[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_intel_1.jpg[/imgl]Intel forumā firmas vadītāji Ēriks Kims un Džastins Ratners pamatīgi izklāstīja savu vīziju par nākotnes televīziju, un arī pakavējās pie tehniskajām izstrādnēm, ko Intel veikusi šai nozarē. Pēc kompānijas koncepcijas televīzijai jāsaplūst ar internetu, kas dotu skatītājam vel daudzas, līdz šim neredzētas iespējas. Cilvēkam ir nevis jāskatās tas, kas viņam tiek piedāvāts, bet gan tas, ko viņš pats vēlas. Līdz ar to īpaši aktuālas kļūst interaktīvās iespējas.
[imgr]https://notepad.lv/userpix/28_tv_wid ... d6a1_1.jpg[/imgr]Mūsdienu modernie televizori atbalsta ļoti augstas attēla izšķirtspējas, kas ievērojami pārspēj to, ko spēj piedāvāt TV kompānijas. Tagad pienācis laiks sakārtot arī "raidošo galu".
Lai varētu reālā laikā apstrādāt sarežģītu video saturu, ietverošu sevī arī 3D elementus - Intel izstrādājis jaunu procesoru Intel Atom CE4100, kas patiesībā ir "sistēma vienā čipā" (SoC). Kopā ar Adobe tiek strādāts, lai šai sistēmā portētu arī Adobe Flash Player 10, kas dotu virkni jaunu iespēju.
Intel Atom CE4100 taktsfrekvence ir 1,2 GHz, tanī tiek atbalstīta DRAM3 atmiņa un iebūvēts flash-atmiņas kontrollers. ÄŒipa jaudas pietiks 1080p attēla apstrādei, pie tam varēs dekodēt 2 šādas plūsmas vienlaicīgi.
Procesorā paredzētas jaunas audio/video tehnoloģijas Intel Precision View un Intel Media Play.
Lai augstas izšķirtspējas video varētu pārraidīt pa optiskajiem sakaru kanāliem, Intel izstrādā tehnoloģiju Light Peak ar ātrumu līdz 10 Gbit/s. Š āds ātrums ļaus Blu-Ray filmu noraidīt patērētājam 30 sekundēs. Pie tam kabelim vienlaicīgi varēs pieslēgt TV, PC, ārējos datu nesējus, monitorus utt.
Kompānija plāno jau nākamgad uzsākt jauno tehnoloģiju ieviešanu.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lDmbq2fL-KA[/youtube]
Avots 1, 2.
IDF-2009: Intel grib veikt apvērsumu televīzijā
Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji
#1;#2: Būtu tomēr vēlams arī izlasīt rakstu un kaut ko sajēgt arī TV, ne tikai IT jomā, pirms spamot. Rakstā skaidri teikts, ka runa ir par raidošo galu - nu ir šobrīd lielas problēmas reālā laikā bez zudumiem kodēt HD un vispār augstas kvalitātes attēlu. Tam ar internetu var pat nebūt nekāda sakara - arī satelītu vai virszemes digitālajā apraidē ar šo problēmu saskaramies. Tā kā ikdienas darbā redzu attēla kvalitāti studijā uz profesionāla monitora un to, ko mājas saņem DVB-T vai Visashrota lietotājs - atšķirība visai liela (un tas pat ar parasto, ne HD signālu). Pie tam - ne jau tikai attēlu - arī skaņa - tur tas pats mp3, pie tam ne jau 320 kbps nāk. Par digitālo radio vispār nerunāsim - Eiropā it kā mēģina palaist, bet - klausītāju nav - tieši tās pašas nekvalitātes dēļ.