Dream OS

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Andress
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 567
Pievienojies: 13 Jūl 2009, 15:31
Reputācija: 0

Dream OS

Post no Andress » 23 Sep 2009, 10:11

Darbiņš brīvam brīdim, tiem kas ar PS/GIMP etc ir uz "Mans mīļais draugs", jeb sazīmējiet, kāda izskatītos Jūsu sapņu OS, kādas izvēlnes, taskbari, vārdu sakot desktop GUI :) Btu interesanti palūkot.
Diemžēl Latvijas IT industrija no ārpasaules atpaliek par vismaz 10+ gadiem. Mentalitāte?

RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2311
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 23 Sep 2009, 11:37

Apsveicami, ja Tu būvē pats savu OS, un smel idejas priekš GUI.
Slimi, ja Tu vienkārši vēlies te uzrīkot zīmēšanas pulciņu.

Un vispār mazliet tērēts jautājums. Ar trešo softu palīdzību GUI var izmainīt pēc sirds patikas. Tik tālu no oriģināla, ka pats Geits nepazīs.
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Sep 2009, 12:09

RicoPico wrote:Apsveicami, ja Tu būvē pats savu OS, un smel idejas priekš GUI.
Slimi, ja Tu vienkārši vēlies te uzrīkot zīmēšanas pulciņu.

Un vispār mazliet tērēts jautājums. Ar trešo softu palīdzību GUI var izmainīt pēc sirds patikas. Tik tālu no oriģināla, ka pats Geits nepazīs.
Stfu, Rico, tu vispār lasiji ko rakstiju? :D Jadod tač zīmuļa dīdītājiem iespēja radoši izpausties, ja vēlas protams. Interesanti redzēt, kādas domas gala lietotājiem, kas labāk patiktu. Jā, un vispar - japiebeidz šitais vienreiz, tas ka esmu sis-admins nenozimē ka katru dienu līdz 3 naktī kompilēju kerneli. Tas ir Queenz darbs...
Diemžēl Latvijas IT industrija no ārpasaules atpaliek par vismaz 10+ gadiem. Mentalitāte?

RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2311
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 23 Sep 2009, 12:52

Izlasiju gan. Un joprojām neredzu pozitīvu lietderības koeficientu šim topikam.
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 23 Sep 2009, 13:06

Tiešām būtu interesanti paskatīties uz idejām.

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5078
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 23 Sep 2009, 13:25

Kaut kur maniju video, iekš nāktones parka vienā raidījumā rādija ieskatu nākotnē, vot nu tur gan tas UI bija perfekts. Mēģināšu atrast video, tas izsaka visu, uz ko vajadzētu tiekties, uzzimēt ir viens, sakodēt ir pavisam kas cits.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

ehex
E-žurnālists
Atbildes: 421
Pievienojies: 06 Feb 2009, 21:25
Atrodas: Lauki

Post no ehex » 23 Sep 2009, 14:15

foxsk8 wrote:Kaut kur maniju video, iekš nāktones parka vienā raidījumā rādija ieskatu nākotnē, vot nu tur gan tas UI bija perfekts. Mēģināšu atrast video, tas izsaka visu, uz ko vajadzētu tiekties, uzzimēt ir viens, sakodēt ir pavisam kas cits.
Sitais?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uviZkgmMEWc[/youtube]

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Sep 2009, 14:27

Te gan vairāk apr ergonomiku un iespējām, es šeit vēlējos pieminēt gui ;) Pie tam, tiri skata pec, tas mobilai man piemeram atgadināja kartona klucīti ;)

UnderV
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 63
Pievienojies: 03 Sep 2009, 22:26

Post no UnderV » 23 Sep 2009, 15:55

Atbalstu tikai divas GUI stratēģijas - dabs un izklaide.

Darba kompim vajag maksimāli primitīvu GUI.
Uzskatu, ka GNOMEi ir gandrīz ideāls interfeiss. Neko mainīt nevajadzētu (Tiem, kas tankā - Maza bildīte (ārzemes)).
No Windows var minēt XP klasisko tēmu (bilde).
Ja prasās, kas niknāks, tad KDE 3.5 (bildīte).

Izklaides centriem, gan ir jābūt maksimāli "nošpaktelētiem".
Windows Media Center izskats ir ļoti veiksmīgs (visi open-source MEDIA centri virzās uz līdzīgu izskatu). Maza bildīte (ārzemes).

Interesants varētu būt Apple MAC 3D nākotnes desktops (Stilizēta bilde), taču tas vēl nav realizēts un nevar spriest vai būs veiksmīgs. Jāatzīme, ka tas jau ir patentēts (laikam lai Microsoft nenosper :p ).

KDE4.0 ir ar pamatīgu potenciālu, bet normālam daba procesam neko lietderīgu nepiedāvā, līdz ar to tas nonāk "izklaides" un pokemonu sadaļā :D (tankisti aplūko bildīti).

P.S.
Pasaulē jau ir milzīgs klāsts ar interfeisiem. Atliek tikai izvēlēties.

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 23 Sep 2009, 16:02

vēl pagaidām tā daudzus gadus būs vienkārša utopija - viss super labs, viss super tīrs, visās kafejnīcās sensitīvie galdi un visās māju sienās smartboardi....
Step By Step - ImageImage

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Sep 2009, 16:17

UnderV a ko domā apvienot nevarētu? TB Š pakteli ar Clean look ;) Man piemeram patīk strādāt pie izskatīga un patikama, krasaina deska, darbs raitāk iet uz priekšu ;)

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 23 Sep 2009, 16:48

Piekrītu UnderV , darbam askētisku noformējumu , savukārt man mājas vajadzībām pietiktu ar hand gestures , touch vai balss kontroli , web pārlūkošanai vai multimēdiju vajadzībām .

UnderV
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 63
Pievienojies: 03 Sep 2009, 22:26

Post no UnderV » 23 Sep 2009, 16:57

Andress wrote:UnderV a ko domā apvienot nevarētu? TB Š pakteli ar Clean look ;) Man piemeram patīk strādāt pie izskatīga un patikama, krasaina deska, darbs raitāk iet uz priekšu ;)
Apvienot varētu, bet tad obligāti jābūt settingiem - "nahrenizācija" un "pokemonizācija" :D . Nedrīkst pieļaut, ka datoru nevarēs lietot bez "ūber" videokartes ar 3D akselerāciju un izvēloties kādu opciju, jāskatās 30min garos efektos.
Par piemēru var minēt KDE 4.0, kurš būtiski atšķiras no 3.5, bet vairs nav nopietni lietojams. Ja abus šos projektus apvienotu un ar viena iestatījuma palīdzību varētu pārslēgties, tad būtu ideāls softs. Taču dzīvē nekas nav ideāls un, diemžēl, arī nebūs.

Nedrīkt "špaktelēt" un "tīrīt" uz vienas virsmas vienlaicīgi - tas nav nopietni :D

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 23 Sep 2009, 18:14

Andress wrote:Man piemeram patīk strādāt pie izskatīga un patikama, krasaina deska, darbs raitāk iet uz priekšu ;)
es visu laiku domaaju, ka darba procesaa desktopu nemaz neredz!
ak es mulkjis...
turpmaak darbaa tikai uz desktopu skatiisjos! drosji vien darbs tik raiti ritees!!!

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Sep 2009, 20:11

drunk_lizard wrote:
Andress wrote:Man piemeram patīk strādāt pie izskatīga un patikama, krasaina deska, darbs raitāk iet uz priekšu ;)
es visu laiku domaaju, ka darba procesaa desktopu nemaz neredz!
ak es mulkjis...
turpmaak darbaa tikai uz desktopu skatiisjos! drosji vien darbs tik raiti ritees!!!
Neparspilē... Taskbars arī skaitās. Un pasaki vēl ka darba laikā ne reizi neatver savu desku? :)

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1805
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 23 Sep 2009, 20:39

Apskatīties jau var. Tomēr intensīvā darbā, vajag maksimāli neuzkrītošu desktopu (visērtāk - kādu neitrālu krāsu fonā vienkārši). Intensīva darba laikā, pilnīgi vienalga, kā izskatās GUI. Ja vien neesi GUI izstrādātājs vai kāds mākslinieks. :)

Andress
Reģistrēts lietotājs

Post no Andress » 23 Sep 2009, 22:08

Man parasti lielākā daļa aktīvi izmantojamo failu atrodas uz desktopa, tur XLSi, DOCi etc lietas, tā kā uz desktopa uzturos diezgan bieži. ;) Un aptik palukot kā piemēram fonā palmas plivinās, aww uzreiz darba prieks :D

darklight
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 457
Pievienojies: 22 Mai 2009, 12:35
Atrodas: Purčiks

Post no darklight » 23 Sep 2009, 23:45

Piekrītu tam, kas teica, ka Gnome ir gandrīz ideāla darbam.
Tas ir paraksts!

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 23 Sep 2009, 23:52

mjaa.. man ir parasts normalds desktops, zuneXP skins.. un dzivoju! :) Agrak pat uz jaudiga kompja vnm. liku klasisko skinu.. :) Un censos visu izkarot kompaktak, nepatik man lielas ikonas, vai piemeram tik plats vienrindas start panelis ka windows7 defaulti naak.. uz taada nevaru palaist reize tik daudz mapes un progas cik man vajag aktiivaa darbaa! :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”