It kā jau ar mūsdienu tehnoloģijām var salabot jebko, bet kompānijai jebkura ķēpa ar garantijas remontiem ir galēji nepatīkama. Bez papildus izdevumiem cieš arī tās prestižs.
Tad nu skatāmies, kā Nokia testē savus mobilos (bildes no kompānijas testēšanas centra San-Diego):
1. Robotizēts darbgalds milzīgā ātrumā spaida telefonu pogas. Kā nekā uz pogām ir vislielākā slodze, un neviena no tām nedrīkst ķerties.

2. Mobilais tāpēc jau ir mobilais, ka tam jābūt visur līdz. Un nereti nākas pabūt arī ekstremālos klimatiskos apstākļos. Mehānikas un vides laboratorijas vadītājs Chris Rubie rāda, ka īpašā termokamerā telefonus strauji karsē un dzesē.

3. Parastie Nokia telefoni nespēj izturēt iegremdēšanu ūdenī, bet pastaigu lietainā laikā no mašīnas līdz mājai tiem jāiztur bez problēmām. Tāpēc testa mobilajiem nākas arī pieņemt dušu:

4. Ar telefoniem dažkārt apietas visai brutāli. Tos mētā, uz tiem apsēžas, tiem gadās nokrist. Tāpēc uz īpaša darbgalda testē mobilo mehānisko izturību. Vispirms līdz parādās plaisas, pēc tam - līdz vairs nedarbojas.

5. Pilsētas iela smalkām elektronu ierīcēm ir galīgi nelabvēlīga vide. Bez temperatūrām un mitruma te netrūkst arī putekļu. Vēja nesti smalki putekļi ne velti pieder pie elektronikas niknākajiem ienaidniekiem. Tāpēc arī īpašs stends, kurā imitē Sahāras vētru plus vēl pamatīgu devu vibrācijas:

6. Ja iepriekšējā stendā vibrācija bija tikai blakusefekts, tad nākamajā telefonus mētā un krata kā kosmonautus Baikonuras mācību centrā.

7. Testiem maksimāli jāimitē realitāte. Tāpēc telefoni tiek iebāzti reālās džinsu Levis 501 kabatās, kuras pilnas ar monētām u.c. tipiskiem priekšmetiem, un tiek pētīta to izturība pret saskrāpēšanos.

8. Atvāžamie telefoni. Nav grūti iedomāties, kurš korpusa elements iztur vislielāko slodzi. Tad nu vienkārša mašīna tos aizvāž un atvāž. Par to, cik reižu tas tiek darīts, informācijas nav, bet visticamāk - tie ir tūkstoši.

9. Tas pats tests, tikai slaideriem. Pie reizes pārbauda, cik lielā mērā nobrucinās pogas.

10. Katrā mājā ir liels daudzums dažādas sadzīves ķīmijas: sākot ar nagu laku un veļas skalotāju, beidzot ar aerosolu mušu indēšanai. Arī noturība pret ķīmiju ietilpst testu sarakstā.

11. Ja kāds no telefoniem "aiziet uz labākiem medību laukiem", svarīgi zināt, kāpēc tas ir noticis. Ir gadījumi, kad nemaz nevajag aparātiņu izārdīt, bet pietiek to apskatīt griezumā zem parastā, vai elektronu mikroskopa, vai lietotojot 3D-skenēšanu.

12. Testi sākas jau ar modeļa un prototipa stadijām. Attēlā viens no laboratoriju vadītājiem Mike Myers vienā rokā tur modeli, bet otrā - gatavu telefonu.

Un te vēl - video par tēmu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LqB4UdpUoGM[/youtube]
Avots