vienīgā dzīve ir pēdējā mēslu bedre, kamēr citi dzīvo cepuri kuldami pat neko nepiespiežoties.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 30 Aug 2009, 13:24

Evers, mēs paši varam izvēlēties kādu dzīvi dzīvot... bet daudzi jau neizvēlās, bet dzīvo kā sanāk...
Palasījos to blogu, kas Tavā parakstā... labs (tās ateistu frāzes). :D

Hmm, a kāpēc ateists izmanto reliģisko terminoloģiju (dvēsele)? Nesaprotu.

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 30 Aug 2009, 16:09

dvēsele nav tikai reliģisks termins :)
wikipedia wrote:In many religions, spiritual traditions, and philosophies, the soul is the spiritual or immaterial part of a living being, often regarded as eternal.

arcix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2
Pievienojies: 16 Jan 2009, 20:50

Post no arcix » 30 Aug 2009, 21:52

Es par 3. variantu, uzskatu, ka dvēsele nepastāv, tikai neironu pikucis galvā. :devil:

Mr.Death
Lietpratējs

Post no Mr.Death » 30 Aug 2009, 23:59

tad tas ir viens gudrs neironu pikucis, indeed. :> bet to veel neviens nav apstiprinaajis, ka taa tiesjaam ir - game over un viss. taapeec jau to sauc par vienu no nezinaamajiem jautaajumiem. es tikai saku kaa es domaaju un uzskatu par pareizu. :> un ko ricxX saprast ar vaardu "pelniijis"? tikai atkal nesaac savu religjiozo tuftu par to, ka mees visi esam greecinieki. mees esam taadi, kaadus pasji sevi nostaadam. galvenais ir apzinaaties to, kas ir labs, un kas ir ljauns.

fox! izstaasti nu savus piedziivojumus taas operaacijas laikaa. te dazjiem labiem buutu interesanti palasiit. diez vai taa nu buus iluuzija. :>

ja te visi domaa ka "game over", tad veel jautaajumi taadi - kaapeec mees vispaar dziivojam? no kurienes naakam, uz kurieni ejam? kaapeec mees esam materiaali gudraakie ziidiitaaji uz zemeslodes?

kaa arii. tad jau sanaak ka mans galda dators ir dziivs. tam tacju nav dveeseles, bet tas straadaa! un kuru detalju tiesji nomainot tas buus cits dators?

un jaa. peedeejais un galiigais jautaajums sjajaa postaa:

daudzi kliinisko naavi pieredzeejusjie ir "izpeldeejusji no sava kjermenja" un redzeejusji to no malas. redzeejusji arii taadas telpas, vai lietas, ko pie samanjas, t.i. dziivi esot nav vispaar redzeejusji, bet taas tiktiesjaam tur ir bijusjas, u.tml. vai tad tas jau vien nepieraada to, ka cilveeka kjermenis un gars ir divas dazjaadas lietas? :>

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 31 Aug 2009, 00:37

mr.death Kāds te sakars tam visam, ko tad biju teicis, ir ar reliģiju? Par reliģiju prasīji, par to arī atbildēju, reliģijas nav tur, kur tās nav...

par to tavu datoru runājot...pierādi, ka viņš nav dzīvs... nu lab, nav vēl 'viņš tik jaudīgs, lai spētu pats pieņemt un izvērtēt filozofiskus jautājumus, bet uz to jau pasaule iet... neesi manījis, kā daudzas zinātnieku grupīņas cenšas radīt mākslīgo intelektu... un tam jau ir arī zināmi panākumi... ko zini, reiz dators izteiks ne sliktākus filozofiskus spriedumus par tevi, viņam ir tikai jāiemāca domāt apstrakti, un pie zināmiem apstākļiem jau mūsdienās to abstrakto domāšanu var panākt...
kaa arii. tad jau sanaak ka mans galda dators ir dziivs. tam tacju nav dveeseles, bet tas straadaa! un kuru detalju tiesji nomainot tas buus cits dators?
nodefinē vārda "dzīvs" nozīmi... tika izteikta doma, ka kukaiņiem nav dvēseles, bet pagaidi, tie taču kustās, rosās... piedomā, par to, ko raksti... nesaisti dzīvību ar dvēseli... dzīvību jau tagad var radīt mākslīgi... atslēgas vārds - "klons"... teorētiski, jau drīz varēsim noklonēt cilvēku, tomēr klonētais cilvēks tikai izskatīsies tieši tāpat, kā viņa tā teikt source , bet domās citas domas un darīs citus darbus... mēs būsim radījuši mākslīgi citu cilvēku ar citu būtību... gribat teikt, ka cilvēks var radīt dvēseli? Nē, nevar... dvēsele tiešām ir tikai kkāds neironu pikucis, kuru mēs būsim šajā klonētajā Cilvēkā attīstījuši...
mēs būsim iejaukušies dabiskajā procesā, ievietojot tajā jaunu objektu, kuram daba iepriekš vēl nebūs paredzējusi dvēseli... Gribi teikt, ka tas būs "tukšs cilvēks", kas tikai eksistēs? Nē, ja šo klonēto bērnu iedotu audžu vecākiem, viņi to uzaudzinātu, un galu galā viņš būtu tads pats cilvēks kā citi... neskatoties protams uz savu specifisko izcelsmi...

dvēsele ir kā psiholoģiskais vairogs, kuru mēs iztēlojamies, lai justos pārāki pār pārējo pasauli..., mr.death, no tevis teiktā es to spriežu arī par tevi...

galu galā pasauli virza visprimitīvākā fizika un ķīmija, tikai mums gribas iedomāties, ka ir kaut kas vēl aiz tā visa...

cilvēka jēga šai pasaulē? tāda pati, ka visiem citiem dzīvniekiem, pieaugt, radīt pēcnācējus un novecot... viss pārējais ir ilūzija, kas mums liek aplami domāt, ka esam kkas īpašs... pats jau arī nenoliedzu, ka gūstu baudu esot šajā ilūzija...

un vēl kas... mr.death, kāpēc tu ignorē to, ko saka tavi biedri... piem aoma stāstīju savu piedzīvojumu ar klīnisko nāvi... tā jau arī nebija ilūzija...
Manuprāt veselīgā diskusijā katrs izsaka savu viedokli, vēlams ar argumentiem. Piemēram, man ir bijusi gan klīniskā nāve, gan nedēļu esmu komā nogulējis. (pēc smagas avārijas)
Nu nav nekādas gaismas tuneļa galā, ne arī kā filmās rāda, ka vari paskatīties uz sevi it kā no augšas. Nav it ne kā. Vienkārši uzraujies kā no bezsapņu miega un to laiku savā dzīvē vari norakstīt kā nebijušu.
paskat, viņš arī neko neredzēja... kāpēc tu viņam netici... vai arī tu viņu nemaz par cilvēku neuzskati, kā tad īsti ir?

drīzāk tavas runas kļūst pārāk reliģiozas, lai gan tu sevi itkā nepieskaiti pie reliģioziem cilvēkiem...

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 31 Aug 2009, 10:43

Dažas iebildes:
1. Jau kādu laiku pastāv teorija, ka kosmoss tomēr ir galīgs;
2. Pat visjaudīgāko datoru nevar salīdzināt ar dzīvu (domājošu) būtni, jo tas ir vēl pagaidām pārāk primitīvs, lai tam piemistu intelekts.
3. Jebkuru uz bijušajiem un esošajiem faktiem balstītu prognozi (laika ziņas t.sk.) var dēvēt par pareģošanu. Citiem tas padodas labāk, citiem ne tik ļoti.
4. Kāpēc visi dogmu sludinātāji pieņem, ka tās ir neapgāžamas un pat apstrīdēt nedrīkst? :D
Cik nesen tikai tika atļauts zemei griezties ap sauli, šarlatāni soli pa solim spiesti piekāpties jaunajiem zinātnes atklājumiem.
Par dvēselēm - kristietībā sievietēm to piešķīra tikai vēlajos viduslaikos, islāmā tām to nav vēl joprojām. :)
Varētu jau vēl turpināt un turpināt...

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 31 Aug 2009, 12:02

wow... aoma sit zem jostas vietas... :D

vienīgi par 2. punktu... tas ir tikai laika jautājums... pasaule uz to jau virzās

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 31 Aug 2009, 16:27

richX - šodienas fantastika ir rītdienas realitāte, atceramies kaut vai Žilu Vernu, Herbertu Velsu un citus slavenus fantastus...

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 31 Aug 2009, 21:33

RichX wrote:tika izteikta doma, ka kukaiņiem nav dvēseles, bet pagaidi, tie taču kustās, rosās...
datorizēti roboti arī kustās un rosās, kukaiņi ir organiski roboti, kas kustās, rosās, būvējās, pārojās un aizstāvās pēc dabas programmas. Viņiem, tāpat kā datoriem, nav apziņas - dvēsele ir sevis apzināšanās. Es sāku domāt, ka tev tiešām nav dvēseles- apziņas, ja tu nesaproti tā nozīmi ( vispār atbilstoši avataram :D ). Tas, ka būtnei ir augsts prāta līmenis, attīstītas domāšanas spējas utml, nepierāda, ka viņai ir dvēsele - to pierāda spēja sevi apzināties. Š āda lieta nav izveidojama, tāpēc arī tā ir nezūdoša.

Es apzinos pats sevi, līdz ar to ar to es sev pierādu, ka man ir eternāls gars - dvēsele. (patiesībā manam garam ir ķermenis, bet tas nu tā)
aoma wrote:Dažas iebildes:
1. Jau kādu laiku pastāv teorija, ka kosmoss tomēr ir galīgs;
Pagalma smilškastē :D.

Ok, pieņemam ka visums ir galīgs un kautkur beidzas, bet kas tad ir aiz viņa beigām, varbūt 3000 gaismas gadus bieza dzezsbetona siena :D, kas aiz sienas? Kautkam jau tur jābūt - vai visuma turpinājums, vai cita dimensija, vai cita laika paralēle, vai elle, vai paradīze.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 01 Sep 2009, 00:27

Ever: nu lab, nesalidzinasu ar kukainiem, jo tie biologiski ir loti atskirigi no cilveka. Nemsim tos pasus ziditajus. To dzives uzdevums ari ir loti lidzigs ka tiem pasiem kukainiem. Tie ari dzimst, aug, vairojas, mirst, tapat ka kukaini, tapat ka cilveki. Tad jau sanak, neaizmisti par cilvekveidigajiem pertikiem, tie ari ir tadi pasi dzivnieki. Turklat genetiski tikai dazas genu grupas cilveku skir no pertika. Pie velna, visa dziva daba paradas sai saule un pec kada laika mirst diezgan lidzigi. Un tu tikai cilvekam gribi dot dveseli, bet visu parejo dzivo dabu tu uzskati par organiskajiem robotiem... Apdomajies, ko tu runa, tas nu izklausas ne tikai sasoditi egoistiski, bet pat sovinistiski. Es apzinos sevi, zinu, ko domaju, runaju, rakstu. Tomer atskiriba no tevis jau esmu pienemis, ka esmu tads pats organiskais robots, ka visa pareja dziva radiba...

Kosmosam ir beigas, un aiz beigam nav neka, ne telpas, ne laika... To var pienemt, tomer aptvert to ir samera gruti.

Mr.Death
Lietpratējs

Post no Mr.Death » 01 Sep 2009, 02:19

Un tagad es pateiksju kaut ko ljoti kodoliigu! Jebkursj mulkjis var, balstoties uz iisti neizpeetiitiem zinaatniskajiem apgalvojumiem vai pienjeemumiem sagroziit mums nezinaamos faktus, taa kaa vinjam patiik. Sjajaa gadiijumaa NEKAS nav pieraadiits no taa, ka dziive ir viena un peec tam "Game Over", jo ja pat taa buutu, tad cilveekiem buutu pavisam cita domaasjana - vai nu uzreiz strikji pie riikles, vai arii dziivot kameer dziivs sapuust. Tie juusu verveleejumi, ka kukainji ir roboti u.t.t., cjo za na*uj? juus esiet debiili? kaa juus atljaujaties spriest, par radiibaam, kas juus neesiet, un par radiibaam, ko juus pasji nemaakat izveidot?

Kaada tur veel mljin samierinaasjanaas teorija? Acu aizliesjana man nav vajadziiga, es labpraat uzzinaatu patiesiibu. Ziniet par ko es visvairaak savulaik biju aizdomaajies? Kaa mees cilveeki pie velna varam zinaat, vai esam gudraakie uz pasaules? Tik pat labi gudraaks ir kakjis, suns, putns vai zjurka, kas pasaulee veic daudz svariigaakus uzdevumus nekaa mees.

Nu un tad veel viens trumpis:

Ja nu mees esam arii roboti. Tad kas muus vada, un ar kaadu meerkji mees sjeit esam?

Neaizmirsiisim arii par sjo jautaajumu domaajot pieveerst uzmaniibu tam, ka mums ir pieskjirts maaksliigais intelekts - taatad mees neesam radiiti kaadu konstantu darbiibu uzdevuma veiksjanai. mums ir pieskjirta atminja. mums ir pieskjirtas manjas, un pats galvenais - mums ir pieskjirtas emocijas! kam taas? kaads izskaidrojums ir taam? un kaads izskaidrojums ir tam, ka cilveeki nonaak kaitiigo ieradumu atkariibaa, ja jau reiz ir roboti. taatad logjiski domaajot vai robotiem ar konkreetu meerkji (kaadam noteikti ir jaabuut vispaar, lai kaut ko uzsaaktu) ir izdeviigi dot patvalju? kaads labums no patvaljas?

Un pats galvenais jautaajums, kuru jau es uzdevu ieprieksj un taa arii neesmu sagaidiijis atbildi no jums guru:

Kuru no orgaaniem tiesji man nomainot es buusju cits cilveeks? Kuru no detaljaam nomainot datoram, tas buus pavisam cits dators?

Ziniet, nekaa personiiga. richX, ja tu spried, taatad esmu tevi ieintereseejis? jautaajums ir tikai taads Tev personiigi - kaads labums tev buus no taa "ka tu spried, kaads es esmu?". mees esam saistiiti sjajaa portaalaa, tas tiesa, bet aciimredzot, tu drosji vien tagad ar sevi striidies, vai mani uzskatiit par daarzeni, vai otro aristoteli? bet diemzjeel spriest tev naaksies visu muuzju, jo nekad tev nebuus radies pilniigs un galiigs viedoklis par kaut ko. viss attiistaas un mainaas, nekas nestaav uz vietas. taapeec arii tavs izspriestais viedoklis paliks novecojis, ja tu to izspriediisi, izspriesjanas peec. buuvee savus uzskatus peec tev sniegtaas informaacijas, nevis spried par citiem - tas ir bezjeedziigi un lieka laika nosisjana. es parasti ar spriesjanu nodarbojos briizjos, kad citi masturbee :>

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 01 Sep 2009, 07:08

Es neuzskatu ka cilvēki ir vienīgie dvēseles iemiesojušie radījumi - žurkas, suņi , kaķi , pērtiķi ir salīdzinoši saprātīgi un ar jūtām, emocijām, iespējams visiem zīdītājiem ir dvēseles. Var jau būt, ka arī kukaiņiem un rāpuļiem, bet viņi dzīvo pēc monotonas programmas, viņiem nav jūtu. Dvēsele arī nerodas reizē ar cilvēka organismu, nav iespējams izveidot sevisapziņu-esību-būtību no nekā. Tāpat tas arī nevar izzust.

Vismaz pēc zinātnieku teiktā gan ir tā, ka - vienīgā radība uz Zemes, kas spēj sevi apzināties kā cilvēks, ir delfīni. :)

Par visumu - lai vai kā tiek zīmēts visums - aiz visām beigām ir jauns sākums, aiz kautkā vienmēr ir kautkas. Manuprāt tas tas sastāv laika dimensijām - praktiski identiski izplatījumi, kuros katrā atškiras tikai reālais laiks, un mūsu dvēseles laikam nepārtraukti ritot, pārvietojas pa šīm dimensijām.
Last edited by Evers on 01 Sep 2009, 07:44, edited 2 times in total.

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 01 Sep 2009, 07:10

Mr.Death wrote:Sjajaa gadiijumaa NEKAS nav pieraadiits no taa, ka dziive ir viena un peec tam "Game Over"
Nav pierādīts arī pretējais. Visi, kas vervelē par "gaismu tuneļa galā" u.t.t., tāpat par vārdiem tālāk netiek.
Neskaties tik daudz lētos jeņķu TV šovus.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 01 Sep 2009, 12:04

Aoma izrava vardus no mutes.

Mr.death, es nespriezu par tavu intelekta limeni, drizak es apbrinoju tavu ietiepibu... Es neiebilstu par taviem izteikumiem, tomer es neizprotu, kapec tu to dari? Kapec tu noliedz un centies apstridet katru izteikumu, kas ir pretruna ar tavu parliecibu? Iemacies pienemt to, ka pasaule nekad visi nedomas vienadi. Kadas man tiesibas spriest par tevi? Lauj jautat kadas tev bija tiesibas spriest par manu pasauli iepriekseja topika?

Par visumu runajot, kads maz noskatijas tos video, kuru linkus es ieliku augstak? Telpa - 3. Dimensija, laiks - 4. Dimensija. Paralelie visumi atrodas tajas pasas robezas, kur musu visums, un aiz sim robezam neka nav, nevienas no tur pieminetajam 10 dimensijam...

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 01 Sep 2009, 12:13

#3 pēc mana skatījuma nav iespējams, #1 - varbūt, bet negribās ticēt... #2 - visticamāk... Kapēc tad ie pierādījumi ka daži cilvēki ko atceros no iepriekšējās dzīves? Vienkārši, ķļūda formatēšanas procesā. :D
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

aoma
Vecākais lietotājs

Post no aoma » 01 Sep 2009, 12:51

Pierādījumi? :D
Viena resna nēģeru mamma pieceļas un stāsta, kā atrāvusies ar fēnu dušā, tā ritīgi, pāris stundas pagulējusi, kamēr attapusies, pa to laiku viņai sapnī parādījies dievs un teicis: nemocies tik ļoti ar tām diētām, šai dzīvē tāpat nenovājēsi. Atceries savu iepriekšējo dzīvi, kad biji Bridžita Bardo, un nesatraucies - nākamajā tu būsi Sindija Krouforde!
Skatītāju zālē šņuksti, pamirdz asaras, saucieni: jē, jē, aleluja!
Pie televizoru ekrāniem sēdošie ciešāk iekrampējas savās popkorna tūtās un visi vienojas kopīgai lūgšanai...

Mr.Death
Lietpratējs

Post no Mr.Death » 01 Sep 2009, 19:46

richX, bet tas ir viens no galvenajiem tematiem, kas vispaar uztur sjo sarunu! kaapeec man tagad buutu jaapiekaapjaas citiem uzskatiem, un jaaizmaina visa sava domaasjana, ja joprojaam esmu paarliecinaats, ka ir taa, kaa es domaaju. neviena varbuutiibas teorija man neliks domaat savaadaak, un es nedomaaju, ka domaaju nepareizi, jo:

1) mans sakaamais ir pamatots (jautaajumus arii var uztvert kaa pamatojumu - izskaidrosi un radiisies atbilde)
2) tam nav nekaada sakara ar religjiskaam pasakaam (aadams un ieva, 144 000 vietas paradiizee)
3) tas viss ir pasja izspriests.

man neesot attieciibaas ar skukji, ir daudz laika domaat par sjiim lietaam, un itseviskji pirms guleetiesjanas.

richX, vispirms uzliec brilli un kaartiigaak izlasi, ko es rakstu, to visu dzilji arii paardomaajot. es nekur sjeit nerakstiiju, par "kaaadas tev tiesiibas?", es vnk uzprasiiju, kaads tev labums no taa? (nedaudz ar ironiju protams). spriest par kaadu tas ir atljauts visiem. un ja ne atljauts, tad taapat visi to dariis.

ieprieksjeejaa topikaa, un arii sjeit briizjiem tev sjis tas paspruka, kas palicis puuraa no bazniicisma par ko staastiiji. tas protams uzdzen nevaaju riebumu, zinot to, ka religija galvenokaart tiek izmantota, kaa stiprs ierocis maarketingaa, kaa arii visi tajaa esosjie izteikumi, bauslji u.t.t. ir jau evoluucijas gaitaa novecojusji.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 02 Sep 2009, 00:06

Izstajos no stridiem, nav jegas strideties ar tevi, mes esam no dazadam pasaulem, tev nesaprast mani un man - tevi...

Mr.Death
Lietpratējs

Post no Mr.Death » 03 Sep 2009, 02:12

tev ir **dritvai kociņ** praats ar jeezu un sveeto mariju, un es esmu krisjnaiits (o.0)! punkts! :> bet no pasaules mees esam vienas. :>

rATRIJS
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 321
Pievienojies: 06 Mar 2009, 15:34
Atrodas: Rīga

Post no rATRIJS » 03 Sep 2009, 03:40

Atļaušos iespraust savu neskaidro viedokli.

Manuprāt, neviens tā īsti nevar pateikt kas būs tālāk, pat domājot, ka viņa izdomātā patiesībā ir īsta un "tā būs". Jebkurā gadījumā var atrast kādu pretargumentu kaut kam, ko esi iedomājies un tas liek pārdomāt visu to, ko sākotnēji biji domājis. Vismaz tā ir ar mani. Lasot šo topiku man pa galvu šaudījās visādas domas, bet visu laiku nāca lietas, kuras nezināju kā izskaidrot esošajā sistēmā. Labākajā gadījumā cilvēks par pēc-nāvi uzzinās tikai nomirstot.

Protams, ir grūti iedomāties, ka es tā vienkārši varētu pazust. ÄŒušš un es neesmu. Tikpat grūti ir iedomāties, ka viss, ko šajā dzīvē esmu izdarījis, viss ko zinu, visi ko pazīstu, ko mīlu vienkārši pazudīs. Tas, manuprāt, ir tikpat šausmīgi kā pazust ar melnu čušš, jo nav jau nekas, kas tevi definē. Kāda gan ir nozīme dažiem flashback`iem no pagājušās dzīves, ja tu tāpat visu nezini un cilvēkus, kurus pazini vairs neatradīsi - vismaz ne tādus pašus.

Manuprāt, ir jābūt kam tādam, kas cilvēku definē/identificē - vispārīgi, savādāk no dvēseles nav nekādas jēgas. Kaut vai tik primitīvi, ka kaut kur ierakstītam, ka esmu 15% skaudīgs, 70% kautrīgs ... šie unikālie ieraksti var identificēt cilvēku un tas nozīmētu, ka lielā mēra šī dvēsele vienmēr piedzīvotu to pašu - katrā savā dzīvē. Bet klāt varam piesaistīt attīstību. Cilvēks dzīves laika saprot, ka būt skaudīgam ir slikti, tādēļ šī iedaļa samazinās. Tādā veidā ar katru dzīvi cilvēks ar vien vairāk tiecas ideālam, kuru, droši vien nav iespējams sasniegt (tāpat kā nevar dalīt ar 0).

Ja runājam par reinkarnāciju, tad ir taču kāds, kas pasaka - tu tagad ej tur, tu tur. Tātad ir kas augstāks - dievs? Pats es dievam kā tādam neticu, taču ja ir reinkarnācija, tad kaut kādam procesam, kas nosaka kas būs tālāk ir jābūt.

Es būtu ļoti priecīgs par šādu pēc nāves scenāriju - katra dvēsele paliek kāda ir. Ar savām atmiņām, ar iespēju sastapt dvēseles, kuras pazini savā dzīvē. Un darīt...es nezinu ko. Būtībā šāds scenārijs ļoti līdzinās kaut kādai paradīzei.
Visam šim varu atrast ļoti daudz pretargumentu, tādēļ nekas tāds, droši vien, nav - atmiņas glabājas smadzenēs, smadzenes atstiepj kātus - kā es varu kaut ko atcerēties pēc nāves? Un kāda jēga būtu neko nedarīt pēc nāves? Kaut kam taču ir jānotiek.

Kā patiesībā varētu būt: cilvēks nomirst. Atdalās dvēsele. Tā kā dvēsele pati par sevi nekādas atmiņas neglabā, tikai kaut kādu savu informāciju (kā jau augstāk minēju), tad šo pašu dvēseli jau var pa taisno mest nākamajā ķermenī. Un tā cikloties. Dvēseli var iemest kaut vai cērmes ķermenī. Dvēselei, manuprāt, vienalga kur tai būt. Pieradīs pie ķermeņa kontroles un darīs ko varēs. Š ajā scenārijā noteikti ir kāds process, kas nosaka kur katra dvēsele ies. Nav paredzēta atmiņas saglabāšana, tādēļ nezinu kā izskaidrot deja-vu un tamlīdzīgas lietas.

Bet nu cilvēks, domājams, nav paredzēts pēc nāves izzināšanai. Tāpat kā nekad nevarēs pateikt kas noris melnajā caurumā, tāpat nevarēs pateikt kas noris pēc nāves. Vismaz tik ilgi kamēr tas nenotiek.
Apple un Biibele FTW!!!

Andress
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 567
Pievienojies: 13 Jūl 2009, 15:31

Post no Andress » 03 Sep 2009, 09:15

Evers wrote:Ok, pieņemam ka visums ir galīgs un kautkur beidzas, bet kas tad ir aiz viņa beigām, varbūt 3000 gaismas gadus bieza dzezsbetona siena :D, kas aiz sienas? Kautkam jau tur jābūt - vai visuma turpinājums, vai cita dimensija, vai cita laika paralēle, vai elle, vai paradīze.
Vai Datuve un Twitteris... :>
Diemžēl Latvijas IT industrija no ārpasaules atpaliek par vismaz 10+ gadiem. Mentalitāte?

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 03 Sep 2009, 09:47

Blaviens, mr.death, kada saistiba Jezum un Marijai ar manu parliecibu, ka dveseles un pecnaves dzives nav. Kristietiba tacu sludina pecnaves dzivi visas malas, bet es to pilnigi noliedzu, doma ko raksti, pirms megini uzbraukt citiem... Tu iebrauci galigas auzas. Cita pasaule = citi uzskti...
Mhh, pat nelauj mierigi izstaties...

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 12 Sep 2009, 15:15

Evers wrote:nu bāc Firefoxsiti, tev nu gan nav ne mazākās nojausmas ko vispār nozīmē reinkarnācija. :D

Tu laikam domā, ka reinkarnācijas variantā (Nr.2) , tas pats Maikls Džeksons piedzims kā Maikls Džeksons - Nē, viņš ļoti iespējams piedzimtu par ķīnieti, kura vienīgais zināmais solis būtu "Ricewalk" :D un dziedāšanas vietā viņam labāk padotos uzkūpināt koka pīpē pašaudzētu tabaciņu....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qLy4G19UNo8&e[/youtube]
redz par ko viņš pārtaps
Step By Step - ImageImage

LētaisDžonijs

Post no LētaisDžonijs » 12 Sep 2009, 15:23

rajah, :D

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 19 Okt 2009, 21:24

neņemiet ļaunā šo līķa kustināšanu, tomēr šodien uzdūros filmai, ko tad, kad tēma bija aktuāla, nu nekādi nespēju atrast... te ir tā filma... domāju ka daudzi to jau ir redzējuši tomēr domāju, ka ir arī daži, kas nav... 2. un 3. daļas arī ir skatāmas... 2. - 11.septembra notikumu izmeklēšana, 3.- patiesie pasaules valdnieki... kā jau nopratāt runa ir par daudz apspriesto dok. filmu "Zeitgeist"...
ja kādu interesē, tad skatāmies video (pašam arī lika savulaik aizdomāties), ja neinteresē, vienkārši ignorējiet šo piebildi...

RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2311
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 20 Okt 2009, 09:58

Turpinot tēmu par Zeitgeist 1. daļu:
George Carlin wrote: [..]Religion easily has the greatest bullshit story ever told. Think about it. Religion has actually convinced people that there's an invisible man living in the sky who watches everything you do, every minute of every day. And the invisible man has a special list of ten things he does not want you to do. And if you do any of these ten things, he has a special place, full of fire and smoke and burning and torture and anguish, where he will send you to live and suffer and burn and choke and scream and cry forever and ever 'til the end of time!

But He loves you. He loves you, and He needs money! He always needs money! He's all-powerful, all-perfect, all-knowing, and all-wise, somehow just can't handle money! Religion takes in billions of dollars, they pay no taxes, and they always need a little more. Now, you talk about a good bullshit story. Holy Shit!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o[/youtube]

Ja kādam vieglāk ir lasīt nekā klausīties:
http://www.rense.com/general69/obj.htm
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

Loading
E-žurnālists
Atbildes: 1631
Pievienojies: 25 Feb 2007, 18:08
Reputācija: 1
Atrodas: Liepāja

Post no Loading » 20 Okt 2009, 12:00

Un ja es parādītu video, kurā apstiprina Dieva esamību? Jūs tam ticētu?

Vai nav muļķīgi balstīties uz citu cilvēku spriedelējumiem? Varbūt labāk dzīvē pārbaudīt to lietu?

Zinu vienu stāstu, ka cilvēks bija kārtīgs attejists. Viņu izaicināja mācītajs katru dienu lūgt Dievu veselu mēnesi, tā no sirds. Pēc mēneša šis cilvēks sāka nākt uz baznīcu :)

Jums ir bail iepazīt Dievu? Kas tieši jūs atbaida Dievā?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Okt 2009, 12:04

Loading, no pasakām mēs nebaidamies, esam izauguši no bērnu vecuma.

Labāk pastāsti, kāpēc tu esi izlēmis nelietot smadzenes.

Loading
E-žurnālists

Post no Loading » 20 Okt 2009, 12:21

Kāpēc uzreiz tik uzbrūkoši. Ko tev Kristus sekotaji ir nodarījuši? Kas tev liecina, ka neizmantoju smadzenes?

Man patīk mūsdienu jaunatnē tas bravūrīgums. Ka es redz esmu izaudzis. :)

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 20 Okt 2009, 12:36

nu teiksim tā... Kristus sekotāji man nav nodarījuši neko... tomēr pati reliģījas būtība man ir likusi dziļi vilties... Kāpēc? To zinās tie, kam jāzin... šeit arī savulaik biju rakstījis, tomēr vēlāk izdzēsu, jo biju pārāk aizsvilies un ar atvainošanos tur nebūtu līdzēts (domāts Shady, la netur ļaunu prātu uz mani un nedzēš mani)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Okt 2009, 12:51

Loading, kas tev liek domāt, ka es uzbrūku? Mani patiešām interesē jautājums par tavu izvēli.

RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2311
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 20 Okt 2009, 13:22

Reliģija, kā to izprotu es:
Cilvēkam ir nepieciešams kāds, kuram ticēt, uz ko tiekties. Nu nevar cilvēks dzīvot bez ticības un mērķa dzīvē. Vai tā būtu ticība taustāmām vai netaustāmām lietām. Var ticēt talismanam, sev, valdībai... Un var ticēt Dievam, kuru kāds apķērīgs cilvēks ir uzpūtis pamatojoties uz vēlmi kādam ticēt. Reliģija ir gatavs šablons dzīves jēgai- Tev ir kam ticēt (Dievs) un uz ko tiekties visas dzīves garumā (Paradīze). Dažas reklāmas kampaņas (sludināšana), mārketinga triki (Krusta kari), un bizness iet griezdamies. Viduslaikos cilvēki tika spiesti ticēt un pakļauties. Kurš neticēja- to uz sārta par sātanismu. Vēlāk cilvēki ticēja inerces pēc, jo tas bija iepotēts viņu senčos. Baznīca ir bizness, kurš nav aplikts ar nodokļiem, kurš necieš no krīzes, valdības, un likuma, jo nav valsts, kurā reliģija būtu aizliegta ar likumu.

Un ja cilvēki jo projām tic inerces pēc, tad balstoties uz fizikas teorijām, berzes (ateistu) rezultātā reliģija pamazām izzudīs. Un tad nāks jauns biznesa plāns.
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 20 Okt 2009, 13:51

pamatā piekrītu Ricopico, tomēr domāju nedaudz savādāk, cilvēkam reliģija ir nepieciešama, lai būtu vieglāk dzīvot.
Cilvēks bīstas no pilnīgas atbildības un rīcības spējas. Tāpēc viņam vajag reliģiju, lai būtu vēl kāds, kuram kaut ko pārmest vai kuram kaut ko lūgt vai uz ko galu galā cerēt. Apziņa, ka tev ir pilna rīcības brīvība cilvēka smadzenēm vienkārši ir neaptverama... Savulaik lasīju "Ilustrētajā Zinātnē" ka ir atklāts Dieva gēns... tad jājautā, kāpēc cilvēkam šāds gēns ir nepieciešams... Apziņa, ka tu piederi kādai reliģijai vai domu grupai tevi satur grožos, jo tu apzinies - šāda un tāda rīcība tavai piederībai ir nepieņemama, tāpēc tu vairīsies to darīt, jo tu negribēsi būt grēcinieks... manuprāt, tieši šī iemesla pēc arī izveidojies liels daudzums reliģiju un sektu... respektīvi, kāds saprta, ka tavus gēnus (vēlmi piederēt kādai domāšanai un pakļauties tai) var izmantot pret tevi, lai tevi apzagtu, pakļautu vai vēl kaut kā tevi ierobežotu... Būtībā līdzīga doma arī tika izteikta manis dotajā fragmentā (ja nemaldos, pēdējo reizi fragmentu skatījos pirms apmēram nepilniem 2 gadiem)

actimel
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 82
Pievienojies: 04 Feb 2009, 11:41
Atrodas: Riga

Post no actimel » 20 Okt 2009, 14:14

Es dzīvoju bez dieva savā dzīvē vispār, turpretī mana dzīves biedre "tam" tic un dažreiz iet uz baznīcu un lūdz kautko .
Tad nu dzīvojot ar viņu vienās telpās neesmu pamanījis ka viņa spētu spīdēt kā spuldzīte vai viņai problēmas būtu mazāk kā man. Tādēļ visām tām dieva lietām es neticu. Visu ko esmu sasniedzis savā dzīve ir panākts ar galvu kā arī savām 2 rokām un kājām :)
Vēl tik gribēju piemetināt ka par muļķībām tās gan nevarētu saukt no tāda skata punkta ka citam tā ir aizraušānā/dzīves jēga/papildinājums , par gaumi nestrīdās, tas ka man nepatīk rock nenozīmē ka tās ir muļķības :)
Ubuntu 11.10

Loading
E-žurnālists

Post no Loading » 20 Okt 2009, 14:19

Apmeklējiet kādu krisīgu jauniešu nometni. Piemēram One Way. Jūsu domas uz reiz mainīsies.

Atkārtošos, ja reiz jūs tādi runīgi. Kas jūsos atbaida iepazīt Dievu tuvāk? Vai tās ir bailes atšķirties?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Okt 2009, 14:23

Loading, nekas mani neatbaida. Esmu izstudējis gan kristietību, gan budismu, gan daoismu, arī par citām reliģijām esmu ievācis infu.

Kristīgu jauniešu nometni apmeklēt? Esmu tam par vecu.

Un tagad lūdzu atbildi uz manu jautājumu.

actimel
Reģistrēts lietotājs

Post no actimel » 20 Okt 2009, 14:32

Apmeklējiet kādu krisīgu jauniešu nometni. Piemēram One Way. Jūsu domas uz reiz mainīsies.

Atkārtošos, ja reiz jūs tādi runīgi. Kas jūsos atbaida iepazīt Dievu tuvāk? Vai tās ir bailes atšķirties?
1)Nē paldies, arī mani diez vai tur vēl ņems :D Kā arī, kamēr skraidīšu pa baznīcām un nometnēm kas manā vietā pelnīs naudu? dievs?

2)
2.1 Jā es esmu runātīgs, un tie tipiņi kas staigā paielām un sāk kavēt man laiku, jau sēž kaklā.
2.2 Nekas mani nebaida, kādreiz studējis to kristietību arī runājies ar vairākiem cilvēkiem kuriem tas ir dzīves veids - tas nav nav ne hiv no kā baidīties, ne arī kautkas tāds bez kā iztik nevaru, drīzāk tas ir "nekas" ar to domājot - es neesmu metālistu dzīves stila piekritējs un so what? lai jau viņi tur blakus dzīvo mani tas vnk neinteresē un .
2.3 Varbūt man atļaut sevi izvālēt un tad pievienoties varavīksnei vai kā to iestādi sauca? Tas tā, lai man būtu ar ko atšķirties .
Ubuntu 11.10

Loading
E-žurnālists

Post no Loading » 20 Okt 2009, 14:38

Super. Es tevi nu dien apbrīnoju. Man ir 21. gads un visu mūzhu esmu kristietis. Bet neuzdrošinos teikt, ka esmu izstudejis Bībeli, varbūt tik vienu grāmatu.

Tavs jautājums ir par smadzeneņu lietošanu? Mēs taču visi zinām, ka cilvēks videji izmanto n% smadzeņu? Zinātniekiem un inzhenieriem vairāk... Tad nu viena zinātnieka atziņa "Jo sīkāk visu pētu, jo viss liekas pārāk sarezhģīts, lai evolūcijas teorija pierādītos." Kāpēc ticu Dievam? Jo piedzīvojumi ar Dievu ir pietiekoši daudz un krāsaini, lai neapšaubītu Tā eksistenci. Lai teiktu, ka Dievs eksistē ir nepieciešams to iepazīt. Nevar taču pateikt kaut ko par kādu, iekams, tas nav iepazīts personīgi. Tiesa? Neesam taču bērnudārzā, kur pietika "Bet Jānītis teica..." ;)

actimel
Reģistrēts lietotājs

Post no actimel » 20 Okt 2009, 14:48

Tu tā esi pārņemts ar savu "dievu" , ka pat neizlasī precīzi

Nekas mani nebaida, kādreiz studējis to kristietību..

Tos visu sludinātājus vajag "šaut nost" tāpat kā linux sludinātājus vai arī alternatīvā mūzikas stila sludinātājus :)
Kam tas interesēs tie arī paši "atradīs dievu".
Ubuntu 11.10

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 20 Okt 2009, 14:52

"Jo piedzīvojumi ar Dievu ir pietiekoši daudz un krāsaini"

Esmu dzirdējis, ka LSD dod labāku krāsu paleti. (Pats gan neesmu mēģinājis.)

Pievienot atbildi

Return to “Cilvēks un Sabiedrība ”