Ieskats: PHPBB forums

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Ieskats: PHPBB forums

Post no foxsk8 » 26 Jūn 2007, 16:31

[imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/200 ... 558465.jpg[/imgl]
Š is raksts šoreiz bus par vienu no populārākajiem interneta foruma dzinējiem PHPBB. PHPBB ir opensource projekts un pastāv jau vairākus gadus. Sākuma PHPBB bija parasta diskusiju vieta. Bet ar laiku, to lietotaji sāka veidot paši savas modifikācijas, uzlabojumus, kas PHPBB padarīja vel daudzveidīgāku. Tika viedotas vairākas valodas. Arī latvieši nav slinkojuši pie PHPBB attīstības Latvija. Š is opensource foruma dzinis ir pieejams ari latviešu valodā. PHPBB ir viegls, ātrs, viegli lietojams, viegli konfigurējams, modificējams. Pat cilveks ar nelielām zināšanam var izveidot forumu, kur apspriest visdažadākās lietas. Jauka PHPBB īpašība ir tāda, ka lietotājiem tiek piedāvāti vairaki simti foruma noformējumi, dizaini, skini, kas lauj katram individuāli izvēlēties sava foruma izskatu, noformejumu, un ērtumu.

Nedaudz par dizainiem:

Kā jau mineju PHPBB lietotāji no visas pasaules ir izveidojuši lieliskus foruma dizainus, kurus var viegli pievienot savam forumam.

Š eit ir apkopotas interneta adreses, kur mēs varam apskatīties dizainus un tos lejupielādēt.

http://www.phpbb-design.com/templates/

http://www.themesbase.com/?category=phpBB

http://www.phpbbhacks.com/templates.php

Š eit katrs atradīs sev vēlamo un patīkamo dizainu

Nedaudz par modifikācijām:

Sākšu uzreiz ar ieteikumu. Kad sāciet savu forumu uzlabot ar modifikācijām, tad atcerieties, kad modifikācijas ir jāveic visiem skiniem (dizainiem, ja jums ir vairāki dizaini forumam), jo var rasties problēmas. Vienā skinā Jūs visu esat salicis, bet otrais ir nedaudz apgraizīts.

PHPBB modifikācijas ir visnotaļ interesantas. No parasta sākuma foruma Jūs variet izveidot kaut ko līdzīgu inbox spēļu lapai, vai arī nelielu izklaides portālu. Viss ir atkarīgs, ko Jūs gribiet izveidot un kādas jums ir zināšanas un gribasspēks. Man pašam veidojot notepad.lv negāja viegli. Kopumā darbs bija kādi 2 mēneši.

Pēc manām domām, nav vērts veidot web lapu un tad forumu, variet visu apvienot zem viena dzinēja, tā būs daudz efektīvāk un sistēma darbosies labāk. Viss būs saistīts vienu viet. Kā piemēru varu minēt šo lapu. Ir forums, jaunumi, video sadaļa, utt...

Vislabākā phpbb modifikācija man liekas ir ezportal, ar kuru palīdzību Jūs variet izveidot sākuma lapu, līdzīgu kā notepad.lv, kurā vēlāk salikt visu ko vēlaties.

Adrese studēšanai ir šeit

http://smartor.is-root.com/

Tur atrodamas arī vairākas modifikācijas, kā piemēram foto albūms, līdzīgi kā draugiem.lv bilžu galerija.

Nākošā adrese, kur ir vislabākais modifikāciju krājums ir

http://phpbbhacks.com

Š eit atradīsim gandrīz visas phpbb modifikācijas, ļoti liela datubāze.

Rezumējums:

Lai izveidotu labu forumu vai portālu, viss kas Jums ir vajadzīgs ir PHPBB, labs dizains (skins), dažas modifikācijas un liela pacietība, lai kaut ko izveidotu.

Ceru, ka manis sniegtais ievadkurss, vai arī zināšanu papildināšana Jums noderēja.

Iesaku lietot phpbb 2 versiju, jo tā nav pārbāzta ar modifikācijām, un ir atrodami vairāk skinu, nekā jaunajai 3 versijai.

Adrese

www.phpbb.com
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

Loading
E-žurnālists
Atbildes: 1632
Pievienojies: 25 Feb 2007, 18:08
Reputācija: 1
Atrodas: Liepāja

Post no Loading » 26 Jūn 2007, 22:14

Man gan neliekās, ka cilvēks ar nelielām zināšanām spētu šo uzlikt. Izņemot, ja servera pusē ir kaut kāds EasyPHP vai kas tāds.

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 26 Jūn 2007, 22:23

Interesanti. :)
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

Post no Tvinky » 27 Jūn 2007, 14:09

Nepatīk man šitās padarīšanas, paņem saliec, uzliec uzraksti un aiziet ;) Lielāks prieks ir lietot un skatīties ko pats esi paveicis. Es labāk atbalstu kad saits tiek būtvēts no 0, jeb arī jau iepriekš esi izveidojis savas funkcijas, CMS un atliek tikai dizainu uzzīmēt (iegādāties/kādam palūgt uztaisīt). Pirms gada vai pāris gadus atpakaļ ar šitādu phpBB saitu ilgi tu nenosēdētu, ja vien bugtraq nesekotu līdzi ;)

User avatar
Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1780
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13
Reputācija: 0

Post no Mr.Death » 27 Jūn 2007, 14:47

Vispār ja godīgi, man gan liekās, ka to n-to CMS un Forumu izstrādātāji ar savām profesionālajām zinašanām, tos bagus ir speciāli atstājuši, nevis nejauši pielaiduši kļūdas. Neticu, ka viņi bija tik aprobežoti un nepadomāja kaut vai par elementārākās htmlspecialchars, vai citu speciāli drošībai paredzētu funkciju pielikšanu. Drīzāk jau paši speciāli ielaida caurumus, lai pēc tam pa tiem varētu "iešļūkt" un paskatīties kā lieto viņu CMS, vai arī vēl labāk - izmainīt informāciju vai vispār nonest visu kas nesams, nemaz nerunājot par to ja kāds <<amateur>> uzliek CMS uz sava mājas datora Windas kautkāda tur Apache servera, tad vispār pats "upuris" ir uzlikts kā uz paplātes.

Padomājiet paši... cik saldi ir ja Tu pats uzkodē savu CMS/Forumu, un vēl piedevā pieliec kādu zem GET pieliktu failu uploaderīti, soursē nokodētu ar kādu base64 vai tml. Nu tak grēks nepielikt, ja rēķina, ka CMS/Forumu iespējams izmantos 1000-šiem cilvēku un webkiddiemasteru visā pasaulē. :duno: :money:


Atgādināšu vēl plašākam ieskatam savu un fox veco labo draugu "Cutenews", kuru pašlaik pasaulē lieto vairāk nekā 1 miljons lietotāju.

Loading
E-žurnālists
Atbildes: 1632
Pievienojies: 25 Feb 2007, 18:08
Reputācija: 1
Atrodas: Liepāja

Post no Loading » 28 Jūn 2007, 19:31

Es arī atbalstu visu no 0. Ar pāris komandām var uztaisīt tīri elementāru dinamisku mājaslapu.

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2873
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 04 Jūl 2007, 15:37

Loading wrote:Es arī atbalstu visu no 0. Ar pāris komandām var uztaisīt tīri elementāru dinamisku mājaslapu.
Tieši tā- elementāru, un tad arī tu nezini- pārkāp kādas autortiesības vai nē. Jo mūsdienās patentē visu ko var!
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Tvinky
E-žurnālists
Atbildes: 454
Pievienojies: 17 Apr 2007, 13:11
Reputācija: 0

Post no Tvinky » 04 Jūl 2007, 16:53

Ja tu no 0 taisi un izmanto savu grafiku (tb zīmēto dizainu), tad vari būt droš, ka tu nekā nepārkāp :) Bet tad, kad paņem gatavu forumu, nodzēs vēl apakšā informāciju (ka tas ir tāds un tāds forums dzinis), ka vēl pasaki, ka tas ir tavs - nu tad droši var apgalvot, ka jau ir par daudz :P

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5080
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 06 Jūl 2007, 19:13

Drīzumā domāju izveidot phpbb support mājas lapu latviešu valodā, kur latvju bāleliņi varētu smelties idejas, modifikācijas un citas lietas arī priekš saviem forumiem, jo cik esmu skatījies pārsvarā phpbb forumi latviešiem ir maz modificēti, tikai izskats nomainīts un dizains ir cits. Tad nu būtu iespēja arī šiem foruma saimniekiem šo to vērtīgu uzzināt par phpbb.
WPX.lV - E-komercijas risinājumi

Pievienot atbildi

Return to “Raksti”