Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 16:10

Janhouse wrote:Manuprāt lielākā problēma šeit ir tā, ka cilvēki tic visām muļķībām, kuras viņiem sastāsta draugi un radi, kuri to ir dzirdējuši no saviem draugiem un tā tā ķēdīte turpinās ļoti tālu.
Varbūt nākamreiz jums derētu aiziet uz kādu no LU Linux centra pasākumiem un apskatīties kas tas Linux tāds ir. Labāk 1x redzēt, nekā 100x lasīt tizlos Genādija (kurš šeit, šķiet, nokļuvis kļūdas dēļ) vai Eudoxus komentārus, kuros viņš atkārtoti žēlojas, ka viņam uz Linux nestrādāja IBM softs priekš Windows.
Starpcitu, Kirils lieto Linux. :D
Nekad neesmu sūdzējies, ka man "nestrādā IBM softs priekš windows". Esmu tikai teicis, ka linux vidē nezinu nevienu tik labu power manageri, kāds ir ThinkVantage. Iemācies nu pats lasīt un pie reizes arī rakstīt (kaut kā savā iepriekšējā postā par "traumētajām smadzenēm" biji aizmirsis)

Piekrītu, ka windows lietotāju vidū ir problēmas ar informētību. Bet gribētu piebilst, ka problēmas ir arī otrā galā. Nevajag man stāstīt, kā uz Ubuntu vai openSuSE uzinstalēt programmu, jo es to zinu. (starp citu, kādas tev ir problēmas ar "next" spiešanu?) Varbūt vienreiz vajag atmest to augstprātību un stāstīt par to, ka linux lieto sazin kādi einšteini. Neredzu nekādu sakarību starp spēju atrisināt problēmas uz linux kastes un intelektu. Lieta tāda, ka daudziem cilvēkiem ir daudz svarīgākas lietas jādara. Nav visiem jābūt nedz automehāniķiem, nedz datorspečukiem. Es esmu lietojis linux un ar visām problēmām varēju lieliski tikt galā. Man vienkārši piegriezās to darīt. Tāpat arī piegriezās tas, ka dažas gļukus tā arī neviens negrasījās labot. Nav tā tāle nemaz tik saulaina, kā jūs te attēlojat. Bet vairākkārt esmu teicis - ja jūs tas apmierina, tad lietojiet, ķimerējaties. Bet nevajag to derdzīgo evaņģēlismu - tipa, tūlīt mēs pār jums dumiķīši liesim gaismu par linux paradīzi. Un skaidrs, ja jau kāds linux nelieto, tad uzreiz stulbenis, kas nesaprot cik tas ir ūberkruta. Primitīva ir šāda domāšana.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

Janhouse
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 160
Pievienojies: 12 Mar 2009, 18:47
Atrodas: Rīga

Post no Janhouse » 08 Sep 2009, 16:23

Tāpat arī uz Windows ir jārisina problēmas. Uzinstalējot OS jāliek visādi draiveri, programmas un vēl sazin kā jāoptimizē OS (ob1 lauciņš?). Ja Tu to nebūtu nekad iepriekš darījis (kaut vai aiz garlaicības 10 gadu vecumā), tad tagad arī to nezinātu un nāktos vien rakņāties netā.
Tavā gadījumā tā ir pieraduma problēma un ja skolās mācītu darboties uz Linux, tad Latvijā būtu mazāks datorpirātisma līmenis un Tu iespējams zinātu ThinkVantage alternatīvas.
Lielākā daļa no šeit esošajiem antiLinuxistiem nesaprot par ko paši runā un tapēc es viņus saucu par muļķiem.
Ja nezini un neesi lietas kursā par jaunumiem Linux pasaulē, tad neraksti, ka tur nekas nestrādā kā nākas, bet raksti, ka nezini, jo nelieto un nelietosi pieraduma dēļ. Cik vienkārši, ne?

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 16:39

Janhouse wrote:Tāpat arī uz Windows ir jārisina problēmas. Uzinstalējot OS jāliek visādi draiveri, programmas un vēl sazin kā jāoptimizē OS (ob1 lauciņš?). Ja Tu to nebūtu nekad iepriekš darījis (kaut vai aiz garlaicības 10 gadu vecumā), tad tagad arī to nezinātu un nāktos vien rakņāties netā.
Tavā gadījumā tā ir pieraduma problēma un ja skolās mācītu darboties uz Linux, tad Latvijā būtu mazāks datorpirātisma līmenis un Tu iespējams zinātu ThinkVantage alternatīvas.
Lielākā daļa no šeit esošajiem antiLinuxistiem nesaprot par ko paši runā un tapēc es viņus saucu par muļķiem.
Ja nezini un neesi lietas kursā par jaunumiem Linux pasaulē, tad neraksti, ka tur nekas nestrādā kā nākas, bet raksti, ka nezini, jo nelieto un nelietosi pieraduma dēļ. Cik vienkārši, ne?
Kādas tur pieraduma problēmas. Kad es gāju skolā, tad kompītis, kas tur stāvēja bija BK10 (ja nemaldos). Par tādu esi dzirdējis?
Kāpēc vispār kādam būtu jābūt kursā par to, kas notiek kāda marginālā ar tehniskiem jautājumiem saistītā sfērā? Tu pats, starp citu, nezini nedz to, ko dara ThinkVantage power manager, nedz arī to, kādas ir tā alternatīvas. Un kurš tev ir iestāstījis, ka tu esi lietas kursā par jaunumiem linux pasaulē?
Bet ne jau tikai par ThinkVantage ir stāsts. Esmu gandrīz divus gadus lietojis tikai linux. Viena no problēmām bija ofisa softa savietošana. Darbā, protams ir MS Office. Man ir jātaisa prezentācijas un jārāda tās uz datoriem ar MSOffice. Bet prezentācijas, protams, es taisīju uz Ooo. Īsi sakot, tā bija pamatīga nojāšanās. Jā, iztikt var, bet kāpēc tā jāmokās, nav skaidrs. Vienīgi tad, ja nav naudas. Un ir vēl visādi tādi sīkumi (X logu brukšana un tamlīdzīgas lietas). Uz linux nav problēmu? Bet kā ar intel draiveriem? Š o esi lasījis? (http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20090817)
Starp citu - es neesmu nekāda anti-linuxists. Manuprāt, valsts pārvaldei un daudzām citām iestādēm (skolām, bibliotēkām utt.) vajadzētu pāriet uz linux. (Starp citu - bērnu slimnīcā redzēju, ka lieto kādu no vecajām SuSE versijām. Pieņemu, ka 10). Un runa nav tikai par pieradumu. Turklāt, kas vainas pieradumam. Katram cilvēkam ir kādi pieradumi un pārmest to nav nekāda pamata (ja vien tie nenodara citiem kaitējumu).

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 08 Sep 2009, 17:05

Par video draiveriem. Lietoju Nvidia 8800 un saprotu, ka mūžīgi Nvidia nerakstīs jaunus draiverus un kodu neatvērs. Ceru, ka līdz tam laikam būšu nomainījis video karti vai arī kāds būs uzrakstījis opensource dariveri.
Piemēram radeon kartēm šobrīd fanātiski cilvēki veido atvērto draiveri, kurš šobrīd jau ir pietiekoši labs lai strādātu ar Compiz un negļukotu. (Vēl pirms dažiem mēnešiem ar šiem draiveriem Compiz briesmīgi gļukoja un par 3d spēlēm labāk nerunāsim).
Tā ir ar visu. Ko neatbalstīs ierīču ražotāji, to uzturēs paši lietotāji.

Par ofisu. Openoffice ir aizgājis pietiekami tālu. Bez problēmām darbojos ar doc, docx un visiem pārējiem formātiem.
Gimp pirms dažiem mēnešiem niķojās ar Photohop CS4 failiem, tagad iet kā smērēts.

Pats palīdzu meklēt un labot dažādus bugus, lai citiem ar tiem vairs nenāktos saskarties nākamajās versijās.
Linux attīstīt ir ieinteresēti paši lietotāji. Jo vairāk lietotāju, jo labāka operētājsistēma. Windows to būs oagrūti pārsniegt pēc dažiem gadiem.

Linux pasaulē viss šobrīd atīstas ļoti strauji, tapēc kādā brīvā brīdī, kad nav ko darīt, paskaties vai visas Tavas problēmas jau nav atrisinātas.

Nav sarežģīti būt lietas kursā par jaunumiem, ja atvēli dažas stundas nedēļā jaunumu lasīšanai, twitterim.

_Mo3_
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 610
Pievienojies: 30 Okt 2008, 01:22
Atrodas: Olaine

Post no _Mo3_ » 08 Sep 2009, 17:09

njā, šitais man vienmēr paticis, ka noliek viens otru. No sevis varu piebilst, ka katrā no OS ir savi plusi un mīnusi un nevajag te ne vienu no viņām celt kkādā neiedomājamā tronī un dziedāt tām slavas dziesmas.
Image

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 08 Sep 2009, 17:14

_Mo3_ wrote:njā, šitais man vienmēr paticis, ka noliek viens otru. No sevis varu piebilst, ka katrā no OS ir savi plusi un mīnusi un nevajag te ne vienu no viņām celt kkādā neiedomājamā tronī un dziedāt tām slavas dziesmas.
Š ajā tematā gan vairāk par to, ka M$ nepamatoti nomelno linux.

_Mo3_
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 610
Pievienojies: 30 Okt 2008, 01:22
Atrodas: Olaine

Post no _Mo3_ » 08 Sep 2009, 17:21

Janhouse wrote:
_Mo3_ wrote:njā, šitais man vienmēr paticis, ka noliek viens otru. No sevis varu piebilst, ka katrā no OS ir savi plusi un mīnusi un nevajag te ne vienu no viņām celt kkādā neiedomājamā tronī un dziedāt tām slavas dziesmas.
Š ajā tematā gan vairāk par to, ka M$ nepamatoti nomelno linux.
to tev vajadzēja uzrakstīt pirms visi baigi intensīvi sāka pierādīt viens otram, kas tad īsti ir labāks linux vai windows :wink:
Image

AlienZ
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 58
Pievienojies: 19 Apr 2009, 12:24

Post no AlienZ » 08 Sep 2009, 17:30

Nu cik var ņemties? Esmu izmēģinājis visādas Linux distras - openSUSE, Ubuntu, Debian, Slackware, Mandriva un jāsaka, ka dažas no distrām man tiešām patika. Ja man būtu jāmaksā par WIndows, es pavisam droši varu teikt, ka lieliski varētu iztikt ar Debian/openSUSE/Ubuntu, bet tā kā man kā Datorzinātņu studentam ir iespēja bez maksas mācību nolūkos lietot MS programmatūru, tad nesaskatu tajā nekādu grēku, izmantojot šo iespēju. Linux iegūs lielāku popularitāti tad, kad tas spēs iekāpt spēļu lauciņā. Windows geimeriem dod daudz plašākas iespējas kā Linux un geimeri ir diezgan liela daļa no visiem datorlietotājiem. OO ir aizgājis tālu, tiesa. Bet tas, ka ar OO veidotos .doc failus MS Office reizēm sakropļo, arī nav noslēpums. Un ja lietotājs strādā valsts institūcijā un darbu reizēm izvēlas veikt mājās, tad reizēm sanāk tikai liekas galvassāpes. Kamēr valsts iestādes nav pārgājušas uz Linux, šīs galvassāpes pastāvēs. Un jā, līdz ar visām man piešķirtajām privlēģijām, visa mana programmatūra ir pavisam legāla. Nevajag jau uzreiz uzvesties tā, kā GIMP, OO u.c. programmatūra nav pieejama uz Windows, kā nekā pats to visu lietoju. :)

rATRIJS
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 321
Pievienojies: 06 Mar 2009, 15:34

Post no rATRIJS » 08 Sep 2009, 17:35

Ä€rprāts vien te sarakstīts :)

jonjs: visas programmas ko tu nosauci ir pieejamas aŠ—i uz Win (vai arī to alternatīvas) - tāpat par velti. Kādi tur vēl ahūnie piķi???

Piemērs iz dzīves - biju uzlicis vecākiem uz PC Kubuntu. Viss kaut cik jauki un skaisti, līdz brīdim, kad tētis gribēja skatīties sportu pa kaut kādu online TV no kaut kādas tur lapas. Un iepūt - tam paredzētā proga ir tikai uz Win. Gan jau, ka netā vai kaut kur citur var atrast alternatīvas tam visam, bet kādēļ jātērē laiks uz meklēšanām, lasīšanām un taisīšanām, ja to visu var dabūt uz Win...bez problēmām.

Tāpat bija man kā sekundārā OS uzlikta Ubuntu (8.xx). Nu saliku visu cmuki, tur compiz un tādi štruntiņi, jo gribu lai viss spīd un blingi karājas un doki katrā malā. Palaižu uz VLC kādu video un fakjū. Visu laiku midžinās kaut kādi melnumi. Dabuju slēgt compiz`u ārā, kad kaut ko skatījos. Tas sux. Gan jau arī to var apiet, bet es negribu n stundas pavadīt meklējot kaut ko un staigājot pa čatiem.

Tāpat ir vēl visādas daudz lietas, kas man Linux`ī nepatika, bet jēgas stāstīt to visu nav, jo atnāks kāds un teiks, ka redz to varēja sataisīt tā un tā, tikai meklēt vajadzēja vai saukt meistaru.

Piedevām visi kas šausminās par Windows dārgumu. Vajag pirkt PC, kur līdzi nāk OEM licenze. Būs jāpiemaksā nedaudz, bet nav tur simti tak.

Nevajag saprast šo visu tā, ka man riebjas Linux, jo tam ir daudz labu lietu, bet nu cmon - visi kuri bļauj, ka Win SUX Linux FTW ir nedaudz tērēti. Katrs lieto ko vēlas, kas tam ir piemērotākais un kas tam patīk. Es tak nepirkšu mazu smārtmobīlīti, ja es gribēšu gāzt pa savu privātā mežā kāpām ar savu kruto džipu un cacām gar malām. Tāpat es nepirkšu kaut kādu VW Jetta, ja es gribu būt kruts pacans un gāzt pa savu rajonu ar sānslīdēm biedējot māmiņas ar savu Bumeru.
Apple un Biibele FTW!!!

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25

Post no nevertell » 08 Sep 2009, 17:47

Nu, ko varam te cirst ? Protams, ne viss hārdvērs un softvērs strādā uz linux'a, BET, man visu, kas ir sasprausts manā kompī atrada bez komandrindas, un viss strādāja kā nākas.

Vēl man ir tāds jautājums... Kapēc cilvēki tik ļoti nīst termināli ? Cik skatos, vienīgais arguments ir tāds, ka cilvēks nezin ko/kad rakstīt. Bet vai jūs zinājāt jau no paša sākuma, kur kursors jābīda lai uzspiestu uz "Start" un palaist pasjansu ? NĒ!
Ar komandrindu ir daudz vieglāk darīt tādas lietas, kā, piemēram, instalēt jaunas pakas ar apt-get'u. Tas tāpēc, ka man nav jāskrollo 100 reižu, līdz varēšu atķeksēt vienīgo paku, kuru man vajag. Protams, tas ir gadījumos, kad es zinu, ko man vajag. Bet ja es nezinu, tad es atveru GUI menedžeri un miers. Nekādu problēmu. Win jūzeri jau nesapratīs par ko es tagad runāju, jo viņiem nav packaging sistēma, bet vēl viena lieta, ko ar komandrindu izdarīt ir vieglāk, ir izdzēst atsevišķas bibliotēkas (.dll failus), vnk ieraksti rm -rf un vietu/failu un miers. Nekāda tizlu mapīšu klikšķināšana.
Nav jau vairs tie laiki, kad bez komandrindas nekā cita nebija. Visu var izdarīt ar GUI, ja tas nav dziļi saistīts ar sajātu X.org. Tie visi, kas stāsta, ka, lai dabūtu ejošu visu viņu hārdvāri, vajag rakāties pa termināli, vienkārši nezin, kā to izdarīt ar GUI. Kapēc nezin ? Jo ir vieglāk uztaisīt tēmu forumos ar 5 komandām termināli, nekā 15 skrīnšotiem, lai izskaidrotu, kā izrisināt problēmu. Un jums jau tāpat nekas nav jādara pašiem, tikai copy/paste terminālī un ENTER.
Ja kāds man varētu uzrakstīt, kapēc cmdl interfeiss ir galīgi PĒĒ un kapēc GUI all the way, tad lūdzu, rakstiet. Es gan piekrītu d_l "parakstā" par interfeisiem un jūzeriem.

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 08 Sep 2009, 18:17

Labs fleims te, -kāpēc labs? - tāpēc, ka var uzzināt arī šo to jaunu no dažu pamatotajiem argumentiem un skaidrojumiem.

Lai nu kā, es par linux turu īkšķi - ideja un būtība linukšam ir laba, bet vēl daudz jāpiestrādā - te atkal jātur īkšķis par speciem, kas brīvajā laikā piestrādā pie linux lietām, kā arī jācer, ka dzelžu ražotāji pacentīsies arī linux frontei. To visu bremzē viens nerakstīts "likums" - par brīvu pasaulē lietas nemaz tā nenotiek, linux pasaule grib lauzt šo likumu, pirāti šo likumu brutāli apiet un visu nokačā torrentos, viņiem viss freeware. :D

Pagaidām no linuxiem vislabāk patika Linux Mint :) , tas bija pēdējais ko mēģināju. Atpazina Lan un wLan draiveri lapsim, atskiriba no Ubuntu, bet ne tāpēc man viņš patika.
Last edited by Evers on 08 Sep 2009, 18:19, edited 1 time in total.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 08 Sep 2009, 18:18

Alienz, par tiem dokumentiem. Kas tev liedz odf lietot? ( http://fizmati.lv/zinas/citas_temas/odf ... ta_statusa )

Un kas Tev liedz spēlēt spēles uz Linux? Man pagaidām visas, kuras mēģināju spēlēt ir aizgājušas. Citām dabūju pieinstalēt šādas tādas bibliotēkas, bet tas nepatērē īpaši daudz laiku.

rATRIJS uzliec 9.xx :D

rATRIJS
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 321
Pievienojies: 06 Mar 2009, 15:34

Post no rATRIJS » 08 Sep 2009, 18:26

Janhouse - gribēju likt, bet kaut kur izlasīju, ka tā īsti nav atbalsta ATI restricted driver`im :) Tagad jau droši vien tas ir izlabots.
Apple un Biibele FTW!!!

zi007
E-žurnālists
Atbildes: 190
Pievienojies: 11 Feb 2009, 19:13
Atrodas: Mančestra

Post no zi007 » 08 Sep 2009, 18:28

Wuu wrote:Jūs visi esat nīkuļi, mikrosofts neražo driverus! Bet gan produkta ražotāji, kuri vainu nevēlas atbalstīt linuksi vai arī viņiem ir kāds sakarīgs līgums kas viņiem to neļauj.

Iespējams, bet ar to arī pietiek, lai nelietotu linuxu!

Jūs visi domājat ka esat samācījušies instalēt Windows un esat pasaules nabas un anāli spēčuki? Ja nespējāt uzinstalēt Linuxi atrodiet speciālistu, kas to māk! Nav driveru, nav atbalsta? Bet varbūt jums rokas aug no pakaļas!

Bet varbūt man negribas tajā visā tik ļoti iedziļināties?

Š eit arī pierādās ka microsoft reklāma darbojas, visi padzird un tēlu profesionanalus!

Microsftam ir stipri bail, ne tikai ābols kļūst populārs, bet arī linux sāk kosti papēžos. Un vel tas fakts ka neviens nevēlas lietot jaunās Windows OS, bet gan drīzāk downgreido.

Tas gan ir meli! Jaunākā OS vēl oficiāli nav iznākusi! Bet par Vistu gan, ja MS uztaisīja brāķi, tad protams cilvēki gribēja downgrade! Un viss tikai tāpēc, ka MS agrāk neuzklausīja patērētāju!

Mobilajā pasaulē atvertā koda programmas stipri svin uzvaras gājienu. Linux tā ir nākotne un no tā neizbēgti...

Linux ir tik liela nākotne, cik tam būs atbalstītāju! Ja Ubuntu izlaiž ik pēc 6 mēnešiem un katra nākamā versija ir nestabilāka, tad es nesaskatu tur nekādu spožo nākotni! Man patika versijas 6.10 un 7.04 Ja liku jaunāku, tad datoram ļoti ātri pazuda grafiskais interfeiss! Priekš kam man tādas problēmas? Uzliku w7 un nekas nezūd, viss darbojas stabili! :)
....

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 18:49

Just for the record - nekad nevienam neesmu mēģinājis pierādīt, ka windows vai ir labāks par linux (vai otrādi).

Bet arguments par aplikācijām patiešām nekam neder. Lielākā daļa aplikāciju, kas pieejamas uz linux ir bez maksas pieejamas arī uz win.
Komandrindas cienītājiem var atgādināt, ka arī uz win ir komandrinda.

Protams, linux strauji mainās. Bet ir lietas, kas paliek nemainīgas vai kļūs sliktākas. Daudzi pieredzējuši linux lietotāji, piemēram, tā domā par X logiem. Jau cik gadus to nevar savest kārtībā.
Bet ko es patiešām nesaprotu, kāpēc daudzi no tiem, kas lieto linux ir pilnīgi apsēsti ar domu, ka citiem arī tas būtu jādara. Un ja kāds pasaka, ka viņam tas galīgi neinteresē, tad vēl nolamā par stulbeni. Kaut kādas kvazireliģiskas iezīmes. Tipa neticīgos ir jāsit nost.

Mad182
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 903
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:16
Atrodas: Latvija

Post no Mad182 » 08 Sep 2009, 18:58

Ja rokas aug no **dritvai kociņ** vai vienkārši nesaskatat vajadzību pēc citas OS, tad taču lietojiet windows, bet lūdzu lieciet mieru pingvīnam. Ticiet man, lielu intelektu jūs tādejādi neparādat. Neviens taču jums to linuxu nespiež lietot un naudu par to neprasa.

Man piemēram tas pats ubuntu mājās lieliski darbojas uz 3 datoriem wireless tīklā, šārē datus un printeri ar citiem linux un windows kasti, nerunājot par tādām lietām, kā mūzikas un filmu atskaņošana, internets visās tā izpausmēs, darbs ar attēliem, attēlu skenēšana, disku rakstīšana utt... Viss darbojas ātri, stabili un galvenais tas ir bezmaksas.

Un vispār vajadzētu aizliegt ar Linux (un citām OS) saistītos topikos kakāt tiem, kuri nav vismaz mēnesi palietojuši attiecīgo OS.

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 08 Sep 2009, 19:04

Eudoxus, kas Tev ar X nepatīk?

zi007, Ubuntu ir LTS stabilās versijas un visādas testing un unstable. Jaunty un Karmic ir tiem, kuriem terminālis ir draugs. :D

Kapēc saki, ka paliek nestabilāka? Muļķības! Nevajag lietot nestabilās pakas un tad nekārsies nekas.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 19:28

Janhouse wrote:Eudoxus, kas Tev ar X nepatīk?

zi007, Ubuntu ir LTS stabilās versijas un visādas testing un unstable. Jaunty un Karmic ir tiem, kuriem terminālis ir draugs. :D

Kapēc saki, ka paliek nestabilāka? Muļķības! Nevajag lietot nestabilās pakas un tad nekārsies nekas.

Ne jau man, bet veselam lērumam linux lietotāju X logi sagādā galvassāpes. Pilni linux forumi ar šīm ķibelēm.
Skaidrs, ka tiem, kas lietos Debian Stable (ja nemaldos, tad tas tagad ir Lenny), CentOS vai maksas SLED tiem in general nekādu problēmu nebūs (vismaz kamēr lietos tās pakas, kas ir repozitorijos). Daudzi sūdzas par to, ka jaunās relīzes ir krietni gļukainākas un relīžu kvalitāte kopumā ir kritusies. Atkal - es atsaucos tikai uz citu lietotāju pieredzi, kas linux lieto jau gadiem.

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 08 Sep 2009, 19:29

Janhouse, pēc kā tās stabilās un nestabilās pakas var atšķirt? Jebšu tu par galveno versiju domāji, ka jālieto LTS un nekārsies nekas?

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 19:34

Mad182 wrote:Ja rokas aug no **dritvai kociņ** vai vienkārši nesaskatat vajadzību pēc citas OS, tad taču lietojiet windows, bet lūdzu lieciet mieru pingvīnam. Ticiet man, lielu intelektu jūs tādejādi neparādat. Neviens taču jums to linuxu nespiež lietot un naudu par to neprasa.

Man piemēram tas pats ubuntu mājās lieliski darbojas uz 3 datoriem wireless tīklā, šārē datus un printeri ar citiem linux un windows kasti, nerunājot par tādām lietām, kā mūzikas un filmu atskaņošana, internets visās tā izpausmēs, darbs ar attēliem, attēlu skenēšana, disku rakstīšana utt... Viss darbojas ātri, stabili un galvenais tas ir bezmaksas.

Un vispār vajadzētu aizliegt ar Linux (un citām OS) saistītos topikos kakāt tiem, kuri nav vismaz mēnesi palietojuši attiecīgo OS.
Vispirms vajadzētu aizliegt lamāties. Un kurš tad te neliek mieru pingvīnam? Būtu kaut uzmanīgāk palasījis, ko cilvēki raksta. Ja kāds pasaka, ka linuxam nav tas vai šitas, vai ka linuxam tas vai šitas ir gļukains, tad tas nenozīmē nolikt linux. Es tak pieņemu, ka linux nav nekāds nelaiķis par kuru vai nu tikai labu, vai neko. Ja kāds saskata jebkurā OS kādu trūkumu, tad kāpēc viņš/a par to nevarētu izteikties. Un ja viņam nav taisnība, tad vai tiešām ir tik grūti pateikt, ka, sorry, tev nav taisnība un paskaidrot, kā ir īstenībā. Nē, tā vietā tikai augstprātīga lamāšanās. Kādu tad intelektu tu parādīji savā komentā?

Janhouse
Reģistrēts lietotājs

Post no Janhouse » 08 Sep 2009, 20:00

Evers, katrai versijai savi repozitoriji.
Instalējot no source vai liekot no sazin kurienes nokačātas .deb pakas nekad nevar zināt rezultātu un tādos gadījumos labāk draudzēties ar termināli.
Bet parastam datorlietotājam viss nepieciešamais ir standarta repozitorijos.

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 08 Sep 2009, 20:47

Emz, laikam samērā karsta diskusija-
Dzelžu atbalsts- atbalsta abi puslīdz daudz, ja skaita to, ka jaunais linux kernelis palaidīsies pat uz ledusskapja (ja tam ir ram, cpu, datu nesējs.) Bet ja runā tieši par dator dzelžu atbalstu- jaunajam kernelim var iebarot dadz vairāk dzelžu. un nav problēmas ja sēdi uz intel, nvidia ( ko lieto vairākums lietotāju). Par atbalstu- ir maksas atbalsts parastajiem lietotājiem (ja slinkums ieiet kādā forumā un atsvaidzināt rus eng alodu zināšanas) Bet atbalsts ir samērā spēcīgs, Latvijā arī var iegūt (gan maksas 24h diennaktī gan bezmaksas-lēnāku)
Ja vajag- atbalsta ipodus un mp3 pleijerus, izņemot zune un iPod touc un iPhone (ja nav džeilbreikots).
Caurumus lāpa regulāri, jo lielākajām distrām ir algoti programmētāji, kas ar to nodabojas!
Bet protams, abas OS ir līdzīgas un visos apgalvojumos ir daļa patiesības, tikai uzsvars likts uz slikto. Tad jau redzēs kas notiks OS frontē pēc pāris mēnešiem. Tik zinu, ka nenotiks baigais sprādziens un milijonim lietotāju nepārslēgsies uz Linx mēneša laikā. Bet potenciāls ir francijā un krievijā un ASV
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes: 1239
Pievienojies: 09 Jūn 2008, 01:51
Atrodas: Liepāja

Post no Stat1CX » 08 Sep 2009, 20:59

Atradu interesantu video, kur linuxisti apspriež linux problēmas http://www.youtube.com/watch?v=YoYL4R3Te2s

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 21:40

Stat1CX wrote:Atradu interesantu video, kur linuxisti apspriež linux problēmas http://www.youtube.com/watch?v=YoYL4R3Te2s
O, paldies! Š is ir labs. Cilvēki, kas reāli saistīt ar developmentu tomēr skaidri redz problēmas un neuzvedas kā fanpuikas. Ceru, ka linux evanģēlisti, kas šeit ir rakstījuši komentus to noskatīsies.

p.s. Video sākums ir pamācošs, kur puisis ņemas, lai palaistu projektoru.

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 08 Sep 2009, 22:07

Š…ā, nu bizness ir bizness... :(
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 08 Sep 2009, 22:14

jezus kaadi murgi....
seviskji taa lietotaaja, kursj taalaak par aizvaigu nav redzeejis...
Wuu wrote: Par W7 labāk klusētu, kamēr nav vismaz 1sp lietot viņu ir pirmā idiotisma pazīme! Katru nedēļu vismaz 2 datori iziet caur manām rokām.
ieteikums - nelaid caur rokaam! laid caur pakalju! rokas tev vienalga no turienes aug...
Wuu wrote: līdzi bija noteboks ar Ubuntu un tā sanāca ka Windowsu kādu mēnesi neredzēju. Kad atbraucu mājās un nācās piesēsties pie Windowsa, man bija tāda sajūta ka piesēdos pie akmens laikmeta tehnoloģijas.
tava attiistiiba taa arii ir palikusi mezozojaa...

vispaari - attieciigais suukaajosjaa avatara iipasjnieks ir juutami apdaliits it sfeeraa :>

man suunains gariigais, taapeec atljausjos paaanalizeet dziljaak sjo teemu:>
1. kaapeec visi parastie datorlietotaaji medz asocieet linux ar ubuntu.

savaa laikaa, etak gadaa 2003 neliela fanaatu grupa benziina tvaiku ietekmee noleema mest izaicinaajumu OS tirgus liiderim microsoft:) viss jau buutu nekas, tikai naudas kjesjaa nebija... toties bija mezjoniigas ambiicijas, atradaas sponsors un tapa debian klons ubuntu...
pirmaa kljuuda, mhhhh
ja debian izstraadee un sliipeesjanaa straadaaja profi, kuri ciesji kontakteejaas savaa starpaa un uzskatiija nevainojamu softu par savu goda lietu, tad jaunceptie ubuntisti par savu goda lietu uzskatiija alvas riikli un cjuguna smadzenes. katrs kautcik dizjo kodeesjanas maaku apguvusjais "geek" jaaja kodu cik saprasjanas...
peec kopeejaa vadmotiiva - за нами москва! - rekordtempos tika gjenereetas nekam nederiigas reliizes. taam rekordempos tika gjenereeti pacji un rekordtempos grautas kastes :> tika izveidota taa saucamaa ubuntu komuuna, kur neviens ne parko nav atbildiigs un galvenais sauklis/atbilde uz jautaajumiem - "driiz buus jauna reliize un tur viss buus!"

2. kaapeec lietotaajs tomeer izveelas windows nevis linux (ar linux nav domaats ubuntu, mhhh)

pirmais un galvenais - pieradums, pieradums, pieradums!
kaapeec darba piedaavaajumos vienmeer ir rakstiits - nepieciesjamas m$ office prasmes? lai nebuutu cjakara:>
atnak sekretutka, uzspiezj uz M burta un drukaa... nedod dies nebuus taa burta...
par sjo cepuri nost geitsa kungam :> veesturiski taa nu ir izveidojies (allelujaa, viljam) ka 90% tautas dators asocieejas ar windows, 90% lieto windows un tiem 90% tiek rakstiits softs...
perfekts saknes maarketings)
taas pasjas dolbannaas speeliites. kaadai os tiek izstraadaatas? pareizi - windows. taapeec, ka 90% personiigo datoru griezj tiesji to. un pofig!

3. specifiski softi.

ohohohoho! tie pasji 90%! griezjas os, griezjas nauda :>
starp citu - specifiski, ruupnieciibaa izmantojamie softi ir zem linux :> a kuram ierindas useram savu dakji jaaizmanto kodolgalvas izstraadee? :>
jaa, winapp izstraade viennoziimiigi tiek sponsoreeta, bet par to naudu, kuru lietotaajs maksaa.
gribi fotozjopu - maksuj, gribi cad - maksuj! te nemaz nerunaasim par sjauri specifiskiem softiem, piemeeram autodiagnoztiku :>

starp citu - pasaulee nav tikai linux un windows... ir arii citas os - soljarka, bsd, macos. starp citu linux nebuut nav ubuntu. ubuntu ir tikai liiks meegjinaajums uzleekt augstaak par **dritvai kociņ**. neziniisjiem varu pastaastiit, ka pasaules tiimeklis turaas tiesji uz unixveidiigaam os:> pat juusu sranajaa ruuterii visdriizaak straadaa linux, nemaz nerunaajot par lielaakiem centrmezgliem)

aa, aizmirsaas 4. punkts :>
speeles... nu plja, kaada jeega rakstiit speeles mazizmantotaam platformaam, ja var rakstiit winam, kuru izmanto 90%? m?

iss rezumee manam nesakariigajam penterim.
nefig karot par to, kura os labaaka vai sliktaaka. tas ir tiiri subjektiivs jeedziens un atkariigs tikai no lietotaaja prasmes un veelmeem.

veel peedeejais - win7 noliceeji, turat nu muti! sjii os IR izdevusies un PANJEMS lielaako tirgus dalju.
un bubuntisti lai pasit fallu ap stenderi!

aamen!

BlackHalt
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 08 Sep 2009, 19:01
Atrodas: Wrīga

Post no BlackHalt » 08 Sep 2009, 22:34

Ubuntu ir ērtākais OS kādu esmu lietojis.
Radiniekiem parasti es uzstādu Ubuntu, klientiem - Windows.
Uzminiet - Kādēļ? ;)

Stat1CX
Lietpratējs

Post no Stat1CX » 08 Sep 2009, 22:43

Tādēļ ka klients tevi ar tavu bubuntu pasūtītu 5 mājas tālāk.

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 08 Sep 2009, 22:48

BlackHalt
Ja runājam par OS uzstādīšanu, tad es daudziem saviem darba kolēģiem vienā no darbiem, kas nav saistīts ar IT lieku par velti Windas (labdarība pa čomiskajam). Izglītošanās nolūkos protams džeki to izmanto :D
Bet pedējā laikā sāku sēdinat uz UBunta.
Ä€ un vēl šodien es uzstādīju savu pirmo KLOZETPODU, vecais krievu ražojums bija sācīs tecēt :D JOks, bet tā ir taisnība.

UBUNTU patiesi ir ļoti ērts un paliek arvien ērtāks ar katru jaunāko relīzi. Fāterīts manējais arī sēž uz ubunta.
Un tādēļ tas ir tik populārs, man vienalga ko par Ubuntu raksta DRUNK_LIZARD. Tādēļ, ka nav jāuztraucas par Vīrusiem (vismaz pagaidām), programmām un dauz ko citu. UN LTS Relīzes strādā godam.

Latvijā ir ļoti daudz iestādes, kur varētu uzmest Ubuntu (skolās, augstākās mācību istādes, sekretāru kabinetos)naudas ekonomija valsts iestādēs būtu patīkama.

Bet pie mums jau neviens nedomā par to kā taupīt, pie mums valsts naudas tērētāji domā, kā vairāk iztērēt un līdz ar to arī procentiņu sev pa kreisi aizlaist.
Un tā jau ir slimība, ko sauc par kleptomāniju.
Nemaz nerunājot par to, ka mājās taču vairumam ir krakotās Windas.
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 08 Sep 2009, 22:50

Stat1CX
Nē tādēļ, ka ar Windu Var nākt vēl un vēl un kāst naudu no klienta. Bet Ubuntu ir tik vienkāršs, ka pilns Google ar risinajumiem un padomiem. Pat īpaši meklēt nevajag.
To pašu XP ulzikt nav nemaz tik vienkārši nezinātājam it īpaši uz jaunajiem datoriem, kuriem nāca Vista līdzi.
Pats vienreiz kādas 4 -6 stundas instalēju WinXP un aktīvi kačāju draiverus meklēdamies pa internetu.
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

Stat1CX
Lietpratējs

Post no Stat1CX » 08 Sep 2009, 22:54

jonjs wrote:Pats vienreiz kādas 4 -6 stundas instalēju WinXP un aktīvi kačāju draiverus meklēdamies pa internetu.
Š is izsaka visu par to cik liels speciālists tu esi. Draiveru atrašana nekad nav aizņēmusi vairāk par 30 min un tas ir ļoti rets gadījums.

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs

Post no Eudoxus » 08 Sep 2009, 22:57

jonjs wrote:Stat1CX
Nē tādēļ, ka ar Windu Var nākt vēl un vēl un kāst naudu no klienta. Bet Ubuntu ir tik vienkāršs, ka pilns Google ar risinajumiem un padomiem. Pat īpaši meklēt nevajag.
To pašu XP ulzikt nav nemaz tik vienkārši nezinātājam it īpaši uz jaunajiem datoriem, kuriem nāca Vista līdzi.
Pats vienreiz kādas 4 -6 stundas instalēju WinXP un aktīvi kačāju draiverus meklēdamies pa internetu.

Jā, par to kā risināt problēmas uz windows internetā ne rindiņu sameklēt nevar vai ne? Džeki, jūs ko tur esat sapīpējušies?

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 08 Sep 2009, 23:01

drunk_lizard wrote:veel peedeejais - win7 noliceeji, turat nu muti! sjii os IR izdevusies un PANJEMS lielaako tirgus dalju.
un bubuntisti lai pasit fallu ap stenderi!
Par šito frāzi minūti rēcu :D . Starp citu +1 par d_l palagu :D

P.S Laikam sāk man ar iepatikties d_l runas stils un attieksme, atnāk un ar sarkastisku humoru, kādu smieklīgu rupjību, un tam visam pa virsu pamatotu un diezgan patiesu domu, paņem un visu noliek pa vietām, noskalda kā ar cirvi.
Velti ar d_l agrāk kašķējos, vajag notepad.lv noteikumos ieviest: "ar d_l aizliegts kašķēties, pirms pagājis vismaz pusgads iekš notepad.lv kā aktīvam lietotājam" , jo jāpaiet laikam kamēr kārtējam indigo(man) sanāk iebraukt kas un kā ir par un ap d_l :D
Last edited by Evers on 08 Sep 2009, 23:07, edited 1 time in total.

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 08 Sep 2009, 23:06

Vau, kāda saturīga diskusija mums te panesās :) Prieks pašam un kur vēl Sašam! :)

Bet es tomēr uzdrošinos apgalvot, ka mazmīkstam ir bail no Linux!!! Kāpēc tad joprojām Win bootloaderis nepazīst Linux (un vispār visu citu, izņemot Win distras)? Kāpēc bez speciāla draivera (kas nav mazmīkstā ražojums) Windows neredz ext3 u.c. Linux partīcijas? Vai to būtu tik grūti uztaisīt? Nu, nedomāju gan...

Ja mazmīkstais būtu tik drošs par sevi, tad speciāli aicinātu paralēli Win uzinstalēt arī Linux, lai tad nu lietotājs pārliecinās, kurš ir sūC, un izdara pareizo izvēli!

Godīgi sakot, es gan apzinos abu konkurējošo OS plusus, tāpēc man uz PC tiek lietots gan viens, gan otrs pēc vajadzības. Un tā ir vispareizāk.
Image

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 09 Sep 2009, 22:16

Emz. Drīz nelasīšu komentārus pie raksiem kuri saist'ti ar AV, Pārlūkiem un S. Vienveidīga draza sāk parādīties, bez maz vai jādzēš ši disksija ārā un jāatstāj d_l koments, nav ko te sisties..
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 09 Sep 2009, 22:39

Nē, diskusija nav jādzēš ārā. Es gan nesaprotu, kāpēc Tu to atslēdzi vaļā, gh...

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 09 Sep 2009, 23:45

... tāpēc, lai es varētu piebilst: Use Linux... or get used by Windows!

Īstenībā es tā nedomāju, bet te iemest sagribējās :D
Дебилы, бл*ть...

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 09 Sep 2009, 23:49

Vienā ziņā šadas diskusijas noder - starp bezgalīgo ierasto muldēšanu var atrast arī šo to derīgu, un, protams, kliedē garlaicību :D
viegls rokenrols pa radio

Slēgts

Return to “IT ziņas”