Hey, Ubuntu! Beidz blamēt Linux!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Hey, Ubuntu! Beidz blamēt Linux!

Post no samurajs » 09 Nov 2009, 10:37

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_koalaspicture_1.jpg[/imgl]Interesants rakstiņš ar šādu nosaukumu pirms dažām dienām parādījās "Linux Magazine". ""Karmic Koala" visi nepacietīgi gaidīja kā visdiženāko Linux laidienu. Bet patiesībā lācītis iekrita ar seju dubļos tā vietā, lai uzspodrinātu Linux tēlu..."
Tad nu ieskatīsimies tanī rakstā - ko tad īsti linuksisti Ubuntu pārmet? "Canonical izlaiž jaunas relīzes ik pēc 6 mēnešiem, nerēķinoties ne ar ko. Visbiežāk tas beidzas ar lielu daudzumu kļūdu, lietotāju vilšanos un zobu griešanu. Laikā, kad daudzi cilvēki vēlas pāriet uz atvērtā koda programmatūru, tas nu nepavisam nav labi. Linux vienmēr ir ticis uzskatīts par stabilu, drošu, uzticamu."

Kā saka "With great power comes great responsibility", bet šeit no Canonical puses būtu jāprasa daudz lielāka atbildība. Galu galā, pateicoties kompānijas vārdam un reklāmai, Ubuntu ir guvis ļoti lielu izplatību.
Canonical izdodas ļoti interesantas lietiņas: ja iepriekšējā laidienā kaut kāda funkcija nedarbojās, tad nākamajā tā noteikti tiek salabota. Bet par to jaunajā relīzē noteikti tiks sačakarēts kaut kas, kurš iepriekšējā laidienā teicami darbojās.
Kuriozs: kāds lietotājs nopirka divus dažādu modeļu USB Wi-Fi modemus, lai satīklotu 2 PC. Ar Ubuntu 9.04 darbojās tikai pirmais no tiem, bet ar 9.10 - tikai otrais. Tas pats viņam notika ar TV karti, kas pēc atjaunināšanas no 8.10 uz 9.04 pārstāja darboties. Tā ir nejaušība vai apzināta paviršība? Canonical inženieri galu galā nav nekādi entuziasti pašdarbnieki, viņi saņem algu par savu darbu.

Ar katru jaunu laidienu paplašinās programmatūras un iespēju bāze, bet Ubuntu, šķiet, virzās pretējā virzienā. Katrai jaunai atvērtā koda relīzei būtu jābūt būtiskam solim uz priekšu. Š…emsim, piemēram, UNIX-bāzēto Mac OS X, kas kļūst aizvien ātrāks, tīrāks, labāks. Tiesa, Apple'i darīšana ar šaurāku dzelžu klāstu, bet tas nav nekāds šķērslis. Pie Ubuntu strādā tūkstoši programmētāju. Vai tad tiešām nevarētu ja ne pārtrumpot Apple, vai vismaz iekustināt šo Linux attīstības virzienā?

Atjauninot uz "koalu" no iepriekšējā laidiena, ir visas cerības palikt bez interneta. Tāpat arī ar jauno GRUB2 iespējams, ka sistēmu nevarēs palaist. Citā gadījumā, instalējot 64-bit "koalu", pie 50% progresa videokarte pēkšņi sāka rādīt ķeburus uz ekrāna. Pēc restarta sistēma nobeidzās pavisam. Sakritība? Var jau būt?

Pieredzējuši Linux lietotāji gaida vismaz mēnesi, pirms instalēt jaunos Ubuntu laidienus. Tad ir cerība, ka vismaz būtiskākās kļūdas būs novērstas. Bet vai tas ir nopietni? Vai to mēs gaidām no Linux?

Kad palasa Ubuntu 9.10 laidiena piezīmes, pāriet jebkura patika to instalēt. Te minētas ap 40 nopietnas kļūdas, neskaitot tās, kuras atklātas vēlāk:

# Boot from degraded RAID array broken
# File system corruption with so called “large files” over 512MB
# Hibernation unavailable with automatic partitioning
# Kubuntu package manager does not warn about installing from unsigned package repositories
# No USB devices work on MSI Wind netbooks, plus flickering graphics
# No Xv support for Intel graphics
# Samba nmbd daemon not started during boot
# System won’t boot with converted ext4 file system
# Ubuntu Netbook Remix missing shutdown applet
# Ubuntu One client corrupts data
# Wireless kill switch segfaults kernel
# X server crashes when using a Wacom tablet
# utt.

Ubuntu forumos tikai ap 10% lietotāju apgalvo, ka izdevies 9.10 uzinstalēt bez jebkādām problēmām. "Teicams" rādītājs, vai ne? Un Š atlvorts vēl atļāvās nodēvēt "Carmic coala" par Windows 7 slepkavu? Urā!

Daudzus gadus atpakaļ Linux bija galvenokārt uz komandrindu orientēta OS; tas atbaidīja daudzus lietotājus par labu Windows. Tagad daudzi būtu ar mieru pamēģināt atkal, bet tagad viņus atbaidīs daudzās kļūdas...
Canonical nav atvērtā koda kompānija, bet mēģina ar tā palīdzību atraut gabalu OS tirgus pīrāga. Varbūt Š atlvortam derētu ņemt piemēru no Apple, un izdot tīru bug fix-only laidienu pēc Snow Leopard piemēra?

Bet varbūt vainīga ir karma? Koalas pēc savas dabas ir ļoti slinki lācīši, kas lielākoties tikai guļ...

Lasīt visu oriģinālrakstu - šeit.

Autora pēcvārds: Es jau ilgāku laiku lietoju Ubuntu 8.04 LTS, resp. kopš tā iznākšanas. Visā visumā šis Linux laidiens darbojas pietiekami stabili un droši, īpašu problēmu nav. Pēc jaunināšanas pārstāja darboties Bluetooth un PulseAudio servisi, bet nu tas tā. Reti, bet ir gadījies, ka pie starta nepareizi piemontē NTFS partīcijas, vai latviešu klaviatūras ar apostrofu vietā ieslēdz standarta shēmu, un vēl, un vēl...
Pats interesantākais, ka es šos sīkumus jau sen esmu pārstājis vērtēt kritiski - ko var gribēt no haļavas opensource? Bet, nedod Dievs, ja šādi bugi būtu Windows sistēmai - tūlīt trīsstāvu mātesvārdi un ballistiskā raķete Ballmera virzienā! :)
Š eit arī ir atbilde uz jautājumu - kāpēc cilvēki joprojām nesteidzas pamest Windows, un tik maksā, un maksā...
Image

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 09 Nov 2009, 11:33

Jā, jaunajā laidiena ir problēmas ar integrētajām skaņas kartēm- pilni forumi ar palidzības sauciniem. Bet uz mana laptopa visas ierices dabojas ka lidz šim. ātruma pieaugums gan ir, o var vērot atverot kadu aplikāciju, tomēr tas notiek žiperigāk, bet pats būtošanās process nav uzlabots- nav lielāka ātrdarbība. es lieku ceribas uz 10.04 lts- jo lts viņi veido daudz maz sakarigākas, es pat tās nosauktu iepriekšējās versijas lielais kļūdu labojums + jaunu fiču piekabinašana, lai neatpaliktu no pārējiem.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 09 Nov 2009, 11:36

A jā, ievērojama daļa šo kļudu jau ir labota, tur jau ir klāt pierakstits bug numurs + labojums.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Reputācija: 0
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 09 Nov 2009, 11:48

Absolūti piekrītu! Tāpēc arī joprojām neesmu aktīvs linux lietotājs jo ar šādām un līdzīgām problēmām esmu saskāries mēģinot lietot ne tikai ubuntu.
Tas ka pat siers nav bez maksas peļu slazdā cerams visiem skaidrs :)
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09
Reputācija: 0

Post no drunk_lizard » 09 Nov 2009, 12:03

taapeec ir jaalieto debian, nevis sjis meesls.

User avatar
Valodja
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 119
Pievienojies: 23 Apr 2007, 12:08
Reputācija: 0

Post no Valodja » 09 Nov 2009, 12:05

Samuraj, atvērtā koda tehnoloģijas attīstās ļoti ātri. Izstrādājot distributīvu ir jāizvēlas starp stabilitāti vai tehnoloģijām. Atrast tā saukto "zelta vidusceļu" nav tik vienkārši. Piemēram, Debian, Red Hat un Slackware izvēlas stabilitāti, tāpēc jaunas relīzes iziet reti, jo pirms distributīvs ir gatavs, ir jāizlabo kļūdas daudzās pakotnēs. Citos distributīvos, kā piemēram, Fedora vai Gentoo 1. vietā ir aktuālās tehnoloģijas. Ja gribi stabilitāti, tad par jaunākajām programmu versijām var aizmirst - labākajā gadījumā varēs nokompilēt, bet sliktākajā - esošajā distributīva nebūs vajadzīgo bibliotēku versiju. Piemēram, uz stabilā Debian Lenny nenokompilēsi KDE 4.3.
Turklāt pie Canonical strādā nevis tūkstoši, bet daži simti algoti programmētāji. Pārējie tūkstoši ir vienkārši brīvprātīgie programmētāji, no kuriem ne vienmēr var sagaidīt kvalitatīvu darbu.
Apple kompānijā ir tiešām tūkstoši algotu programmētāju, kuri kopā tiešām var paspēt izlabot daudzas kļūdas līdz kārtējai OSX relīzei.
Vienīgais veids, kā šobrīd uzlabot Ubuntu kvalitāti - ir jāalgo papildus programmētāji un testētāji. Bet tā kā Canonical lielāko daļu ienākumu gūst no maksas atbalsta un pašu Ubuntu dala par brīvu - nekādas astronomiskas summas tur neiznāk.

P.S. Pats tagad lietoju Ubuntu 9.10 uz laptopa. Vienīgā problēma šoreiz bija tikai tas, ka WI-FI draiveru pakotni vajadzēja uzinstalēt manuāli. Pats laptops ar 2.6.31 kodolu tagad "lido" un sāknēšanas laiks no GRUB līdz darbvirsmai nepārsniedz 20 sekundes un izslēdzās arī acumirklī. Darbā uz serveriem stāv Ubuntu 8.04 LTS - tur vispār nekādu problēmu nebija.

User avatar
buz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 20
Pievienojies: 17 Apr 2009, 18:15
Reputācija: 0

Post no buz » 09 Nov 2009, 12:35

Š…emot vērā, ka es liku 9.10 uz ārējā cietā, tad problēmu vispār nebija.

User avatar
TokRa
Mrs. Positivus
Atbildes: 893
Pievienojies: 22 Feb 2009, 09:42
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no TokRa » 09 Nov 2009, 12:43

Ubuntu nenozīmē, ka drīkst būt līkas rokas. Nez kāpēc manos datoros Bubunta perfekti darbojas un nečīkst?
Jautājumi? Komentāri? Sazinies: +371 22077022
Kvalitatīvs hostings par saprātīgu cenu: Valsts.Lv
Bezmaksas e-pasts visiem: GW.Lv

User avatar
Tmkks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 368
Pievienojies: 15 Jan 2009, 12:40
Reputācija: 0

Post no Tmkks » 09 Nov 2009, 13:01

Tie Canonical nevar mainīt izlaišanas sistēmu un laist tad, kad softs ir +/- lietojams?
Kāpēc tieši tie seši mēneši, kas tajos tik nozīmīgs, ka nevar izmainīt tā, ka iznāk, kad gatavs?

Janhouse
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 160
Pievienojies: 12 Mar 2009, 18:47
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Janhouse » 09 Nov 2009, 13:11

Raksts muļķīgs.
Gribi stabilu Ubuntu versiju, kura darbojas arī cilvēkiem ar līkām rokām? Lieto LTS!

Man uz visiem datoriem Karmic aizgāja. Pulseaudio ir nepabeigts, bet neviens neliedz Tev to aizvākt un palikt pie alsa.

Un tie argumenti par Mac ir greizi. Mac ir krietni limitētākas iespējas un tas darbojas tikai uz noteiktiem dzelžiem.

Un kas tās par muļķībām, ka Windows lietotāji maksā un maksā? Latvijā lielākā daļa lieto pirātiskās versijas. Ja liktu izvēlēties maksāt, vai lietot open source, liela daļa pārietu uz Linux, jo viņiem tāpat neko vairāk par web un Skype nevajag.

P.S. Kāds pareizi izteicās, ka vajadzētu izveidot jaunu portālu, kurā rakstītu par IT&T un saturu liktu sakarīgāku, nevis pārpublicētu pasūtījuma rakstus no citiem portāliem. Notepad pēdējo mēnešu laikā galīgi velkas pa leju.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 09 Nov 2009, 13:14

Diezgan nožēlojami. Man arī nav īsti skaidrs, kāpēc nevar laist jaunu relīzi, piemēram, reizi gadā. Daudzi teiks, ka ir jau LTS. Protams, bet tad parasto relīzi vajag saukt Ubuntu Experimental vai kaut kā tā (līdzīgi kā dara Debian), t.i., skaidri pateikt, ka šī ir pusgatava manta, bet ja gribat ko stabilu, tad, lūdzu, LTS. Pretējā gadījumā cilvēki sagaida, ka tā darbosies stabilāk par windows (jo tieši to parasti bazūnē linux entuziasti), bet tā vietā viņi tiek pie pilnīgi utainas OS. Bet tas sabojā visu priekšstatu par linux.


p.s. Pats sāku lietot linux ar Ubuntu un biju neganti nikns par tiem gļukiem. Nevarēju saprast, kur tad ir tā izslavētā linux stabilitāte. Pēc tam pēc neilgiem klejojumiem nonācu pie Debian (tad stable bija Etch) un tur arī paliku kādus pāris gadus līdz man tas viss apnika. Ja joprojām lietotu linux, tad tas būtu Debian Lenny.
Last edited by Eudoxus on 09 Nov 2009, 14:56, edited 2 times in total.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
Daivana
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 174
Pievienojies: 20 Sep 2009, 09:43
Reputācija: 0

Post no Daivana » 09 Nov 2009, 13:44

Njā ļauns rakstiņš, bet nu laikam jau kopēji tā ir, man proti pārējot pulse audio sagļukoja, bet tas izlabots, principā nekas cits nav sajājies.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 09 Nov 2009, 14:40

piekrītu Eudoxus teiktajam.

User avatar
Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13
Reputācija: 0

Post no Mr.Death » 09 Nov 2009, 14:41

saprotu - ubuntu ir meesls, linux pasjam par sevi nav ne vainas, tacju, kudaa **dritvai kociņ**, jums vajag mest tos OS logo sev avataros?

actimel
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 82
Pievienojies: 04 Feb 2009, 11:41
Reputācija: 0
Atrodas: Riga

Post no actimel » 09 Nov 2009, 14:47

Viss čikiniekā, ja nenodarbojas ar kodolzinātni Ubuntu ir darbināms. Iz dzīves , pat totālākie ne-lietotāji var piešauties pēc vairāku gadu nosēdēšanas pie win kastes un tikt galā ar minimālām kļūdām. Bet neviens jūs nedzen likt jaunāko versiju.

Š o meiču tiešām žēl.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5Qj8p-PE ... re=related[/youtube]
Ubuntu 11.10

ehex
E-žurnālists
Atbildes: 421
Pievienojies: 06 Feb 2009, 21:25
Reputācija: 0
Atrodas: Lauki

Post no ehex » 09 Nov 2009, 15:23

Droši vien, ka par maz esmu palietojis Ubuntu, bet uz 9.04 nekādu īpašu nestabilitāti nejutu (nekā liela arī uz viņa nedarīju). Pēc apgreida uz 9.10 vienīgais, kas negāja bija skaņa, ko veiksmīgi atrisināju ar clean install. Bija jau arī daudz kas uzlabots 9.10, bet bija arī lietas, ko gaidīju no jaunās versijas vairāk. Kopumā tomēr manās acīs nav tas viss tik traki priekš manām vajadzībām.

80MXM08
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 178
Pievienojies: 28 Mai 2009, 12:24
Reputācija: 0
Atrodas: Dobele

Re: Hey, Ubuntu! Beidz blamēt Linux!

Post no 80MXM08 » 09 Nov 2009, 15:27

samurajs wrote:Linux vienmēr ir ticis uzskatīts par stabilu, drošu, uzticamu.
Es gan vienmēr esmu visus uxus uzskatījis par nestabilu un neuzticamu!!!
ShivaII wrote: Even the Login Screen from lineage2 is better then the hole WoW Game

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 09 Nov 2009, 16:23

Vienu lietu gan tas pierāda- visvairāk lietotākais parasti arī ir vislielākais sūds. Bet man pašam ar 9.10 viss kulē, nekādu problēmu.

Win7 ar bij āfter-relīzes bagi- nevarēja sinkot aidevaisus, vienkārši nevarēja. Bija arī citi izlecien bagi. Paši jau stāstat, ka windowz relīze ir gatava tad, kad iznāk pirmā stervispaka.

Piekrītu, ir bagi. Un tizli. Jāpiebilst, ka bagi ir tapēc, ka ubuntu vai vispār lielās distras nesastāv no vienu devu produktiem, tur ir kaudze dažādu projektu, katram savas atkarības, bubuntu ir tikai nedaudz debsistēmu devianti, bik rūķfanāti un kaudze prasto duraku. Viss, ko šie dara, ir saliek kopā sistēmu no oo "produktiem", lai to izdarītu tā, lai galasistēma būtu arī lietojama, tur vajag daudz un dikti **dritvai kociņ**, jo katriem ikslogiem ir 100 un 1 bibliotēka, katra ar savu versiju. Ej nu atrisini atkarības.


Un pēdējā lieta- runājam par 10%, kuriem nav problēmas. Kā šis skaitlis iegūts ? Foruma dati. Bet ja tev nav problēmas, tu iesi bāzt sejā kādam, ka tev viss čikiniekā ? Varu derēt- ir vairāk tādu, kam strādā, nekā ņeudačņiku.
You're the moron they built to make me an idiot.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 09 Nov 2009, 16:47

Nevertell, ja windows izlaistu tik utainu (t.i. bagainu) versiju kā Ubuntu, tad tīkls vienkārši uzietu gaisā no tiem tekstiem, kas tiktu veltīti mazmīkstajiem. Protams, visām osēm iznākšanas brīdī ir lielākas vai mazākas utis (var atcerēties kaut vai to pašu neseno Snow Leopard tautās laišanu), bet tomēr ir kaut kādas robežas.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 09 Nov 2009, 17:12

Tev pašam ar utuntu ir bijušas problēmas ? Man tikai 2 reizes, abas reizes aptitūds pisa mozgas. Vēl ir tāda lieta, ka win jūzeriem nav kur un nav jēgas sūdzēties forumos, jo šiem ir supporta lapas un tālrunis. Ubuntu ir viss vienā vietā- forumos.

User avatar
TokRa
Mrs. Positivus
Atbildes: 893
Pievienojies: 22 Feb 2009, 09:42
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no TokRa » 09 Nov 2009, 17:25

nevertell
Kad win userim rodas problēmas, sūdzēties parasti ir par vēlu.
Jautājumi? Komentāri? Sazinies: +371 22077022
Kvalitatīvs hostings par saprātīgu cenu: Valsts.Lv
Bezmaksas e-pasts visiem: GW.Lv

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 09 Nov 2009, 17:47

Arī fakts. Un gandrīz visām win problēmām ir viens atrisinājums- r&r.
You're the moron they built to make me an idiot.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 09 Nov 2009, 18:03

nevertell wrote:Tev pašam ar utuntu ir bijušas problēmas ? Man tikai 2 reizes, abas reizes aptitūds pisa mozgas. Vēl ir tāda lieta, ka win jūzeriem nav kur un nav jēgas sūdzēties forumos, jo šiem ir supporta lapas un tālrunis. Ubuntu ir viss vienā vietā- forumos.
Mozgas varbūt arī nepisa, bet salīdzinājumā ar Ubuntu Debian bija krietni mazāka slodze nerviem. Mazliet vairāk resursu ieliec konfogurēšanā un tad tik pletē vaļā.
Bet tagad man vispār ir slinkums (un nav arī laika) nodarboties ar kompja čakarēšanu. Tāpēc pagaidām linuxam ir pārtraukums.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 09 Nov 2009, 18:32

Ja gribam resursdraudzīgu superātru serversistēmu, ņemam džentū. Aptitūds ir perfekta sistēma, kamēr nav vajadzības pēc lietām, kuras nevari atrast def. "avotos".
You're the moron they built to make me an idiot.

esters
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 45
Pievienojies: 31 Aug 2007, 22:11
Reputācija: 0

Post no esters » 09 Nov 2009, 20:09

Vai tad tas ir kas jauns, ka pēc katras Ubuntu relīzes tiek veidoti vaimanājoši raksti par to cik ļoti jaunā relīze ir nestabila un neatbilstoša pasniegtajai "kvalitātei"?

Tā vietā lai Mark Shuttleworth ieguldītu savu kapitālu pamatkomponenšu (kodola, X servera, GNU coreutils, dokumentācijas, audio steka) uzlabošanā un attīstīšanā, tiek forkots viens no vecākajiem aktīvā izstrādē esošiem distrubutīviem, apjozts ar kaudzi plāksteru un tam uzlikts zīmogs brūnā krāsā ar tekstu no Dienvidāfrikas republikas un tas tiek pasniegts kā konkurents Microsoft produkcijai (https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/1).

Par kādu konkurenci var būt runa, ja ir pietiekoši daudz neatrisinātu problēmu šajā "open source/free software" lauciņā, kuru pasliktina lielais distributīvu skaits, kuri būtībā sapako vienu un to pašu programmatūru dažādos viedos (tie paši vēži tikai citā kulītē) un tad gala lietotājam ir jāspēj izurbties cauri šīm mākslīgi radītajām problēmām, lai beigās nonāktu pie tā, ka tas kas der visam neder nekam.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 09 Nov 2009, 20:25

Ar tiem ntajiem distributīviem ir tā kā ir, ka lietotājam jāizmēģina vismaz 10 dažādi, pirms viņš saprot, kas viņam patīk vislabāk un kas viņam ir vajadzīgs, no linux spečukiem ar neko nevar saprast, cik spečuku tik gaumes un uzskatu - vienam ubuntu, otram suse, citam fedora, citiem vēl citi brīnumi, pašas distras ar protams sevi raksturo kā "we are da best".

Pēē, priekš kam tas vajadzīgs, uzmet galdā Mazmīkstajam simtnieku, lai nav sev nervi jāčakarē un laiks jātērē, un lieto bez galvassāpēm, zini ka viss ies, visu varēs izdarīt, un ja nu tiešām rokas ir neizsakāmi līkas un kautkas neiet, tad var būt drošs, ka kaimiņu Fedja visu sačinīs bezmazvai par alēnu. :)

Tiem, kam patīk tērēt laiku, čakarēties utt, un kas savu mērķi sasniedz un atrod savu ideālo no ntajām distrām! Visu cieņu! :) Bet ne visiem tas ir vajadzīgs.

esters
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 45
Pievienojies: 31 Aug 2007, 22:11
Reputācija: 0

Post no esters » 09 Nov 2009, 21:13

Jā (par pēdējos rindkopu), bet tajā pat laikā neviens no esošajiem distributīviem neko radikālu atšķirīgu nepiedāvā.

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25
Reputācija: 0

Post no nevertell » 09 Nov 2009, 21:36

Evers, tu točn **dritvai kociņ** esi.
You're the moron they built to make me an idiot.

User avatar
Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13
Reputācija: 0

Post no Evers » 09 Nov 2009, 21:42

Pamato! Es neuzbraucu linuksam kā tādam, bet haosam un bardakam linuksa pasaulē.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 09 Nov 2009, 22:43

nevertell wrote:Evers, tu točn **dritvai kociņ** esi.
Spēcīgi argumentē.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32
Reputācija: 0

Post no Wuu » 09 Nov 2009, 23:54

Līkročiem nekad nekas neiet :D

Instalējot Ubuntu ir noteikumi kuriem piekrītat! Ka Ubuntu par neko neatbild un neko nesola ka jums strādās! Neapmierina? Spiežam cancel un lietojam kas patīk!

Linux desktops nav komerciāli izdevīgs, tāpēc par šo bezmaksas dāvanu vien jau jābūt pateicīgiem! Daudzi cilvēki tērē savu brīvo laiku bez atalgojuma, bet jums vel pa maz?
Image

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 10 Nov 2009, 01:25

Wuu wrote:Līkročiem nekad nekas neiet :D

Instalējot Ubuntu ir noteikumi kuriem piekrītat! Ka Ubuntu par neko neatbild un neko nesola ka jums strādās! Neapmierina? Spiežam cancel un lietojam kas patīk!

Linux desktops nav komerciāli izdevīgs, tāpēc par šo bezmaksas dāvanu vien jau jābūt pateicīgiem! Daudzi cilvēki tērē savu brīvo laiku bez atalgojuma, bet jums vel pa maz?
Š ito pļūtīšanu jau esam dzirdējuši:
1) Linux neiet tikai līkročiem (it kā OS domāta nevis programmu darbināšanai, bet gan konsoles drātēšanai.)
2) A ko jūs gribat, tas jau viss ir par brīvu. (Mēs jau arī neko negribam. Tikai nevajag stāstīt par to, ka linux spēj konkurēt uz desktopa (vai laptopa) ar Mac OSX vai Windows). Man neko nesola un es arī neko neprastu. Tad arī nevajag stāstīt, cik tas nesolītais brīnums ir kruts.)
By the way, linux, manuprāt, ir kruts, bet man ir citas lietas ko darīt, tāpēc mana dzīve pagaidām ir ērtāka ar Windows 7. Tāpēc arī Ubuntu šajā galā neinstalējam.

Tas, ka linux desktops nav komerciāli izdevīgs ir linux developeru problēma, nevis lietotāja.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09
Reputācija: 0

Post no drunk_lizard » 10 Nov 2009, 07:54

par vienu, ko te mineeja - gan taisniiba. kaada velna peec katrai versijai ir savi libi, kaut gan izmainjas ir nebuutiskas, vai taadu VISPAARI NAV... tiiri tikai lai sarezgjiitu dziivi...

User avatar
Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Reputācija: 0
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 10 Nov 2009, 09:19

Samurajs jautaaja:"kāpēc cilvēki joprojām nesteidzas pamest Windows, un tik maksā, un maksā..."

Atbildeeshu...

Kentaurs integra serveris uz Gentoo, bet lietotaaji tikai uz Windas, atsevishkjas razhotaaju datu baazes ari ir tikai uz Windas. Ir mums paaris industrialas iekaartas, kuraam atkal jau atbalsts ir tikai uz Windas. GoogleSketch un, 3Ds Max, AutiCAD - atkal jau tikai uz Windas un nee alternatiivas nav (Blender, QCad, Gimp speej dariit liidziigu darbu, bet nevienu darba deveeju taadas lietas neinteresee). Nu un es meedzu geimot...

P.S.
OO.org nav iespeejams nonjemt taksta markjeejumu, kursh uzlikts MS Office Word, kaa arii nezinu kaa shobriid, bet nespeeja veert docx formaatu.

Taadi ir mani argumenti, kaadeelj joprojaam maksaaju.

User avatar
TokRa
Mrs. Positivus
Atbildes: 893
Pievienojies: 22 Feb 2009, 09:42
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no TokRa » 10 Nov 2009, 09:24

Linux ir ļoti draudzīga OS, taču tā ļoti rūpīgi izvēlas draugus (c) internets
Jautājumi? Komentāri? Sazinies: +371 22077022
Kvalitatīvs hostings par saprātīgu cenu: Valsts.Lv
Bezmaksas e-pasts visiem: GW.Lv

User avatar
Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Reputācija: 0
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 10 Nov 2009, 09:28

Tokra: Tev nu atduramies pret to, ka Linux NAV konkurents Windai... jo Linux pats izveelas kam straadaat kam ne :D

Un sorry... lai gan es lietoju gan Windows 7, gan Gentoo (serveris), gan Kubuntu (portablis)... redzu katram savus plusus un miinusus. Kaa serverim Linux gan ir tikai plusi.

User avatar
TrakaisKursis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 1026
Pievienojies: 10 Jūn 2008, 15:08
Reputācija: 0
Atrodas: Reiga

Post no TrakaisKursis » 10 Nov 2009, 09:50

Ubuntu kvalitāte laika gaitā patiešām ir ievērojami kritusies. Nezinu kas un kā vada Ubuntu stratēģiskās attīstību, taču tur šī vadība balansē uz katastrofas robežas. Kāpēc Fedora, kas vairāk nekā Ubuntu ir "on the edge", spēj daudz saturīgāk kontrolēt un nodrošināt stabilu programmatūras ekosistēmu? Ja vien šo Canonical nedara ar mērķi (piemēram, vairot haosu, lai vēlāk pie Ubuntu pieradušos lietotājus ar laiku pārvestu uz maksas atbalstu, kas nebūtu dārgs), tad viņiem ir pēdējais laiks mainīt cilvēkus vadībā.

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 11 Nov 2009, 16:25

TrakaisKursis wrote:Ubuntu kvalitāte laika gaitā patiešām ir ievērojami kritusies.
Ja tas tā būtu tikai ar Ubuntu. Man personīgi ir iepaticies Linux Mint, pamēģināju Gloriju, un pēc 2 dienu čakara (kompis nav tas svaigākais) pārliku atpakaļ Feliciju. Pārāk daudz visādu gļuku, neesmu tik advancēts, lai pats tiktu galā un sēdēt caurām dienām forumos vienkārši neatliek laika.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32
Reputācija: 0

Post no Wuu » 11 Nov 2009, 16:28

Nezinu gan, man vis strādā un diezgan raiti :)
Image

User avatar
TokRa
Mrs. Positivus
Atbildes: 893
Pievienojies: 22 Feb 2009, 09:42
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no TokRa » 11 Nov 2009, 23:00

Image
Jautājumi? Komentāri? Sazinies: +371 22077022
Kvalitatīvs hostings par saprātīgu cenu: Valsts.Lv
Bezmaksas e-pasts visiem: GW.Lv

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2600
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 12 Nov 2009, 17:56

mja. User Friendly un Linux, patālu gan. Standarta userim kā līdz mēnesim.
viegls rokenrols pa radio

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”